Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prijedlog - Upisi na diplomski
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
interista
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2010. (17:59:22)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 13:15 čet, 29. 8. 2013    Naslov: Prijedlog - Upisi na diplomski Citirajte i odgovorite

Ne znam kome se tocno treba obratit pa za pocetak moze rasprava na forumu...

Smatram da je trenutni upis na diplomske studije podosta iza svog vremena.

Npr. ako neki student nije siguran hoce li uspjet upast na zeljeni smjer A, a upadne na neki drugi smjer B, on mora cekat zadnje trenutke da se pomakne prag. Dolazimo u situaciju gdje mora odlucit - upisat li se na smjer B na koji je upao (i time oslobodit mjesto na onom drugom smjeru A na kojem (odmah) nije upao) ili sacekat (ako je to uopce u stanju zbog drugih obaveza) doslovno zadnje minute za upis. Ako se odluci za prvo, mozda ce profitirat neki manje uspjesan student kojem se oslobodilo mjesto jer je vise riskirao ili bio u stanju cekat zadnje trenutke upisa.

Mislim da se sve te spekulacije i stresne situacije mogu rjesit uvodenjem upisa po principu drzavne mature.

Svaki student odabere po prioritetima smjerove na koje se zeli upisat (ako treba, nek za to ostane naknada od 200-injak kn, mada ne vidim smisla ...). Tada ako je netko upao na svoj prvi izbor odmah se tamo i upise. Kada se popuni odredjeni smjer, onda se on brise iz liste zelja svih studenata koji ga nisu uspjeli upisat, i prioriteti se pomicu za jedan gore i sve se ponavlja. Mislim da bi se iste sekunde kad zavrsi rok za prijavu znalo tko je sto upisao.

Edit: Tipfeler (smjer A <-> B).

PS: Dodatno, nije uopce potrebno dolazit 2 puta u Zagreb s e-upisima.
Ne znam kome se tocno treba obratit pa za pocetak moze rasprava na forumu...

Smatram da je trenutni upis na diplomske studije podosta iza svog vremena.

Npr. ako neki student nije siguran hoce li uspjet upast na zeljeni smjer A, a upadne na neki drugi smjer B, on mora cekat zadnje trenutke da se pomakne prag. Dolazimo u situaciju gdje mora odlucit - upisat li se na smjer B na koji je upao (i time oslobodit mjesto na onom drugom smjeru A na kojem (odmah) nije upao) ili sacekat (ako je to uopce u stanju zbog drugih obaveza) doslovno zadnje minute za upis. Ako se odluci za prvo, mozda ce profitirat neki manje uspjesan student kojem se oslobodilo mjesto jer je vise riskirao ili bio u stanju cekat zadnje trenutke upisa.

Mislim da se sve te spekulacije i stresne situacije mogu rjesit uvodenjem upisa po principu drzavne mature.

Svaki student odabere po prioritetima smjerove na koje se zeli upisat (ako treba, nek za to ostane naknada od 200-injak kn, mada ne vidim smisla ...). Tada ako je netko upao na svoj prvi izbor odmah se tamo i upise. Kada se popuni odredjeni smjer, onda se on brise iz liste zelja svih studenata koji ga nisu uspjeli upisat, i prioriteti se pomicu za jedan gore i sve se ponavlja. Mislim da bi se iste sekunde kad zavrsi rok za prijavu znalo tko je sto upisao.

Edit: Tipfeler (smjer A <-> B).

PS: Dodatno, nije uopce potrebno dolazit 2 puta u Zagreb s e-upisima.



_________________
Modernija "podrška za nastavu"
http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~sruzic/


Zadnja promjena: interista; 19:23 čet, 29. 8. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
KG
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2011. (15:50:24)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 15:41 čet, 29. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

U potpunosti se slažem s tobom. I ja ću bit jedan od tih kaj će morat čekat, a ovo bi bilo baš elegantno rješenje.
U potpunosti se slažem s tobom. I ja ću bit jedan od tih kaj će morat čekat, a ovo bi bilo baš elegantno rješenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:32 čet, 29. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se s prijedlogom.

Buduci da je ovaj topic azuran zanimaju me vase prognoze.
Koliko ce bodova biti potrebno za upis (inzinjerskih) smjerova?
Slazem se s prijedlogom.

Buduci da je ovaj topic azuran zanimaju me vase prognoze.
Koliko ce bodova biti potrebno za upis (inzinjerskih) smjerova?


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:04 pet, 30. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uvodjenje elektronickog odabira i prioriteta nije nuzno jer imamo relativno malo prijava. Na svim studijima osim na FPM upisu se svi koji zadovoljavaju uvjete. Internistov problem nastupa jedino kad je A=FPM, a B=Statistika ili nesto drugo. To ce se ove godine rijesiti tako da se prag za FPM pomice prije ostalih studija i problema nece biti.
Uvodjenje elektronickog odabira i prioriteta nije nuzno jer imamo relativno malo prijava. Na svim studijima osim na FPM upisu se svi koji zadovoljavaju uvjete. Internistov problem nastupa jedino kad je A=FPM, a B=Statistika ili nesto drugo. To ce se ove godine rijesiti tako da se prag za FPM pomice prije ostalih studija i problema nece biti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
interista
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2010. (17:59:22)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 21:04 pet, 30. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda nije nuzno, al bi sigurno bilo elegantnije i ekonomicnije.

I sada mi nije jasno zasto se placa 200kn po dodatnom smjeru, a onako pogotovo. Mozda kao kazna studentima koji nisu sigurni hoce li ce se upisat na ono sto zele...
Mozda nije nuzno, al bi sigurno bilo elegantnije i ekonomicnije.

I sada mi nije jasno zasto se placa 200kn po dodatnom smjeru, a onako pogotovo. Mozda kao kazna studentima koji nisu sigurni hoce li ce se upisat na ono sto zele...



_________________
Modernija "podrška za nastavu"
http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~sruzic/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:24 pet, 30. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Low-tech rjesenja znaju biti ekonomicnija. Meni se ovo cini kao takva situacija. Onih 200 kn je uglavnom tako kako si napisao. Inace bi svi prijavili sve pa bi bila jos veca zbrka.
Low-tech rjesenja znaju biti ekonomicnija. Meni se ovo cini kao takva situacija. Onih 200 kn je uglavnom tako kako si napisao. Inace bi svi prijavili sve pa bi bila jos veca zbrka.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
interista
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2010. (17:59:22)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 21:33 pet, 30. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moglo bi se tim novcem platit nekom da to isprogramira. Kasnije nije bitno koliko ce tko prijavit smjerova, a i tete u referadi bi imale manje posla :)
Moglo bi se tim novcem platit nekom da to isprogramira. Kasnije nije bitno koliko ce tko prijavit smjerova, a i tete u referadi bi imale manje posla Smile



_________________
Modernija "podrška za nastavu"
http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~sruzic/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 23:43 pet, 30. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se sa krckom, koliko god da je low-tech nekad je bolje i ekonomicnije. za hi-tech trebaju sve stvari bit dobro definirane od pocetka do kraja, a to nisu.
i bajdvej, kad se vec prica o ovome: sta ako se neko predomisli pa umjesto opcije A se odluci za opciju B? ko bi klikao na tu neku aplikaciju kada se lista pomakne? problem je malo opsirniji nego sto ti navodis nazalost

i da krcko je dobro rekao kako stoje stvari s listama kod nas za upise statistika i financije su uvjek ti smjerovi z akoje ima najvise prijava.

[quote="interista"]Moglo bi se tim novcem platit nekom da to isprogramira. Kasnije nije bitno koliko ce tko prijavit smjerova, a i tete u referadi bi imale manje posla :)[/quote]

mali off na temu ali se nadovezuje na ovo. mislim da nebi ni trebalo placati nekome, nego bi to mi, tj studenti naseg odjela (odbijam govorit odsjek), to mogli. to je jedan divan projekt...
slazem se sa krckom, koliko god da je low-tech nekad je bolje i ekonomicnije. za hi-tech trebaju sve stvari bit dobro definirane od pocetka do kraja, a to nisu.
i bajdvej, kad se vec prica o ovome: sta ako se neko predomisli pa umjesto opcije A se odluci za opciju B? ko bi klikao na tu neku aplikaciju kada se lista pomakne? problem je malo opsirniji nego sto ti navodis nazalost

i da krcko je dobro rekao kako stoje stvari s listama kod nas za upise statistika i financije su uvjek ti smjerovi z akoje ima najvise prijava.

interista (napisa):
Moglo bi se tim novcem platit nekom da to isprogramira. Kasnije nije bitno koliko ce tko prijavit smjerova, a i tete u referadi bi imale manje posla Smile


mali off na temu ali se nadovezuje na ovo. mislim da nebi ni trebalo placati nekome, nego bi to mi, tj studenti naseg odjela (odbijam govorit odsjek), to mogli. to je jedan divan projekt...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
interista
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2010. (17:59:22)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 19:59 sub, 31. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]za hi-tech trebaju sve stvari bit dobro definirane od pocetka do kraja, a to nisu.[/quote]

Covjek bi rekao da je na matematici sve dobro definirano... Ako vec i nije, mozda je ovo bas dobra prigoda da se definira od pocetka do kraja.

[quote]sta ako se neko predomisli pa umjesto opcije A se odluci za opciju B?[/quote]

Pa ima sasvim dovoljno vremena da dobro promisli sto zeli upisat. Zasto bi se premisljao zadnje dane?

[quote] mislim da nebi ni trebalo placati nekome, nego bi to mi, tj studenti naseg odjela (odbijam govorit odsjek), to mogli. to je jedan divan projekt..[/quote]

To svakako se slazemo :)
Citat:
za hi-tech trebaju sve stvari bit dobro definirane od pocetka do kraja, a to nisu.


Covjek bi rekao da je na matematici sve dobro definirano... Ako vec i nije, mozda je ovo bas dobra prigoda da se definira od pocetka do kraja.

Citat:
sta ako se neko predomisli pa umjesto opcije A se odluci za opciju B?


Pa ima sasvim dovoljno vremena da dobro promisli sto zeli upisat. Zasto bi se premisljao zadnje dane?

Citat:
mislim da nebi ni trebalo placati nekome, nego bi to mi, tj studenti naseg odjela (odbijam govorit odsjek), to mogli. to je jedan divan projekt..


To svakako se slazemo Smile



_________________
Modernija "podrška za nastavu"
http://web.studenti.math.pmf.unizg.hr/~sruzic/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 10:36 ned, 1. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="interista"][quote]za hi-tech trebaju sve stvari bit dobro definirane od pocetka do kraja, a to nisu.[/quote]

Covjek bi rekao da je na matematici sve dobro definirano... Ako vec i nije, mozda je ovo bas dobra prigoda da se definira od pocetka do kraja.
[/quote]
krivo sam se izrazio, lose je implementirano (jako veliki problemi sa ISVU-om, nevjerojatno sta ga sve koci)
[quote="interista"]
[quote]sta ako se neko predomisli pa umjesto opcije A se odluci za opciju B?[/quote]

Pa ima sasvim dovoljno vremena da dobro promisli sto zeli upisat. Zasto bi se premisljao zadnje dane?[/quote]

ljudi su cudne biljke, to nikad nemoj smetnuti s uma, jesu rijetki koji se predomisljaju ali ima ih
interista (napisa):
Citat:
za hi-tech trebaju sve stvari bit dobro definirane od pocetka do kraja, a to nisu.


Covjek bi rekao da je na matematici sve dobro definirano... Ako vec i nije, mozda je ovo bas dobra prigoda da se definira od pocetka do kraja.

krivo sam se izrazio, lose je implementirano (jako veliki problemi sa ISVU-om, nevjerojatno sta ga sve koci)
interista (napisa):

Citat:
sta ako se neko predomisli pa umjesto opcije A se odluci za opciju B?


Pa ima sasvim dovoljno vremena da dobro promisli sto zeli upisat. Zasto bi se premisljao zadnje dane?


ljudi su cudne biljke, to nikad nemoj smetnuti s uma, jesu rijetki koji se predomisljaju ali ima ih



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 13:18 čet, 19. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel se zna kako će se pomicat crta na statistici? Hoće već prvi dan, dakle 25.9. biti više pomicanja crte kao što je spomenuto da će biti i na financijskoj ili će kao do sad biti, tipa, prvo pomicanje tek u 14h pa se ti studenti koji nakon pomicanja crte upadnu upisuju 26.9. ?
Jel se zna kako će se pomicat crta na statistici? Hoće već prvi dan, dakle 25.9. biti više pomicanja crte kao što je spomenuto da će biti i na financijskoj ili će kao do sad biti, tipa, prvo pomicanje tek u 14h pa se ti studenti koji nakon pomicanja crte upadnu upisuju 26.9. ?


[Vrh]
vallenna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2013. (15:07:07)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:10 čet, 19. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad i gdje ce uopće prvi rezultati prijava?
Kad i gdje ce uopće prvi rezultati prijava?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2011. (11:17:47)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 22:14 čet, 19. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko sam uspio skuzit, 24.9. ce rezultati.i mene zanima kako ce funkcionirat pomicanje crte, s obzirom da je upis vec 25.9.
Koliko sam uspio skuzit, 24.9. ce rezultati.i mene zanima kako ce funkcionirat pomicanje crte, s obzirom da je upis vec 25.9.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2011. (11:17:47)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 15:50 pet, 20. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

eto, dobismo sve odgovore službeno :)
eto, dobismo sve odgovore službeno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 18:16 pet, 20. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni nije skroz jasna ova recenica:

"samo 25.09.2013. upisivat će se pristupnici koji su stekli pravo upisa po objavljenoj rang listi i žele upisati studij Teorijska matematika, Matematička statistika ili Financijska i poslovna matematika;

25.09.2013. u 15 sati bit će objavljene liste pristupnika koji su stekli pravo upisa nakon "pomicanja crte" i upute za upis 26. i 27.09.2013."

tko se sad tocno kada upisuje?
meni nije skroz jasna ova recenica:

"samo 25.09.2013. upisivat će se pristupnici koji su stekli pravo upisa po objavljenoj rang listi i žele upisati studij Teorijska matematika, Matematička statistika ili Financijska i poslovna matematika;

25.09.2013. u 15 sati bit će objavljene liste pristupnika koji su stekli pravo upisa nakon "pomicanja crte" i upute za upis 26. i 27.09.2013."

tko se sad tocno kada upisuje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ananas
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 10. 2009. (17:56:24)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 18:27 pet, 20. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanje vezano uz ovu obavijest:
"samo 25.09.2013. upisivat će se pristupnici koji su stekli pravo upisa po objavljenoj rang listi i žele upisati studij Teorijska matematika, Matematička statistika ili Financijska i poslovna matematika;"

Hipotetski, ako smo na prvoj rang listi 'upali' na Matematicku statistiku, a na Financijsku ne, moramo li odmah taj prvi dan upisati statistiku ili mozemo cekati pomicanje crte na financijskoj uz to da nam se mjesto na statistici 'cuva' ? Ili ne upisivanjem odmah prvi dan gubimo mjesto?

[size=9][color=#999999]Added after 7 minutes:[/color][/size]

Nastavak na hipotetske pretpostavke :) u slucaju da se desi gore opisama situacija prvi dan upisujem statistiku a da me se ne mice s rang liste financija, jer zelim upisati vise smjerova, drugi dan upadnem na financije i upisem i njih , dam faksu 2x350 kn i poslije ispisujem studij ili sam
Megakul student na dva smjera?
Imam jedno pitanje vezano uz ovu obavijest:
"samo 25.09.2013. upisivat će se pristupnici koji su stekli pravo upisa po objavljenoj rang listi i žele upisati studij Teorijska matematika, Matematička statistika ili Financijska i poslovna matematika;"

Hipotetski, ako smo na prvoj rang listi 'upali' na Matematicku statistiku, a na Financijsku ne, moramo li odmah taj prvi dan upisati statistiku ili mozemo cekati pomicanje crte na financijskoj uz to da nam se mjesto na statistici 'cuva' ? Ili ne upisivanjem odmah prvi dan gubimo mjesto?

Added after 7 minutes:

Nastavak na hipotetske pretpostavke Smile u slucaju da se desi gore opisama situacija prvi dan upisujem statistiku a da me se ne mice s rang liste financija, jer zelim upisati vise smjerova, drugi dan upadnem na financije i upisem i njih , dam faksu 2x350 kn i poslije ispisujem studij ili sam
Megakul student na dva smjera?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:49 pet, 20. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ananas"]Imam jedno pitanje vezano uz ovu obavijest:
"samo 25.09.2013. upisivat će se pristupnici koji su stekli pravo upisa po objavljenoj rang listi i žele upisati studij Teorijska matematika, Matematička statistika ili Financijska i poslovna matematika;"

Hipotetski, ako smo na prvoj rang listi 'upali' na Matematicku statistiku, a na Financijsku ne, moramo li odmah taj prvi dan upisati statistiku ili mozemo cekati pomicanje crte na financijskoj uz to da nam se mjesto na statistici 'cuva' ? Ili ne upisivanjem odmah prvi dan gubimo mjesto?

Meni je logicno da ako se prvi dan ne upises na statistiku gubis to mjesto jer tako zauzimas drugim studentima jer se ne zna da li si upisao drugi smjer ili samo cekas, ili riskiras pa cekas da upadnes na financijsku, ali to samo ja nagađam :S

[size=9][color=#999999]Added after 7 minutes:[/color][/size]

Nastavak na hipotetske pretpostavke :) u slucaju da se desi gore opisama situacija prvi dan upisujem statistiku a da me se ne mice s rang liste financija, jer zelim upisati vise smjerova, drugi dan upadnem na financije i upisem i njih , dam faksu 2x350 kn i poslije ispisujem studij ili sam
Megakul student na dva smjera?[/quote]

Mislim da to ne ide tako, ne mozes dva smjera upisat pa se ispisat, jer onda pomicanje crte ne bi imalo smisla, tako bi se dosta studenata upisalo na vise smjerova da ne riskira i crta se ne bi bas ni pomicala... Valjda ce netko odgovorit tko zna :)
ananas (napisa):
Imam jedno pitanje vezano uz ovu obavijest:
"samo 25.09.2013. upisivat će se pristupnici koji su stekli pravo upisa po objavljenoj rang listi i žele upisati studij Teorijska matematika, Matematička statistika ili Financijska i poslovna matematika;"

Hipotetski, ako smo na prvoj rang listi 'upali' na Matematicku statistiku, a na Financijsku ne, moramo li odmah taj prvi dan upisati statistiku ili mozemo cekati pomicanje crte na financijskoj uz to da nam se mjesto na statistici 'cuva' ? Ili ne upisivanjem odmah prvi dan gubimo mjesto?

Meni je logicno da ako se prvi dan ne upises na statistiku gubis to mjesto jer tako zauzimas drugim studentima jer se ne zna da li si upisao drugi smjer ili samo cekas, ili riskiras pa cekas da upadnes na financijsku, ali to samo ja nagađam :S

Added after 7 minutes:

Nastavak na hipotetske pretpostavke Smile u slucaju da se desi gore opisama situacija prvi dan upisujem statistiku a da me se ne mice s rang liste financija, jer zelim upisati vise smjerova, drugi dan upadnem na financije i upisem i njih , dam faksu 2x350 kn i poslije ispisujem studij ili sam
Megakul student na dva smjera?


Mislim da to ne ide tako, ne mozes dva smjera upisat pa se ispisat, jer onda pomicanje crte ne bi imalo smisla, tako bi se dosta studenata upisalo na vise smjerova da ne riskira i crta se ne bi bas ni pomicala... Valjda ce netko odgovorit tko zna Smile


[Vrh]
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:00 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li saznao netko tocno tko se kada upisuje?
Sutra krecu upisi od 9 h,
a sad je 19:56.

Dal se sutra upisuju SAMO studenti Teorijske matematike, Matematičke statistike i Financijske i poslovne matematike,

ili se SAMO sutra upisuju navedeni studenti?

Kada se upisuju studenti drugih smjerova koji su stekli pravo upisa?
Je li saznao netko tocno tko se kada upisuje?
Sutra krecu upisi od 9 h,
a sad je 19:56.

Dal se sutra upisuju SAMO studenti Teorijske matematike, Matematičke statistike i Financijske i poslovne matematike,

ili se SAMO sutra upisuju navedeni studenti?

Kada se upisuju studenti drugih smjerova koji su stekli pravo upisa?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 19:06 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Buga."]Je li saznao netko tocno tko se kada upisuje?
Sutra krecu upisi od 9 h,
a sad je 19:56.

Dal se sutra upisuju SAMO studenti Teorijske matematike, Matematičke statistike i Financijske i poslovne matematike,

ili se SAMO sutra upisuju navedeni studenti?

Kada se upisuju studenti drugih smjerova koji su stekli pravo upisa?[/quote]

sutra se upisuju studenti navedena tri smjera koji su stekli pravo upisa. Dakle, ako si na jednom od ta tri smjera i "upala" si onda se moras sutra otici upisati. Ostatak uputa slijedi sutra u 15h
Buga. (napisa):
Je li saznao netko tocno tko se kada upisuje?
Sutra krecu upisi od 9 h,
a sad je 19:56.

Dal se sutra upisuju SAMO studenti Teorijske matematike, Matematičke statistike i Financijske i poslovne matematike,

ili se SAMO sutra upisuju navedeni studenti?

Kada se upisuju studenti drugih smjerova koji su stekli pravo upisa?


sutra se upisuju studenti navedena tri smjera koji su stekli pravo upisa. Dakle, ako si na jednom od ta tri smjera i "upala" si onda se moras sutra otici upisati. Ostatak uputa slijedi sutra u 15h


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:53 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

je li to ona informacija s stranice?

... jer i ja sam to pročitala,

ali tamo piše da [color=blue]samo sutra[/color] se upisuju studenti koji su upali i upisuju se na neki od navedena 3 smjera,

a za one koji nisu upali obavijest slijedi sutra...

ali nigdje ne pise kada se upisuju studenti koji vec sad jesu upali, a ne upisuju navedene smjerove, nego neki drugi.

je li "samo sutra" ili sutra samo" ...
je li to ona informacija s stranice?

... jer i ja sam to pročitala,

ali tamo piše da samo sutra se upisuju studenti koji su upali i upisuju se na neki od navedena 3 smjera,

a za one koji nisu upali obavijest slijedi sutra...

ali nigdje ne pise kada se upisuju studenti koji vec sad jesu upali, a ne upisuju navedene smjerove, nego neki drugi.

je li "samo sutra" ili sutra samo" ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan