Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

vjezbe
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 21:40 pet, 24. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

vježbe9, 2.zadatak
što točno ova linija koda radi?
MOVEM.L D0-D2/A0, -(A7)
vježbe9, 2.zadatak
što točno ova linija koda radi?
MOVEM.L D0-D2/A0, -(A7)


[Vrh]
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 22:33 pet, 24. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]vježbe9, 2.zadatak
što točno ova linija koda radi?
MOVEM.L D0-D2/A0, -(A7)[/quote]

Stavlja sadržaje registara D0,D1,D2 i A0 na stog jer ti registri možda sadrže podatke koji će nam ponovno u glavnom programu trebati pa je potrebno napraviti "backup" kako bi te registre u funkciji mogli koristiti bez straha da smo prebrisali neki bitan podatak koji nismo smjeli.
Anonymous (napisa):
vježbe9, 2.zadatak
što točno ova linija koda radi?
MOVEM.L D0-D2/A0, -(A7)


Stavlja sadržaje registara D0,D1,D2 i A0 na stog jer ti registri možda sadrže podatke koji će nam ponovno u glavnom programu trebati pa je potrebno napraviti "backup" kako bi te registre u funkciji mogli koristiti bez straha da smo prebrisali neki bitan podatak koji nismo smjeli.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:18 sub, 25. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"][quote="Anonymous"]vježbe9, 2.zadatak
što točno ova linija koda radi?
MOVEM.L D0-D2/A0, -(A7)[/quote]

Stavlja sadržaje registara D0,D1,D2 i A0 na stog jer ti registri možda sadrže podatke koji će nam ponovno u glavnom programu trebati pa je potrebno napraviti "backup" kako bi te registre u funkciji mogli koristiti bez straha da smo prebrisali neki bitan podatak koji nismo smjeli.[/quote]

hvala na odgovoru, al jos uvijek mi nije bas jasno cemu to kad u glavnom programu nismo nista spremali u te registre :/
Shirohige (napisa):
Anonymous (napisa):
vježbe9, 2.zadatak
što točno ova linija koda radi?
MOVEM.L D0-D2/A0, -(A7)


Stavlja sadržaje registara D0,D1,D2 i A0 na stog jer ti registri možda sadrže podatke koji će nam ponovno u glavnom programu trebati pa je potrebno napraviti "backup" kako bi te registre u funkciji mogli koristiti bez straha da smo prebrisali neki bitan podatak koji nismo smjeli.


hvala na odgovoru, al jos uvijek mi nije bas jasno cemu to kad u glavnom programu nismo nista spremali u te registre Ehm?


[Vrh]
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 13:39 sub, 25. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]

hvala na odgovoru, al jos uvijek mi nije bas jasno cemu to kad u glavnom programu nismo nista spremali u te registre :/[/quote]

U programu ne, ali u praksi je to potrebno napraviti tj. tu služi samo kao primjer da ne zanemarimo mogućnost da su u tim registrima nalaze neki bitni podaci.
Anonymous (napisa):


hvala na odgovoru, al jos uvijek mi nije bas jasno cemu to kad u glavnom programu nismo nista spremali u te registre Ehm?


U programu ne, ali u praksi je to potrebno napraviti tj. tu služi samo kao primjer da ne zanemarimo mogućnost da su u tim registrima nalaze neki bitni podaci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:51 sub, 25. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"][quote="Anonymous"]

hvala na odgovoru, al jos uvijek mi nije bas jasno cemu to kad u glavnom programu nismo nista spremali u te registre :/[/quote]

U programu ne, ali u praksi je to potrebno napraviti tj. tu služi samo kao primjer da ne zanemarimo mogućnost da su u tim registrima nalaze neki bitni podaci.[/quote]

ahaaa, sad je jasno :D
hvala jos jednom!
Shirohige (napisa):
Anonymous (napisa):


hvala na odgovoru, al jos uvijek mi nije bas jasno cemu to kad u glavnom programu nismo nista spremali u te registre Ehm?


U programu ne, ali u praksi je to potrebno napraviti tj. tu služi samo kao primjer da ne zanemarimo mogućnost da su u tim registrima nalaze neki bitni podaci.


ahaaa, sad je jasno Very Happy
hvala jos jednom!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 15:27 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj zadnji program iz 9.vjezbi
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/gr/materijali/v09/gr-v9-2010_03.x68
mi se ne izvodi kak spada, jel mozda neka greska u njemu?
Ovaj zadnji program iz 9.vjezbi
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/gr/materijali/v09/gr-v9-2010_03.x68
mi se ne izvodi kak spada, jel mozda neka greska u njemu?


[Vrh]
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 15:31 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije samog kraja (MOVE.B #9, D0) treba D2 i D3 ubaciti na RESULT (i mjesto iza), nigdje se ne vraca rezultat na neko mjesto u ovom kodu.
Prije samog kraja (MOVE.B #9, D0) treba D2 i D3 ubaciti na RESULT (i mjesto iza), nigdje se ne vraca rezultat na neko mjesto u ovom kodu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:36 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hendrix"]Prije samog kraja (MOVE.B #9, D0) treba D2 i D3 ubaciti na RESULT (i mjesto iza), nigdje se ne vraca rezultat na neko mjesto u ovom kodu.[/quote]

hvala!
hendrix (napisa):
Prije samog kraja (MOVE.B #9, D0) treba D2 i D3 ubaciti na RESULT (i mjesto iza), nigdje se ne vraca rezultat na neko mjesto u ovom kodu.


hvala!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 16:41 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasto taj 3.zadatak ne radi ako
DC.L VALUE1
DC.L VALUE2

zamijenim s:
MOVE.L #VALUE1, -(A7)
MOVE.L #VALUE1, -(A7)

?
zasto taj 3.zadatak ne radi ako
DC.L VALUE1
DC.L VALUE2

zamijenim s:
MOVE.L #VALUE1, -(A7)
MOVE.L #VALUE1, -(A7)

?


[Vrh]
Tom1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 10. 2013. (20:43:41)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:17 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

6. zadatak 2010... Da li se i pocetna lista i liste koje treba stvoriti sastoje od elemenata koji imaju, recimo, 16-bitnu vrijednost i 32-bitnu adresu sljedeceg elementa?
6. zadatak 2010... Da li se i pocetna lista i liste koje treba stvoriti sastoje od elemenata koji imaju, recimo, 16-bitnu vrijednost i 32-bitnu adresu sljedeceg elementa?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 12:02 čet, 6. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li mi netko objasniti što radi ovaj dio koda i zašto?

* Subroutine to display Carriage Return and Line Feed
newLine movem.l d0/a1,-(a7) push d0 & a1
move #14,d0 task number into D0
lea crlf,a1 address of string
trap #15 display return, linefeed
movem.l (a7)+,d0/a1 restore d0 & a1
rts return

Uzeto iz tutoriala1 od easy68k-a....
Može li mi netko objasniti što radi ovaj dio koda i zašto?

* Subroutine to display Carriage Return and Line Feed
newLine movem.l d0/a1,-(a7) push d0 & a1
move #14,d0 task number into D0
lea crlf,a1 address of string
trap #15 display return, linefeed
movem.l (a7)+,d0/a1 restore d0 & a1
rts return

Uzeto iz tutoriala1 od easy68k-a....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 12:20 čet, 6. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi li sigurna da nisi preskocila velik dio gradiva? :D

Subroutineovi (neprecizno receno, to je imitacija funkcijâ kakve znas iz npr. C-a) se rade tek pretkraj semestra (i nisu potrebni za rjesavanje prakticnih zadataka).

Inace, [tt]A7[/tt] pokazuje na stack (user/supervisor, ovisno o nacinu rada; za ovo posljednje ne garantiram, proslo je solidnih 9 mjeseci otkad sam zadnji put upalio simulator :D) na koji spremas podatke i kasnije ih s njih ocitavas (na pocetku, odnosno kraju ovog fragmenta koda).

Prvo na njega spremimo vrijednosti iz [tt]D0[/tt] i [tt]A1[/tt].

U [tt]D0[/tt] je ubacen [tt]#14[/tt], [tt]A1[/tt] je pomocu [tt]LEA[/tt] naredbe (vidi Help) ubacena neka adresa, a [url=http://www.easy68k.com/QuickStart/TrapTasks.htm]ovdje[/url] mozes naci sto [tt]TRAP #15[/tt] radi ovisno o sadrzaju registra [tt]D0[/tt]; primijeti da je sadrzaj u [tt]A1[/tt] bitan kod dijela s [tt]#14[/tt].

U pretposljednjoj liniji vracamo sadrzaj registara [tt]D0[/tt] i [tt]A1[/tt] na prvobitno stanje (jer smo ih spremili na stack) i vracamo se u "main" dio programa.

Ovoliko mogu reci "po sjecanju", pa ako ti nesto znaci :)
Jesi li sigurna da nisi preskocila velik dio gradiva? Very Happy

Subroutineovi (neprecizno receno, to je imitacija funkcijâ kakve znas iz npr. C-a) se rade tek pretkraj semestra (i nisu potrebni za rjesavanje prakticnih zadataka).

Inace, A7 pokazuje na stack (user/supervisor, ovisno o nacinu rada; za ovo posljednje ne garantiram, proslo je solidnih 9 mjeseci otkad sam zadnji put upalio simulator Very Happy) na koji spremas podatke i kasnije ih s njih ocitavas (na pocetku, odnosno kraju ovog fragmenta koda).

Prvo na njega spremimo vrijednosti iz D0 i A1.

U D0 je ubacen #14, A1 je pomocu LEA naredbe (vidi Help) ubacena neka adresa, a ovdje mozes naci sto TRAP #15 radi ovisno o sadrzaju registra D0; primijeti da je sadrzaj u A1 bitan kod dijela s #14.

U pretposljednjoj liniji vracamo sadrzaj registara D0 i A1 na prvobitno stanje (jer smo ih spremili na stack) i vracamo se u "main" dio programa.

Ovoliko mogu reci "po sjecanju", pa ako ti nesto znaci Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 12:31 čet, 6. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hendrix"]Jesi li sigurna da nisi preskocila velik dio gradiva? :D
...... [/quote]

Pa nisam sigurna, pošto mi nažalost (osobno) vježbe nisu bile najkorisnije jer nisam mogla pratiti (idu mi prebrzo i ne razumijem sve što se priča) pa sam odlučila proučiti HELP od easy68k-a pa vježbam sve što se ima za znati iz asemblera iz tutoriala...

Inače, koliko sam ja shvatila (nemoj zamjeriti :)) pa me ispravi ako je krivo:

pri prikazu texta: hello DC.B 'kajgod',$D,$A,0 -> $D, $A osigurava da se nakon ispisa prijeđe u novi red
a našla sam da isto to radi i: hello DC.B 'kajgod',0 ako stavimo za prikaz:
MOVE #13,D0
LEA hello,A1
TRAP #15

Tj, jel točno (bar meni tako radi u asembleru) da za novi red ne moram pisati to što mi izgleda ružno za što sam prvo pitala, nego je dovoljno da koristimo task 13 ili $D,$A?

Vrijedi li to (ako vrijedi) i za prikaz broja na D1? Jer ovo vidim da vrijedi samo za prikaz onoga na A1.....Hvala na trudu :)
hendrix (napisa):
Jesi li sigurna da nisi preskocila velik dio gradiva? Very Happy
......


Pa nisam sigurna, pošto mi nažalost (osobno) vježbe nisu bile najkorisnije jer nisam mogla pratiti (idu mi prebrzo i ne razumijem sve što se priča) pa sam odlučila proučiti HELP od easy68k-a pa vježbam sve što se ima za znati iz asemblera iz tutoriala...

Inače, koliko sam ja shvatila (nemoj zamjeriti Smile) pa me ispravi ako je krivo:

pri prikazu texta: hello DC.B 'kajgod',$D,$A,0 → $D, $A osigurava da se nakon ispisa prijeđe u novi red
a našla sam da isto to radi i: hello DC.B 'kajgod',0 ako stavimo za prikaz:
MOVE #13,D0
LEA hello,A1
TRAP #15

Tj, jel točno (bar meni tako radi u asembleru) da za novi red ne moram pisati to što mi izgleda ružno za što sam prvo pitala, nego je dovoljno da koristimo task 13 ili $D,$A?

Vrijedi li to (ako vrijedi) i za prikaz broja na D1? Jer ovo vidim da vrijedi samo za prikaz onoga na A1.....Hvala na trudu Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 12:35 čet, 6. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iskreno, ne sjecam se bas toga o cemu pricas, a vjerujem da imam i vrlo jednostavan razlog :D

Cini mi se da cijeli semestar nismo nijednom pokrenuli neki "ispis", bilo na prakticnim zadacima, bilo inace.

Svi zadaci se testiraju na Memory-displayju (da, "pjesice" - utipkas nesto u memoriju (View -> Memory kad ides buildati, ako me sjecanje dobro sluzi), stisnes onaj lijepi PLAY gumbic i pogledas sto se dogodi :) ).

Tako da, moj savjet ti je, pod pretpostavkom da se zahtjevi kolegija nisu mijenjali u odnosu na proslu godinu (to ce GauSs_ najbolje znati pa neka me prekine ako sam u krivu :D ), da ako i ne uspijes ispratiti gradivo na vjezbama (iako asistent ne grize ako ga prekines pitanjem :) ), doma prvo prodjes iskljucivo po zadacima s vjezbi.

I za kolokvije i za prakticne ce ti biti dovoljno (i to za rjesavanje svega, a ne "za prolaz") samo ono sto se napravi na vjezbama (jasno, uz varijacije na temu, ali s istim skupom obrađenih naredbi).

Primarna preporuka je "HELP" iz Easy68K-a - to je ono gdje upises neku naredbu (npr. [tt]LEA[/tt] :) ), a zatim ti se s lijeve strane izlista sve gdje se to spominje i, osim sturog objasnjenja ("ovo" prebaci "ondje" i sl.), najcesce postoji i vrlo lako razumljiv primjer s nekim brojevima u registrima. Tutoriali jesu ok, ali za kolegij su, kao sto sam vec spomenuo, najbolji tutoriali kodovi s vjezbi. :)

Također, postoji i alternativa PLAY tipki, to je jedna odmah do nje (cini mi se, a lijen sam za skinuti simulator :D ) koja program izvrsava line-by-line, tj. za svaku naredbu mozes vidjeti sto se nakon nje dogodi u memoriji i, jos bitnije, kad ti program pada, vrlo lako mozes detektirati na kojoj liniji je greska / zasto se rusi.
Iskreno, ne sjecam se bas toga o cemu pricas, a vjerujem da imam i vrlo jednostavan razlog Very Happy

Cini mi se da cijeli semestar nismo nijednom pokrenuli neki "ispis", bilo na prakticnim zadacima, bilo inace.

Svi zadaci se testiraju na Memory-displayju (da, "pjesice" - utipkas nesto u memoriju (View → Memory kad ides buildati, ako me sjecanje dobro sluzi), stisnes onaj lijepi PLAY gumbic i pogledas sto se dogodi Smile ).

Tako da, moj savjet ti je, pod pretpostavkom da se zahtjevi kolegija nisu mijenjali u odnosu na proslu godinu (to ce GauSs_ najbolje znati pa neka me prekine ako sam u krivu Very Happy ), da ako i ne uspijes ispratiti gradivo na vjezbama (iako asistent ne grize ako ga prekines pitanjem Smile ), doma prvo prodjes iskljucivo po zadacima s vjezbi.

I za kolokvije i za prakticne ce ti biti dovoljno (i to za rjesavanje svega, a ne "za prolaz") samo ono sto se napravi na vjezbama (jasno, uz varijacije na temu, ali s istim skupom obrađenih naredbi).

Primarna preporuka je "HELP" iz Easy68K-a - to je ono gdje upises neku naredbu (npr. LEA Smile ), a zatim ti se s lijeve strane izlista sve gdje se to spominje i, osim sturog objasnjenja ("ovo" prebaci "ondje" i sl.), najcesce postoji i vrlo lako razumljiv primjer s nekim brojevima u registrima. Tutoriali jesu ok, ali za kolegij su, kao sto sam vec spomenuo, najbolji tutoriali kodovi s vjezbi. Smile

Također, postoji i alternativa PLAY tipki, to je jedna odmah do nje (cini mi se, a lijen sam za skinuti simulator Very Happy ) koja program izvrsava line-by-line, tj. za svaku naredbu mozes vidjeti sto se nakon nje dogodi u memoriji i, jos bitnije, kad ti program pada, vrlo lako mozes detektirati na kojoj liniji je greska / zasto se rusi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 12:42 čet, 6. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, kritika prihvaćena. Hvala :)
Ok, kritika prihvaćena. Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 17:23 pet, 7. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, pošto mi treba govoriti kao malom djetetu što se radi i kako i šta gledam, ovo mi je jako puno pomoglo. Pa ako još netko ima problema sa učenjem asemblera i ostalog, ovo je super:

http://mrjester.hapisan.com/04_MC68/Index.html
Evo, pošto mi treba govoriti kao malom djetetu što se radi i kako i šta gledam, ovo mi je jako puno pomoglo. Pa ako još netko ima problema sa učenjem asemblera i ostalog, ovo je super:

http://mrjester.hapisan.com/04_MC68/Index.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 23:11 pet, 7. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hendrix"]
Tako da, moj savjet ti je, pod pretpostavkom da se zahtjevi kolegija nisu mijenjali u odnosu na proslu godinu (to ce GauSs_ najbolje znati pa neka me prekine ako sam u krivu :D ), da ako i ne uspijes ispratiti gradivo na vjezbama (iako asistent ne grize ako ga prekines pitanjem :) ), doma prvo prodjes iskljucivo po zadacima s vjezbi.

I za kolokvije i za prakticne ce ti biti dovoljno (i to za rjesavanje svega, a ne "za prolaz") samo ono sto se napravi na vjezbama (jasno, uz varijacije na temu, ali s istim skupom obrađenih naredbi).

Primarna preporuka je "HELP" iz Easy68K-a - to je ono gdje upises neku naredbu (npr. [tt]LEA[/tt] :) ), a zatim ti se s lijeve strane izlista sve gdje se to spominje i, osim sturog objasnjenja ("ovo" prebaci "ondje" i sl.), najcesce postoji i vrlo lako razumljiv primjer s nekim brojevima u registrima. Tutoriali jesu ok, ali za kolegij su, kao sto sam vec spomenuo, najbolji tutoriali kodovi s vjezbi. :)[/quote]

Slazem se. Primjeri sa vjezbi (postoji i link na knjigu na sluzbenoj stranici iz koje vadimo te primjere) i prakticni zadaci (uz HELP simulatora) sasvim su dovoljni

Takodjer, ako vam je nesto na vjezbama brzo dignite ruku i zamolite da se ponovi. Nema nikakvog srama u tome 8)
hendrix (napisa):

Tako da, moj savjet ti je, pod pretpostavkom da se zahtjevi kolegija nisu mijenjali u odnosu na proslu godinu (to ce GauSs_ najbolje znati pa neka me prekine ako sam u krivu Very Happy ), da ako i ne uspijes ispratiti gradivo na vjezbama (iako asistent ne grize ako ga prekines pitanjem Smile ), doma prvo prodjes iskljucivo po zadacima s vjezbi.

I za kolokvije i za prakticne ce ti biti dovoljno (i to za rjesavanje svega, a ne "za prolaz") samo ono sto se napravi na vjezbama (jasno, uz varijacije na temu, ali s istim skupom obrađenih naredbi).

Primarna preporuka je "HELP" iz Easy68K-a - to je ono gdje upises neku naredbu (npr. LEA Smile ), a zatim ti se s lijeve strane izlista sve gdje se to spominje i, osim sturog objasnjenja ("ovo" prebaci "ondje" i sl.), najcesce postoji i vrlo lako razumljiv primjer s nekim brojevima u registrima. Tutoriali jesu ok, ali za kolegij su, kao sto sam vec spomenuo, najbolji tutoriali kodovi s vjezbi. Smile


Slazem se. Primjeri sa vjezbi (postoji i link na knjigu na sluzbenoj stranici iz koje vadimo te primjere) i prakticni zadaci (uz HELP simulatora) sasvim su dovoljni

Takodjer, ako vam je nesto na vjezbama brzo dignite ruku i zamolite da se ponovi. Nema nikakvog srama u tome Cool



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
notimeforlogin
Gost





PostPostano: 20:31 sub, 8. 11. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]
Slazem se. Primjeri sa vjezbi (postoji i link na knjigu na sluzbenoj stranici iz koje vadimo te primjere) i prakticni zadaci (uz HELP simulatora) sasvim su dovoljni

Takodjer, ako vam je nesto na vjezbama brzo dignite ruku i zamolite da se ponovi. Nema nikakvog srama u tome 8)[/quote]

Nema srama ali nema vremena nažalost :oops:
GauSs_ (napisa):

Slazem se. Primjeri sa vjezbi (postoji i link na knjigu na sluzbenoj stranici iz koje vadimo te primjere) i prakticni zadaci (uz HELP simulatora) sasvim su dovoljni

Takodjer, ako vam je nesto na vjezbama brzo dignite ruku i zamolite da se ponovi. Nema nikakvog srama u tome Cool


Nema srama ali nema vremena nažalost Embarassed


[Vrh]
istok
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2012. (13:40:42)
Postovi: (11)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:17 sub, 10. 1. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/gr/materijali/v05/gr-v5-03.x68

Može mi netko reći što radi ovaj "EQU *" prije move.b #9,d0 ? :)
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/gr/materijali/v05/gr-v5-03.x68

Može mi netko reći što radi ovaj "EQU *" prije move.b #9,d0 ? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan