Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rok za ispravljanje kolokvija

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 8:27 čet, 13. 2. 2014    Naslov: Rok za ispravljanje kolokvija Citirajte i odgovorite

Postoji li tako nešto?
Tipa da profesor/asistent mora ispraviti u nekom roku kolokvije?
Barem kod ovih drugih kolokvija bi to bilo uredu. Neki su stvarno nevjerojatno brzi, ali ljenost nekih drugih je više nego nepristojna.
Ako je razmak 2 tjedna između kolokvija i popravnog kolokvija je li moguće postaviti (razuman) rok od tjedan dana za ispravljanje kolokvija?
Mislim, treba se pripremit za popravni kolokvij... A ne, ono tri dana prije popravnog, evo vam rezultati... I onda ćemo se čudit maloj prolaznosti na popravnom kolokviju...

Znači pitanje za studentske predstavnike:
Može li se ograničiti vrijeme ispravljanja drugih kolokvija na 50% dana koji ostaju od trenutka pisanja kolokvija i pisanja popravnih kolokvija? Smatram da to na većinu ne bi utjecalo, a opet bi studenti imali kakvu takvu sigurnost...
:D
Postoji li tako nešto?
Tipa da profesor/asistent mora ispraviti u nekom roku kolokvije?
Barem kod ovih drugih kolokvija bi to bilo uredu. Neki su stvarno nevjerojatno brzi, ali ljenost nekih drugih je više nego nepristojna.
Ako je razmak 2 tjedna između kolokvija i popravnog kolokvija je li moguće postaviti (razuman) rok od tjedan dana za ispravljanje kolokvija?
Mislim, treba se pripremit za popravni kolokvij... A ne, ono tri dana prije popravnog, evo vam rezultati... I onda ćemo se čudit maloj prolaznosti na popravnom kolokviju...

Znači pitanje za studentske predstavnike:
Može li se ograničiti vrijeme ispravljanja drugih kolokvija na 50% dana koji ostaju od trenutka pisanja kolokvija i pisanja popravnih kolokvija? Smatram da to na većinu ne bi utjecalo, a opet bi studenti imali kakvu takvu sigurnost...
Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2011. (11:17:47)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 12:53 čet, 13. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

nemam trenutno takvih problema, srecom. ali slazem se u potpunosti...
to bi trebalo nekako regulirati.
sretno
nemam trenutno takvih problema, srecom. ali slazem se u potpunosti...
to bi trebalo nekako regulirati.
sretno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:01 čet, 13. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kratko: ne postoji.

Malo dulje: cini mi se da postoji rok (mislim tjedan dana) u kojem treba dovrsiti jednom zapoceti ispit, no kolokviji nisu ispit, nego dio "kontinuirane provjere znanja", pa ih to ne kaci.

Prakticki: probijanje roka je tesko sankcionirati, a bez sankcija se svodi na dobru volju onoga tko ispravlja (pa se krsilo prije Bolonje, kad smo imali "prave" ispite), sto imate i sada.
Kratko: ne postoji.

Malo dulje: cini mi se da postoji rok (mislim tjedan dana) u kojem treba dovrsiti jednom zapoceti ispit, no kolokviji nisu ispit, nego dio "kontinuirane provjere znanja", pa ih to ne kaci.

Prakticki: probijanje roka je tesko sankcionirati, a bez sankcija se svodi na dobru volju onoga tko ispravlja (pa se krsilo prije Bolonje, kad smo imali "prave" ispite), sto imate i sada.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 17:44 čet, 13. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Malo dulje: cini mi se da postoji rok (mislim tjedan dana) u kojem treba dovrsiti jednom zapoceti ispit, no kolokviji nisu ispit, nego dio "kontinuirane provjere znanja", pa ih to ne kaci.[/quote]
dobro ti se cini
[quote="Pravilnik o preddiplomskim i diplomskim studijima - čl.28 t.1"]
Ispiti mogu biti teorijski i/ili praktični, a polažu se samo u pisanom, samo usmeno ili pisano i usmeno. Cjelokupni ispit mora završiti u najviše pet (5) radnih dana, osim u posebno opravdanim slučajevima kao što su odsutnost nastavnika, bolest studenta ili drugi opravdani razlozi.[/quote]

:krcko:
@krcko: jesu li nasi kolokviji ispiti ili ne? ako ne, postoji li (i di) pravila o nasim kolokvijima?

p.s. jel postoje ti dokumenti u humanom digitalnom obliku na koji je primjenjiv Ctrl+F?
vsego (napisa):
Malo dulje: cini mi se da postoji rok (mislim tjedan dana) u kojem treba dovrsiti jednom zapoceti ispit, no kolokviji nisu ispit, nego dio "kontinuirane provjere znanja", pa ih to ne kaci.

dobro ti se cini
Pravilnik o preddiplomskim i diplomskim studijima - čl.28 t.1 (napisa):

Ispiti mogu biti teorijski i/ili praktični, a polažu se samo u pisanom, samo usmeno ili pisano i usmeno. Cjelokupni ispit mora završiti u najviše pet (5) radnih dana, osim u posebno opravdanim slučajevima kao što su odsutnost nastavnika, bolest studenta ili drugi opravdani razlozi.


Krcko, pomagaj!
@krcko: jesu li nasi kolokviji ispiti ili ne? ako ne, postoji li (i di) pravila o nasim kolokvijima?

p.s. jel postoje ti dokumenti u humanom digitalnom obliku na koji je primjenjiv Ctrl+F?



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 23:12 čet, 13. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodao bih jos jednu primjedbu na rok za ispravljanje. Zasto vecina profesora na faksu ne koristi internet? Dosta profesora na nasem faksu stavi rezultate, obavijesti, popis za usmeni na svoja vrata bez ikakve informacije i student bi trebao kampirati na brdu da to vidi/upise na usmeni/sto vec mora a to nije bas pretjerano korisno.
Da li uopce ima smisla raditi neku minimalisticku stranicu koja bi sluzila za to? (prema prijasnjem iskustvima, pretpostavljam da nema ali mozda se nesto promjenilo)
Dodao bih jos jednu primjedbu na rok za ispravljanje. Zasto vecina profesora na faksu ne koristi internet? Dosta profesora na nasem faksu stavi rezultate, obavijesti, popis za usmeni na svoja vrata bez ikakve informacije i student bi trebao kampirati na brdu da to vidi/upise na usmeni/sto vec mora a to nije bas pretjerano korisno.
Da li uopce ima smisla raditi neku minimalisticku stranicu koja bi sluzila za to? (prema prijasnjem iskustvima, pretpostavljam da nema ali mozda se nesto promjenilo)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Annoying
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:20:11)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2

PostPostano: 0:07 pet, 14. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da bi bila dobra ideja neka stranica poput online-oglasne ploče, gdje bi bile takve stvarim, obavijesti, rezultati, uglavnom sve ono čega ima na oglasnim pločama. Čak i za one kolegije za koje postoje stranice nebi naškodilo da tamo i piše da su npr. na stranici kolegija objavljeni rezultati kolokvija ili raspored za kolokvij i slično...
Mislim da bi bila dobra ideja neka stranica poput online-oglasne ploče, gdje bi bile takve stvarim, obavijesti, rezultati, uglavnom sve ono čega ima na oglasnim pločama. Čak i za one kolegije za koje postoje stranice nebi naškodilo da tamo i piše da su npr. na stranici kolegija objavljeni rezultati kolokvija ili raspored za kolokvij i slično...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 1:10 pet, 14. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Annoying"]Mislim da bi bila dobra ideja neka stranica poput online-oglasne ploče, gdje bi bile takve stvarim, obavijesti, rezultati, uglavnom sve ono čega ima na oglasnim pločama. Čak i za one kolegije za koje postoje stranice nebi naškodilo da tamo i piše da su npr. na stranici kolegija objavljeni rezultati kolokvija ili raspored za kolokvij i slično...[/quote]

ideja mi se jako svida, ali neznam sa 100% sigurnosti kako stoji zakon o objavi podataka, tj nebi smjelo biti imena i prezimena sigurno na takvom mjestu, ali nisam siguran za jmbagove i maticne brojeve. ali neka ideja sa 'zakljucavanjem' tih tablica (npr password na pdf) bi trebalo proc. a pitanje ko bi to morao stavljati na net, nije bas pametno da milion i jedna osoba ima ovlasti za tako nesto ali mislim da bi se to dalo organizirati, valjda... treba se raspitati u svakom slucaju, samo moram vidjet koga vuc za rukav za tako nesto, dodano na popis dobrih ideja koje moram zicati
Annoying (napisa):
Mislim da bi bila dobra ideja neka stranica poput online-oglasne ploče, gdje bi bile takve stvarim, obavijesti, rezultati, uglavnom sve ono čega ima na oglasnim pločama. Čak i za one kolegije za koje postoje stranice nebi naškodilo da tamo i piše da su npr. na stranici kolegija objavljeni rezultati kolokvija ili raspored za kolokvij i slično...


ideja mi se jako svida, ali neznam sa 100% sigurnosti kako stoji zakon o objavi podataka, tj nebi smjelo biti imena i prezimena sigurno na takvom mjestu, ali nisam siguran za jmbagove i maticne brojeve. ali neka ideja sa 'zakljucavanjem' tih tablica (npr password na pdf) bi trebalo proc. a pitanje ko bi to morao stavljati na net, nije bas pametno da milion i jedna osoba ima ovlasti za tako nesto ali mislim da bi se to dalo organizirati, valjda... treba se raspitati u svakom slucaju, samo moram vidjet koga vuc za rukav za tako nesto, dodano na popis dobrih ideja koje moram zicati



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:33 sub, 15. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]ideja mi se jako svida, ali neznam sa 100% sigurnosti kako stoji zakon o objavi podataka, tj nebi smjelo biti imena i prezimena sigurno na takvom mjestu, ali nisam siguran za jmbagove i maticne brojeve. [/quote]

jmbagovi i matični brojevi se sada koriste pa tu ne bi trebalo biti problema

[quote="fireball"]a pitanje ko bi to morao stavljati na net, nije bas pametno da milion i jedna osoba ima ovlasti za tako nesto ali mislim da bi se to dalo organizirati, valjda[/quote]

svaki profesor i asistenti za pojedini kolegij. dakle oni koji isprave kolokvij odmah tamo stave rezultate. time se riješi problem čekanja treće osobe da ih objavi
fireball (napisa):
ideja mi se jako svida, ali neznam sa 100% sigurnosti kako stoji zakon o objavi podataka, tj nebi smjelo biti imena i prezimena sigurno na takvom mjestu, ali nisam siguran za jmbagove i maticne brojeve.


jmbagovi i matični brojevi se sada koriste pa tu ne bi trebalo biti problema

fireball (napisa):
a pitanje ko bi to morao stavljati na net, nije bas pametno da milion i jedna osoba ima ovlasti za tako nesto ali mislim da bi se to dalo organizirati, valjda


svaki profesor i asistenti za pojedini kolegij. dakle oni koji isprave kolokvij odmah tamo stave rezultate. time se riješi problem čekanja treće osobe da ih objavi



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan