Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. zadaća (2014) - FAQ
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
JV
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (11:13:19)
Postovi: (5C)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4

PostPostano: 20:48 sub, 22. 3. 2014    Naslov: 1. zadaća (2014) - FAQ Citirajte i odgovorite

Ovdje ću stavljati neka važnija pitanja koja dobijem u mailovima i još neka koja meni padnu na pamet, a mislim da će pomoći svima razjasniti neke stvari.

[b]FAQ: [/b]

[b]Q1:[/b] Smiju li se koristiti pomoćne varijable i funkcije (uključujući dodatne konstruktore) u strukturama?
[b]A1:[/b] Da.

[b]Q2 (Duzine):[/b] Postoje li test primjeri sa dužinama koje imaju istu krajnju i početnu točku.
[b]A2:[/b] Ne.
Ovdje ću stavljati neka važnija pitanja koja dobijem u mailovima i još neka koja meni padnu na pamet, a mislim da će pomoći svima razjasniti neke stvari.

FAQ:

Q1: Smiju li se koristiti pomoćne varijable i funkcije (uključujući dodatne konstruktore) u strukturama?
A1: Da.

Q2 (Duzine): Postoje li test primjeri sa dužinama koje imaju istu krajnju i početnu točku.
A2: Ne.




Zadnja promjena: JV; 12:31 pon, 24. 3. 2014; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 6:32 ned, 23. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Q2:[/b] Treba li inicijalizirati strukturu promjenjive veličine (konkretno za hotele u mom problemu) koja se stalno prilagođava i baviti se C-ovskim magijama i strukturama podataka, ili je OK pretpostaviti da skupovi neće biti veći od određene veličine (koje?) pa baratati sa njima kao unaprijed definiranim nizovima?

Znam da je način implementacije nebitan za ovakvo testiranje, ali prije kodiranja bi jako korisno bilo znati 'korisnička' očekivanja i ne komplicirati si život ako ne treba :)
Q2: Treba li inicijalizirati strukturu promjenjive veličine (konkretno za hotele u mom problemu) koja se stalno prilagođava i baviti se C-ovskim magijama i strukturama podataka, ili je OK pretpostaviti da skupovi neće biti veći od određene veličine (koje?) pa baratati sa njima kao unaprijed definiranim nizovima?

Znam da je način implementacije nebitan za ovakvo testiranje, ali prije kodiranja bi jako korisno bilo znati 'korisnička' očekivanja i ne komplicirati si život ako ne treba Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
homoviator
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2011. (18:42:32)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 15:13 ned, 23. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Q3[/b]

[size=9][color=#999999]Added after 12 minutes:[/color][/size]

[quote="homoviator"][b]Q3[/b][/quote]:Greška!
Q3

Added after 12 minutes:

homoviator (napisa):
Q3
:Greška!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JV
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (11:13:19)
Postovi: (5C)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4

PostPostano: 17:14 ned, 23. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Silenoz"][b]Q2:[/b] Treba li inicijalizirati strukturu promjenjive veličine (konkretno za hotele u mom problemu) koja se stalno prilagođava i baviti se C-ovskim magijama i strukturama podataka, ili je OK pretpostaviti da skupovi neće biti veći od određene veličine (koje?) pa baratati sa njima kao unaprijed definiranim nizovima?

Znam da je način implementacije nebitan za ovakvo testiranje, ali prije kodiranja bi jako korisno bilo znati 'korisnička' očekivanja i ne komplicirati si život ako ne treba :)[/quote]

Malo bolje čitati zadatak:
"Ukupan broj hotela u kolekciji nikad neće biti veći od 100."
Silenoz (napisa):
Q2: Treba li inicijalizirati strukturu promjenjive veličine (konkretno za hotele u mom problemu) koja se stalno prilagođava i baviti se C-ovskim magijama i strukturama podataka, ili je OK pretpostaviti da skupovi neće biti veći od određene veličine (koje?) pa baratati sa njima kao unaprijed definiranim nizovima?

Znam da je način implementacije nebitan za ovakvo testiranje, ali prije kodiranja bi jako korisno bilo znati 'korisnička' očekivanja i ne komplicirati si život ako ne treba Smile


Malo bolje čitati zadatak:
"Ukupan broj hotela u kolekciji nikad neće biti veći od 100."


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 17:56 ned, 23. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="JV"]
Malo bolje čitati zadatak:
"Ukupan broj hotela u kolekciji nikad neće biti veći od 100."[/quote]
Izvinjavam se, čorav sam :)
Hvala!
JV (napisa):

Malo bolje čitati zadatak:
"Ukupan broj hotela u kolekciji nikad neće biti veći od 100."

Izvinjavam se, čorav sam Smile
Hvala!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
CROmpir
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2009. (18:27:06)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 19:23 ned, 23. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možemo li koristiti nekakve dodatne varijable u strukturama? Primjerice brojac?
Možemo li koristiti nekakve dodatne varijable u strukturama? Primjerice brojac?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 1:25 pon, 24. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da možeš. Bitno je što radi, ne kako. I da je iz tvojih prstiju pisano, naravno.








Imam ja još par pitanja, doduše ovo su tehničke prirode.

http://prntscr.com/33k3vl
Zašto private???

Inače radim u gedit-terminal kombinaciji, ali izbacilo mi je 3 tone grešaka i rekoh probati u CodeBlocks. Zar ovo ne bi trebalo raditi bez da pišemo private/public/protected pred funkcijama i varijablama u klasi? Ima li to koje veze sa tim što sam "ko Indijanac" samo natrpao 3 text fajla unutra i išao kompajlirati ili?
Ako pak treba pisati, piše li se to u c++ u .h ili u implementaciju ili oboje?

Drugo me zanima postoji li neka čarolija da CodeBlocks builda više nego jednom?
Prvi put kompajliram, izbaci greške; popravim (što znam) i ponovo, on ne reagira. Tek nakon što restartam ponovo može kompajlirati, samo jednom. Ima netko kakvu ideju?
Naravno da možeš. Bitno je što radi, ne kako. I da je iz tvojih prstiju pisano, naravno.








Imam ja još par pitanja, doduše ovo su tehničke prirode.

http://prntscr.com/33k3vl
Zašto private???

Inače radim u gedit-terminal kombinaciji, ali izbacilo mi je 3 tone grešaka i rekoh probati u CodeBlocks. Zar ovo ne bi trebalo raditi bez da pišemo private/public/protected pred funkcijama i varijablama u klasi? Ima li to koje veze sa tim što sam "ko Indijanac" samo natrpao 3 text fajla unutra i išao kompajlirati ili?
Ako pak treba pisati, piše li se to u c++ u .h ili u implementaciju ili oboje?

Drugo me zanima postoji li neka čarolija da CodeBlocks builda više nego jednom?
Prvi put kompajliram, izbaci greške; popravim (što znam) i ponovo, on ne reagira. Tek nakon što restartam ponovo može kompajlirati, samo jednom. Ima netko kakvu ideju?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ryssa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 12. 2011. (00:10:28)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 10:16 pon, 24. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam sigurna smijem li ovo pitati, ali evo...kako prikazati praznu kolekciju? Kursorom ili?
Nisam sigurna smijem li ovo pitati, ali evo...kako prikazati praznu kolekciju? Kursorom ili?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JV
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (11:13:19)
Postovi: (5C)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4

PostPostano: 12:29 pon, 24. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Silenoz"]Naravno da možeš. Bitno je što radi, ne kako. I da je iz tvojih prstiju pisano, naravno.

Imam ja još par pitanja, doduše ovo su tehničke prirode.

http://prntscr.com/33k3vl
Zašto private???

Inače radim u gedit-terminal kombinaciji, ali izbacilo mi je 3 tone grešaka i rekoh probati u CodeBlocks. Zar ovo ne bi trebalo raditi bez da pišemo private/public/protected pred funkcijama i varijablama u klasi? Ima li to koje veze sa tim što sam "ko Indijanac" samo natrpao 3 text fajla unutra i išao kompajlirati ili?
Ako pak treba pisati, piše li se to u c++ u .h ili u implementaciju ili oboje?

Drugo me zanima postoji li neka čarolija da CodeBlocks builda više nego jednom?
Prvi put kompajliram, izbaci greške; popravim (što znam) i ponovo, on ne reagira. Tek nakon što restartam ponovo može kompajlirati, samo jednom. Ima netko kakvu ideju?[/quote]

Koristiti struct umjesto class. (struct i class imaju drugačiji "defaultni" pristup varijablama)

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="Ryssa"]Nisam sigurna smijem li ovo pitati, ali evo...kako prikazati praznu kolekciju? Kursorom ili?[/quote]

To je dio zadatka, tj. sami morate zaključiti kako to napraviti. Općenito pitanja kako implementirati nešto ne spadaju ovdje.
Silenoz (napisa):
Naravno da možeš. Bitno je što radi, ne kako. I da je iz tvojih prstiju pisano, naravno.

Imam ja još par pitanja, doduše ovo su tehničke prirode.

http://prntscr.com/33k3vl
Zašto private???

Inače radim u gedit-terminal kombinaciji, ali izbacilo mi je 3 tone grešaka i rekoh probati u CodeBlocks. Zar ovo ne bi trebalo raditi bez da pišemo private/public/protected pred funkcijama i varijablama u klasi? Ima li to koje veze sa tim što sam "ko Indijanac" samo natrpao 3 text fajla unutra i išao kompajlirati ili?
Ako pak treba pisati, piše li se to u c++ u .h ili u implementaciju ili oboje?

Drugo me zanima postoji li neka čarolija da CodeBlocks builda više nego jednom?
Prvi put kompajliram, izbaci greške; popravim (što znam) i ponovo, on ne reagira. Tek nakon što restartam ponovo može kompajlirati, samo jednom. Ima netko kakvu ideju?


Koristiti struct umjesto class. (struct i class imaju drugačiji "defaultni" pristup varijablama)

Added after 3 minutes:

Ryssa (napisa):
Nisam sigurna smijem li ovo pitati, ali evo...kako prikazati praznu kolekciju? Kursorom ili?


To je dio zadatka, tj. sami morate zaključiti kako to napraviti. Općenito pitanja kako implementirati nešto ne spadaju ovdje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 20:48 pon, 24. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje vezano za konstruktore. Konkretno, radi se o zadatku s hotelima. Dali unutar konstruktora za SkupHotela moram pozvati nekako i konstruktore za Hotele, jer kad pokrenem zadatak kaze mi nesto tipa: ne moze pozvati konstruktor SkupHotela jer ne pronalazi nigdje konstruktore od Hotela. Nadam se odgovoru na pitanje jer ne znam kako bi sama dosla do ovoga
Imam pitanje vezano za konstruktore. Konkretno, radi se o zadatku s hotelima. Dali unutar konstruktora za SkupHotela moram pozvati nekako i konstruktore za Hotele, jer kad pokrenem zadatak kaze mi nesto tipa: ne moze pozvati konstruktor SkupHotela jer ne pronalazi nigdje konstruktore od Hotela. Nadam se odgovoru na pitanje jer ne znam kako bi sama dosla do ovoga


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 21:54 pon, 24. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="JV"][
Koristiti struct umjesto class. (struct i class imaju drugačiji "defaultni" pristup varijablama)
[/quote]Hvala!
Malo mi je još prigovarao kod linkanja ali onda je odjednom proradio bez da sam išta pametnoga radio, sada sve radi! :D
[quote="BlameGame"]Imam pitanje vezano za konstruktore. Konkretno, radi se o zadatku s hotelima. Dali unutar konstruktora za SkupHotela moram pozvati nekako i konstruktore za Hotele, jer kad pokrenem zadatak kaze mi nesto tipa: ne moze pozvati konstruktor SkupHotela jer ne pronalazi nigdje konstruktore od Hotela. Nadam se odgovoru na pitanje jer ne znam kako bi sama dosla do ovoga[/quote]Treba. Dosta je običan, prazan, čisto da mu se stvori neka struktura tamo u nizu da kompajler ne plače. Kasnije ga puniš sa 'pravim' hotelima.
JV (napisa):
[
Koristiti struct umjesto class. (struct i class imaju drugačiji "defaultni" pristup varijablama)
Hvala!
Malo mi je još prigovarao kod linkanja ali onda je odjednom proradio bez da sam išta pametnoga radio, sada sve radi! Very Happy
BlameGame (napisa):
Imam pitanje vezano za konstruktore. Konkretno, radi se o zadatku s hotelima. Dali unutar konstruktora za SkupHotela moram pozvati nekako i konstruktore za Hotele, jer kad pokrenem zadatak kaze mi nesto tipa: ne moze pozvati konstruktor SkupHotela jer ne pronalazi nigdje konstruktore od Hotela. Nadam se odgovoru na pitanje jer ne znam kako bi sama dosla do ovoga
Treba. Dosta je običan, prazan, čisto da mu se stvori neka struktura tamo u nizu da kompajler ne plače. Kasnije ga puniš sa 'pravim' hotelima.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 19:01 uto, 25. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel smijemo pretpostaviti da neće biti ovakvih pokušaja (za hotele)?
[code:1]Hotel h;
cout << h.Ime << h.Grad();[/code:1]
tj. stvaranje novog hotela bez pozivanja konstruktora
[code:1]Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta)[/code:1]
tj. pokušaj zvanja funkcija Ime(), Grad(), ... za hotel kojemu još nisu pridružene vrijednosti?



Hoće li funkcija
[code:1]Hotel ItiHotel(int i)[/code:1]
u test primjerima uvijek dobiti indekse postojećih hotela?



[code:1]int NajmanjaCijenaUGradu(string grad)
Vrada najmanju cijenu nodenja u gradu grad. Ukoliko je skup hotela prazan treba vratiti -1.[/code:1]

Vrijedi li isto ako skup nije prazan, ali ne postoji zadani "grad" u skupu tj. da funkcija u tom slučaju također vraća -1?
Jel smijemo pretpostaviti da neće biti ovakvih pokušaja (za hotele)?
Kod:
Hotel h;
cout << h.Ime << h.Grad();

tj. stvaranje novog hotela bez pozivanja konstruktora
Kod:
Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta)

tj. pokušaj zvanja funkcija Ime(), Grad(), ... za hotel kojemu još nisu pridružene vrijednosti?



Hoće li funkcija
Kod:
Hotel ItiHotel(int i)

u test primjerima uvijek dobiti indekse postojećih hotela?



Kod:
int NajmanjaCijenaUGradu(string grad)
Vrada najmanju cijenu nodenja u gradu grad. Ukoliko je skup hotela prazan treba vratiti -1.


Vrijedi li isto ako skup nije prazan, ali ne postoji zadani "grad" u skupu tj. da funkcija u tom slučaju također vraća -1?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
relax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2014. (20:23:33)
Postovi: (1E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 11:27 sri, 26. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

U specifikaciji za zadaću su samo navedeni konstruktori i funkcije članice, a ne i elementi strukture.
[b]Pitanje 1:[/b] Možemo li računati sa programi koji testiraju DZ neće pristupati pojedinim elementima strukture eksplicitno nego da će samo koristiti metode i konstruktore?

[b]Pitanje 2: [/b] U zadaći sa hotelima, možemo li pretpostaviti da je cijena noćenja pozitivna za potrebe nekih funkcija?
U specifikaciji za zadaću su samo navedeni konstruktori i funkcije članice, a ne i elementi strukture.
Pitanje 1: Možemo li računati sa programi koji testiraju DZ neće pristupati pojedinim elementima strukture eksplicitno nego da će samo koristiti metode i konstruktore?

Pitanje 2: U zadaći sa hotelima, možemo li pretpostaviti da je cijena noćenja pozitivna za potrebe nekih funkcija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:59 sri, 26. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"]

Hoće li funkcija
[code:1]Hotel ItiHotel(int i)[/code:1]
u test primjerima uvijek dobiti indekse postojećih hotela?

[/quote]

Tekst kaže: Vrada i-ti hotel u kolekciji. [b]Ovdje je i između 0 i BrojHotela()-1.[/b]
Shirohige (napisa):


Hoće li funkcija
Kod:
Hotel ItiHotel(int i)

u test primjerima uvijek dobiti indekse postojećih hotela?



Tekst kaže: Vrada i-ti hotel u kolekciji. Ovdje je i između 0 i BrojHotela()-1.


[Vrh]
JV
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (11:13:19)
Postovi: (5C)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4

PostPostano: 19:57 sri, 26. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"]Jel smijemo pretpostaviti da neće biti ovakvih pokušaja (za hotele)?
[code:1]Hotel h;
cout << h.Ime << h.Grad();[/code:1]
tj. stvaranje novog hotela bez pozivanja konstruktora
[code:1]Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta)[/code:1]
tj. pokušaj zvanja funkcija Ime(), Grad(), ... za hotel kojemu još nisu pridružene vrijednosti?
[/quote]

Neće biti takvih pokušaja.

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="relax"]U specifikaciji za zadaću su samo navedeni konstruktori i funkcije članice, a ne i elementi strukture.
[b]Pitanje 1:[/b] Možemo li računati sa programi koji testiraju DZ neće pristupati pojedinim elementima strukture eksplicitno nego da će samo koristiti metode i konstruktore?
[/quote]

Da, samo se koriste metode i konstruktori navedeni u zadatku. Nemoguće je da direktno pristupamo varijablama kad ni ne znamo kako ste ih nazvali (osim da čitamo svako rješenje i namještamo).

[size=9][color=#999999]Added after 37 seconds:[/color][/size]

[quote="relax"]
[b]Pitanje 2: [/b] U zadaći sa hotelima, možemo li pretpostaviti da je cijena noćenja pozitivna za potrebe nekih funkcija?[/quote]

Možete

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="Shirohige"]
Vrijedi li isto ako skup nije prazan, ali ne postoji zadani "grad" u skupu tj. da funkcija u tom slučaju također vraća -1?[/quote]
U tom slučaju isto vratite -1.
Shirohige (napisa):
Jel smijemo pretpostaviti da neće biti ovakvih pokušaja (za hotele)?
Kod:
Hotel h;
cout << h.Ime << h.Grad();

tj. stvaranje novog hotela bez pozivanja konstruktora
Kod:
Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta)

tj. pokušaj zvanja funkcija Ime(), Grad(), ... za hotel kojemu još nisu pridružene vrijednosti?


Neće biti takvih pokušaja.

Added after 3 minutes:

relax (napisa):
U specifikaciji za zadaću su samo navedeni konstruktori i funkcije članice, a ne i elementi strukture.
Pitanje 1: Možemo li računati sa programi koji testiraju DZ neće pristupati pojedinim elementima strukture eksplicitno nego da će samo koristiti metode i konstruktore?


Da, samo se koriste metode i konstruktori navedeni u zadatku. Nemoguće je da direktno pristupamo varijablama kad ni ne znamo kako ste ih nazvali (osim da čitamo svako rješenje i namještamo).

Added after 37 seconds:

relax (napisa):

Pitanje 2: U zadaći sa hotelima, možemo li pretpostaviti da je cijena noćenja pozitivna za potrebe nekih funkcija?


Možete

Added after 2 minutes:

Shirohige (napisa):

Vrijedi li isto ako skup nije prazan, ali ne postoji zadani "grad" u skupu tj. da funkcija u tom slučaju također vraća -1?

U tom slučaju isto vratite -1.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 11:44 čet, 27. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam veliki problem kod kompajliranja.
Naime, pri buildanju mi se javlja greške za (gotovo) sve funkcije i kaže nešto u smislu: undefined reference to "ime funkcije".

hoteli.h, hoteli.cpp i main.cpp su spremljeni u projekt Zadaca (asistent Vujčić je početni problem općg neprepoznavanja struktura preko projekta riješio).

Ako kompajliram preko terminala, onda kaže: Segmentation fault. :(
Imam veliki problem kod kompajliranja.
Naime, pri buildanju mi se javlja greške za (gotovo) sve funkcije i kaže nešto u smislu: undefined reference to "ime funkcije".

hoteli.h, hoteli.cpp i main.cpp su spremljeni u projekt Zadaca (asistent Vujčić je početni problem općg neprepoznavanja struktura preko projekta riješio).

Ako kompajliram preko terminala, onda kaže: Segmentation fault. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
relax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2014. (20:23:33)
Postovi: (1E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 17:39 čet, 27. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nuclear"]Imam veliki problem kod kompajliranja.
Naime, pri buildanju mi se javlja greške za (gotovo) sve funkcije i kaže nešto u smislu: undefined reference to "ime funkcije".

hoteli.h, hoteli.cpp i main.cpp su spremljeni u projekt Zadaca (asistent Vujčić je početni problem općg neprepoznavanja struktura preko projekta riješio).

Ako kompajliram preko terminala, onda kaže: Segmentation fault. :([/quote]

Pobrini se da svaka funkcija koja je u hoteli.cpp ima ispravnu deklaraciju u .h datoteci i naravno za ispravnost samih fja. Moguće je da ti neka od fja neispravno rukuje poljima pa 'trci' po nedozvoljenom dijelu memorije, ali za to bih morao vidjeti kod
nuclear (napisa):
Imam veliki problem kod kompajliranja.
Naime, pri buildanju mi se javlja greške za (gotovo) sve funkcije i kaže nešto u smislu: undefined reference to "ime funkcije".

hoteli.h, hoteli.cpp i main.cpp su spremljeni u projekt Zadaca (asistent Vujčić je početni problem općg neprepoznavanja struktura preko projekta riješio).

Ako kompajliram preko terminala, onda kaže: Segmentation fault. Sad


Pobrini se da svaka funkcija koja je u hoteli.cpp ima ispravnu deklaraciju u .h datoteci i naravno za ispravnost samih fja. Moguće je da ti neka od fja neispravno rukuje poljima pa 'trci' po nedozvoljenom dijelu memorije, ali za to bih morao vidjeti kod


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 20:40 čet, 27. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

U konstruktoru Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta) da li smijem promjeniti imena argumenata da mi bude tipa Hotel(string ime1, string grad1, int cijena1, int slobodnaMjesta) ili je to dio onoga "mora se zvati kako je u zadatku".
U konstruktoru Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta) da li smijem promjeniti imena argumenata da mi bude tipa Hotel(string ime1, string grad1, int cijena1, int slobodnaMjesta) ili je to dio onoga "mora se zvati kako je u zadatku".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JV
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (11:13:19)
Postovi: (5C)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4

PostPostano: 20:45 čet, 27. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BlameGame"]U konstruktoru Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta) da li smijem promjeniti imena argumenata da mi bude tipa Hotel(string ime1, string grad1, int cijena1, int slobodnaMjesta) ili je to dio onoga "mora se zvati kako je u zadatku".[/quote]

Smijete promijeniti imena argumenata (jedino je bitan tip).
BlameGame (napisa):
U konstruktoru Hotel(string ime, string grad, int cijena, int brojSlobodnihMjesta) da li smijem promjeniti imena argumenata da mi bude tipa Hotel(string ime1, string grad1, int cijena1, int slobodnaMjesta) ili je to dio onoga "mora se zvati kako je u zadatku".


Smijete promijeniti imena argumenata (jedino je bitan tip).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:14 čet, 27. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

najmanja godina rodenja je kao najmladi ili najmanja po apsolutnoj vrijednosti?
najmanja godina rodenja je kao najmladi ili najmanja po apsolutnoj vrijednosti?


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan