Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Viza za USA (kraci boravak, konferencija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 10:26 pet, 28. 3. 2014    Naslov: Viza za USA (kraci boravak, konferencija) Citirajte i odgovorite

Ima li netko iskustva s odlaskom na konferenciju u USA i postupkom za dobivanje vize?

Je li ispravan tip vize (za odlazak na konferenciju) [url=http://london.usembassy.gov/niv/b1apply.html]B1-business[/url]?

Poruka moderatorima: s obzirom da su postdiplomci isto studenti, a njima bi ove informacije mogle biti relevantne, mislim da je ovo ispravan podforum. Slobodno premjestite na prikladnije mjesto.
Ima li netko iskustva s odlaskom na konferenciju u USA i postupkom za dobivanje vize?

Je li ispravan tip vize (za odlazak na konferenciju) B1-business?

Poruka moderatorima: s obzirom da su postdiplomci isto studenti, a njima bi ove informacije mogle biti relevantne, mislim da je ovo ispravan podforum. Slobodno premjestite na prikladnije mjesto.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 17:34 pet, 28. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam ja iskustva. B1 je ispravan tip, ali bolje je B1/B2 (kombinirano business i tourist), s obzirom da ti ne treba ništa dodatno za kombinaciju.

Sam postupak je prilično straightforward. Prijaviš se za termin u najbližem konzulatu, ispuniš formulare, platiš i odeš na intervju. Morat ćeš dati neki dokaz da ideš na konferenciju (organizatori vjerojatno imaju nešto spremno za ljude koji trebaju vizu).

Meni su dali vizu na 10 godina.
Imam ja iskustva. B1 je ispravan tip, ali bolje je B1/B2 (kombinirano business i tourist), s obzirom da ti ne treba ništa dodatno za kombinaciju.

Sam postupak je prilično straightforward. Prijaviš se za termin u najbližem konzulatu, ispuniš formulare, platiš i odeš na intervju. Morat ćeš dati neki dokaz da ideš na konferenciju (organizatori vjerojatno imaju nešto spremno za ljude koji trebaju vizu).

Meni su dali vizu na 10 godina.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 19:39 pet, 28. 3. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Isprobano: B1/B2 radi bez problema.

Što se tiče odlaska na konferenciju, najsigurnije je tražiti pozivno pismo (papirnati snail-mail) od organizatora konferencije. Uzmi u obzir da to hoće potrajati 2-3 tjedna, čak i mjesec dana, da ga dobiješ. Ovisno o konferenciji/organizatoru, zahtjevu ćeš možda morati priložiti neke dodatne materijale.

Ako tog vremena nemaš, isprintaj si e-mail potvrde o registraciji, prihvaćenom abstractu, ... sve što imaš vezano za konferenciju i ponesi sa sobom u ambasadu/konzulat.

Vrijeme koje smiješ ostati u USA određuje imigracijski službenik pri ulasku u zemlju.
Kad je skužio da radim na sveučilištu i dolazim na konferenciju, vrlo rado mi je samoinicijativno dozvolio koji tjedan nakon kraja konferencije, ne bih li se upustio u turizam i trošenje $$$ :-)
Isprobano: B1/B2 radi bez problema.

Što se tiče odlaska na konferenciju, najsigurnije je tražiti pozivno pismo (papirnati snail-mail) od organizatora konferencije. Uzmi u obzir da to hoće potrajati 2-3 tjedna, čak i mjesec dana, da ga dobiješ. Ovisno o konferenciji/organizatoru, zahtjevu ćeš možda morati priložiti neke dodatne materijale.

Ako tog vremena nemaš, isprintaj si e-mail potvrde o registraciji, prihvaćenom abstractu, ... sve što imaš vezano za konferenciju i ponesi sa sobom u ambasadu/konzulat.

Vrijeme koje smiješ ostati u USA određuje imigracijski službenik pri ulasku u zemlju.
Kad je skužio da radim na sveučilištu i dolazim na konferenciju, vrlo rado mi je samoinicijativno dozvolio koji tjedan nakon kraja konferencije, ne bih li se upustio u turizam i trošenje $$$ Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan