Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2. domaća zadaća
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 12:53 sri, 23. 4. 2014    Naslov: 2. domaća zadaća Citirajte i odgovorite

pozdrav!

dobila sam za zadacu zadatak sa strukturom graf pa me zanima nekoliko stvari. naime, u primjeru klijentskog programa deklarira se testna struktura, ali se deklarira s bridovi test;
ne znam je li to pogreska, ali bridovi su dio strukture graf, a funkcija dodaj takoder tako da ne znam kako se moze koristiti bridovi.dodaj... znaci, je li to moja greska ili lapsus calami?

i jos jedno pitanje... kod ispisa, meni se sve poreda po abecedi jer koristim funkciju insert iz STL-a. trebamo li bas pripaziti da ne bude po abecedi, vec po onom redu kako smo ubacivali u mapu?
pozdrav!

dobila sam za zadacu zadatak sa strukturom graf pa me zanima nekoliko stvari. naime, u primjeru klijentskog programa deklarira se testna struktura, ali se deklarira s bridovi test;
ne znam je li to pogreska, ali bridovi su dio strukture graf, a funkcija dodaj takoder tako da ne znam kako se moze koristiti bridovi.dodaj... znaci, je li to moja greska ili lapsus calami?

i jos jedno pitanje... kod ispisa, meni se sve poreda po abecedi jer koristim funkciju insert iz STL-a. trebamo li bas pripaziti da ne bude po abecedi, vec po onom redu kako smo ubacivali u mapu?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 15:28 sri, 23. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

map sortira po svom, znaci ja moram ubaciti nesto sto ce pamtiti i red ubacivanja? a kako onda kod ispisa, ovog koji je u klijentskom programu u zadatku? kak on moze ispisivat preslikavanje po redu ubacivanja?
map sortira po svom, znaci ja moram ubaciti nesto sto ce pamtiti i red ubacivanja? a kako onda kod ispisa, ovog koji je u klijentskom programu u zadatku? kak on moze ispisivat preslikavanje po redu ubacivanja?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 19:05 sri, 23. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slao sam mail asistentu i rekao je da ima grešaka u zadaci i da ne treba ispisivati kako je uneseno. Greške će bit ispravljene i bit će objavljeno na webu.
Slao sam mail asistentu i rekao je da ima grešaka u zadaci i da ne treba ispisivati kako je uneseno. Greške će bit ispravljene i bit će objavljeno na webu.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 10:55 čet, 24. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

opet vrijedi da smijemo raditi i neke svoje funkcije i dodavati u strukturu pomocne elemente?
opet vrijedi da smijemo raditi i neke svoje funkcije i dodavati u strukturu pomocne elemente?


[Vrh]
fmilink
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2013. (20:23:38)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 18:45 čet, 24. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam zadatak utakmica i zanima me smijem li u strukturu utakmica dodati pomoćno polje koje bi "pamtilo" redosljed ubacivanja utakmica u mapu, pa da pomoću toga sortiram vector u funkciji ljestvica?
Imam zadatak utakmica i zanima me smijem li u strukturu utakmica dodati pomoćno polje koje bi "pamtilo" redosljed ubacivanja utakmica u mapu, pa da pomoću toga sortiram vector u funkciji ljestvica?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 21:34 čet, 24. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispisuje li [tt]bool[/tt] funkcija [tt]true/false[/tt] ili [tt]1/0[/tt]? (Ispisuje [tt]1/0[/tt], jasno, posebno ovako kako je navedeno u testnom mainu, ali me zbilja zanima zasto pise [tt]true[/tt]? Je li primjer testnih ispisa pisan po korektnom izlazu nekog (napisanog) programa ili po intuiciji?)

Ispisuje li se sadrzaj mape po abecedi (gledamo elemente domene) kako to C++ i zamislja ili treba izvoditi nepotrebne stilske vjezbe pomocnim poljima kao sto je kolega gore napisao?

Ako se radi o gresci (kao sto je napisao Gost par postova iznad), moze li se objaviti korektan sadrzaj ispisa u dogledno vrijeme?

Nadalje, zove li se u zadaci vlakovi funkcija za brisanje [tt]ukloni[/tt] ili [tt]izbrisi[/tt] (u structu je navedeno jedno, u nabrajanju funkcija drugo)?

edit:

Odgovor s maila, ako jos nekog bude zanimalo ovo :D

[quote="Marijan Polic"]Funkcija se zove ukloni.

Ciljao sam na poredak koji podaci imaju u mapi, previdio sam da ih sortira.
Ne trebate paziti na poredak kojim su unošeni, već kojim su smješteni.

Također moj tipfeler, treba ispisati 1.[/quote]
Ispisuje li bool funkcija true/false ili 1/0? (Ispisuje 1/0, jasno, posebno ovako kako je navedeno u testnom mainu, ali me zbilja zanima zasto pise true? Je li primjer testnih ispisa pisan po korektnom izlazu nekog (napisanog) programa ili po intuiciji?)

Ispisuje li se sadrzaj mape po abecedi (gledamo elemente domene) kako to C++ i zamislja ili treba izvoditi nepotrebne stilske vjezbe pomocnim poljima kao sto je kolega gore napisao?

Ako se radi o gresci (kao sto je napisao Gost par postova iznad), moze li se objaviti korektan sadrzaj ispisa u dogledno vrijeme?

Nadalje, zove li se u zadaci vlakovi funkcija za brisanje ukloni ili izbrisi (u structu je navedeno jedno, u nabrajanju funkcija drugo)?

edit:

Odgovor s maila, ako jos nekog bude zanimalo ovo Very Happy

Marijan Polic (napisa):
Funkcija se zove ukloni.

Ciljao sam na poredak koji podaci imaju u mapi, previdio sam da ih sortira.
Ne trebate paziti na poredak kojim su unošeni, već kojim su smješteni.

Također moj tipfeler, treba ispisati 1.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
relax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2014. (20:23:33)
Postovi: (1E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 17:34 pon, 28. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje u vezi zadace sa vlakovima:

[b]set<string> mjesta()[/b]
[i]
Vraća skup mjesta koja su povezana nekom željezničkom linijom u mapi. Redoslijed mora odgovarati
redoslijedu pojavljivanja u mapi[/i]

Svako mjesto koje je u mapui je povezano s nekim drugim mjestom. Znaci li to da ovaj set mora sadrzavati sva mjesta koja se spominju u mapi?
Ne postoji mjesto u mapi, a da nije povezano s nekim mjestom :?:

[b]Pitanje 2:[/b] Za potrebe onih funkcija koje vracaju linije vlakova, smatra li se istom linijom ({a, b}, cijena) i ({b, a}, cijena)? Vrijedi li to na svim mjestima gdje se spremaju linije u strukturu?
Imam pitanje u vezi zadace sa vlakovima:

set<string> mjesta()

Vraća skup mjesta koja su povezana nekom željezničkom linijom u mapi. Redoslijed mora odgovarati
redoslijedu pojavljivanja u mapi


Svako mjesto koje je u mapui je povezano s nekim drugim mjestom. Znaci li to da ovaj set mora sadrzavati sva mjesta koja se spominju u mapi?
Ne postoji mjesto u mapi, a da nije povezano s nekim mjestom Question

Pitanje 2: Za potrebe onih funkcija koje vracaju linije vlakova, smatra li se istom linijom ({a, b}, cijena) i ({b, a}, cijena)? Vrijedi li to na svim mjestima gdje se spremaju linije u strukturu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AvastSecure
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2012. (20:31:12)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 6:05 uto, 29. 4. 2014    Naslov: Upit Citirajte i odgovorite

Dobio sam zadaću utakmice, pa imam par pitanja
1. u funkciji bodovi:
što se treba ispisati ukoliko ne postoji ekipa koja se prosljeđuje?
0?
2. u funkciji pobjedaOd :
što treba ispisati ako se pozove pobjedaOd(ivan) na situaciju :
ante : ivan 2 : 8 ?
treba li ispisati :
a) ante 2 8 (pretpostavljam da je ovo)
b) ante 8 2

Unaprijed hvala :)
Dobio sam zadaću utakmice, pa imam par pitanja
1. u funkciji bodovi:
što se treba ispisati ukoliko ne postoji ekipa koja se prosljeđuje?
0?
2. u funkciji pobjedaOd :
što treba ispisati ako se pozove pobjedaOd(ivan) na situaciju :
ante : ivan 2 : 8 ?
treba li ispisati :
a) ante 2 8 (pretpostavljam da je ovo)
b) ante 8 2

Unaprijed hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:48 sri, 30. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

cemu cemo imati pristup u petak? hocemo li moci na internetu gledati STL reference i to?
cemu cemo imati pristup u petak? hocemo li moci na internetu gledati STL reference i to?


[Vrh]
relax
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2014. (20:23:33)
Postovi: (1E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 16:32 sri, 30. 4. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]cemu cemo imati pristup u petak? hocemo li moci na internetu gledati STL reference i to?[/quote]

[quote="Ovo je sa stranice RP-a"]Za vrijeme kolokvija, vanjska mreža je isključena. Morate imati podešen proxy server, pomoću kojeg možete pristupiti samo određenim vanjskim web stranicama (inače možete samo pristupati lokalnoj mreži). Odaberite Firefox> Preferences> Advanced> Network> Settings> Manual Proxy Configuration> HTTP Proxy> Host: micro.math.hr, Port: 8880. Snimite promjene, te provjerite rade li vam stranice CppReference i C++ Resources. [/quote]
Anonymous (napisa):
cemu cemo imati pristup u petak? hocemo li moci na internetu gledati STL reference i to?


Ovo je sa stranice RP-a (napisa):
Za vrijeme kolokvija, vanjska mreža je isključena. Morate imati podešen proxy server, pomoću kojeg možete pristupiti samo određenim vanjskim web stranicama (inače možete samo pristupati lokalnoj mreži). Odaberite Firefox> Preferences> Advanced> Network> Settings> Manual Proxy Configuration> HTTP Proxy> Host: micro.math.hr, Port: 8880. Snimite promjene, te provjerite rade li vam stranice CppReference i C++ Resources.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:42 čet, 1. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

ulaze li i ugnjezdene strukture i klase u kolokvij?
ulaze li i ugnjezdene strukture i klase u kolokvij?


[Vrh]
acuksi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2012. (21:23:13)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 12:26 čet, 1. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

mi to nismo ni radili pa onda valjda ne hahahahhaha
mi to nismo ni radili pa onda valjda ne hahahahhaha


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:29 čet, 1. 5. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam, vidjela sam u rjesenjima nekih zadataka klase pa pitam :D
sad jos da raspored saznamo...
ne znam, vidjela sam u rjesenjima nekih zadataka klase pa pitam Very Happy
sad jos da raspored saznamo...


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan