Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Upis drugog diplomskog studija (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rac_mat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 05. 2014. (16:37:06)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:11 pet, 23. 5. 2014    Naslov: Upis drugog diplomskog studija Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima!

Na 2. sam godini diplomskog studija Računarske matematike na PMF-u u Splitu i na jesen bih trebao diplomirati. :yesss:

Uvidio sam da ću u Splitu teško pronaći posao u struci (u srednjim skolama ne želim raditi, a na faksu nam ne cvijetaju ruže što se tiče zapošljavanja zn. novaka). Zanima me zaposlenje u financijskom sektoru ali misli da me ovaj dipl. studij nije kvalitetno pripremio za to. :/

Molio bih za bilo kakav savijet:
1. kakve su mogućnosti zaposlenja diplomiranog matematičara računarskog smjera u Zagrebu?
2. koliko je pametan potez upisivanje drugog diplomskog studija u Zagrebu (Financijske matematike)?
4. Je li se 2. dipl. studij može upisati bez participacije u troškovima studija?
3. koliko su dostupne stručne prakse u inozemstvu za područje računarske i financijske matematike?

Oprostite ako sam bio preopširan... :oprosti:
Unaprijed hvala na pomoći! :yuhu:
Pozdrav svima!

Na 2. sam godini diplomskog studija Računarske matematike na PMF-u u Splitu i na jesen bih trebao diplomirati. Yes

Uvidio sam da ću u Splitu teško pronaći posao u struci (u srednjim skolama ne želim raditi, a na faksu nam ne cvijetaju ruže što se tiče zapošljavanja zn. novaka). Zanima me zaposlenje u financijskom sektoru ali misli da me ovaj dipl. studij nije kvalitetno pripremio za to. Ehm?

Molio bih za bilo kakav savijet:
1. kakve su mogućnosti zaposlenja diplomiranog matematičara računarskog smjera u Zagrebu?
2. koliko je pametan potez upisivanje drugog diplomskog studija u Zagrebu (Financijske matematike)?
4. Je li se 2. dipl. studij može upisati bez participacije u troškovima studija?
3. koliko su dostupne stručne prakse u inozemstvu za područje računarske i financijske matematike?

Oprostite ako sam bio preopširan... Oprosti
Unaprijed hvala na pomoći! Yu-huuuu!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 17:26 pet, 23. 5. 2014    Naslov: Re: Upis drugog diplomskog studija Citirajte i odgovorite

[quote="rac_mat"]
1. kakve su mogućnosti zaposlenja diplomiranog matematičara računarskog smjera u Zagrebu?
[/quote]
Nisam siguran, ali procijenio bih da su programeri traženi.

[quote]
3. koliko su dostupne stručne prakse u inozemstvu za područje računarske i financijske matematike?
[/quote]
Za financijsku ne znam, ali za područje računarstva, znam da podosta mjesta ima organizirane intership programe. Vidi npr. [url]http://www.mpi-sws.org/index.php?n=careers/internship[/url]. (Ako te (ili koga drugoga) zanima detaljnije čuti o internship programima na MPI-SWS-u, javi se putem PM-a.)
rac_mat (napisa):

1. kakve su mogućnosti zaposlenja diplomiranog matematičara računarskog smjera u Zagrebu?

Nisam siguran, ali procijenio bih da su programeri traženi.

Citat:

3. koliko su dostupne stručne prakse u inozemstvu za područje računarske i financijske matematike?

Za financijsku ne znam, ali za područje računarstva, znam da podosta mjesta ima organizirane intership programe. Vidi npr. http://www.mpi-sws.org/index.php?n=careers/internship. (Ako te (ili koga drugoga) zanima detaljnije čuti o internship programima na MPI-SWS-u, javi se putem PM-a.)



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 15:24 sub, 24. 5. 2014    Naslov: Re: Upis drugog diplomskog studija Citirajte i odgovorite

[quote="rac_mat"]2. koliko je pametan potez upisivanje drugog diplomskog studija u Zagrebu (Financijske matematike)?[/quote]
[quote="rac_mat"]3. koliko su dostupne stručne prakse u inozemstvu za područje računarske i financijske matematike?[/quote]

Ideja: ako si razumno dobar student, zašto ne bi probao pronaći doktorski studij koji spaja računarstvo i financijsku matematiku, umjesto odrađivao još jedan master ili internship?

Nedavno sam vidio oglas (u međuvremenu istekao) za jedan takav posao:
http://hiperfit.dk/
(Ne znam ništa detaljnije.)

Poanta je da takvih mjesta ima, i ako počneš tražiti sad, do diplome možda i nađeš nešto što ti odgovara i gdje bi te htjeli primiti.
rac_mat (napisa):
2. koliko je pametan potez upisivanje drugog diplomskog studija u Zagrebu (Financijske matematike)?

rac_mat (napisa):
3. koliko su dostupne stručne prakse u inozemstvu za područje računarske i financijske matematike?


Ideja: ako si razumno dobar student, zašto ne bi probao pronaći doktorski studij koji spaja računarstvo i financijsku matematiku, umjesto odrađivao još jedan master ili internship?

Nedavno sam vidio oglas (u međuvremenu istekao) za jedan takav posao:
http://hiperfit.dk/
(Ne znam ništa detaljnije.)

Poanta je da takvih mjesta ima, i ako počneš tražiti sad, do diplome možda i nađeš nešto što ti odgovara i gdje bi te htjeli primiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:07 sub, 24. 5. 2014    Naslov: Re: Upis drugog diplomskog studija Citirajte i odgovorite

[quote="rac_mat"]4. Je li se 2. dipl. studij može upisati bez participacije u troškovima studija?
[/quote]

Za drugi studij prve godine plaćaš maksimalnu participaciju, a nakon toga po istom sistemu kao ostali. Sve informacije o participacijama su [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4236&sec=279]ovdje[/url].
rac_mat (napisa):
4. Je li se 2. dipl. studij može upisati bez participacije u troškovima studija?


Za drugi studij prve godine plaćaš maksimalnu participaciju, a nakon toga po istom sistemu kao ostali. Sve informacije o participacijama su ovdje.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
hampton&richmond
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 07. 2007. (17:14:46)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 5 - 26

PostPostano: 18:10 ned, 8. 6. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam gdje da postavim ovo pitanje da ne otvaram novu temu pa ću ovdje :D
Jel zna netko koji dan i u koliko sati Krcko ima konzutacije vezane uz nastavu i studiranje?
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje da ne otvaram novu temu pa ću ovdje Very Happy
Jel zna netko koji dan i u koliko sati Krcko ima konzutacije vezane uz nastavu i studiranje?



_________________
28.08.1969. Shamrock Rovers-Schalke 2:1 Smile
Shamrock Rovers=most successful football club in Ireland
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 18:22 ned, 8. 6. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hampton&richmond"]Ne znam gdje da postavim ovo pitanje da ne otvaram novu temu pa ću ovdje :D
Jel zna netko koji dan i u koliko sati Krcko ima konzutacije vezane uz nastavu i studiranje?[/quote]

[quote="web"] Nastavničke konzultacije: četvrtak, 14-15 i petak, 16-17 (304) ili po dogovoru.
Administrativne konzultacije: petak, 14-16 (304).[/quote]

preporucujem poslat mail prije pa se dogovorit, tj najavit za svaki slucaj
hampton&richmond (napisa):
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje da ne otvaram novu temu pa ću ovdje Very Happy
Jel zna netko koji dan i u koliko sati Krcko ima konzutacije vezane uz nastavu i studiranje?


web (napisa):
Nastavničke konzultacije: četvrtak, 14-15 i petak, 16-17 (304) ili po dogovoru.
Administrativne konzultacije: petak, 14-16 (304).


preporucujem poslat mail prije pa se dogovorit, tj najavit za svaki slucaj



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan