Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanje vezano za upis
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 14:47 pon, 29. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nuclear"]studenti koji sada upisuju prvu godinu diplomskoga, jel se moramo upisati u studomatu prije službenog upisa ili poslije? nitko nije ništa komentirao[/quote]
Odeš u referadu po ostatak papirologije i indeks, ispuniš to, zaljepiš slike, upišeš se na studomatu pa se vratiš u referadu sve predati.
nuclear (napisa):
studenti koji sada upisuju prvu godinu diplomskoga, jel se moramo upisati u studomatu prije službenog upisa ili poslije? nitko nije ništa komentirao

Odeš u referadu po ostatak papirologije i indeks, ispuniš to, zaljepiš slike, upišeš se na studomatu pa se vratiš u referadu sve predati.



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
luka_m
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2012. (14:09:25)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:00 uto, 30. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Wolfert"]Upišeš sve što ti ulazi u ovaj semestar, znači i građu..
A paralelno kad predaješ upisni list predaj i molbu da ti priznaju taj predmet koji si položila kao nadopunu znanja. Mislim da se ta molba plaća 100kn..[/quote]

Je li ista procedura za kolegije koji su ulazili u 180 bodova? Konkretno ja sam na bivšem studiju imao ekvivalente (nisu na PMF-Mo) Građe i Mreža, pa bih umjesto njih trebao upisati izborne. Ako sad upišem Građu i Mreže i paralelno s upisnim listom predam molbe kao osoba koja je postavila originalno pitanje, izborne koje ću umjesto G i M upisati (ako molba prođe ok) bih onda naknadno upisao, tj. na upisnom listu ih niti ne spominjem?

edit: ako tko ovo čita u budućnosti, odgovor je da, ista je :)
Wolfert (napisa):
Upišeš sve što ti ulazi u ovaj semestar, znači i građu..
A paralelno kad predaješ upisni list predaj i molbu da ti priznaju taj predmet koji si položila kao nadopunu znanja. Mislim da se ta molba plaća 100kn..


Je li ista procedura za kolegije koji su ulazili u 180 bodova? Konkretno ja sam na bivšem studiju imao ekvivalente (nisu na PMF-Mo) Građe i Mreža, pa bih umjesto njih trebao upisati izborne. Ako sad upišem Građu i Mreže i paralelno s upisnim listom predam molbe kao osoba koja je postavila originalno pitanje, izborne koje ću umjesto G i M upisati (ako molba prođe ok) bih onda naknadno upisao, tj. na upisnom listu ih niti ne spominjem?

edit: ako tko ovo čita u budućnosti, odgovor je da, ista je Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 11:27 pon, 23. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Druga sam godina preddiplomskog i zanima me sljedeće. Ako sad padnem vjerojatnost,a sve ostalo položim (i položim sve iz drugog semestra), mogu li iduće godine sve normalno upisati? Tj. mogu li iduće godine u 1. semestru upisati vjerojatnost i sve predmete sa 3. god i onda u 2. semestru sve ostale predmete sa 3. god. (naravno ako položim sve iz 1. semestra) ?
Druga sam godina preddiplomskog i zanima me sljedeće. Ako sad padnem vjerojatnost,a sve ostalo položim (i položim sve iz drugog semestra), mogu li iduće godine sve normalno upisati? Tj. mogu li iduće godine u 1. semestru upisati vjerojatnost i sve predmete sa 3. god i onda u 2. semestru sve ostale predmete sa 3. god. (naravno ako položim sve iz 1. semestra) ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Optimum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:16:23)
Postovi: (41)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:27 pon, 23. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pllook"]Druga sam godina preddiplomskog i zanima me sljedeće. Ako sad padnem vjerojatnost,a sve ostalo položim (i položim sve iz drugog semestra), mogu li iduće godine sve normalno upisati? Tj. mogu li iduće godine u 1. semestru upisati vjerojatnost i sve predmete sa 3. god i onda u 2. semestru sve ostale predmete sa 3. god. (naravno ako položim sve iz 1. semestra) ?[/quote]

Možeš, no uvjet za upis više od 35ECTSa je da imaš barem 25ECTSa iz prošlog i barem 50ECTSa u zadnja 2 semestra, što znači da sljedeći semestar moraš sve položiti (osim engleskog koji nosi 2ECTSa ako se ne varam, jer bez vjerojatnosti, u ovom semestru si položio 23ECTSa) kako bi sljedeće godine (u 5. semestru) mogao upisati 37ECTSa (jer vjerojatnost nosi 7ECTSa, a 5. semestar 30ECTSa).
pllook (napisa):
Druga sam godina preddiplomskog i zanima me sljedeće. Ako sad padnem vjerojatnost,a sve ostalo položim (i položim sve iz drugog semestra), mogu li iduće godine sve normalno upisati? Tj. mogu li iduće godine u 1. semestru upisati vjerojatnost i sve predmete sa 3. god i onda u 2. semestru sve ostale predmete sa 3. god. (naravno ako položim sve iz 1. semestra) ?


Možeš, no uvjet za upis više od 35ECTSa je da imaš barem 25ECTSa iz prošlog i barem 50ECTSa u zadnja 2 semestra, što znači da sljedeći semestar moraš sve položiti (osim engleskog koji nosi 2ECTSa ako se ne varam, jer bez vjerojatnosti, u ovom semestru si položio 23ECTSa) kako bi sljedeće godine (u 5. semestru) mogao upisati 37ECTSa (jer vjerojatnost nosi 7ECTSa, a 5. semestar 30ECTSa).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 17:59 pon, 23. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Optimum"][quote="pllook"]Druga sam godina preddiplomskog i zanima me sljedeće. Ako sad padnem vjerojatnost,a sve ostalo položim (i položim sve iz drugog semestra), mogu li iduće godine sve normalno upisati? Tj. mogu li iduće godine u 1. semestru upisati vjerojatnost i sve predmete sa 3. god i onda u 2. semestru sve ostale predmete sa 3. god. (naravno ako položim sve iz 1. semestra) ?[/quote]

Možeš, no uvjet za upis više od 35ECTSa je da imaš barem 25ECTSa iz prošlog i barem 50ECTSa u zadnja 2 semestra, što znači da sljedeći semestar moraš sve položiti (osim engleskog koji nosi 2ECTSa ako se ne varam, jer bez vjerojatnosti, u ovom semestru si položio 23ECTSa) kako bi sljedeće godine (u 5. semestru) mogao upisati 37ECTSa (jer vjerojatnost nosi 7ECTSa, a 5. semestar 30ECTSa).[/quote]
Hvala!
A jesu li kolegiji u 1. semestru 3. godine teški? :D
Optimum (napisa):
pllook (napisa):
Druga sam godina preddiplomskog i zanima me sljedeće. Ako sad padnem vjerojatnost,a sve ostalo položim (i položim sve iz drugog semestra), mogu li iduće godine sve normalno upisati? Tj. mogu li iduće godine u 1. semestru upisati vjerojatnost i sve predmete sa 3. god i onda u 2. semestru sve ostale predmete sa 3. god. (naravno ako položim sve iz 1. semestra) ?


Možeš, no uvjet za upis više od 35ECTSa je da imaš barem 25ECTSa iz prošlog i barem 50ECTSa u zadnja 2 semestra, što znači da sljedeći semestar moraš sve položiti (osim engleskog koji nosi 2ECTSa ako se ne varam, jer bez vjerojatnosti, u ovom semestru si položio 23ECTSa) kako bi sljedeće godine (u 5. semestru) mogao upisati 37ECTSa (jer vjerojatnost nosi 7ECTSa, a 5. semestar 30ECTSa).

Hvala!
A jesu li kolegiji u 1. semestru 3. godine teški? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 21:07 pon, 23. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni Teorija skupova najteza, ostalo se moze. :)
Meni Teorija skupova najteza, ostalo se moze. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
room
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2013. (15:41:40)
Postovi: (78)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 13:05 pon, 14. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolegicu zanima sljedeće: ako sada u zimskom semestru upiše analizu 1, spa, engleski i izborni sa 3. godine (euklidske npr.), a u zimskom semestru analizu 2, računarski praktikum i engleski (izborni sa 3. godine u ljetnom semestru je već dala), zapravo ispada da u drugom semestru upisuje samo 15 ectsa. Što se onda događa budući da je granica najmanje 25 ectsa, hoće li se to njoj nekako odraziti na plaćanje iduće godine?
Kolegicu zanima sljedeće: ako sada u zimskom semestru upiše analizu 1, spa, engleski i izborni sa 3. godine (euklidske npr.), a u zimskom semestru analizu 2, računarski praktikum i engleski (izborni sa 3. godine u ljetnom semestru je već dala), zapravo ispada da u drugom semestru upisuje samo 15 ectsa. Što se onda događa budući da je granica najmanje 25 ectsa, hoće li se to njoj nekako odraziti na plaćanje iduće godine?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
briscola4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2014. (19:07:54)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:11 pon, 14. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="room"]Kolegicu zanima sljedeće ako sada u zimskom semestru upiše analizu 1, spa, engleski i izborni sa 3. godine (euklidske npr.), a u zimskom semestru analizu 2, računarski praktikum i engleski (izborni sa 3. godine u ljetnom semestru je već dala), zapravo ispada da u drugom semestru upisuje samo 15 ectsa. Što se onda događa budući da je granica najmanje 25 ectsa, hoće li se to njoj nekako odraziti na plaćanje iduće godine?[/quote]

Bitno je da u 2015./2016. ima vise od 35ectsa. Nije bitno sto u ljetnom semestru ima samo 15 bodova - dok god ima sveukupno u godini vise od 35, ne placa se. Medutim ako padne neki od upisanih kolegija, mora ga placati dogodine (samo njega dok god ima vise od 35ectsa).
[quote="room"]Kolegicu zanima sljedeće: ako sada u zimskom semestru upiše analizu 1, spa, engleski i izborni sa 3. godine (euklidske npr.), a u zimskom semestru analizu 2, računarski praktikum i engleski (izborni sa 3. godine u ljetnom semestru je već dala), zapravo ispada da u drugom semestru upisuje samo 15 ectsa. Što se onda događa budući da je granica najmanje 25 ectsa, hoće li se to njoj nekako odraziti na plaćanje iduće godine?[/quote]

Bitno je da u 2015./2016. ima vise od 35ectsa. Nije bitno sto u ljetnom semestru ima samo 15 bodova - dok god ima sveukupno u godini vise od 35, ne placa se. Medutim ako padne neki od upisanih kolegija, mora ga placati dogodine (samo njega dok god ima vise od 35ectsa).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
KITT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2013. (01:05:50)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:28 pon, 14. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="briscola4"]Bitno je da u 2015./2016. ima vise od 35ectsa. Nije bitno sto u ljetnom semestru ima samo 15 bodova - dok god ima sveukupno u godini vise od 35, ne placa se. Medutim ako padne neki od upisanih kolegija, mora ga placati dogodine (samo njega dok god ima vise od 35ectsa).[/quote]

Što nije da se mora skupiti 35 ECTS-a u [b]dvije godine[/b] kako se nebi izgubio [b]status studenta/ice[/b], a [b]svake godine[/b] barem 30 ECTS-a kako se nebi plaćala [b]puna participacija[/b]?
briscola4 (napisa):
Bitno je da u 2015./2016. ima vise od 35ectsa. Nije bitno sto u ljetnom semestru ima samo 15 bodova - dok god ima sveukupno u godini vise od 35, ne placa se. Medutim ako padne neki od upisanih kolegija, mora ga placati dogodine (samo njega dok god ima vise od 35ectsa).


Što nije da se mora skupiti 35 ECTS-a u dvije godine kako se nebi izgubio status studenta/ice, a svake godine barem 30 ECTS-a kako se nebi plaćala puna participacija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
briscola4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2014. (19:07:54)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:38 uto, 15. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="KITT"][quote="briscola4"]Bitno je da u 2015./2016. ima vise od 35ectsa. Nije bitno sto u ljetnom semestru ima samo 15 bodova - dok god ima sveukupno u godini vise od 35, ne placa se. Medutim ako padne neki od upisanih kolegija, mora ga placati dogodine (samo njega dok god ima vise od 35ectsa).[/quote]

Što nije da se mora skupiti 35 ECTS-a u [b]dvije godine[/b] kako se nebi izgubio [b]status studenta/ice[/b], a [b]svake godine[/b] barem 30 ECTS-a kako se nebi plaćala [b]puna participacija[/b]?[/quote]

U pravu si. Negdje prije na forumu: ''Studenti koji su u prošloj akademskoj godini ostvarili između 30 i 54 ECTS bodova plaćaju nepoložene predmete iz prošle godine 70 kn po ECTS bodu ako su na nastavničkom studiju, a 140 kn inače.'' (pardon, 35 je za pravo studenta.)
KITT (napisa):
briscola4 (napisa):
Bitno je da u 2015./2016. ima vise od 35ectsa. Nije bitno sto u ljetnom semestru ima samo 15 bodova - dok god ima sveukupno u godini vise od 35, ne placa se. Medutim ako padne neki od upisanih kolegija, mora ga placati dogodine (samo njega dok god ima vise od 35ectsa).


Što nije da se mora skupiti 35 ECTS-a u dvije godine kako se nebi izgubio status studenta/ice, a svake godine barem 30 ECTS-a kako se nebi plaćala puna participacija?


U pravu si. Negdje prije na forumu: ''Studenti koji su u prošloj akademskoj godini ostvarili između 30 i 54 ECTS bodova plaćaju nepoložene predmete iz prošle godine 70 kn po ECTS bodu ako su na nastavničkom studiju, a 140 kn inače.'' (pardon, 35 je za pravo studenta.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
maramice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2013. (18:08:50)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:15 sri, 16. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lijep pozdrav!
Ponovno sam upisivala 1. godinu integriranog matematike i fizike. Kada sam ponovno upisivala prvi semestar 2014./2015. nastavne godine, morala sam upisati kolegij Elementarna geometrija (na mojem smjeru je taj kolegij na trećoj godini) zbog "nedostatka" ectsa u tom semestru (buduci da sam većinu predmeta iz prvog semestra položila 2013./2014.godine pa nije ostalo puno kolegija za upisati kod ponovnog upisa).
Sada sam položila sve predmete s prve godine osim Elementarne geometrije. Zanima me sljedeće: budući da sada upisujem sve predmete redovno koji su na mojem smjeru na drugoj godini, moram li upisati i Elementarnu geometriju ili ju mogu upisati na trećoj godini kada je ona redovno na programu? Hoće li mi ju sada na studomatu automatski upisati?
Lijep pozdrav!
Ponovno sam upisivala 1. godinu integriranog matematike i fizike. Kada sam ponovno upisivala prvi semestar 2014./2015. nastavne godine, morala sam upisati kolegij Elementarna geometrija (na mojem smjeru je taj kolegij na trećoj godini) zbog "nedostatka" ectsa u tom semestru (buduci da sam većinu predmeta iz prvog semestra položila 2013./2014.godine pa nije ostalo puno kolegija za upisati kod ponovnog upisa).
Sada sam položila sve predmete s prve godine osim Elementarne geometrije. Zanima me sljedeće: budući da sada upisujem sve predmete redovno koji su na mojem smjeru na drugoj godini, moram li upisati i Elementarnu geometriju ili ju mogu upisati na trećoj godini kada je ona redovno na programu? Hoće li mi ju sada na studomatu automatski upisati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
komaPMF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (10:23:41)
Postovi: (E6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 8 - 13
Lokacija: Over the roof

PostPostano: 21:13 pon, 28. 9. 2015    Naslov: manje od 30 ECTS-a Citirajte i odgovorite

Upravo pročitah Odluku o participaciji i imam par nejasnoća..

Prvo: prošle akademske godine sam upisala 25 ECTS-a, nisam imala što drugo jer završavam diplomski i sad su mi ostala još 3 predmeta do kraja. Uglavnom, imam manje od 30 položenih ECTS-a i znači li to da moram platiti punu participaciju iako nisam doslovno imala što upisati?

Drugo: ako je odgovor na prethodno potvrdan, moram li zaista na upisu platiti trećinu, tj ne mogu se upisati ako ne donesem trećinu školarine dok završi štrajk i referada se otvori??
Upravo pročitah Odluku o participaciji i imam par nejasnoća..

Prvo: prošle akademske godine sam upisala 25 ECTS-a, nisam imala što drugo jer završavam diplomski i sad su mi ostala još 3 predmeta do kraja. Uglavnom, imam manje od 30 položenih ECTS-a i znači li to da moram platiti punu participaciju iako nisam doslovno imala što upisati?

Drugo: ako je odgovor na prethodno potvrdan, moram li zaista na upisu platiti trećinu, tj ne mogu se upisati ako ne donesem trećinu školarine dok završi štrajk i referada se otvori??



_________________
Granice mogućega možemo odrediti samo onda ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 12:29 uto, 29. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam godinama u slicnoj situaciji.

Svojedobno sam se prebacivao pa su mi priznali neke predmete.
Svaki put sam upisao sve kaj sam mogao ali je to uvijek bilo <55 ECTS-a po godini. Samim time kad bih god pao neki predmet, teoretski nisam mogao izbjeci placanje. U to vrijeme je placanje ovisilo samo o broju polozenih ECTS-a (ako placas, placas sve a ne samo ponovo upisane kolegije)
Onda sam rekao neces razbojnice i upisao sva 3 izborna modula, duple izborne predmete (ukupno 18 predmeta i cca 65-70 ECTS-a) i izvukao se od placanja.
Ovaj put sam si sam metnuo. Na diplomskom sam opet upisivao <55 ECTS-a jer sam nisam mogao vise tak da sam opet placao ako padnem samo jedan predmet. U ovom semestru upisujem samo diplomski rad i uopce ne sumnjam da ce mi nesto naplatiti.

Dakle, moja iskustva kazu da ces placati. ALI ja sam poprilicno specifican slucaj. Ako su tebi ostala 3 predmeta i diplomirat ces u ovom zimskom semestru, onda ces platiti max 50% pune participacije ilitiga 4400kn. [strike]Ne znam dal jos uvijek nastavnicki smjer subvencioniran od strane nekoga sa 50% jer je deficitarno zanimanje. U tom slucaju raspon je 2200 - 4400kn.[/strike] (EDIT: navodno to više ne vrijedi od ove godine)
OVO SU SVE MOJA MISLJENJA TEMELJENA NA MOM ISKUSTVU. Pošto si pred diplomom onda ti je jasno da ces trebati fizicki otici i porazgovarati sa odgovornom osobom. (pretpostavljam prodekan za nastavu)

A odgovor na tvoje drugo pitanje je ne. Mozes se najnormalnije upisati (studomat + predati index i evenutalne molbe) bez da isti dan doneses uplatnicu ali neces moci dobiti ni index ni potvrde sa studomata dok ne uplatis prvu trecinu. Znaci predas normalno sve papire pa za koji tjedan kada ti ustrebaju potvrde doneses uplatnicu.
Ja sam godinama u slicnoj situaciji.

Svojedobno sam se prebacivao pa su mi priznali neke predmete.
Svaki put sam upisao sve kaj sam mogao ali je to uvijek bilo <55 ECTS-a po godini. Samim time kad bih god pao neki predmet, teoretski nisam mogao izbjeci placanje. U to vrijeme je placanje ovisilo samo o broju polozenih ECTS-a (ako placas, placas sve a ne samo ponovo upisane kolegije)
Onda sam rekao neces razbojnice i upisao sva 3 izborna modula, duple izborne predmete (ukupno 18 predmeta i cca 65-70 ECTS-a) i izvukao se od placanja.
Ovaj put sam si sam metnuo. Na diplomskom sam opet upisivao <55 ECTS-a jer sam nisam mogao vise tak da sam opet placao ako padnem samo jedan predmet. U ovom semestru upisujem samo diplomski rad i uopce ne sumnjam da ce mi nesto naplatiti.

Dakle, moja iskustva kazu da ces placati. ALI ja sam poprilicno specifican slucaj. Ako su tebi ostala 3 predmeta i diplomirat ces u ovom zimskom semestru, onda ces platiti max 50% pune participacije ilitiga 4400kn. Ne znam dal jos uvijek nastavnicki smjer subvencioniran od strane nekoga sa 50% jer je deficitarno zanimanje. U tom slucaju raspon je 2200 - 4400kn. (EDIT: navodno to više ne vrijedi od ove godine)
OVO SU SVE MOJA MISLJENJA TEMELJENA NA MOM ISKUSTVU. Pošto si pred diplomom onda ti je jasno da ces trebati fizicki otici i porazgovarati sa odgovornom osobom. (pretpostavljam prodekan za nastavu)

A odgovor na tvoje drugo pitanje je ne. Mozes se najnormalnije upisati (studomat + predati index i evenutalne molbe) bez da isti dan doneses uplatnicu ali neces moci dobiti ni index ni potvrde sa studomata dok ne uplatis prvu trecinu. Znaci predas normalno sve papire pa za koji tjedan kada ti ustrebaju potvrde doneses uplatnicu.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mirko8
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 09. 2015. (20:21:44)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:24 sri, 30. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

zanima me sto se dogada sa studentom koji se ne upise u novu akademsku godinu?
Pozdrav,

zanima me sto se dogada sa studentom koji se ne upise u novu akademsku godinu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eewwee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2015. (23:39:44)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:57 sri, 30. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije više student.
Znači ili u potragu za poslom ili na burzu :)
Nije više student.
Znači ili u potragu za poslom ili na burzu Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
luka_m
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2012. (14:09:25)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 5:06 čet, 1. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čini (jako mutno) mi se da u nekom pravilniku piše da se u nekim okolnostima može odobriti nastavak studija (možda teška bolest ili sl.)
Čini (jako mutno) mi se da u nekom pravilniku piše da se u nekim okolnostima može odobriti nastavak studija (možda teška bolest ili sl.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cinzia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2015. (13:58:41)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 6:18 čet, 1. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mirko8"]Pozdrav,

zanima me sto se dogada sa studentom koji se ne upise u novu akademsku godinu?[/quote]

Samo napominjem da, za slucaj da se taj student ipak zeli upisati u sljedeci semestar, postoji na webu fakulteta univerzalna molba i 4. tocka koja kaze "naknadna ovjera semestra i nastavak studija. Placa se 400kn.
mirko8 (napisa):
Pozdrav,

zanima me sto se dogada sa studentom koji se ne upise u novu akademsku godinu?


Samo napominjem da, za slucaj da se taj student ipak zeli upisati u sljedeci semestar, postoji na webu fakulteta univerzalna molba i 4. tocka koja kaze "naknadna ovjera semestra i nastavak studija. Placa se 400kn.



_________________
"It is a man's own mind, not his enemy or foe, that lures him to evil ways."
Buddha
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alien
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 07. 2014. (16:09:36)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:51 pon, 8. 2. 2016    Naslov: Koju molbu trebam pisat? Citirajte i odgovorite

Dakle, na preddiplomskom sam, nenastavnickom, al zbog viska slobodnog vremena i nedostatka predmeta za upisat zelim upisat psihologiju/sociologiju/pedagogiju/ sta mi vec red predavanja dopusta.
Ako pozelim upisat nesto pedagosko s cetvrte godine integriranog, koju molbu pisem? Upis predmeta iz programa iste ili vise razine? :)
Dakle, na preddiplomskom sam, nenastavnickom, al zbog viska slobodnog vremena i nedostatka predmeta za upisat zelim upisat psihologiju/sociologiju/pedagogiju/ sta mi vec red predavanja dopusta.
Ako pozelim upisat nesto pedagosko s cetvrte godine integriranog, koju molbu pisem? Upis predmeta iz programa iste ili vise razine? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
room
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2013. (15:41:40)
Postovi: (78)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 22:06 sri, 20. 4. 2016    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me ako iduće godine upišem (a onda i položim) manje od 30 ects-a (tad ću biti ponovo 3. godina preddiplomskog), hoću li onda na prvoj godini diplomskog morati plaćati punu školarinu budući da nisam u prethodnoj godini položila 30 ects-a? Znam da to pravilo vrijedi inače, ali me zanima vrijedi li kod te prijelazne godine sa preddiplomskog na diplomski pa ako netko zna nešto o tome :)

U svakom slučaju ću se još javiti referadi i voditelju studija, ali me zanima ako netko ima i ovako informacije.
Zanima me ako iduće godine upišem (a onda i položim) manje od 30 ects-a (tad ću biti ponovo 3. godina preddiplomskog), hoću li onda na prvoj godini diplomskog morati plaćati punu školarinu budući da nisam u prethodnoj godini položila 30 ects-a? Znam da to pravilo vrijedi inače, ali me zanima vrijedi li kod te prijelazne godine sa preddiplomskog na diplomski pa ako netko zna nešto o tome Smile

U svakom slučaju ću se još javiti referadi i voditelju studija, ali me zanima ako netko ima i ovako informacije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:38 čet, 21. 4. 2016    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prva godina diplomskog studija je početak novog studija, a ne nastavak starog. Ne znam aktualna pravila za naplatu participacije, ali sigurno ne ovisi o tome koliko si imala ECTS-a na zadnjoj godini prethodnog studija.
Prva godina diplomskog studija je početak novog studija, a ne nastavak starog. Ne znam aktualna pravila za naplatu participacije, ali sigurno ne ovisi o tome koliko si imala ECTS-a na zadnjoj godini prethodnog studija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan