Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prebacivanje na drugi diplomski (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lucijaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2009. (18:44:18)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:24 čet, 25. 9. 2014    Naslov: Prebacivanje na drugi diplomski Citirajte i odgovorite

Pozdrav, zanima me zna li netko kako funkcionira na našem faksu prebacivanje s jednog diplomskog studija na drugi?
Prošle god nisam upala na željeni smjer pa sam upisala neki drugi i ove god sam probala ponovno...zanima me kako se obavlja ispis starog/upis novog diplomskog i plaćam li svakako punu školarinu (pošto nisam položila nijedan kolegij) bez obzira ostanem li na studiju koji sam upisala ili upišem neku drugi?
Pozdrav, zanima me zna li netko kako funkcionira na našem faksu prebacivanje s jednog diplomskog studija na drugi?
Prošle god nisam upala na željeni smjer pa sam upisala neki drugi i ove god sam probala ponovno...zanima me kako se obavlja ispis starog/upis novog diplomskog i plaćam li svakako punu školarinu (pošto nisam položila nijedan kolegij) bez obzira ostanem li na studiju koji sam upisala ili upišem neku drugi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GO!GO!
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2009. (18:59:35)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 17 - 2

PostPostano: 8:24 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam istu situaciju kao i ti. Ako uspjesno prodes razredbeni postupak upisa na zeljeni diplomski studij procedura je sljedeca:
1. moras ispisati studij koji si upisala prosle godine (troskovi su oko 250kn prema onome sto tete iz referade kazu)
2. upises smjer koji zelis uz sve vezane troskove (index, troskovi upisa,...)
3. mislim da se placa puna skolarina jer drugi put upisujes 1. godinu diplomskog studija.

Opcenito to se ne smatra prebacivanjem nego ponovnim upisivanjem jer postupak prebacivanja mozes napraviti tek nakon upisa svih kandidata po smjerovima i onda, ako ostane mjesta na tvom smjeru, se mozes prebaciti.

PS procedura ispisa i upisa je trivijalna i obavlja se sve u jednome danu ako uspijes upasti na zeljeni smjer.
sretno
Imam istu situaciju kao i ti. Ako uspjesno prodes razredbeni postupak upisa na zeljeni diplomski studij procedura je sljedeca:
1. moras ispisati studij koji si upisala prosle godine (troskovi su oko 250kn prema onome sto tete iz referade kazu)
2. upises smjer koji zelis uz sve vezane troskove (index, troskovi upisa,...)
3. mislim da se placa puna skolarina jer drugi put upisujes 1. godinu diplomskog studija.

Opcenito to se ne smatra prebacivanjem nego ponovnim upisivanjem jer postupak prebacivanja mozes napraviti tek nakon upisa svih kandidata po smjerovima i onda, ako ostane mjesta na tvom smjeru, se mozes prebaciti.

PS procedura ispisa i upisa je trivijalna i obavlja se sve u jednome danu ako uspijes upasti na zeljeni smjer.
sretno



_________________
...always look on the bright side of life...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:10 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GO!GO!"]1. moras ispisati studij koji si upisala prosle godine (troskovi su oko 250kn prema onome sto tete iz referade kazu)[/quote]

100 kn po novom PMF-ovom cjeniku
GO!GO! (napisa):
1. moras ispisati studij koji si upisala prosle godine (troskovi su oko 250kn prema onome sto tete iz referade kazu)


100 kn po novom PMF-ovom cjeniku



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 07. 2007. (11:25:44)
Postovi: (5D)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 18 - 4

PostPostano: 9:18 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam već uplatio 250kn , toliko je pisalo u jučerašnjem cjeniku s weba. Hoće li to biti problem (u smislu previše si platio, sad se ne možeš ispisat)?
Ja sam već uplatio 250kn , toliko je pisalo u jučerašnjem cjeniku s weba. Hoće li to biti problem (u smislu previše si platio, sad se ne možeš ispisat)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:51 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajoj! Sad će te ispisati i s drugog studija odmah čim te upišu :shock: I s pol trećeg ako se ponovo upišeš :wink:

Raspitaj se u referadi, odluka je friška i ne znam od kad se primjenjuje :referada:
Ajoj! Sad će te ispisati i s drugog studija odmah čim te upišu Shocked I s pol trećeg ako se ponovo upišeš Wink

Raspitaj se u referadi, odluka je friška i ne znam od kad se primjenjuje Referada je tvoj prijatelj...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
lucijaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2009. (18:44:18)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:57 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na informacijama )
Hvala na informacijama Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
keko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 11. 2009. (14:30:24)
Postovi: (16)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:50 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanima me jedno... stigle su rang liste za upise na diplomske, i na smjeru koji sam htio upisati sam drugi ispod crte. na smjeru koji nisam preferirao sam upao (2. izbor). zanima me jel ima kakvo pomicanje crte, pa da mogu upisati? da li je moguce da ja upisem taj smjer makar sam 2 ispod crte?

Edit: sve mi je jasno, raspitao sam se...
zanima me jedno... stigle su rang liste za upise na diplomske, i na smjeru koji sam htio upisati sam drugi ispod crte. na smjeru koji nisam preferirao sam upao (2. izbor). zanima me jel ima kakvo pomicanje crte, pa da mogu upisati? da li je moguce da ja upisem taj smjer makar sam 2 ispod crte?

Edit: sve mi je jasno, raspitao sam se...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:39 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da i drugima bude jasno: nece biti pomicanja crte.
Da i drugima bude jasno: nece biti pomicanja crte.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
lucijaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2009. (18:44:18)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:43 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

znači li to da ako je netko upao recimo na sva tri smjera koja je prijavio
a upisat će samo jedan, ova dva mjesta koja će ostati ne mogu zauzeti oni prvi ispod crte? Neće biti onog "drugog roka" za prijave što
je bio prošle godine kad su ostala nepopunjena mjesta na nekim smjerovima?
znači li to da ako je netko upao recimo na sva tri smjera koja je prijavio
a upisat će samo jedan, ova dva mjesta koja će ostati ne mogu zauzeti oni prvi ispod crte? Neće biti onog "drugog roka" za prijave što
je bio prošle godine kad su ostala nepopunjena mjesta na nekim smjerovima?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
El_Loco
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 05. 2012. (15:25:04)
Postovi: (31)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 27 - 13

PostPostano: 18:16 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lucijaa"]znači li to da ako je netko upao recimo na sva tri smjera koja je prijavio
a upisat će samo jedan, ova dva mjesta koja će ostati ne mogu zauzeti oni prvi ispod crte? Neće biti onog "drugog roka" za prijave što
je bio prošle godine kad su ostala nepopunjena mjesta na nekim smjerovima?[/quote]

Zar ima takvih? Ja upadam na vise svojih izbora, ali na listi sam samo najviseg na koji sam upao
lucijaa (napisa):
znači li to da ako je netko upao recimo na sva tri smjera koja je prijavio
a upisat će samo jedan, ova dva mjesta koja će ostati ne mogu zauzeti oni prvi ispod crte? Neće biti onog "drugog roka" za prijave što
je bio prošle godine kad su ostala nepopunjena mjesta na nekim smjerovima?


Zar ima takvih? Ja upadam na vise svojih izbora, ali na listi sam samo najviseg na koji sam upao


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lucijaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2009. (18:44:18)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:35 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da je tako bilo prošle godine, a pošto su ove promijenili pravila pa sad imamo prvi, drugi itd. izbor, ne znam kako sad funkcionira sve to skupa..
Znam da je tako bilo prošle godine, a pošto su ove promijenili pravila pa sad imamo prvi, drugi itd. izbor, ne znam kako sad funkcionira sve to skupa..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:30 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.math.pmf.unizg.hr/sites/default/files/pravila_2014.pdf]Ovdje[/url] piše kako funkcionira:

[quote]Kandidat stječe pravo upisa [b]najviše jednog[/b] diplomskog studija, i to studija najvišeg prioriteta na kojem se prema ukupnom broju bodova na rang-listi kvalificirao unutar kvote (ako takav studij postoji).[/quote]
Ovdje piše kako funkcionira:

Citat:
Kandidat stječe pravo upisa najviše jednog diplomskog studija, i to studija najvišeg prioriteta na kojem se prema ukupnom broju bodova na rang-listi kvalificirao unutar kvote (ako takav studij postoji).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mango
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2012. (21:26:21)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 4 - 6

PostPostano: 22:14 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

ukoliko je student ostvario upis na neki diplomski studij, ali iz nekog razloga ga nece upisati..znaci li to da ce na "njegovo" mjesto moci doc prvi ispod crte?
ukoliko je student ostvario upis na neki diplomski studij, ali iz nekog razloga ga nece upisati..znaci li to da ce na "njegovo" mjesto moci doc prvi ispod crte?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:20 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znaci.
Ne znaci.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
keko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 11. 2009. (14:30:24)
Postovi: (16)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 5:55 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto to ne znači? Pa onda ima slobodnih mjesta! Nisam mogao naći odgovor na to u pravilima...
Zašto to ne znači? Pa onda ima slobodnih mjesta! Nisam mogao naći odgovor na to u pravilima...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:41 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod prioritetnog sistema "pomicanje crte" nije baš tako jednostavno. Prvi ispod crte možda se već upisao na studij nižeg prioriteta, onda bi se trebao ispisati pa bi se tamo oslobodilo mjesto itd. To se sve već odvrtilo unaprijed pod pretpostavkom da će se kandidati upisati na studij za koji su se prijavili.

Kad budu gotovi upisi vidjet će se stanje i odlučiti što sa slobodnim mjestima, ako ih bude. Više je mogućnosti: raspisati drugi upisni rok (ponoviti cijelu priču s prijavama itd.), zvati prvog ispod crte, ostaviti stanje kakvo jest. Osobno mi se čini da je "nema pomicanja crte" jedan od aksioma prioritetnog sistema i nisam za srednju mogućnost. Ali upisi neće biti gotovi u ovoj akademskoj godini i zadnju riječ imat će nova uprava PMF-MO. A možda me neće ni pitati, što meni neće teško pasti :)

Inače, isti problem dešava se pri upisu na preddiplomske studije putem državne mature. Ako se prijavite za upis na studij koji ne želite i ne odustanete [b]prije[/b] objavljivanja rezultata, nekog zeznete. Tamo čak morate potpisati izjavu da to nećete napraviti.
Kod prioritetnog sistema "pomicanje crte" nije baš tako jednostavno. Prvi ispod crte možda se već upisao na studij nižeg prioriteta, onda bi se trebao ispisati pa bi se tamo oslobodilo mjesto itd. To se sve već odvrtilo unaprijed pod pretpostavkom da će se kandidati upisati na studij za koji su se prijavili.

Kad budu gotovi upisi vidjet će se stanje i odlučiti što sa slobodnim mjestima, ako ih bude. Više je mogućnosti: raspisati drugi upisni rok (ponoviti cijelu priču s prijavama itd.), zvati prvog ispod crte, ostaviti stanje kakvo jest. Osobno mi se čini da je "nema pomicanja crte" jedan od aksioma prioritetnog sistema i nisam za srednju mogućnost. Ali upisi neće biti gotovi u ovoj akademskoj godini i zadnju riječ imat će nova uprava PMF-MO. A možda me neće ni pitati, što meni neće teško pasti Smile

Inače, isti problem dešava se pri upisu na preddiplomske studije putem državne mature. Ako se prijavite za upis na studij koji ne želite i ne odustanete prije objavljivanja rezultata, nekog zeznete. Tamo čak morate potpisati izjavu da to nećete napraviti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mango
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2012. (21:26:21)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 4 - 6

PostPostano: 17:19 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Kad budu gotovi upisi vidjet će se stanje i odlučiti što sa slobodnim mjestima, ako ih bude." vrlo zanimljivo, novi nacin upisa sa nedorecenim pravilima..

netko je upao na smjer nizeg prioriteta, a za prvi izbor (ono za sto ima najvecu zelju) mu fali par mjesta, i onda ce upisati taj sa nizim prioritetom jer eto ne zna kakva su dalje pravila.. :? .zar je bilo tesko traziti od ljudi koji imaju moguc upis na neki smjer, ali ga ipak ne zele upisati da se sto prije jave?
"Kad budu gotovi upisi vidjet će se stanje i odlučiti što sa slobodnim mjestima, ako ih bude." vrlo zanimljivo, novi nacin upisa sa nedorecenim pravilima..

netko je upao na smjer nizeg prioriteta, a za prvi izbor (ono za sto ima najvecu zelju) mu fali par mjesta, i onda ce upisati taj sa nizim prioritetom jer eto ne zna kakva su dalje pravila.. Confused .zar je bilo tesko traziti od ljudi koji imaju moguc upis na neki smjer, ali ga ipak ne zele upisati da se sto prije jave?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:22 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pravila su jasna: pomicanja crte neće biti :amen:
Pravila su jasna: pomicanja crte neće biti Ajde, dosta vise...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
rani
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2015. (21:21:29)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:31 pet, 3. 3. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Par pitanja oko promjene smjera...

Prosle godine upisala sam zeljeni smjer, medjutim odlucila sam se za promjenu. Po uputi nadleznih, ispisala sam se sa smjera, prijavila novi smjer na ovogodisnjem razredbenom postupku, prosla i upisala novi smjer.

Nije mi jasno da li se moje vrijeme studiranja na diplomskom studiju racuna od prosle ili ove akademske godine u kojoj sam iznova upisala diplomski studij? Da li se upis kolegija koje ove godine upisujem, a slusala sam ih i prosle godine na ispisanom studiju i nisam ih polozila, tretira kao prvi ili ponovni upis?

Opcenito, kod koga na fakultetu mogu dobiti odgovor na ova i jos neka pitanja vezana za ovu temu?
Par pitanja oko promjene smjera...

Prosle godine upisala sam zeljeni smjer, medjutim odlucila sam se za promjenu. Po uputi nadleznih, ispisala sam se sa smjera, prijavila novi smjer na ovogodisnjem razredbenom postupku, prosla i upisala novi smjer.

Nije mi jasno da li se moje vrijeme studiranja na diplomskom studiju racuna od prosle ili ove akademske godine u kojoj sam iznova upisala diplomski studij? Da li se upis kolegija koje ove godine upisujem, a slusala sam ih i prosle godine na ispisanom studiju i nisam ih polozila, tretira kao prvi ili ponovni upis?

Opcenito, kod koga na fakultetu mogu dobiti odgovor na ova i jos neka pitanja vezana za ovu temu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan