Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

funkcija distribucije (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 11:21 sub, 14. 2. 2015    Naslov: funkcija distribucije Citirajte i odgovorite

Bi li mi netko mogao objasniti kako se određuje funkcija distribucije? Npr. u 4.zadatku s kolokvija http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-1415-kol2.pdf

I kako određujemo granice integrala kod f-je distribucije neprekidnih slučajnih varijabli, npr. ako X ima uniformnu razdiobu na <a,b>?
Bi li mi netko mogao objasniti kako se određuje funkcija distribucije? Npr. u 4.zadatku s kolokvija http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-1415-kol2.pdf

I kako određujemo granice integrala kod f-je distribucije neprekidnih slučajnih varijabli, npr. ako X ima uniformnu razdiobu na <a,b>?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marsupial
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2012. (22:46:33)
Postovi: (63)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 16:02 sub, 14. 2. 2015    Naslov: Re: funkcija distribucije Citirajte i odgovorite

[quote="pllook"]Bi li mi netko mogao objasniti kako se određuje funkcija distribucije? Npr. u 4.zadatku s kolokvija http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-1415-kol2.pdf
[/quote]

U 4. zadatku iz tablice vidimo da je slučajna varijabla X takva da je P(X=0)= 1/2 i P(X=1)= 1/2

I funkcija distribucije kada: za x<0 -> 0, za 0< =x<1 -> 1/2, za 1<x -> 1/2 + 1/2=1.

Za svaki interval kada određuješ funkciju distribucije diskretne slučajne varijable zbrajaš sve prethodne vjerojatnosti vjerojatnosti i uključujući za tu vrijednost (možda sam se loše izrazila)

Npr da si imao/la P(X=0)= 1/3, P(X=1)= 1/3, P(X=2)=1/3 onda ti je funkcija distribucije

za x<0 ->0, za 0< =x<1 -> 1/3, za 1< =x<2 -> 1/3 + 1/3= 2/3, za x>2 -> 2/3 + 1/3=1

Nadam se da je shvatljivo
pllook (napisa):
Bi li mi netko mogao objasniti kako se određuje funkcija distribucije? Npr. u 4.zadatku s kolokvija http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uuv/kolokviji/vjer-1415-kol2.pdf


U 4. zadatku iz tablice vidimo da je slučajna varijabla X takva da je P(X=0)= 1/2 i P(X=1)= 1/2

I funkcija distribucije kada: za x<0 → 0, za 0< =x<1 → 1/2, za 1<x → 1/2 + 1/2=1.

Za svaki interval kada određuješ funkciju distribucije diskretne slučajne varijable zbrajaš sve prethodne vjerojatnosti vjerojatnosti i uključujući za tu vrijednost (možda sam se loše izrazila)

Npr da si imao/la P(X=0)= 1/3, P(X=1)= 1/3, P(X=2)=1/3 onda ti je funkcija distribucije

za x<0 →0, za 0< =x<1 → 1/3, za 1< =x<2 → 1/3 + 1/3= 2/3, za x>2 → 2/3 + 1/3=1

Nadam se da je shvatljivo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 20:26 sub, 14. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala!
Samo,ne bi li u zadnjem slučaju trebalo biti x>=1,a ne x>1 (i u drugom primjeru x>=2 umjesto x>2)?
A kako se određuju granice integrala kod neprekidnih sl. varijabli?
Hvala!
Samo,ne bi li u zadnjem slučaju trebalo biti x>=1,a ne x>1 (i u drugom primjeru x>=2 umjesto x>2)?
A kako se određuju granice integrala kod neprekidnih sl. varijabli?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 19:42 pon, 23. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar stvarno nitko ne zna ovo ili samo nitko ne želi pomoći?
Zar stvarno nitko ne zna ovo ili samo nitko ne želi pomoći?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
soho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2014. (17:14:40)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:45 pon, 23. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

U pravu si,ide znak >= u oba.
Što se tiče granica integrala kod neprekidnih sl. varijabli, samo gledaš gdje ti je funkcija definirana i kako na kojem intervalu izgleda. :)
U pravu si,ide znak >= u oba.
Što se tiče granica integrala kod neprekidnih sl. varijabli, samo gledaš gdje ti je funkcija definirana i kako na kojem intervalu izgleda. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 8:03 uto, 24. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da sam skužila,hvala :)
Mislim da sam skužila,hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan