Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zaposlenje redovnog studenta (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
*tika*
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:02:50)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:37 pon, 25. 5. 2015    Naslov: Zaposlenje redovnog studenta Citirajte i odgovorite

Da li je moguce biti redovan student i biti zaposlen, tj. raditi na ugovor o radu i biti redovni student? Da li postoje kakve zakonske sankcije? I da napomenem da sama placam studij. Molim vas da li itko zna?
Da li je moguce biti redovan student i biti zaposlen, tj. raditi na ugovor o radu i biti redovni student? Da li postoje kakve zakonske sankcije? I da napomenem da sama placam studij. Molim vas da li itko zna?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 13:36 uto, 26. 5. 2015    Naslov: Re: Zaposlenje redovnog studenta Citirajte i odgovorite

[quote="*tika*"]Da li je moguce biti redovan student i biti zaposlen, tj. raditi na ugovor o radu i biti redovni student? Da li postoje kakve zakonske sankcije? I da napomenem da sama placam studij. Molim vas da li itko zna?[/quote]

poprilicno sam siguran da zakonski gledano nema nikakvih problema u vezi toga (bez obzira kako se studij financira, osim ako su u pitanju neke dodatne subvencije poput oslobodenja u cjelosti ili djela zbog tezeg finacijskog stanja i sl). jedini problem koji ja vidm je da li mozes ispunjavati studentske obveze (nastavno opterecenje + dolasci na nastavu i sl) ako radis redovno (pretp puno radno vrijeme). predlazem da pitanje uputis pomocnikici procelnika za nastavu, prof. Bombardelli kako bi dobio/la najtocniji odgovor
*tika* (napisa):
Da li je moguce biti redovan student i biti zaposlen, tj. raditi na ugovor o radu i biti redovni student? Da li postoje kakve zakonske sankcije? I da napomenem da sama placam studij. Molim vas da li itko zna?


poprilicno sam siguran da zakonski gledano nema nikakvih problema u vezi toga (bez obzira kako se studij financira, osim ako su u pitanju neke dodatne subvencije poput oslobodenja u cjelosti ili djela zbog tezeg finacijskog stanja i sl). jedini problem koji ja vidm je da li mozes ispunjavati studentske obveze (nastavno opterecenje + dolasci na nastavu i sl) ako radis redovno (pretp puno radno vrijeme). predlazem da pitanje uputis pomocnikici procelnika za nastavu, prof. Bombardelli kako bi dobio/la najtocniji odgovor



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 15:06 uto, 26. 5. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam pak poprilicno siguran da ne mozes kao redovan student raditi na ugovor o radu.

Ali mozes na ugovor o djelu, odnosno ugovor o autorskom djelu.

IMHO, mislim da to nije pitanje za Meu. To je vise pravno pitanje al mozda zna odgovor.
Ja sam pak poprilicno siguran da ne mozes kao redovan student raditi na ugovor o radu.

Ali mozes na ugovor o djelu, odnosno ugovor o autorskom djelu.

IMHO, mislim da to nije pitanje za Meu. To je vise pravno pitanje al mozda zna odgovor.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 18:45 uto, 26. 5. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.moj-posao.net/Savjet/70047/Studij-i-rad/14/ (iz 2011.)
http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/71022-Stalni-radni-odnos-i-studiranje (iz 2013.)

Ako se situacija nije promijenila, zakonski nije zabranjeno, ali je u najmanju ruku začkoljasta situacija. :) Najbolje provjeriti s nekim na faksu.
http://www.moj-posao.net/Savjet/70047/Studij-i-rad/14/ (iz 2011.)
http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/71022-Stalni-radni-odnos-i-studiranje (iz 2013.)

Ako se situacija nije promijenila, zakonski nije zabranjeno, ali je u najmanju ruku začkoljasta situacija. Smile Najbolje provjeriti s nekim na faksu.



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
*tika*
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:02:50)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:20 sri, 27. 5. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala vam! )
Hvala vam! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan