Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vulcanus in Japan

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Razno
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 14:16 pet, 4. 9. 2015    Naslov: Vulcanus in Japan Citirajte i odgovorite

Prvo tema o Erasmusu, sada o Japanu.. Čovjek bi rekao da želim sve matematičare iseliti iz države.. :D

[size=18][b]O čemu se radi?[/b][/size]
Vulcanus in Japan zajednički je program Europske Unije i japanske vlade koji studentima prirodnih znanosti omogućava da odu na godinu dana u Japan.
Program počinje u rujnu i završava u kolovozu iduće godine. Obuhvaća [b]četiri mjeseca tečaja japanskog[/b] i potom [b]8 mjeseci prakse u struci[/b].

[size=18][b]Malo više detalja[/b][/size]
Službena stranica: http://www.eu-japan.eu/vulcanus-japan-0
Letak na hrvatskom: http://www.eu-japan.eu/sites/eu-japan.eu/files/FLYER_hr%20vj15_0.pdf
Letak na engleskom: http://www.eu-japan.eu/sites/eu-japan.eu/files/FLYER_en%20vj15.pdf

Natječaj za sljedeću godinu raspisuje se godinu prije u studenom (dakle natječaj za ak.god. 2016./2017. bit će raspisan u studenom 2015.), a temu pišem već sada da svi zainteresirani malo razmisle zanima li ih to, te da stignu malo eventualno popraviti ocjene, početi se baviti nečime sa strane što su možda do sada odgađali (hint hint, Erasmus Student Network /besramnareklama) i sl.

[color=red][size=16][b]Cijeli program je plaćen.[/b][/size][/color] Iznos stipendije ove godine je 1,900,000 japanskih yena. Stipendija se isplaćuje mjesečno, s time da ne morate plaćati smještaj, niti tečaj jezika. Dakle tim novcima pokrivate putnu kartu, javni prijevoz i troškove života u Japanu. Raspitate li se malo, vidjet ćete da je taj iznos apsolutno dovoljan za normalan život u bilo kojem dijelu Japana, čak i Tokiju (gdje većina sudionika i bude).

[size=18][b]Koji su uvjeti?[/b][/size]
Morate:
imati završeno [b]barem 3 godine studija[/b] i biti trenutno upisani na studij znanstvenog ili inženjerskog smjera
imati državljanstvo bilo koje članice EU
znati engleski.

Iako je praksa u Japanu, [u]znanje japanskog nije preduvjet za ovaj program[/u]!

[size=18][b]Što s papirologijom?[/b][/size]
Najbitniji dokumenti:
[list]prijepis ocjena
pismo preporuke
motivacijsko pismo
[/list:u]

Trebat će vam još nekoliko stvari, ali to je sve objašnjeno na stranici. Što se tiče ovih najvažnijih dokumenata, u opisu stipendije piše da stipendiraju najbolje studente, ali ne dajte se obeshrabriti! Čak i ako niste odličan student, imate itekakve šanse! Moj prosjek ocjena u trenutku prijave bio je ispod 4,0, a evo upravo sada sjedim u svojoj sobi u Japanu i pišem vama da se prijavite. :) Najvažnije je da se dobro isprezentirate u motivacijskom pismu; da im pokažete da ste sposobni i voljni otići u strano okruženje i prilagoditi se svemu što vas snađe.

Da više ne duljim, hrvatski studenti od prošle godine imaju pravo sudjelovanja u ovom programu (budući da je Hrvatska tek 2013. ušla u EU). Prošle ak.god. su u programu sudjelovala tri Hrvata (nijedan s PMF-a), ove godine sam ja jedina predstavnica Lijepe Naše, od ukupno 46 studenata. :) U siječnju počinjem raditi statistiku u Fujitsuu. :utezi:

U slučaju bilo kakvih pitanja, šaljite poruke, postajte ovdje ili šaljite mail na irma točka valcic na gmail. Mata ne!
Prvo tema o Erasmusu, sada o Japanu.. Čovjek bi rekao da želim sve matematičare iseliti iz države.. Very Happy

O čemu se radi?
Vulcanus in Japan zajednički je program Europske Unije i japanske vlade koji studentima prirodnih znanosti omogućava da odu na godinu dana u Japan.
Program počinje u rujnu i završava u kolovozu iduće godine. Obuhvaća četiri mjeseca tečaja japanskog i potom 8 mjeseci prakse u struci.

Malo više detalja
Službena stranica: http://www.eu-japan.eu/vulcanus-japan-0
Letak na hrvatskom: http://www.eu-japan.eu/sites/eu-japan.eu/files/FLYER_hr%20vj15_0.pdf
Letak na engleskom: http://www.eu-japan.eu/sites/eu-japan.eu/files/FLYER_en%20vj15.pdf

Natječaj za sljedeću godinu raspisuje se godinu prije u studenom (dakle natječaj za ak.god. 2016./2017. bit će raspisan u studenom 2015.), a temu pišem već sada da svi zainteresirani malo razmisle zanima li ih to, te da stignu malo eventualno popraviti ocjene, početi se baviti nečime sa strane što su možda do sada odgađali (hint hint, Erasmus Student Network /besramnareklama) i sl.

Cijeli program je plaćen. Iznos stipendije ove godine je 1,900,000 japanskih yena. Stipendija se isplaćuje mjesečno, s time da ne morate plaćati smještaj, niti tečaj jezika. Dakle tim novcima pokrivate putnu kartu, javni prijevoz i troškove života u Japanu. Raspitate li se malo, vidjet ćete da je taj iznos apsolutno dovoljan za normalan život u bilo kojem dijelu Japana, čak i Tokiju (gdje većina sudionika i bude).

Koji su uvjeti?
Morate:
imati završeno barem 3 godine studija i biti trenutno upisani na studij znanstvenog ili inženjerskog smjera
imati državljanstvo bilo koje članice EU
znati engleski.

Iako je praksa u Japanu, znanje japanskog nije preduvjet za ovaj program!

Što s papirologijom?
Najbitniji dokumenti:
    prijepis ocjena
    pismo preporuke
    motivacijsko pismo


Trebat će vam još nekoliko stvari, ali to je sve objašnjeno na stranici. Što se tiče ovih najvažnijih dokumenata, u opisu stipendije piše da stipendiraju najbolje studente, ali ne dajte se obeshrabriti! Čak i ako niste odličan student, imate itekakve šanse! Moj prosjek ocjena u trenutku prijave bio je ispod 4,0, a evo upravo sada sjedim u svojoj sobi u Japanu i pišem vama da se prijavite. Smile Najvažnije je da se dobro isprezentirate u motivacijskom pismu; da im pokažete da ste sposobni i voljni otići u strano okruženje i prilagoditi se svemu što vas snađe.

Da više ne duljim, hrvatski studenti od prošle godine imaju pravo sudjelovanja u ovom programu (budući da je Hrvatska tek 2013. ušla u EU). Prošle ak.god. su u programu sudjelovala tri Hrvata (nijedan s PMF-a), ove godine sam ja jedina predstavnica Lijepe Naše, od ukupno 46 studenata. Smile U siječnju počinjem raditi statistiku u Fujitsuu. Dizem utege

U slučaju bilo kakvih pitanja, šaljite poruke, postajte ovdje ili šaljite mail na irma točka valcic na gmail. Mata ne!



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen


Zadnja promjena: Lafiel; 8:16 sub, 5. 9. 2015; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:20 pet, 4. 9. 2015    Naslov: Re: Vulcanus in Japan Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Čovjek bi rekao da želim sve matematičare iseliti iz države.. :D[/quote]

To uopce ne bi bilo lose za recene matematicare. O:)

Hvala na detaljnim obavijestima za studente koje lijepis na Forum.
Lafiel (napisa):
Čovjek bi rekao da želim sve matematičare iseliti iz države.. Very Happy


To uopce ne bi bilo lose za recene matematicare. Angel

Hvala na detaljnim obavijestima za studente koje lijepis na Forum.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 13:36 pet, 30. 10. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prijave su otvorene, rok je [b]20. siječnja 2016.[/b]

http://www.eu-japan.eu/vulcanus-japan-0

:weee:
Prijave su otvorene, rok je 20. siječnja 2016.

http://www.eu-japan.eu/vulcanus-japan-0

Weeeeeee!!!!!!!!!!!



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 9:55 pon, 2. 1. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svi zainteresirani mogu doći na informativno predavanje o Vulcanusu [b]10. siječnja 2017. u 17 h[/b] u Medijateku, Preradovićeva 5. Predavanje držim ja. :)

Više informacija na Facebook eventu: https://www.facebook.com/events/1552482851432652/
Svi zainteresirani mogu doći na informativno predavanje o Vulcanusu 10. siječnja 2017. u 17 h u Medijateku, Preradovićeva 5. Predavanje držim ja. Smile

Više informacija na Facebook eventu: https://www.facebook.com/events/1552482851432652/



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
delilah01.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (22:50:23)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 12 - 1

PostPostano: 23:45 sri, 4. 1. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel moze neki osvrt na boravak tamo? Opcenito, koliko si naucila, vidjela, sto si radila u Fujitsuu, generalno koliko si zadovoljna i koliko ti je bilo korisno? Hvala unaprijed :)

(Za nas koji ne mozemo doci na predavanje, a i za buduce generacije)
Jel moze neki osvrt na boravak tamo? Opcenito, koliko si naucila, vidjela, sto si radila u Fujitsuu, generalno koliko si zadovoljna i koliko ti je bilo korisno? Hvala unaprijed Smile

(Za nas koji ne mozemo doci na predavanje, a i za buduce generacije)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 19:10 čet, 8. 11. 2018    Naslov: Citirajte i odgovorite

Objavljen je novi natječaj za akademsku godinu 2019/2020. Link na službenu stranicu: https://www.eu-japan.eu/events/vulcanus-japan (još uvijek isti kao u prvom postu)

edit: sorry delilah, nisam baš često na forumu pa mi je post promaknuo (reče ona skoro dvije godine kasnije :D )
Objavljen je novi natječaj za akademsku godinu 2019/2020. Link na službenu stranicu: https://www.eu-japan.eu/events/vulcanus-japan (još uvijek isti kao u prvom postu)

edit: sorry delilah, nisam baš često na forumu pa mi je post promaknuo (reče ona skoro dvije godine kasnije Very Happy )



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 7:57 pet, 9. 11. 2018    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]sorry delilah, nisam baš često na forumu pa mi je post promaknuo (reče ona skoro dvije godine kasnije :D )[/quote]

Pa, mozes sada (ili za dvije godine :D) dati osvrt za buduce citatelje topica. ;)
Lafiel (napisa):
sorry delilah, nisam baš često na forumu pa mi je post promaknuo (reče ona skoro dvije godine kasnije Very Happy )


Pa, mozes sada (ili za dvije godine Very Happy) dati osvrt za buduce citatelje topica. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 10:18 pon, 10. 12. 2018    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teško je takvo iskustvo sažeti u koherentan post. :) Sve u svemu bila sam (i ostala) jako zadovoljna - zato uostalom i reklamiram toliko. Što se tiče posla, to jako ovisi od godine do godine te o firmi/odjelu koji traži praktikante. Ja osobno sam radila statistiku (završila sam Statistiku na MO) i posao mi je bio zapravo veoma sličan onome što smo radili na statističkim praktikumima i vježbama: R i modeliranje. Mogla sam primijeniti dosta toga što smo na faksu radili u R-u (iznenadilo me koliko :lol: ), a bilo je naravno tu i puno samostalnog guglanja (stackexchange u :srce: ). Posao je bio prvenstveno istraživačkog karaktera i iskreno, nakon godine dana sam zaključila da definitivno ne želim ostati u R&D i po povratku u RH otišla u industriju. :D Ipak, da mogu ponoviti prijavu i boravak, otišla bih ponovno iste sekunde. Iako se na kraju nisam nastavila baviti time, ova praksa (sa svim popratnim sadržajima kao što je život u Japanu hehe) mi je ostala stvarno dragocjeno iskustvo. :hearts:
Teško je takvo iskustvo sažeti u koherentan post. Smile Sve u svemu bila sam (i ostala) jako zadovoljna - zato uostalom i reklamiram toliko. Što se tiče posla, to jako ovisi od godine do godine te o firmi/odjelu koji traži praktikante. Ja osobno sam radila statistiku (završila sam Statistiku na MO) i posao mi je bio zapravo veoma sličan onome što smo radili na statističkim praktikumima i vježbama: R i modeliranje. Mogla sam primijeniti dosta toga što smo na faksu radili u R-u (iznenadilo me koliko Laughing ), a bilo je naravno tu i puno samostalnog guglanja (stackexchange u Srce ). Posao je bio prvenstveno istraživačkog karaktera i iskreno, nakon godine dana sam zaključila da definitivno ne želim ostati u R&D i po povratku u RH otišla u industriju. Very Happy Ipak, da mogu ponoviti prijavu i boravak, otišla bih ponovno iste sekunde. Iako se na kraju nisam nastavila baviti time, ova praksa (sa svim popratnim sadržajima kao što je život u Japanu hehe) mi je ostala stvarno dragocjeno iskustvo. Love is in the air



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Razno Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan