Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dva zadatka
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Andrej
Gost





PostPostano: 19:52 sub, 18. 1. 2003    Naslov: dva zadatka Citirajte i odgovorite

ljepo molim da mi netko rijesi ova dva zadatka:
1. Napisi funkciju maxp koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca njegov najveci prosti djeljitelj,
2. Napisi funkciju brfakt koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca broj međusobno različitih prostih faktora broja n.

zadatke relativno znam rijesit, ali tako da za svaki faktor provjeravam jel prost. u rjesenjima kolokvija od prosle godine (koja nemam kod sebe :( ) od prosle godine vidio sam da je to rjeseno puno elegantnije (da znam bilo bi ljepo da kazem kako :D ali nemam rjesenja)

!hvala!
ljepo molim da mi netko rijesi ova dva zadatka:
1. Napisi funkciju maxp koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca njegov najveci prosti djeljitelj,
2. Napisi funkciju brfakt koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca broj međusobno različitih prostih faktora broja n.

zadatke relativno znam rijesit, ali tako da za svaki faktor provjeravam jel prost. u rjesenjima kolokvija od prosle godine (koja nemam kod sebe Sad ) od prosle godine vidio sam da je to rjeseno puno elegantnije (da znam bilo bi ljepo da kazem kako Very Happy ali nemam rjesenja)

!hvala!


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:59 sub, 18. 1. 2003    Naslov: Re: dva zadatka Citirajte i odgovorite

[quote="Andrej"]ljepo molim da mi netko rijesi ova dva zadatka:
1. Napisi funkciju maxp koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca njegov najveci prosti djeljitelj,
2. Napisi funkciju brfakt koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca broj međusobno različitih prostih faktora broja n.
[/quote]

Pitanje broj 2 je rijeseno na vjezbama.

Pitanje broj 1... To bi bio zadnji broj koji ispise program iz pitanja broj 2. :)
Andrej (napisa):
ljepo molim da mi netko rijesi ova dva zadatka:
1. Napisi funkciju maxp koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca njegov najveci prosti djeljitelj,
2. Napisi funkciju brfakt koja kao argument uzima prirodan broj n i vraca broj međusobno različitih prostih faktora broja n.


Pitanje broj 2 je rijeseno na vjezbama.

Pitanje broj 1... To bi bio zadnji broj koji ispise program iz pitanja broj 2. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Andrej
Gost





PostPostano: 21:54 sub, 18. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

da je rijeseno na vjezbama i da imam rjeseno ne bi pitao
zaista pedagoški :( :(
da je rijeseno na vjezbama i da imam rjeseno ne bi pitao
zaista pedagoški Sad Sad


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:23 ned, 19. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Andrej"]da je rijeseno na vjezbama i da imam rjeseno ne bi pitao[/quote]

Na vjezbama (kod svih asistenata) sigurno je radjen algoritam za rastavljanje broja na proste faktore. Ova dva zadatka mogu se rijesiti jednostavnom modifikacijom tog algoritma.

Za prvi zadatak samo treba izbaciti ispisivanje svih faktora i ispisati samo zadnji. Algoritam ide od manjih faktora prema vecim, pa ce faktor s kojim se podijeli na kraju (prije nego sto broj postane 1) biti najveci. Za drugi zadatak takodjer treba izbaciti ispisivanje i dodati jedan brojac za razlicite proste faktore.

U ponedjeljak cu na vjezbama podijeliti lanjske kolokvije s rjesenjima, pa mozes posuditi od kolega u mojoj grupi (vjezbe su od 14-16 u 102).
Andrej (napisa):
da je rijeseno na vjezbama i da imam rjeseno ne bi pitao


Na vjezbama (kod svih asistenata) sigurno je radjen algoritam za rastavljanje broja na proste faktore. Ova dva zadatka mogu se rijesiti jednostavnom modifikacijom tog algoritma.

Za prvi zadatak samo treba izbaciti ispisivanje svih faktora i ispisati samo zadnji. Algoritam ide od manjih faktora prema vecim, pa ce faktor s kojim se podijeli na kraju (prije nego sto broj postane 1) biti najveci. Za drugi zadatak takodjer treba izbaciti ispisivanje i dodati jedan brojac za razlicite proste faktore.

U ponedjeljak cu na vjezbama podijeliti lanjske kolokvije s rjesenjima, pa mozes posuditi od kolega u mojoj grupi (vjezbe su od 14-16 u 102).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kasiopeja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2002. (18:19:29)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 21:13 ned, 19. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja je to grupa? (koje slovo)
Koja je to grupa? (koje slovo)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:51 ned, 19. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

P, R, T, U, V, Ž (ako si mislila na grupu kojoj drzim vjezbe)
P, R, T, U, V, Ž (ako si mislila na grupu kojoj drzim vjezbe)



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:08 pon, 20. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]P, R, T, U, V, Ž (ako si mislila na grupu kojoj drzim vjezbe)[/quote]

Ć-J, L... valjda... :)
krcko (napisa):
P, R, T, U, V, Ž (ako si mislila na grupu kojoj drzim vjezbe)


Ć-J, L... valjda... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alen
Gost





PostPostano: 17:54 pon, 20. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

mi n anasim vjezbama nismo radili algoritem za rastavljenje brojeva na proste faktore..., a taj algoritam je recen da bi mogao biti u kolkviju!
mi n anasim vjezbama nismo radili algoritem za rastavljenje brojeva na proste faktore..., a taj algoritam je recen da bi mogao biti u kolkviju!


[Vrh]
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:29 uto, 21. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

posto se nitko nije udostojio napisat tih par redova koda :D ja cu ih napisat

vraca koliko ima prostih faktora broja n
[code:1]funkcija fakt(n)
p=2
br=0
dok je n>1 radi
ako je n mod p=0 onda br=br+1
dok je n mod p=0 radi n=n div p
p=p+1
vrati br[/code:1]
posto se nitko nije udostojio napisat tih par redova koda Very Happy ja cu ih napisat

vraca koliko ima prostih faktora broja n
Kod:
funkcija fakt(n)
p=2
br=0
dok je n>1 radi
  ako je n mod p=0 onda br=br+1
  dok je n mod p=0 radi n=n div p
  p=p+1
vrati br



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:46 uto, 21. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alen"]mi na nasim vjezbama nismo radili algoritem za rastavljenje brojeva na proste faktore..., a taj algoritam je recen da bi mogao biti u kolkviju![/quote]

Hmmmm.... A moze li se znati kod koga si slusao vjezbe? :?

Samo za provjeru: to ti je malo prije pocetka lekcije "Potprogrami" (kod mene par stranica). Samo sto ih tamo ispisuje ili tako nesto hiper-slicno... :)
alen (napisa):
mi na nasim vjezbama nismo radili algoritem za rastavljenje brojeva na proste faktore..., a taj algoritam je recen da bi mogao biti u kolkviju!


Hmmmm.... A moze li se znati kod koga si slusao vjezbe? Confused

Samo za provjeru: to ti je malo prije pocetka lekcije "Potprogrami" (kod mene par stranica). Samo sto ih tamo ispisuje ili tako nesto hiper-slicno... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:49 uto, 21. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja slusam kod Nevena
jesmo li to radili ili ne neznam, jer to znam iz srednje.... al pogledat cu
ja slusam kod Nevena
jesmo li to radili ili ne neznam, jer to znam iz srednje.... al pogledat cu



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan