Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Lifestyle matematičara

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 23:09 uto, 22. 11. 2016    Naslov: Lifestyle matematičara Citirajte i odgovorite

Bok društvo!

jel se samo meni čini da nemam vremena ni za što?
Studiranje mi preuzme cijeli tjedan. Dakle, na neki način mogu reći sa sam se otuđio od svih nekadašnjih hobija i životnih radosti zbog želje za studiranjem.

Pokušajte me utješiti i napišite kako vi provodite dan i čime se bavite osim studiranjem ili matematikom.

Kako zapravo izgleda lifestyle matematičara, a kakav zamišljate kao idealan?

:)

Lijep pozdrav
Bok društvo!

jel se samo meni čini da nemam vremena ni za što?
Studiranje mi preuzme cijeli tjedan. Dakle, na neki način mogu reći sa sam se otuđio od svih nekadašnjih hobija i životnih radosti zbog želje za studiranjem.

Pokušajte me utješiti i napišite kako vi provodite dan i čime se bavite osim studiranjem ili matematikom.

Kako zapravo izgleda lifestyle matematičara, a kakav zamišljate kao idealan?

Smile

Lijep pozdrav



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:30 uto, 6. 12. 2016    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lifestyle profesionalnog matematicara je skroz OK, pogotovo ako si u inozemstvu. Relaksirajuci put u Japan, USA ili Francusku mozes prodati pod "odlazak na konferenciju", drzis 1 do 2 kolegija, s tim da jedan ima 15ak studenata pa se ne treba puno muciti s ispravljanjem, i tak.

Kvaka je u tome sto je jako tesko doci do stalne pozicije; moras prvo doktorirati, a onda proci kroz [tex]n \in \mathbb N[/tex] post-docova prije nego sto dobijes stalnu poziciju. Jedina gornja medja koju n ima je maksimalan broj godina koje covjek moze doziviti - nema nikakve garancije da stalna pozicija ceka bas mene ili tebe (i, ako se dobro sjecam, podatak americke udruge matematicara je da u SAD-u godisnje doktorira otprilike 10 puta vise ljudi nego sto se otvori novih stalnih pozicija).

Lifestyle doktorskog studenta izgleda otprilike ovako
[img]http://i.imgur.com/bDu8cEa.jpg[/img]

Uglavnom, dok je realno za ocekivati da neces imati vremena za baviti se *svim* hobijima kojima si se inace bavio, ne bi se trebao dovoditi u situaciju da vise nista van studija ne radis, a sto ti je prije bilo zabavno. Odvoji par sati tjedno za druge stvari, studij ti nece propasti ako tjedno radis 5 sati manje nego sto inace radis - osim ako radis tocno 5 sati, u tom slucaju ce ti propast.
Lifestyle profesionalnog matematicara je skroz OK, pogotovo ako si u inozemstvu. Relaksirajuci put u Japan, USA ili Francusku mozes prodati pod "odlazak na konferenciju", drzis 1 do 2 kolegija, s tim da jedan ima 15ak studenata pa se ne treba puno muciti s ispravljanjem, i tak.

Kvaka je u tome sto je jako tesko doci do stalne pozicije; moras prvo doktorirati, a onda proci kroz [tex]n \in \mathbb N[/tex] post-docova prije nego sto dobijes stalnu poziciju. Jedina gornja medja koju n ima je maksimalan broj godina koje covjek moze doziviti - nema nikakve garancije da stalna pozicija ceka bas mene ili tebe (i, ako se dobro sjecam, podatak americke udruge matematicara je da u SAD-u godisnje doktorira otprilike 10 puta vise ljudi nego sto se otvori novih stalnih pozicija).

Lifestyle doktorskog studenta izgleda otprilike ovako


Uglavnom, dok je realno za ocekivati da neces imati vremena za baviti se *svim* hobijima kojima si se inace bavio, ne bi se trebao dovoditi u situaciju da vise nista van studija ne radis, a sto ti je prije bilo zabavno. Odvoji par sati tjedno za druge stvari, studij ti nece propasti ako tjedno radis 5 sati manje nego sto inace radis - osim ako radis tocno 5 sati, u tom slucaju ce ti propast.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan