Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Matematika-racunarstvo poslovi (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
iter_tool
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2017. (00:22:49)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:36 pon, 6. 11. 2017    Naslov: Matematika-racunarstvo poslovi Citirajte i odgovorite

Bok svima,planiram upisati smjer matematika-racunarstvo,zanima me opcenito necija iskustva sa ovog smjera te stanje u Hrvatskoj sto se tice poslova,sto najcesce ljudi koji ovaj smjer zavrse rade na kraju,npr. kako hrvatska stoji sa AI
ili mozda poslovima koji se ticu kriptografije i srodnih stvari.Bilo kakva iskustva i informacije su dobrodosle. :)
Bok svima,planiram upisati smjer matematika-racunarstvo,zanima me opcenito necija iskustva sa ovog smjera te stanje u Hrvatskoj sto se tice poslova,sto najcesce ljudi koji ovaj smjer zavrse rade na kraju,npr. kako hrvatska stoji sa AI
ili mozda poslovima koji se ticu kriptografije i srodnih stvari.Bilo kakva iskustva i informacije su dobrodosle. :)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 18:33 pet, 10. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

dijelomicno mogu odgovoriti na tvoja pitanja, osim za AI i kriptografiju, to stvarno neznam

sto se tice sta ljudi najvise rade, po mom iskustvu je to web (neznam zasto ali to je izgleda sad u modi)

ja sam zavrsio rac-mat, radim u jednoj velikoj firmi na poslovima koji se mogu opisati kao environment/dev-ops/s.r.e., jako sirok spektar znanja se trazi, poznavanje build sustava, kompjalera, njihovo ponasanje na raznim op sustavima, ima nesto programiranja, nesto skriptiranja, odrzavanja instalacija i dostupnost instalacija,.... u firmi ima jos ljudi sa matematike koji je se bave developmentom (razvoj frameworka, razvoj viewer sustava, meshiranja,...) u raznim jezicima (pretezno nesto objektno orjentiranog tipa)

poznajem ljude koji su zavrsi smjer koji radi u svim bransama (php/web, .NET/web, .NET/desktop, baze podataka, python, c++, ruby, sistemasenje,...)

sto se posla tice, posla ima dosta ako zelis radi i spreman si ucit i nakon faksa.

moja topla preporuka je da uz faks sam doma ucis (koliko mozes) o stvarima koje te zanimaju, npr. AI je jako jako jako veliko podrucje (ja sam to za vrijeme faksa malo proucavao, i nakon faksa isto) i tu stvarno imas sta raditi, uci nove programske jezike (netreba biti do savrsenstva ali bar da koncepte shvatis). i obavezno se sprijatelji sa GIT-om, po mogucnosti iz komdne linije (puno je mocniji od GUI sustava)

eto nadam se da sam bar malo pomogao
dijelomicno mogu odgovoriti na tvoja pitanja, osim za AI i kriptografiju, to stvarno neznam

sto se tice sta ljudi najvise rade, po mom iskustvu je to web (neznam zasto ali to je izgleda sad u modi)

ja sam zavrsio rac-mat, radim u jednoj velikoj firmi na poslovima koji se mogu opisati kao environment/dev-ops/s.r.e., jako sirok spektar znanja se trazi, poznavanje build sustava, kompjalera, njihovo ponasanje na raznim op sustavima, ima nesto programiranja, nesto skriptiranja, odrzavanja instalacija i dostupnost instalacija,.... u firmi ima jos ljudi sa matematike koji je se bave developmentom (razvoj frameworka, razvoj viewer sustava, meshiranja,...) u raznim jezicima (pretezno nesto objektno orjentiranog tipa)

poznajem ljude koji su zavrsi smjer koji radi u svim bransama (php/web, .NET/web, .NET/desktop, baze podataka, python, c++, ruby, sistemasenje,...)

sto se posla tice, posla ima dosta ako zelis radi i spreman si ucit i nakon faksa.

moja topla preporuka je da uz faks sam doma ucis (koliko mozes) o stvarima koje te zanimaju, npr. AI je jako jako jako veliko podrucje (ja sam to za vrijeme faksa malo proucavao, i nakon faksa isto) i tu stvarno imas sta raditi, uci nove programske jezike (netreba biti do savrsenstva ali bar da koncepte shvatis). i obavezno se sprijatelji sa GIT-om, po mogucnosti iz komdne linije (puno je mocniji od GUI sustava)

eto nadam se da sam bar malo pomogao



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
iter_tool
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2017. (00:22:49)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:50 sub, 11. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti puno na odgovoru,pomogao mi je da dobijem neku malu predodzbu barem kako to izgleda,naravno da uz faks ucim sa strane ono sta me zanima,jedino tako ima smisla trazit poslove u toj struci.

zanima me koliko stvarno mozes primjenit ista matematike u svom poslu kojim se bavis,ne mislim na doslovno neke odredjene stvari,nego na nacin razmisljanja,koliko koristis to znanje?
Hvala ti puno na odgovoru,pomogao mi je da dobijem neku malu predodzbu barem kako to izgleda,naravno da uz faks ucim sa strane ono sta me zanima,jedino tako ima smisla trazit poslove u toj struci.

zanima me koliko stvarno mozes primjenit ista matematike u svom poslu kojim se bavis,ne mislim na doslovno neke odredjene stvari,nego na nacin razmisljanja,koliko koristis to znanje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:59 sub, 11. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nacin razmisljanja koristim u svakom poslu, analiticki rjesavam sve probleme koji mindodu na stol. Naravno da tu nema primjene teorema kao takvih ali znanje dokaza pomaze u procesu razmisljanja definitivno, imas drukciji pristup rjesavanju od same 'sile'

A poznavanje gradiva iz racunarsko-matemtickih kolegija (spa, grada, baze, slozenost algoritama, izracunjivost, analiza algoritama itd) pomazu kod kodiranja jer pazis da ti je kod dobar, stabilan, razumljiv (kolko moze bit, ovisi o puno faktora). Ja bi rekao da definitivno pamoze mada nije toliko ocito dok ne pocnes kometirat sa kolegama zasto si bas tako nesto napravio pa udes u raspravu kako se jos moglo :) ja to non stop radim sa cimerom u uredu jer on obozava klase i svuda ih gura a ja ih odbijam koristiti dok se ne ukaze potreba za njihovom prednosti :)
Nacin razmisljanja koristim u svakom poslu, analiticki rjesavam sve probleme koji mindodu na stol. Naravno da tu nema primjene teorema kao takvih ali znanje dokaza pomaze u procesu razmisljanja definitivno, imas drukciji pristup rjesavanju od same 'sile'

A poznavanje gradiva iz racunarsko-matemtickih kolegija (spa, grada, baze, slozenost algoritama, izracunjivost, analiza algoritama itd) pomazu kod kodiranja jer pazis da ti je kod dobar, stabilan, razumljiv (kolko moze bit, ovisi o puno faktora). Ja bi rekao da definitivno pamoze mada nije toliko ocito dok ne pocnes kometirat sa kolegama zasto si bas tako nesto napravio pa udes u raspravu kako se jos moglo Smile ja to non stop radim sa cimerom u uredu jer on obozava klase i svuda ih gura a ja ih odbijam koristiti dok se ne ukaze potreba za njihovom prednosti Smile



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
iter_tool
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2017. (00:22:49)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:42 sub, 11. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

to mi je drago cuti kako se opcenito uvijek moze primjenit logika,tog sam se plasio da ce se posao svodit na monotone stvari bez primjene naprednijeg znanja

je li vecinom tako rade ljudi koji zavrse matematiku-informatiku ili matematiku-racunarstvo neke odredjene poslove zajedno ,gdje mogu primjenit znanje iz oba podrucja ili to nije toliko vazno inace u poslu
to mi je drago cuti kako se opcenito uvijek moze primjenit logika,tog sam se plasio da ce se posao svodit na monotone stvari bez primjene naprednijeg znanja

je li vecinom tako rade ljudi koji zavrse matematiku-informatiku ili matematiku-racunarstvo neke odredjene poslove zajedno ,gdje mogu primjenit znanje iz oba podrucja ili to nije toliko vazno inace u poslu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 17:31 ned, 12. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="iter_tool"]to mi je drago cuti kako se opcenito uvijek moze primjenit logika,tog sam se plasio da ce se posao svodit na monotone stvari bez primjene naprednijeg znanja

je li vecinom tako rade ljudi koji zavrse matematiku-informatiku ili matematiku-racunarstvo neke odredjene poslove zajedno ,gdje mogu primjenit znanje iz oba podrucja ili to nije toliko vazno inace u poslu[/quote]

a to ti sve ovisi o poslu koji radis. mozes pisat php forme cijeli dan, nije da tu imas bas sta 'pametno' radit, a mozes i pisat neke solvere pa ti je jako bitno sta i kako napravis

ovo s kim pricas na koji nacin ovisi o kolegama s kojim radis, ja radim sa jednim koji je zavrsio FER i covjek uzasno puno zna, pa si mi tako komentiramo stvari koje radimo jer smo i jedan i drugio svijesni da razmisljamo na razlicite nacine i da je kombinacija tih razmisljanja i znanja najbolja solucija za ono sto mi radimo. do sada sam po tom pitanju imao srece i radio s ljudima koji su spremni dat savjet (a budi uvjeren da im aonih koji nece pomoc iz ko zna kojeg razloga)
iter_tool (napisa):
to mi je drago cuti kako se opcenito uvijek moze primjenit logika,tog sam se plasio da ce se posao svodit na monotone stvari bez primjene naprednijeg znanja

je li vecinom tako rade ljudi koji zavrse matematiku-informatiku ili matematiku-racunarstvo neke odredjene poslove zajedno ,gdje mogu primjenit znanje iz oba podrucja ili to nije toliko vazno inace u poslu


a to ti sve ovisi o poslu koji radis. mozes pisat php forme cijeli dan, nije da tu imas bas sta 'pametno' radit, a mozes i pisat neke solvere pa ti je jako bitno sta i kako napravis

ovo s kim pricas na koji nacin ovisi o kolegama s kojim radis, ja radim sa jednim koji je zavrsio FER i covjek uzasno puno zna, pa si mi tako komentiramo stvari koje radimo jer smo i jedan i drugio svijesni da razmisljamo na razlicite nacine i da je kombinacija tih razmisljanja i znanja najbolja solucija za ono sto mi radimo. do sada sam po tom pitanju imao srece i radio s ljudima koji su spremni dat savjet (a budi uvjeren da im aonih koji nece pomoc iz ko zna kojeg razloga)



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
iter_tool
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2017. (00:22:49)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:02 uto, 14. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanima me jesi li mozda upoznat sa poslovima koji rade neki tvoji kolege sa ovog smjera,zelio bih znat sto vise mogucnosti za posao u ovoj struci :)
zanima me jesi li mozda upoznat sa poslovima koji rade neki tvoji kolege sa ovog smjera,zelio bih znat sto vise mogucnosti za posao u ovoj struci Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 13:50 sri, 15. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

kao sto rekoh ima svega, ne mogu govoriti o necem specijalnom jer nije da bas previse pricamo o tome, vise se razgovor bazira na tehnologijama ili nekim zanimljivim problemima (a tu je i ona divna stavka 'korisnik' :) ), nego generalno opis posla. IT je jako sirok pojam pa bez konkretnijih pitanja ne mogu dati konkretne odgovore
kao sto rekoh ima svega, ne mogu govoriti o necem specijalnom jer nije da bas previse pricamo o tome, vise se razgovor bazira na tehnologijama ili nekim zanimljivim problemima (a tu je i ona divna stavka 'korisnik' Smile ), nego generalno opis posla. IT je jako sirok pojam pa bez konkretnijih pitanja ne mogu dati konkretne odgovore



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
iter_tool
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2017. (00:22:49)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:39 pet, 17. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti puno na odgovorima :)

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

Ako ima jos onih koji imaju neko iskustvo sa ovog smjera i poslova o kojima smo pisali cijenio bih kad bi rekli svoje misljenje i iskustvo.
Hvala ti puno na odgovorima Smile

Added after 1 minutes:

Ako ima jos onih koji imaju neko iskustvo sa ovog smjera i poslova o kojima smo pisali cijenio bih kad bi rekli svoje misljenje i iskustvo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:33 ned, 19. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osobno, mislim da Racunarstvo nije za buduce programere. Vise je tu razloga:[list=1][*] Tesko je imati kolegije koji su up-to-date s tehnologijama, a MO nikad nije bio jako revan u modernicaziji racunalskih kolegija. Cak i ako se to promijenilo od kad sam otisao, programiranje zahtjeva veliku dozu samoinicijative i samostalnog ucenja, pa vam je fax tu slabo koristan i bolje je to vrijeme uloziti u nesto drugo (v. tocku 3).
[*] Sam koncept smjera je vise [i]computer science[/i] nego [i]computer engineering[/i], sto znaci da vise naginje teoriji nego stvarima koje zanimaju industriju.
[*] No, po meni, ovo je kljucno: programer ce programirati [i]nesto[/i] i bilo bi dobro znati nesto o tome [i]necemu[/i]. Dakle, smjerovi Primjenjena, Statistika, ili Financijska ce vam dati barem osnove (mozda i vise) iz tih podrucja, a programiranje cete ionako uciti sami ako se time stvarno zelite baviti (ref. tocka 1). Nitko nece solo uciti statistiku ili financije, a na faxu postati super programer.[/list:o]Recimo, meni svako malo uleti na LinkedIn ponuda za programiranje, najcesce u financijskoj industriji. To moze biti vezano uz lokaciju, posto je London jos uvijek EU srediste financija, no - da me to zanima - Financijska bi mi sigurno bila korisnija od Racunarstva koje sam zavrsio.

Inace, na poslu radim vecinom stvari koje sam sam naucio, a ono sto ima veze s faxom bih vjerojatno ucio (ili se barem tome priblizio) na Primjenjenoj.

Famozni "nacin razmisljanja" ili usvojite jos na preddiplomskom studiju, ili ga ne usvojite niti na Racunarstvu. Cak i za to mislim da su Primjenjena i Statistika, a vjerojatno i Teorijska, bolji izbor.
Osobno, mislim da Racunarstvo nije za buduce programere. Vise je tu razloga:
  1. Tesko je imati kolegije koji su up-to-date s tehnologijama, a MO nikad nije bio jako revan u modernicaziji racunalskih kolegija. Cak i ako se to promijenilo od kad sam otisao, programiranje zahtjeva veliku dozu samoinicijative i samostalnog ucenja, pa vam je fax tu slabo koristan i bolje je to vrijeme uloziti u nesto drugo (v. tocku 3).
  2. Sam koncept smjera je vise computer science nego computer engineering, sto znaci da vise naginje teoriji nego stvarima koje zanimaju industriju.
  3. No, po meni, ovo je kljucno: programer ce programirati nesto i bilo bi dobro znati nesto o tome necemu. Dakle, smjerovi Primjenjena, Statistika, ili Financijska ce vam dati barem osnove (mozda i vise) iz tih podrucja, a programiranje cete ionako uciti sami ako se time stvarno zelite baviti (ref. tocka 1). Nitko nece solo uciti statistiku ili financije, a na faxu postati super programer.
Recimo, meni svako malo uleti na LinkedIn ponuda za programiranje, najcesce u financijskoj industriji. To moze biti vezano uz lokaciju, posto je London jos uvijek EU srediste financija, no - da me to zanima - Financijska bi mi sigurno bila korisnija od Racunarstva koje sam zavrsio.

Inace, na poslu radim vecinom stvari koje sam sam naucio, a ono sto ima veze s faxom bih vjerojatno ucio (ili se barem tome priblizio) na Primjenjenoj.

Famozni "nacin razmisljanja" ili usvojite jos na preddiplomskom studiju, ili ga ne usvojite niti na Racunarstvu. Cak i za to mislim da su Primjenjena i Statistika, a vjerojatno i Teorijska, bolji izbor.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iter_tool
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2017. (00:22:49)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:23 ned, 19. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti na odgovoru
zanima me racunarstvo dosta i sa teorijske strane ,koja se vjerovatno ni ne primjenjuje,pogotovo tu u hrvatskoj,al to mi nije vazno jer me to zanima neovisno jel ima primjene ili nema,vecina studenata uvijek trazi primjenu onog sta na faksu nauce i ako je trenutno ne nadju odustanu od tog posla,a programiranje mi je vise hobi,od kojeg cu samo dobro zivjet,iako ne samo od toga nego i od jos dosta stvari jer ne privlaci me posao bas "programer" nego jos dosta stvari u kojima se programiranje moze itekako koristiti ,mozda eventualno za pocetak ,dok se uhodam malo.
Ocito je da je studentima puno zanimljivija recimo primjenjena matematika ili financijska zbog posla ili place ili neke trece stvari.
Hvala ti na odgovoru
zanima me racunarstvo dosta i sa teorijske strane ,koja se vjerovatno ni ne primjenjuje,pogotovo tu u hrvatskoj,al to mi nije vazno jer me to zanima neovisno jel ima primjene ili nema,vecina studenata uvijek trazi primjenu onog sta na faksu nauce i ako je trenutno ne nadju odustanu od tog posla,a programiranje mi je vise hobi,od kojeg cu samo dobro zivjet,iako ne samo od toga nego i od jos dosta stvari jer ne privlaci me posao bas "programer" nego jos dosta stvari u kojima se programiranje moze itekako koristiti ,mozda eventualno za pocetak ,dok se uhodam malo.
Ocito je da je studentima puno zanimljivija recimo primjenjena matematika ili financijska zbog posla ili place ili neke trece stvari.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 19:01 ned, 19. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moram dati kontraprijmjer kolegija koji se jako trudi biti up to date s trenutnom situacijom, a koji postoji samo na racunarskom smjeru:
[url]https://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/[/url].
Moderniziram kolegij nekoliko puta tokom semestra svake godine, trenutno radimo Android 8 i Android studio 2.3.3 i 3.0.
Osobno sam prilikom studiranja bila upisana na dva smjera (racunarstvo i teorijsku), a moji kolege s racunarstva s kojima sam ostala u kontaktu trenutno rade uglavnom kao voditelji timova ili voditelji sektora u informatici PBZ-a, Plive, Vipa, Croatia osiguranja, Zagrebacke banke i raznih drugih poduzeca. Nekolicina ih rade kao sistem inzenjeri ili kao programeri. Podrucja rada im uglavnom obuhvacaju razne tehnologije, objedinjuju baze podataka, kriptografiju, skriptiranje, objektno orjentirano programiranje i jos puno toga. Nacin razmisljanja koji su pokupili na matematici im je (koliko ja mogu procjeniti) cini se pomogao, jer cesto su zavrsili na celu grupa programera koji su zavrsili racunarska usmjerenja na drugim mjestima.
Nekoliko kolega sa smjera predaje racunarske kolegije na FER-u, a nekoliko u Algebri.
Naravno, otkako smo ja i moji kolege studirali proslo je dosta godina i dosta se toga promjenilo, trebalo bi se javiti nesto ljudi koji su skorije zavrsili smjer...
Moram dati kontraprijmjer kolegija koji se jako trudi biti up to date s trenutnom situacijom, a koji postoji samo na racunarskom smjeru:
https://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/android/.
Moderniziram kolegij nekoliko puta tokom semestra svake godine, trenutno radimo Android 8 i Android studio 2.3.3 i 3.0.
Osobno sam prilikom studiranja bila upisana na dva smjera (racunarstvo i teorijsku), a moji kolege s racunarstva s kojima sam ostala u kontaktu trenutno rade uglavnom kao voditelji timova ili voditelji sektora u informatici PBZ-a, Plive, Vipa, Croatia osiguranja, Zagrebacke banke i raznih drugih poduzeca. Nekolicina ih rade kao sistem inzenjeri ili kao programeri. Podrucja rada im uglavnom obuhvacaju razne tehnologije, objedinjuju baze podataka, kriptografiju, skriptiranje, objektno orjentirano programiranje i jos puno toga. Nacin razmisljanja koji su pokupili na matematici im je (koliko ja mogu procjeniti) cini se pomogao, jer cesto su zavrsili na celu grupa programera koji su zavrsili racunarska usmjerenja na drugim mjestima.
Nekoliko kolega sa smjera predaje racunarske kolegije na FER-u, a nekoliko u Algebri.
Naravno, otkako smo ja i moji kolege studirali proslo je dosta godina i dosta se toga promjenilo, trebalo bi se javiti nesto ljudi koji su skorije zavrsili smjer...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
iter_tool
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2017. (00:22:49)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:58 ned, 19. 11. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljivo,hvala na iscrpnom odgovoru,nesto tako sam pretpostavljao da se radi ,htio sam samo cut iz prve ruke neka iskustva i informacije,prertazivao sam po internetu o AI u hrvatskoj ali nikako ne mogu pronaci nesto konkretno,pa bih cijenio ako ista znate o tome ,bilo sta ugrubo.
Zanimljivo,hvala na iscrpnom odgovoru,nesto tako sam pretpostavljao da se radi ,htio sam samo cut iz prve ruke neka iskustva i informacije,prertazivao sam po internetu o AI u hrvatskoj ali nikako ne mogu pronaci nesto konkretno,pa bih cijenio ako ista znate o tome ,bilo sta ugrubo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan