Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanja za usmeni
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:44 pon, 13. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"]Da li profesor pita Particiju jedninice , te Tietzeov teorem ??[/quote]
Iz mojeg dugogodišnjeg iskustva, ne :)
[quote="Mr.Doe"]Netko je spomenu pitanje:" Da li postoji funkcija koje je neprekidna u točki , a da nema limes u točki?" No, da li postoji ?[/quote]
Neprekidna U točki, ali nema limes (tj divergira u točki), ne.
[latex]\displaystyle \lim_{x \rightarrow c} f(x) = f(c) \Leftrightarrow $ fja neprekidna u c$.[/latex]
[quote="Mr.Doe"]Naime, preslikavanje f: N - N je neprekidno u svakoj točki ( jer je svaka točka izolirana točka, no da li tada možemo reći da nema limes u točki, :?[/quote]
Uvijek možemo konstruirati konstantni niz u točki i preko toga dokazati neprekidnost (zaboravio naziv teorema, fja neprekidna u točki c ako i samo ako postoji niz a_n koji konvergira ka c t.d. f(a_n) konvergira ka f(c))
[quote="Mr.Doe"]budući se limes ne može definirati??)... Možda sam nešta pobrkao :roll:[/quote]
Možda si mislio.. "da li se može definirati neprekidnost OKO točke u kojoj fja nema limes" ? :-k (f(x)=1/x)
Mr.Doe (napisa):
Da li profesor pita Particiju jedninice , te Tietzeov teorem ??

Iz mojeg dugogodišnjeg iskustva, ne Smile
Mr.Doe (napisa):
Netko je spomenu pitanje:" Da li postoji funkcija koje je neprekidna u točki , a da nema limes u točki?" No, da li postoji ?

Neprekidna U točki, ali nema limes (tj divergira u točki), ne.

Mr.Doe (napisa):
Naime, preslikavanje f: N - N je neprekidno u svakoj točki ( jer je svaka točka izolirana točka, no da li tada možemo reći da nema limes u točki, Confused

Uvijek možemo konstruirati konstantni niz u točki i preko toga dokazati neprekidnost (zaboravio naziv teorema, fja neprekidna u točki c ako i samo ako postoji niz a_n koji konvergira ka c t.d. f(a_n) konvergira ka f(c))
Mr.Doe (napisa):
budući se limes ne može definirati??)... Možda sam nešta pobrkao Rolling Eyes

Možda si mislio.. "da li se može definirati neprekidnost OKO točke u kojoj fja nema limes" ? Think (f(x)=1/x)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 14:51 pon, 13. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="Mr.Doe"]Da li profesor pita Particiju jedninice , te Tietzeov teorem ??[/quote]
Iz mojeg dugogodišnjeg iskustva, ne :)
[quote="Mr.Doe"]Netko je spomenu pitanje:" Da li postoji funkcija koje je neprekidna u točki , a da nema limes u točki?" No, da li postoji ?[/quote]
Neprekidna U točki, ali nema limes (tj divergira u točki), ne.
[latex]\displaystyle \lim_{x \rightarrow c} f(x) = f(c) \Leftrightarrow $ fja neprekidna u c$.[/latex]
[quote="Mr.Doe"]Naime, preslikavanje f: N - N je neprekidno u svakoj točki ( jer je svaka točka izolirana točka, no da li tada možemo reći da nema limes u točki, :?[/quote]
Uvijek možemo konstruirati konstantni niz u točki i preko toga dokazati neprekidnost (zaboravio naziv teorema, fja neprekidna u točki c ako i samo ako postoji niz a_n koji konvergira ka c t.d. f(a_n) konvergira ka f(c))
[quote="Mr.Doe"]budući se limes ne može definirati??)... Možda sam nešta pobrkao :roll:[/quote]
Možda si mislio.. "da li se može definirati neprekidnost OKO točke u kojoj fja nema limes" ? :-k (f(x)=1/x)[/quote]

Možda nisam bio potpuno jasan,preslikavanje f je bilo identiteta sa skupa prirodnih brojeva u skup prirodnih brojeva. No,tada možeš govoriti u nizu no tada je to rastući niz koji nije omeđen. (Znači da ne možemo koristiti Heineovu karak. neprekidnosti) No,ukoliko želim koristiti karakterizaciju neprekidnosti pomoću limesa, dolazim do poteškoće sto je svaka točka te f-ije izolirana točka,pa ne mogu govoriti o limesu.( :? )
(Ako se sjećaš u karakterizaciji neprekidnosti u točki pomoću limesa je dan zahtjev da ta točka bude u gomilištu)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Mr.Doe (napisa):
Da li profesor pita Particiju jedninice , te Tietzeov teorem ??

Iz mojeg dugogodišnjeg iskustva, ne Smile
Mr.Doe (napisa):
Netko je spomenu pitanje:" Da li postoji funkcija koje je neprekidna u točki , a da nema limes u točki?" No, da li postoji ?

Neprekidna U točki, ali nema limes (tj divergira u točki), ne.

Mr.Doe (napisa):
Naime, preslikavanje f: N - N je neprekidno u svakoj točki ( jer je svaka točka izolirana točka, no da li tada možemo reći da nema limes u točki, Confused

Uvijek možemo konstruirati konstantni niz u točki i preko toga dokazati neprekidnost (zaboravio naziv teorema, fja neprekidna u točki c ako i samo ako postoji niz a_n koji konvergira ka c t.d. f(a_n) konvergira ka f(c))
Mr.Doe (napisa):
budući se limes ne može definirati??)... Možda sam nešta pobrkao Rolling Eyes

Možda si mislio.. "da li se može definirati neprekidnost OKO točke u kojoj fja nema limes" ? Think (f(x)=1/x)


Možda nisam bio potpuno jasan,preslikavanje f je bilo identiteta sa skupa prirodnih brojeva u skup prirodnih brojeva. No,tada možeš govoriti u nizu no tada je to rastući niz koji nije omeđen. (Znači da ne možemo koristiti Heineovu karak. neprekidnosti) No,ukoliko želim koristiti karakterizaciju neprekidnosti pomoću limesa, dolazim do poteškoće sto je svaka točka te f-ije izolirana točka,pa ne mogu govoriti o limesu.( Confused )
(Ako se sjećaš u karakterizaciji neprekidnosti u točki pomoću limesa je dan zahtjev da ta točka bude u gomilištu)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:02 pon, 13. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

molio bih da netko napise formalni dokaz da funkcija f(x)=x*x nije uniformno neprekidna,ali bez rastavljanja na delta <1 i delta >1...
molio bih da netko napise formalni dokaz da funkcija f(x)=x*x nije uniformno neprekidna,ali bez rastavljanja na delta <1 i delta >1...


[Vrh]
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 1:08 uto, 14. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]molio bih da netko napise formalni dokaz da funkcija f(x)=x*x nije uniformno neprekidna,ali bez rastavljanja na delta <1 i delta >1...[/quote]

Uniformna neprekidnost kaze [latex]\left( \forall \epsilon > 0 \right) \left( \exists \delta > 0 \right) \left( \forall x,y \in R \right) \left( |x - y| < \delta \Rightarrow |x^2 - y^2| < \epsilon \right)[/latex]

Pretpostavimo da je nasa funkcija uniformno neprekidna, i neka je [latex] \delta [/latex] dobar delta iz definicije za [latex]\epsilon = 1[/latex].
Uzmemo [latex]x = \frac{1}{\delta}[/latex], a [latex]y = x + \frac{\delta}{2}[/latex]
[latex]|x - (x + \frac{\delta}{2})| < \delta[/latex]
[latex]||x^2 - (x + \frac{\delta}{2})^2| = |\delta | |x + \frac{\delta}{4}| > | \delta | |x| = 1 = \epsilon[/latex]
Sto je kontradikcija s pretpostavkom da je funkcija uniformno neprekidna.
Anonymous (napisa):
molio bih da netko napise formalni dokaz da funkcija f(x)=x*x nije uniformno neprekidna,ali bez rastavljanja na delta <1 i delta >1...


Uniformna neprekidnost kaze

Pretpostavimo da je nasa funkcija uniformno neprekidna, i neka je dobar delta iz definicije za .
Uzmemo , a


Sto je kontradikcija s pretpostavkom da je funkcija uniformno neprekidna.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 8:20 uto, 14. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"]Možda nisam bio potpuno jasan,preslikavanje f je bilo identiteta sa skupa prirodnih brojeva u skup prirodnih brojeva. No,tada možeš govoriti u nizu no tada je to rastući niz koji nije omeđen. (Znači da ne možemo koristiti Heineovu karak. neprekidnosti) No,ukoliko želim koristiti karakterizaciju neprekidnosti pomoću limesa, dolazim do poteškoće sto je svaka točka te f-ije izolirana točka,pa ne mogu govoriti o limesu.( :? )
(Ako se sjećaš u karakterizaciji neprekidnosti u točki pomoću limesa je dan zahtjev da ta točka bude u gomilištu)[/quote]
Našao online skriptu :) http://www.math.hr/~ungar/Analiza3_internet.pdf Kaže na str 14. (definicija 2.1.) fja f : X -> Y je neprekidna u točki P_0 ako
[latex]\forall \varepsilon > 0$,$ \exists \delta > 0$, $\forall P \in X$, $d(P,P_0)<\delta \Rightarrow d(f(P), f(P_0))<\varepsilon[/latex]

nastavak slijedi nakon što uvatim bus :) (primjeti ono P elemnt od X (iz područja definicije funkcije))
Mr.Doe (napisa):
Možda nisam bio potpuno jasan,preslikavanje f je bilo identiteta sa skupa prirodnih brojeva u skup prirodnih brojeva. No,tada možeš govoriti u nizu no tada je to rastući niz koji nije omeđen. (Znači da ne možemo koristiti Heineovu karak. neprekidnosti) No,ukoliko želim koristiti karakterizaciju neprekidnosti pomoću limesa, dolazim do poteškoće sto je svaka točka te f-ije izolirana točka,pa ne mogu govoriti o limesu.( Confused )
(Ako se sjećaš u karakterizaciji neprekidnosti u točki pomoću limesa je dan zahtjev da ta točka bude u gomilištu)

Našao online skriptu Smile http://www.math.hr/~ungar/Analiza3_internet.pdf Kaže na str 14. (definicija 2.1.) fja f : X → Y je neprekidna u točki P_0 ako


nastavak slijedi nakon što uvatim bus Smile (primjeti ono P elemnt od X (iz područja definicije funkcije))



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 13:02 sri, 15. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="Mr.Doe"]Možda nisam bio potpuno jasan,preslikavanje f je bilo identiteta sa skupa prirodnih brojeva u skup prirodnih brojeva. No,tada možeš govoriti u nizu no tada je to rastući niz koji nije omeđen. (Znači da ne možemo koristiti Heineovu karak. neprekidnosti) No,ukoliko želim koristiti karakterizaciju neprekidnosti pomoću limesa, dolazim do poteškoće sto je svaka točka te f-ije izolirana točka,pa ne mogu govoriti o limesu.( :? )
(Ako se sjećaš u karakterizaciji neprekidnosti u točki pomoću limesa je dan zahtjev da ta točka bude u gomilištu)[/quote]
Našao online skriptu :) http://www.math.hr/~ungar/Analiza3_internet.pdf Kaže na str 14. (definicija 2.1.) fja f : X -> Y je neprekidna u točki P_0 ako
[latex]\forall \varepsilon > 0$,$ \exists \delta > 0$, $\forall P \in X$, $d(P,P_0)<\delta \Rightarrow d(f(P), f(P_0))<\varepsilon[/latex]

nastavak slijedi nakon što uvatim bus :) (primjeti ono P elemnt od X (iz područja definicije funkcije))[/quote]

Ako nisi uočio nigdje u definiciji neprekidnosti se ne spominje limes.
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Mr.Doe (napisa):
Možda nisam bio potpuno jasan,preslikavanje f je bilo identiteta sa skupa prirodnih brojeva u skup prirodnih brojeva. No,tada možeš govoriti u nizu no tada je to rastući niz koji nije omeđen. (Znači da ne možemo koristiti Heineovu karak. neprekidnosti) No,ukoliko želim koristiti karakterizaciju neprekidnosti pomoću limesa, dolazim do poteškoće sto je svaka točka te f-ije izolirana točka,pa ne mogu govoriti o limesu.( Confused )
(Ako se sjećaš u karakterizaciji neprekidnosti u točki pomoću limesa je dan zahtjev da ta točka bude u gomilištu)

Našao online skriptu Smile http://www.math.hr/~ungar/Analiza3_internet.pdf Kaže na str 14. (definicija 2.1.) fja f : X → Y je neprekidna u točki P_0 ako


nastavak slijedi nakon što uvatim bus Smile (primjeti ono P elemnt od X (iz područja definicije funkcije))


Ako nisi uočio nigdje u definiciji neprekidnosti se ne spominje limes.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
luce
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (19:47:22)
Postovi: (5A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1

PostPostano: 18:31 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sta profesor najcesce pita za ocjene 4 - 5?
Sta profesor najcesce pita za ocjene 4 - 5?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2005. (02:54:25)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 0 - 2

PostPostano: 18:48 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm.. iz prvog poglavlja najcesce Heinovu karakterizaciju neprekidnosti, BW teorem, neki dokaz iz kompaktnosti,..
Drugo poglavlje, teorem o inverznoj i dokaz ili za 5 mozda dokaze implicitnih...
Treće poglavlje, Fubinijev tm i dokaz, Lebesgeova karakterizacija R-integrabilnosti i dokaz...

Naravno da sve sta pricas moras dobro razumjeti jer te stalno pita odakle si to dobila.

Sretno! :biker:
Hm.. iz prvog poglavlja najcesce Heinovu karakterizaciju neprekidnosti, BW teorem, neki dokaz iz kompaktnosti,..
Drugo poglavlje, teorem o inverznoj i dokaz ili za 5 mozda dokaze implicitnih...
Treće poglavlje, Fubinijev tm i dokaz, Lebesgeova karakterizacija R-integrabilnosti i dokaz...

Naravno da sve sta pricas moras dobro razumjeti jer te stalno pita odakle si to dobila.

Sretno! Biker



_________________
Lea
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
luce
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (19:47:22)
Postovi: (5A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1

PostPostano: 18:52 uto, 28. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

:thankyou:
Thank you


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:11 sri, 1. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja su česta pitanja za 3?

Koje primjere uglavnom prof. pita?



[color=blue][b]Moderator:[/b] Nakon ovog posta, uletjela je jedna rasprava o neprekidnosti i uniformnoj neprekidnosti koja je preseljena [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=6360]ovdje[/url].[/color]
Koja su česta pitanja za 3?

Koje primjere uglavnom prof. pita?



Moderator: Nakon ovog posta, uletjela je jedna rasprava o neprekidnosti i uniformnoj neprekidnosti koja je preseljena ovdje.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 11:12 čet, 17. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li mi netko molim vas pojasnit dokaz teorema 4.4 iz skripte, tocnije drugi smjer tog dokaza.Konkretno nije mi jasno zasto mozemo uzeti epsilon/sqrt n
:oops:
Unaprijed hvala!
Moze li mi netko molim vas pojasnit dokaz teorema 4.4 iz skripte, tocnije drugi smjer tog dokaza.Konkretno nije mi jasno zasto mozemo uzeti epsilon/sqrt n
Embarassed
Unaprijed hvala!


[Vrh]
Smith
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2004. (23:30:23)
Postovi: (178)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6
Lokacija: {Tamo Gore}^{TM}

PostPostano: 14:48 čet, 17. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Konkretno nije mi jasno zasto mozemo uzeti epsilon/sqrt n[/quote]
Imas tvrdnju koja vrijedi [b]za svaki[/b] epsilon>0.

Dakle, vrijedi i za epsilon_1=epsilon/sqrt(n) koji je, primijeti, zaista >0.
Anonymous (napisa):
Konkretno nije mi jasno zasto mozemo uzeti epsilon/sqrt n

Imas tvrdnju koja vrijedi za svaki epsilon>0.

Dakle, vrijedi i za epsilon_1=epsilon/sqrt(n) koji je, primijeti, zaista >0.



_________________
We only have one candle
To burn down to the handle...
- Sonata Arctica, Weballergy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:04 sub, 26. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Iki"]Evo me! :D Potrudil sam se da dodem doma ranije i to natipkam.Ko u staroj Jugi,mogu se hvalit da je posao obavljen i prije zadanog roka :D Dakle 2. poglavlje:

- Tm o diferencijabilnosti kompozicije + dokaz
- Lagrangeov teorem srednje vrijednosti (realan slucaj) + dokaz
U dokazu objasniti zasto je Df(a)(b)=bH
- Lagrangeov teorem srednje vrijednosti (vektorski slucaj) + dokaz
- Jakobijeva matrica.
Veza izmedu Jakobijeve matrice i diferencijala
- Parcijalna derivacija
Kakvo je to bice? Veza s diferencijabilnoscu i diferencijalom
- Teorem o inverznom prelikavanj + dokaz (Pital tipa za 5)
- Definicija diferencijabilnosti
Sto je diferencijal? Da li je jedinstven? Dokaz
- Schwartzov TM + dokaz
Sto znaci da je funkcija C^2?
- Ovo je pital jednu curu za visu objenu u 7.mj. Kao nuznost i dovoljnost za ekstreme i neki primjeri

Kaj se tice dog djela o diferencijalu funkcija s ovog prostora u onaj najbitnije ti je zapamtiti formule. Jer to te direktno nece pitat,ali ti se moze pojavit u dokazu ko u dokazu Lagrangeovog TM-a realan slucaj.

Moze te pitat i da mu napises derivaciju duz vektora i u kojoj je vezi s parcijalnom derivacijom. Ili obratno.

Ak kome trebaju ovi papiri s pitanja koja ja imam, nek mi javi pa ih mogu u utorak ostavit u 102 ak bude otvorena.[/quote]
Prošao sam po ovom topicu i koliko sam shvatio, po nedostatku prezimena Taylor, profesor ne pita Taylorov teorem srednje vrijednosti (i pripadajuću mu ocjenu pogreške) i ekstreme? :)
Iki (napisa):
Evo me! Very Happy Potrudil sam se da dodem doma ranije i to natipkam.Ko u staroj Jugi,mogu se hvalit da je posao obavljen i prije zadanog roka Very Happy Dakle 2. poglavlje:

- Tm o diferencijabilnosti kompozicije + dokaz
- Lagrangeov teorem srednje vrijednosti (realan slucaj) + dokaz
U dokazu objasniti zasto je Df(a)(b)=bH
- Lagrangeov teorem srednje vrijednosti (vektorski slucaj) + dokaz
- Jakobijeva matrica.
Veza izmedu Jakobijeve matrice i diferencijala
- Parcijalna derivacija
Kakvo je to bice? Veza s diferencijabilnoscu i diferencijalom
- Teorem o inverznom prelikavanj + dokaz (Pital tipa za 5)
- Definicija diferencijabilnosti
Sto je diferencijal? Da li je jedinstven? Dokaz
- Schwartzov TM + dokaz
Sto znaci da je funkcija C^2?
- Ovo je pital jednu curu za visu objenu u 7.mj. Kao nuznost i dovoljnost za ekstreme i neki primjeri

Kaj se tice dog djela o diferencijalu funkcija s ovog prostora u onaj najbitnije ti je zapamtiti formule. Jer to te direktno nece pitat,ali ti se moze pojavit u dokazu ko u dokazu Lagrangeovog TM-a realan slucaj.

Moze te pitat i da mu napises derivaciju duz vektora i u kojoj je vezi s parcijalnom derivacijom. Ili obratno.

Ak kome trebaju ovi papiri s pitanja koja ja imam, nek mi javi pa ih mogu u utorak ostavit u 102 ak bude otvorena.

Prošao sam po ovom topicu i koliko sam shvatio, po nedostatku prezimena Taylor, profesor ne pita Taylorov teorem srednje vrijednosti (i pripadajuću mu ocjenu pogreške) i ekstreme? Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
luce
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (19:47:22)
Postovi: (5A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1

PostPostano: 11:26 sub, 26. 8. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna nekad pitati ekstreme; definiciju, teoreme o nuznom i dovoljnom uvjetu.... mislim da ne pita dokaz (onaj veliki :))
Zna nekad pitati ekstreme; definiciju, teoreme o nuznom i dovoljnom uvjetu.... mislim da ne pita dokaz (onaj veliki Smile)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 19:47 sri, 20. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

dokaz teorema o inverznom preslikavanju nemoram za 2 znat jel? :?:
dokaz teorema o inverznom preslikavanju nemoram za 2 znat jel? Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 22:53 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel mi moze netko objasniti sljedecu stvar.
rijec je o teoremu 7.2 (neprekidnosti diferencijabilnog preslikavanja u P0)...

zasto se iz lim(kad H->0) (r(H)/ (II H II) ) = 0 sad zakljuci da za svaki epsilon postoji delta td za II H II< delta vrijedi IIr(H)II<epsilon*II H II


nikako da skuzim zasto je to tako :oops: :oops: :oops: :oops:
jel mi moze netko objasniti sljedecu stvar.
rijec je o teoremu 7.2 (neprekidnosti diferencijabilnog preslikavanja u P0)...

zasto se iz lim(kad H->0) (r(H)/ (II H II) ) = 0 sad zakljuci da za svaki epsilon postoji delta td za II H II< delta vrijedi IIr(H)II<epsilon*II H II


nikako da skuzim zasto je to tako Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 23:01 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iz definicije limesa [latex]\mathop {\lim }\limits_{H \to 0} \frac{{r\left( H \right)}}
{{\left\| H \right\|}} = 0 \Rightarrow \left( {\forall \varepsilon > 0} \right)\left( {\exists \delta > 0} \right)\left( {\left\| {H - 0} \right\| < \delta \Rightarrow \left\| {\frac{{r\left( H \right)}}
{{\left\| H \right\|}} - 0} \right\| < \varepsilon } \right)[/latex], a odavde dobiješ ono što ti treba
Iz definicije limesa , a odavde dobiješ ono što ti treba



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 23:02 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

istina, puno hvala :D
istina, puno hvala Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:26 sri, 23. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim nekoga da mi objasni zašto niz 1/k nije konvergentan u R+?

Je li to zato što su R+ strogo pozitivni brojevi pa ne postoji broj kojem bi taj niz konvergirao (dok u R on konvergira nuli)?

Ili sam nešto krivo povezala? :?

Unaprijed puno puno hvala na odgovorima :)
Molim nekoga da mi objasni zašto niz 1/k nije konvergentan u R+?

Je li to zato što su R+ strogo pozitivni brojevi pa ne postoji broj kojem bi taj niz konvergirao (dok u R on konvergira nuli)?

Ili sam nešto krivo povezala? Confused

Unaprijed puno puno hvala na odgovorima Smile


[Vrh]
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 13:35 sri, 23. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Molim nekoga da mi objasni zašto niz 1/k nije konvergentan u R+?

Je li to zato što su R+ strogo pozitivni brojevi pa ne postoji broj kojem bi taj niz konvergirao (dok u R on konvergira nuli)?[/quote]

tako je :wink:
Anonymous (napisa):
Molim nekoga da mi objasni zašto niz 1/k nije konvergentan u R+?

Je li to zato što su R+ strogo pozitivni brojevi pa ne postoji broj kojem bi taj niz konvergirao (dok u R on konvergira nuli)?


tako je Wink



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan