Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Molba korisnicima: postujmo nase (nastavne) podforume!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:48 pet, 9. 7. 2004    Naslov: Molba korisnicima: postujmo nase (nastavne) podforume! Citirajte i odgovorite

Porastom popularnosti Foruma, doslo je i do nekih nezeljenih pojava: [i]trollanje[/i], zatrpavanje Foruma besmislenim postovima, pozivanje asistenata na red i sl. :evil:

:!: [b][color=red]Ovo je BIO I OSTAO Forum za podrsku[/color] [color=darkred]NASTAVI[/color][/b] :!:

U svrhu povecanja preglednosti i upotrebljivosti Foruma, molim sve korisnike da se na nastavnim podforumima drze upravo - nastave. :D Organizaciju samog Foruma cemo malo izmijeniti, kako bi olaksali pracenje ozbiljnijih tema svima koji to zele.



[color=green][b]Opce upute i preporuke[/b][/color][list=1][*][color=green][i]Tko daje iduci rok?[/i][/color] - svaki nastavni podforum ce imati po jedan topic koji ce se zvati "[i]Tko daje iduci rok?[/i]" na kojem asistenti mogu davati obavijesti po tom pitanju.
[b]Svako pitanje na tu temu, a izvan tih topica, vjerojatno ce biti uklonjeno[/b], da se podforumi ne bi nepotrebno zatrpavali pitanjima koja su vec odgovorena, a - objektivno - vecinu korisnika ipak ne zanimaju. :)
[*][color=green]Subjecti (naslovi) topica[/color] - kad otvarate novi topic, potrudite se da vec iz subjecta bude ocito barem otprilike sto se trazi. Topici s nazivima "[i]Hitno[/i]", "[i]Pomoc[/i]", "[i]Pitanje[/i]" i sl. uvode nepotrebnu konfuziju i smanjuju preglednost, te, shodno naporima Administratora i moderatora, takodjer mogu biti uklonjeni
[*][color=green]Privatne rasprave[/color] takodjer u velikoj mjeri ometaju "koristan sadrzaj", pa stoga molim korisnike da ubuduce u tu svrhu koriste private messageove ili e-mail. 8)
Moderator i ovo moze ukloniti iz topica, kako bi se rasprava vratila na pocetnu temu. 8)
Nemojte zaboraviti da se dosta cesto pozivamo na stare topice prilikom odgovaranja na ponovljena ili slicna pitanja. :-s Mislim da je jasno da privatna rasprava prestaje biti interesantna nakon nekog vremena i samo smanjuje upotrebljivost takvih topica. :(
[*][color=green][i]Rijesite mi zadatak/problem/...[/i][/color] - ako trazite pomoc, napisite [b]tekst[/b] zadatka (a ne samo link na neki PDF ili tko zna sto), te opisite sto ste sve pokushali i sto ste dobili!
Ako trazite nekakvo objasnjenje (npr. teorema, definicije i sl), napisite [b]sto tocno nije jasno[/b]
Topic koji sadrzi samo tekst "[i]Rijesite mi zadatak taj i taj[/i]" takodjer ima dobre shanse netragom nestati, a na tugu i zaljenje svog autora... ;)
[*][color=green][i]Bućkuriš[/i] (ex-[i]Cumez[/i])[/color] - dana 17.2.2005. postaje opet podforum kao i svaki drugi ([url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=25549#25549]objasnjenje[/url])
[*][color=green][i]Koja je e-mail adresa tog i tog profesora/asistenta?[/i][/color] - provjerite [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=3571]ovdje[/url]. :sendmail:
[*][color=green]Pitanja vezana uz nastavu i usmene ispite[/color] - navedite i kolegij i predavaca, jer odgovori cesto mogu ovisiti o tome!
[*][color=green]Pitanja vezana uz uvjete za upis ili kolegije koji imaju "imenjake" na drugim smjerovima[/color] - navedite smjer i godinu za koje postavljate pitanja, inace cete redovito dobijati odgovore koji bi za vas mogli biti [b]pogresni[/b]!
Ako niste sigurni ima li vas kolegij "imenjaka" (istoimeni, ali ne isti kolegij) na nekom drugom smjeru, svejedno navedite koji ste smjer i koja godina - ne moze skoditi! 8)
[*][color=green][i]Sto znace AFAIK, NHF, ROTFL i slicne kratice?[/i][/color] - procitajte [url=http://degiorgi.math.hr/acro.html]ovdje[/url]. :D[/list:o]

[color=green][b]Matematicki simboli i formule[/b][/color]

U postove mozete ubacivati formule i slike pomocu TeXa, LaTeXa i Metaposta, prema uputama koje se nalaze [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2474]ovdje[/url]. 8)



Nadamo se da ce ove promjene uciniti Forum jos boljim, informativnijim i preglednijim, na srecu i zadovoljstvo [b]SVIH[/b] kosirnika Foruma.
Porastom popularnosti Foruma, doslo je i do nekih nezeljenih pojava: trollanje, zatrpavanje Foruma besmislenim postovima, pozivanje asistenata na red i sl. Evil or Very Mad

Exclamation Ovo je BIO I OSTAO Forum za podrsku NASTAVI Exclamation

U svrhu povecanja preglednosti i upotrebljivosti Foruma, molim sve korisnike da se na nastavnim podforumima drze upravo - nastave. Very Happy Organizaciju samog Foruma cemo malo izmijeniti, kako bi olaksali pracenje ozbiljnijih tema svima koji to zele.



Opce upute i preporuke
  1. Tko daje iduci rok? - svaki nastavni podforum ce imati po jedan topic koji ce se zvati "Tko daje iduci rok?" na kojem asistenti mogu davati obavijesti po tom pitanju.
    Svako pitanje na tu temu, a izvan tih topica, vjerojatno ce biti uklonjeno, da se podforumi ne bi nepotrebno zatrpavali pitanjima koja su vec odgovorena, a - objektivno - vecinu korisnika ipak ne zanimaju. Smile
  2. Subjecti (naslovi) topica - kad otvarate novi topic, potrudite se da vec iz subjecta bude ocito barem otprilike sto se trazi. Topici s nazivima "Hitno", "Pomoc", "Pitanje" i sl. uvode nepotrebnu konfuziju i smanjuju preglednost, te, shodno naporima Administratora i moderatora, takodjer mogu biti uklonjeni
  3. Privatne rasprave takodjer u velikoj mjeri ometaju "koristan sadrzaj", pa stoga molim korisnike da ubuduce u tu svrhu koriste private messageove ili e-mail. Cool
    Moderator i ovo moze ukloniti iz topica, kako bi se rasprava vratila na pocetnu temu. Cool
    Nemojte zaboraviti da se dosta cesto pozivamo na stare topice prilikom odgovaranja na ponovljena ili slicna pitanja. Eh? Mislim da je jasno da privatna rasprava prestaje biti interesantna nakon nekog vremena i samo smanjuje upotrebljivost takvih topica. Sad
  4. Rijesite mi zadatak/problem/... - ako trazite pomoc, napisite tekst zadatka (a ne samo link na neki PDF ili tko zna sto), te opisite sto ste sve pokushali i sto ste dobili!
    Ako trazite nekakvo objasnjenje (npr. teorema, definicije i sl), napisite sto tocno nije jasno
    Topic koji sadrzi samo tekst "Rijesite mi zadatak taj i taj" takodjer ima dobre shanse netragom nestati, a na tugu i zaljenje svog autora... Wink
  5. Bućkuriš (ex-Cumez) - dana 17.2.2005. postaje opet podforum kao i svaki drugi (objasnjenje)
  6. Koja je e-mail adresa tog i tog profesora/asistenta? - provjerite ovdje. Saljem pismo... i jos ponesto!
  7. Pitanja vezana uz nastavu i usmene ispite - navedite i kolegij i predavaca, jer odgovori cesto mogu ovisiti o tome!
  8. Pitanja vezana uz uvjete za upis ili kolegije koji imaju "imenjake" na drugim smjerovima - navedite smjer i godinu za koje postavljate pitanja, inace cete redovito dobijati odgovore koji bi za vas mogli biti pogresni!
    Ako niste sigurni ima li vas kolegij "imenjaka" (istoimeni, ali ne isti kolegij) na nekom drugom smjeru, svejedno navedite koji ste smjer i koja godina - ne moze skoditi! Cool
  9. Sto znace AFAIK, NHF, ROTFL i slicne kratice? - procitajte ovdje. Very Happy


Matematicki simboli i formule

U postove mozete ubacivati formule i slike pomocu TeXa, LaTeXa i Metaposta, prema uputama koje se nalaze ovdje. Cool



Nadamo se da ce ove promjene uciniti Forum jos boljim, informativnijim i preglednijim, na srecu i zadovoljstvo SVIH kosirnika Foruma.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike


Zadnja promjena: vsego; 14:50 pet, 2. 12. 2005; ukupno mijenjano 7 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 16:43 pet, 9. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

svidja mi se 5. tocka... odlicna fora, :thumbup:
svidja mi se 5. tocka... odlicna fora, :thumbup:



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 6:39 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje a sta ako nisam nista pokusala oko zadatka jer nisam recimo imala pojma sto bi pokusala!
imam pitanje a sta ako nisam nista pokusala oko zadatka jer nisam recimo imala pojma sto bi pokusala!



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 8:37 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]imam pitanje a sta ako nisam nista pokusala oko zadatka jer nisam recimo imala pojma sto bi pokusala![/quote]

Pretpostavljam da pričaš o zadacima s pismenih/kolokvijâ. U tom slučaju, _uvijek_ možeš nešto pokušati. Npr. zapisati zadatak na drugi, ekvivalentan način. Raspisati definicije pojmova koji se u zadatku pojavljuju. Na osnovi nekih stvari koje znaš, otprilike procijeniti koliki će biti rezultat. Tvrdnju koju treba dokazati "približiti" uvjetima zadatka.

Preporučujem knjigu G. Polya: Kako ću riješiti matematički zadatak.
Puno važnih stvari o zadacima koje se baš i ne uče "službeno" na fakultetu.

Jedno je nemati pojma, a drugo je biti lijen. Jako se lako vidi (pogotovo nekome tko je riješio nekoliko tisuća zadataka na ovaj način) iz formulacije originalnog posta, što je od tog dvoga posrijedi.
bily (napisa):
imam pitanje a sta ako nisam nista pokusala oko zadatka jer nisam recimo imala pojma sto bi pokusala!


Pretpostavljam da pričaš o zadacima s pismenih/kolokvijâ. U tom slučaju, _uvijek_ možeš nešto pokušati. Npr. zapisati zadatak na drugi, ekvivalentan način. Raspisati definicije pojmova koji se u zadatku pojavljuju. Na osnovi nekih stvari koje znaš, otprilike procijeniti koliki će biti rezultat. Tvrdnju koju treba dokazati "približiti" uvjetima zadatka.

Preporučujem knjigu G. Polya: Kako ću riješiti matematički zadatak.
Puno važnih stvari o zadacima koje se baš i ne uče "službeno" na fakultetu.

Jedno je nemati pojma, a drugo je biti lijen. Jako se lako vidi (pogotovo nekome tko je riješio nekoliko tisuća zadataka na ovaj način) iz formulacije originalnog posta, što je od tog dvoga posrijedi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 9:03 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Re: Molba korisnicima: postujmo nase (nastavne) podforume! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nadamo se da ce ove promjene uciniti Forum jos boljim, informativnijim i preglednijim, na srecu i zadovoljstvo [b]SVIH[/b] kosirnika Foruma. :D[/quote]

Imam kritiku toga - ne mozes reci da netko tko trolla nije korisnik foruma(dok ga ne izbacis). E, onda mu zabranis trollanje i to ucinis na njegovo zadovoljstvo. Khm?!



'ave fun!


Sinisa
vsego (napisa):
Nadamo se da ce ove promjene uciniti Forum jos boljim, informativnijim i preglednijim, na srecu i zadovoljstvo SVIH kosirnika Foruma. Very Happy


Imam kritiku toga - ne mozes reci da netko tko trolla nije korisnik foruma(dok ga ne izbacis). E, onda mu zabranis trollanje i to ucinis na njegovo zadovoljstvo. Khm?!



'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 11:50 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje i mjesta za trollanje 8)

Slobodno je sve što ne ugrožava tuđu slobodu.
Na primjer, smije se pušiti, ali ne i na mjestima gdje bi to drugima
moglo smetati.

Ako razmislite o ovim temama samo nekoliko minuta, sigurno ćete i
sami uvidjeti da je ovo izvrsno rješenje.
A ako vam je cilj samo cjepidlačiti, to spada u drugi dio Foruma (koji
ja, svojim slobodnim izborom, ne posjećujem). :lol:

- Nenad.
Postoje i mjesta za trollanje Cool

Slobodno je sve što ne ugrožava tuđu slobodu.
Na primjer, smije se pušiti, ali ne i na mjestima gdje bi to drugima
moglo smetati.

Ako razmislite o ovim temama samo nekoliko minuta, sigurno ćete i
sami uvidjeti da je ovo izvrsno rješenje.
A ako vam je cilj samo cjepidlačiti, to spada u drugi dio Foruma (koji
ja, svojim slobodnim izborom, ne posjećujem). Laughing

- Nenad.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 12:24 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

kao prvo...dobro nam doso kuci, veky! :banana:

cini mi se da bi moglo funkcionirati ofakovo odrzavanje foruma.
:D

samo jos jedno pitanjce...topice na temu "pitanja za usmeni"(osim kombinatorike kod prof. veljana, to smatram apsolutno opravdanim), "sto voli pitat na usmenom prof. __", pa cak i oni koji traze odgovore cisto subjektivne prirode "kakvim vam se cini pristup prof. __ usmenom ispitivanju"...jesu li u istoj kategoriji kao "tko daje iduci rok?"
jer, meni se ponekad ucine krajnje suvisnima, a s druge strane, vazan je i taj jedan psiholoski moment...
kao prvo...dobro nam doso kuci, veky! Dancing banana

cini mi se da bi moglo funkcionirati ofakovo odrzavanje foruma.
Very Happy

samo jos jedno pitanjce...topice na temu "pitanja za usmeni"(osim kombinatorike kod prof. veljana, to smatram apsolutno opravdanim), "sto voli pitat na usmenom prof. __", pa cak i oni koji traze odgovore cisto subjektivne prirode "kakvim vam se cini pristup prof. __ usmenom ispitivanju"...jesu li u istoj kategoriji kao "tko daje iduci rok?"
jer, meni se ponekad ucine krajnje suvisnima, a s druge strane, vazan je i taj jedan psiholoski moment...



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:36 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

"[i]Sto voli pitati[/i]" i "[i]Kakav se cini[/i]"... Dobro pitanje. :-k Malo je to previse stvari da otvaramo "sluzbene" topice za sve... :roll: Buducnost ce pokazati; ja cu se za sada pouzdati u korisnike da nece otvarati gomile takvih topica, nego da ce posjecivati i citati postojece. 8)

A ponavljanje istih, vec odgovorenih, pitanja se moze rijesiti i njeznim uklanjanjem ponovljenih pitanja... ;) Metoda koja djeluje pomalo nasilno, ali imam ambiciju da Forum bude sto laksi za pratiti, jer samo tako mozemo ocekivati vecu suradnju prof/asist... :D

[b]Edit:[/b] Zaboravih napomenuti da je tocka 2 (informativni subjecti) prilicno bitna i na njoj treba inzistirati. :) Kad netko dodje na Forum sa zeljom da rjesava zadatke, onda on(a) treba moci vidjeti sto su zadaci, a sto pitanja o kojima prica defar. 8)
"Sto voli pitati" i "Kakav se cini"... Dobro pitanje. Think Malo je to previse stvari da otvaramo "sluzbene" topice za sve... Rolling Eyes Buducnost ce pokazati; ja cu se za sada pouzdati u korisnike da nece otvarati gomile takvih topica, nego da ce posjecivati i citati postojece. Cool

A ponavljanje istih, vec odgovorenih, pitanja se moze rijesiti i njeznim uklanjanjem ponovljenih pitanja... Wink Metoda koja djeluje pomalo nasilno, ali imam ambiciju da Forum bude sto laksi za pratiti, jer samo tako mozemo ocekivati vecu suradnju prof/asist... Very Happy

Edit: Zaboravih napomenuti da je tocka 2 (informativni subjecti) prilicno bitna i na njoj treba inzistirati. Smile Kad netko dodje na Forum sa zeljom da rjesava zadatke, onda on(a) treba moci vidjeti sto su zadaci, a sto pitanja o kojima prica defar. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 14:12 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]"[i]Sto voli pitati[/i]" i "[i]Kakav se cini[/i]"... Dobro pitanje. :-k Malo je to previse stvari da otvaramo "sluzbene" topice za sve... :roll: Buducnost ce pokazati; ja cu se za sada pouzdati u korisnike da nece otvarati gomile takvih topica, nego da ce posjecivati i citati postojece. 8)[/quote]

Možeš ih (te postojeće, tamo gdje postoje i ako su imalo informativni) učiniti stickyjima, čisto da ih ljudi lakše vide. Ne treba otvarati nove posvuda po Forumu, ali na kolegijima na kojima su već tu, zašto ne stickyzirati?

[quote][b]Edit:[/b] Zaboravih napomenuti da je tocka 2 (informativni subjecti) prilicno bitna i na njoj treba inzistirati. :) Kad netko dodje na Forum sa zeljom da rjesava zadatke, onda on(a) treba moci vidjeti sto su zadaci, a sto pitanja o kojima prica defar. 8)[/quote]

Jel može čovjek koji je startao thread promijeniti subject kasnije? Da znam mogu li mu PMati: "promijeni subject u informativniji, ako želiš moj odgovor..." ili nešto takvo.
vsego (napisa):
"Sto voli pitati" i "Kakav se cini"... Dobro pitanje. Think Malo je to previse stvari da otvaramo "sluzbene" topice za sve... Rolling Eyes Buducnost ce pokazati; ja cu se za sada pouzdati u korisnike da nece otvarati gomile takvih topica, nego da ce posjecivati i citati postojece. Cool


Možeš ih (te postojeće, tamo gdje postoje i ako su imalo informativni) učiniti stickyjima, čisto da ih ljudi lakše vide. Ne treba otvarati nove posvuda po Forumu, ali na kolegijima na kojima su već tu, zašto ne stickyzirati?

Citat:
Edit: Zaboravih napomenuti da je tocka 2 (informativni subjecti) prilicno bitna i na njoj treba inzistirati. Smile Kad netko dodje na Forum sa zeljom da rjesava zadatke, onda on(a) treba moci vidjeti sto su zadaci, a sto pitanja o kojima prica defar. Cool


Jel može čovjek koji je startao thread promijeniti subject kasnije? Da znam mogu li mu PMati: "promijeni subject u informativniji, ako želiš moj odgovor..." ili nešto takvo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:44 sub, 10. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="vsego"]"[i]Sto voli pitati[/i]" i "[i]Kakav se cini[/i]"... Dobro pitanje. :-k Malo je to previse stvari da otvaramo "sluzbene" topice za sve... :roll: Buducnost ce pokazati; ja cu se za sada pouzdati u korisnike da nece otvarati gomile takvih topica, nego da ce posjecivati i citati postojece. 8)[/quote]
Možeš ih (te postojeće, tamo gdje postoje i ako su imalo informativni) učiniti stickyjima, čisto da ih ljudi lakše vide. Ne treba otvarati nove posvuda po Forumu, ali na kolegijima na kojima su već tu, zašto ne stickyzirati?[/quote]

Sure, ali to je poveci zahvat (treba proci po svim forumima, ponegdje i mergeati vise takvih topica i sl), a ja sam se malo umorio sredjivajuci ovo o cemu i pricamo na ovom topicu... :( Mozda se neki mod potrudi. 8)

[quote="veky"][quote][b]Edit:[/b] Zaboravih napomenuti da je tocka 2 (informativni subjecti) prilicno bitna i na njoj treba inzistirati. :) Kad netko dodje na Forum sa zeljom da rjesava zadatke, onda on(a) treba moci vidjeti sto su zadaci, a sto pitanja o kojima prica defar. 8)[/quote]
Jel može čovjek koji je startao thread promijeniti subject kasnije? Da znam mogu li mu PMati: "promijeni subject u informativniji, ako želiš moj odgovor..." ili nešto takvo.[/quote]

Dok unutra nema Cartmana, moze. :) Pikne na "[i]edit[/i]" (prvog posta u topicu) i promijeni subject. :)

Gosti, jasno, nemaju tu mogucnost... :|
veky (napisa):
vsego (napisa):
"Sto voli pitati" i "Kakav se cini"... Dobro pitanje. Think Malo je to previse stvari da otvaramo "sluzbene" topice za sve... Rolling Eyes Buducnost ce pokazati; ja cu se za sada pouzdati u korisnike da nece otvarati gomile takvih topica, nego da ce posjecivati i citati postojece. Cool

Možeš ih (te postojeće, tamo gdje postoje i ako su imalo informativni) učiniti stickyjima, čisto da ih ljudi lakše vide. Ne treba otvarati nove posvuda po Forumu, ali na kolegijima na kojima su već tu, zašto ne stickyzirati?


Sure, ali to je poveci zahvat (treba proci po svim forumima, ponegdje i mergeati vise takvih topica i sl), a ja sam se malo umorio sredjivajuci ovo o cemu i pricamo na ovom topicu... Sad Mozda se neki mod potrudi. Cool

veky (napisa):
Citat:
Edit: Zaboravih napomenuti da je tocka 2 (informativni subjecti) prilicno bitna i na njoj treba inzistirati. Smile Kad netko dodje na Forum sa zeljom da rjesava zadatke, onda on(a) treba moci vidjeti sto su zadaci, a sto pitanja o kojima prica defar. Cool

Jel može čovjek koji je startao thread promijeniti subject kasnije? Da znam mogu li mu PMati: "promijeni subject u informativniji, ako želiš moj odgovor..." ili nešto takvo.


Dok unutra nema Cartmana, moze. Smile Pikne na "edit" (prvog posta u topicu) i promijeni subject. Smile

Gosti, jasno, nemaju tu mogucnost... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:15 čet, 17. 2. 2005    Naslov: Re: Molba korisnicima: postujmo nase (nastavne) podforume! Citirajte i odgovorite

Bivsa tocka 5 je ukinuta, zbog dodavanja daleko opcenitije [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=3641]mogucnosti ignoriranja podforuma[/url]. :shock: Zgodna posljedica je da ga gosti opet mogu [b]citati[/b] (postati mogu i dalje samo reg. korisnici), pa mozete dilati okolo linkove na svoje omiljene topice (sto je i meni usfalilo u par navrata). ;)

Evo, nostalgicarima za uspomenu... ;)

[quote="vsego"][color=green][i]Bućkuriš[/i] (ex-[i]Cumez[/i])[/color] - od sada postoji [url=http://degiorgi.math.hr/forum/groupcp.php?g=491]istoimena korisnicka grupa[/url]. :shock: Svi clanovi grupe mogu pratiti rasprave u [i]Buckurishu[/i] i sudjelovati u njima. 8) Ako nekome sadrzaj [i]Buckurisha[/i] ometa redovito pracenje Foruma, moze se jednostavno odjaviti iz grupe. =D> Ponovnu prijavu u grupu postizete na istom mjestu. :D
Ideja je da svatko, na ovaj nacin, moze reci da ga "neozbiljne" teme ne zanimaju, te se jednostavnom odjavom iz grupe ograditi od tih sadrzaja. :D
U startu, svi korisnici su clanovi grupe... 8)[/quote]

Grupa ce i dalje postojati dok ju ne ukinem ili iskoristim nekako [color=#a3d1c5]<opaki smijeh>[/color]. 8)
Bivsa tocka 5 je ukinuta, zbog dodavanja daleko opcenitije mogucnosti ignoriranja podforuma. Shocked Zgodna posljedica je da ga gosti opet mogu citati (postati mogu i dalje samo reg. korisnici), pa mozete dilati okolo linkove na svoje omiljene topice (sto je i meni usfalilo u par navrata). Wink

Evo, nostalgicarima za uspomenu... Wink

vsego (napisa):
Bućkuriš (ex-Cumez) - od sada postoji istoimena korisnicka grupa. Shocked Svi clanovi grupe mogu pratiti rasprave u Buckurishu i sudjelovati u njima. Cool Ako nekome sadrzaj Buckurisha ometa redovito pracenje Foruma, moze se jednostavno odjaviti iz grupe. Applause Ponovnu prijavu u grupu postizete na istom mjestu. Very Happy
Ideja je da svatko, na ovaj nacin, moze reci da ga "neozbiljne" teme ne zanimaju, te se jednostavnom odjavom iz grupe ograditi od tih sadrzaja. Very Happy
U startu, svi korisnici su clanovi grupe... Cool


Grupa ce i dalje postojati dok ju ne ukinem ili iskoristim nekako <opaki smijeh>. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 18:00 čet, 17. 2. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:idea: topice u nastavno-tematskim podforumima sa samo jednom rijeci u nazivu po defaultu premjestati u novi podforum :P

Mozda takodjer i topice koji sadrze rijeci zadatak i pitanje :g: (80-90% takvih i onakvih gorenavedenih nije citalo upute za pregledno pisanje poruka, modovi bi imali manje posla takve bacati natrag u tematske forume nego sve nepregledne u ovaj novi)
Idea topice u nastavno-tematskim podforumima sa samo jednom rijeci u nazivu po defaultu premjestati u novi podforum Razz

Mozda takodjer i topice koji sadrze rijeci zadatak i pitanje Mr. Green (80-90% takvih i onakvih gorenavedenih nije citalo upute za pregledno pisanje poruka, modovi bi imali manje posla takve bacati natrag u tematske forume nego sve nepregledne u ovaj novi)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:37 sub, 11. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodah tocke 7 i 8, s obzirom na povecanu kolicinu nesporazuma onoga tko postavlja pitanje i onih koji odgovaraju. 8) Please read and keep in mind! :g:
Dodah tocke 7 i 8, s obzirom na povecanu kolicinu nesporazuma onoga tko postavlja pitanje i onih koji odgovaraju. Cool Please read and keep in mind! Mr. Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan