Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

LDAP na debian/sarge problem

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:25 ned, 18. 7. 2004    Naslov: LDAP na debian/sarge problem Citirajte i odgovorite

Imam problem, slapd je up-and-running, sa sufixom ;) "dc=DOMUS,dc=HR" (kao sto i bind9 tvrdi na glavnom serveru) ali gq tvrdi da ne moze uspostaviti kontakt sa LDAP serverom na localhostu :(

A sad pitanja :)
[list][*]Koja je uloga dobrog definiranja domain namea za ldap bazu? i da li je to ikako povezano sa konfiguracijom ili egzistencijom dns servera?
[*]Koja je razlika izmedju ldap servera i ldap administracijskog servera?
[*]Koliko cinjenica da sam zajedno sa ldap-om instalirao i pakete za kerberos komplicira konfiguraciju ldapa i moze li to biti razlog da je baza potpuno nepristupacna cak i (serveru) lokalnom root useru (koji je definiran kao ldap admin) nakon uspjesno provedenog debconfa i provjere konfiguracijskih fajlova (vise puta)?
[*]Smeta li vec instaliran NIS (yp* paketi) ldap-u na neki nacin i da li je nuzan za krajnju izvedbu il ga mogu makit?[/list:u]
pogledao sam i tehnicku dokumentaciju lnr-a, al cini se da je kkomugo slozio posebni deb paket za lnr koji vjerovatno sa sobom nosi i njegove specificne konfiguracijske fajlove :(

(unofficial howtoi za osnovnu instalaciju ldapa tvrde da bi ldap server trebao biti dostupan out-of-the-box ukoliko je debconf dobro izveden :()
Imam problem, slapd je up-and-running, sa sufixom Wink "dc=DOMUS,dc=HR" (kao sto i bind9 tvrdi na glavnom serveru) ali gq tvrdi da ne moze uspostaviti kontakt sa LDAP serverom na localhostu Sad

A sad pitanja Smile
  • Koja je uloga dobrog definiranja domain namea za ldap bazu? i da li je to ikako povezano sa konfiguracijom ili egzistencijom dns servera?
  • Koja je razlika izmedju ldap servera i ldap administracijskog servera?
  • Koliko cinjenica da sam zajedno sa ldap-om instalirao i pakete za kerberos komplicira konfiguraciju ldapa i moze li to biti razlog da je baza potpuno nepristupacna cak i (serveru) lokalnom root useru (koji je definiran kao ldap admin) nakon uspjesno provedenog debconfa i provjere konfiguracijskih fajlova (vise puta)?
  • Smeta li vec instaliran NIS (yp* paketi) ldap-u na neki nacin i da li je nuzan za krajnju izvedbu il ga mogu makit?

pogledao sam i tehnicku dokumentaciju lnr-a, al cini se da je kkomugo slozio posebni deb paket za lnr koji vjerovatno sa sobom nosi i njegove specificne konfiguracijske fajlove Sad

(unofficial howtoi za osnovnu instalaciju ldapa tvrde da bi ldap server trebao biti dostupan out-of-the-box ukoliko je debconf dobro izveden Sad)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan