Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

TeX, LaTeX i Metapost na Forumu
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 8:33 pon, 16. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK (and me dont' know much :sillyroll:) iza endfiga ide eventualno jos jedan beginfig :) a prije se u pravilu definiraju globalne(?) varijable. Sto se "buga" tice, da ti pravo kazem :?, ne mogu biti 100% siguran da to jest bug u smislu neblokiranja beginfig/endfig bloka, ali bi ga definitivno trebalo istaknuti medju "specificnostima forumske implementacije" :?:
AFAIK (and me dont' know much silly + roll) iza endfiga ide eventualno jos jedan beginfig Smile a prije se u pravilu definiraju globalne(?) varijable. Sto se "buga" tice, da ti pravo kazem Confused, ne mogu biti 100% siguran da to jest bug u smislu neblokiranja beginfig/endfig bloka, ali bi ga definitivno trebalo istaknuti medju "specificnostima forumske implementacije" Question



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 14:31 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideja je sasvim jasna ... svaki beginfig oznacava jednu sliku, jer metapost dozvoljava produkciju proizvoljnog (ok, konacnog) broja slika iz istog input filea.

[code:1]
beginfig(<broj1>)
.
.
endfig;
beginfig(<broj2>)
.
.
endfig;
[/code:1]

u fajlu [b]slika.mp[/b] ce producirati outpute (medju ostalim) [b]slika.<broj1>[/b] i [b]slika.<broj2>[/b]



U headeru [b].mp[/b] fajla moze se nalaziti jos i linija tipa
[code:1]
includetex ~/fax/fax.tex
[/code:1]
koji moze onda koristiti neki vanjski TeXov library.

To je iznimno korisno - recimo ako netko zeli sloziti neku big formulu koristeci starandardni interface svojeg osobnog libraryija.

To je ujedno i zgodna mala security rupica, jer, posto vjerujem da ovaj mpost kod ide kroz TeX van, onda je moguce sloziti TeX skriptu koja radi svasta po sistemu i tako dalje, ali to je do TeXa.

(oke, mozda grijesim u sintaksi, nisam vec mjesec dana taknuo stroj i trenutno najbolje znam vadit mrezu i cistiti ribu (: (cak su mi i zagrade postale okrugle)).


'ave fun!


Sinisa



[color=darkred][b]Admin edit:[/b]

Molim, ne lijepiti kodove koji nisu uspjesno procesirani! :roll:

Nadalje, zbilja pristojno od tebe sto ovako javno navodis koje "rupice" postoje. :x Nadasve kolegijalno i pohvalno. :evil: No, moram te razocarati, prilikom samog poziva TeXa (i ostalih) sam pazio da se onemoguci pozivanje shell naredbi, plus sto se sve dogadja pod userom koji ima minimalne ovlasti.[/color]

[b]moj dodatak[/b]

Isprika. Iako, pointanje na rupice na javan nacin jest kolegijalna stvar. Sigurno je moguce zakrpati ih, a ipak nismo M$, zar ne?
Osim toga, kako bi to izgledalo da pocnem sezonu postanja bez neke teske idiotarije?
Ideja je sasvim jasna ... svaki beginfig oznacava jednu sliku, jer metapost dozvoljava produkciju proizvoljnog (ok, konacnog) broja slika iz istog input filea.

Kod:

beginfig(<broj1>)
.
.
endfig;
beginfig(<broj2>)
.
.
endfig;


u fajlu slika.mp ce producirati outpute (medju ostalim) slika.<broj1> i slika.<broj2>



U headeru .mp fajla moze se nalaziti jos i linija tipa
Kod:

includetex ~/fax/fax.tex

koji moze onda koristiti neki vanjski TeXov library.

To je iznimno korisno - recimo ako netko zeli sloziti neku big formulu koristeci starandardni interface svojeg osobnog libraryija.

To je ujedno i zgodna mala security rupica, jer, posto vjerujem da ovaj mpost kod ide kroz TeX van, onda je moguce sloziti TeX skriptu koja radi svasta po sistemu i tako dalje, ali to je do TeXa.

(oke, mozda grijesim u sintaksi, nisam vec mjesec dana taknuo stroj i trenutno najbolje znam vadit mrezu i cistiti ribu (: (cak su mi i zagrade postale okrugle)).


'ave fun!


Sinisa



Admin edit:

Molim, ne lijepiti kodove koji nisu uspjesno procesirani! Rolling Eyes

Nadalje, zbilja pristojno od tebe sto ovako javno navodis koje "rupice" postoje. Mad Nadasve kolegijalno i pohvalno. Evil or Very Mad No, moram te razocarati, prilikom samog poziva TeXa (i ostalih) sam pazio da se onemoguci pozivanje shell naredbi, plus sto se sve dogadja pod userom koji ima minimalne ovlasti.


moj dodatak

Isprika. Iako, pointanje na rupice na javan nacin jest kolegijalna stvar. Sigurno je moguce zakrpati ih, a ipak nismo M$, zar ne?
Osim toga, kako bi to izgledalo da pocnem sezonu postanja bez neke teske idiotarije?



_________________
Oslobodjen Senata.


Zadnja promjena: cinik; 11:56 sri, 25. 8. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 17:01 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:idea: ..nadovezano na cinikov post.. postoji li sansa da degiorgi mounta home sa studenta (ro)? ..to bi bio dosta elegantan nacin da se zaobidju neke limitacije forumske implementacije texa? Ili ne bi?

btw: cinik, neke stvari ne rade :? AMSTex ne funkcionira iz nepoznatog razloga, a /frac i slicni tagovi, cini se, rade samo u latex modu :|

ako imas ideju za rijesiti problem (bar sto se amstexa tice), javi se segi
Idea ..nadovezano na cinikov post.. postoji li sansa da degiorgi mounta home sa studenta (ro)? ..to bi bio dosta elegantan nacin da se zaobidju neke limitacije forumske implementacije texa? Ili ne bi?

btw: cinik, neke stvari ne rade Confused AMSTex ne funkcionira iz nepoznatog razloga, a /frac i slicni tagovi, cini se, rade samo u latex modu Neutral

ako imas ideju za rijesiti problem (bar sto se amstexa tice), javi se segi



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:29 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]:idea: ..nadovezano na cinikov post.. postoji li sansa da degiorgi mounta home sa studenta (ro)? ..to bi bio dosta elegantan nacin da se zaobidju neke limitacije forumske implementacije texa? Ili ne bi?[/quote]

Mislim da to ne bi islo. :| Zaboravljas, izmedju ostalog, da DeGiorgi nije javni server, nego moj workstation na kojem sam ja pruzio javnu uslugu zvanu Forum. 8)

Inace, student i DG su na razlicitim mrezama, s razlicitim userima,... :? Mislim da ne bi islo... :(

A nije mi niti jasno sto bi se time dobilo. :-k Ako zelis nesto svoje sa studenta, onda slozi, isprocesiraj, stavi kao sliku u svoj public_html i problem rijesen! :D
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Idea ..nadovezano na cinikov post.. postoji li sansa da degiorgi mounta home sa studenta (ro)? ..to bi bio dosta elegantan nacin da se zaobidju neke limitacije forumske implementacije texa? Ili ne bi?


Mislim da to ne bi islo. Neutral Zaboravljas, izmedju ostalog, da DeGiorgi nije javni server, nego moj workstation na kojem sam ja pruzio javnu uslugu zvanu Forum. Cool

Inace, student i DG su na razlicitim mrezama, s razlicitim userima,... Confused Mislim da ne bi islo... Sad

A nije mi niti jasno sto bi se time dobilo. Think Ako zelis nesto svoje sa studenta, onda slozi, isprocesiraj, stavi kao sliku u svoj public_html i problem rijesen! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 19:55 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mislim da to ne bi islo. :| Zaboravljas, izmedju ostalog, da DeGiorgi nije javni server, nego moj workstation na kojem sam ja pruzio javnu uslugu zvanu Forum. 8)

Inace, student i DG su na razlicitim mrezama, s razlicitim userima,... :? Mislim da ne bi islo... :([/quote]
:? Stalec willing :) nfs via tcp/ip :D al da, nemoguce je na prihvatljiv nacin povezati forumske i "shell" usere :( A Ta e tu e :)
[quote="vsego"]A nije mi niti jasno sto bi se time dobilo. :-k Ako zelis nesto svoje sa studenta, onda slozi, isprocesiraj, stavi kao sliku u svoj public_html i problem rijesen! :D[/quote]
Mislio sam na izradu tex librarya za razlicite kolegije koje bi pojedinim frequent posterima dosta ubrzalo pisanje formula, sto bi bilo prekrasno ukoliko bi se to moglo rijesiti preko nekakovog javnog seruera, al to bi neizvedivo, il barem meni ne ide u glavu, osim ako ne dodje do nekakvog dogovora izmedju tebe i fakulteta da se ujedine forum i student korisnici (tj. da login na studentu automatski cini i login na forumu), al ni to ne zvuci narocito vjerovatno u predvidljivoj buducnosti :?
Nema veze, ok je i ovako :)
vsego (napisa):
Mislim da to ne bi islo. Neutral Zaboravljas, izmedju ostalog, da DeGiorgi nije javni server, nego moj workstation na kojem sam ja pruzio javnu uslugu zvanu Forum. Cool

Inace, student i DG su na razlicitim mrezama, s razlicitim userima,... Confused Mislim da ne bi islo... Sad

Confused Stalec willing Smile nfs via tcp/ip Very Happy al da, nemoguce je na prihvatljiv nacin povezati forumske i "shell" usere Sad A Ta e tu e Smile
vsego (napisa):
A nije mi niti jasno sto bi se time dobilo. Think Ako zelis nesto svoje sa studenta, onda slozi, isprocesiraj, stavi kao sliku u svoj public_html i problem rijesen! Very Happy

Mislio sam na izradu tex librarya za razlicite kolegije koje bi pojedinim frequent posterima dosta ubrzalo pisanje formula, sto bi bilo prekrasno ukoliko bi se to moglo rijesiti preko nekakovog javnog seruera, al to bi neizvedivo, il barem meni ne ide u glavu, osim ako ne dodje do nekakvog dogovora izmedju tebe i fakulteta da se ujedine forum i student korisnici (tj. da login na studentu automatski cini i login na forumu), al ni to ne zvuci narocito vjerovatno u predvidljivoj buducnosti Confused
Nema veze, ok je i ovako Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:27 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Library uvijek mozes meni dati da ga includam, pa da se [b]uvijek[/b] poziva, ne? ;)
Library uvijek mozes meni dati da ga includam, pa da se uvijek poziva, ne? Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 22:50 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Library uvijek mozes meni dati da ga includam, pa da se [b]uvijek[/b] poziva, ne? ;)[/quote]
Thnx :D

btw: palo mi napamet poceti slagati mali forumski faq sa podijelom po kolegijima u pitanje/link formi.... al otompotom, najprije do 3. godine dogurat :)
vsego (napisa):
Library uvijek mozes meni dati da ga includam, pa da se uvijek poziva, ne? Wink

Thnx Very Happy

btw: palo mi napamet poceti slagati mali forumski faq sa podijelom po kolegijima u pitanje/link formi.... al otompotom, najprije do 3. godine dogurat Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:56 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]btw: palo mi napamet poceti slagati mali forumski faq sa podijelom po kolegijima u pitanje/link formi.... al otompotom, najprije do 3. godine dogurat :)[/quote]

:OT: I to je u planu, ali mozgam jos kako to realizirati. :-k Kad se vidimo, podsjeti me da raspishem. 8)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
btw: palo mi napamet poceti slagati mali forumski faq sa podijelom po kolegijima u pitanje/link formi.... al otompotom, najprije do 3. godine dogurat Smile


Off-topic I to je u planu, ali mozgam jos kako to realizirati. Think Kad se vidimo, podsjeti me da raspishem. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:47 sub, 11. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

A BUUUU :(

jel netko jos probao printati tex/latex formule? Dobivam blijed, kockast, skoro necitak ispis, al samo formula :( Ili je do hpijs drivera ? :(
A BUUUU Sad

jel netko jos probao printati tex/latex formule? Dobivam blijed, kockast, skoro necitak ispis, al samo formula Sad Ili je do hpijs drivera ? Sad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:45 sub, 11. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]jel netko jos probao printati tex/latex formule? Dobivam blijed, kockast, skoro necitak ispis, al samo formula :( Ili je do hpijs drivera ? :([/quote]

Ili je do rezolucije slicica koja je prilagodjena ekranu? :-k Ne znam, stvarno... :|

Ali, ako ostale slike (npr. gumbi s vrha ekrana) ispadaju ok, ne vidim zasto i formule ne bi bile dobre... :-k
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
jel netko jos probao printati tex/latex formule? Dobivam blijed, kockast, skoro necitak ispis, al samo formula Sad Ili je do hpijs drivera ? Sad


Ili je do rezolucije slicica koja je prilagodjena ekranu? Think Ne znam, stvarno... Neutral

Ali, ako ostale slike (npr. gumbi s vrha ekrana) ispadaju ok, ne vidim zasto i formule ne bi bile dobre... Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 8:27 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bas probala klasicnom metodom - mozilla - print preview - page 3-3 i print...
formule - okie (malo zamuceni rubovi slova)
smajliji - savrseno
printano na samsungu u pr1
printah jednu stranicu primjera iz prvog vseginog posta na ovom topicu...

ako se malo odmaknes od papira - onda je savrseno :g:
ja bas probala klasicnom metodom - mozilla - print preview - page 3-3 i print...
formule - okie (malo zamuceni rubovi slova)
smajliji - savrseno
printano na samsungu u pr1
printah jednu stranicu primjera iz prvog vseginog posta na ovom topicu...

ako se malo odmaknes od papira - onda je savrseno Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:55 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]formule - okie (malo zamuceni rubovi slova)[/quote]

It's not a bug, it's a feature. Tak na ekranu bolje izgledaju.
Nesi (napisa):
formule - okie (malo zamuceni rubovi slova)


It's not a bug, it's a feature. Tak na ekranu bolje izgledaju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 12:09 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]formule - okie (malo zamuceni rubovi slova)[/quote]

It's not a bug, it's a feature. Tak na ekranu bolje izgledaju.[/quote]
:) ok :) pretpostavljam da je onda u mene problem, kod mene stvari malo dramaticnije :)
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
formule - okie (malo zamuceni rubovi slova)


It's not a bug, it's a feature. Tak na ekranu bolje izgledaju.

Smile ok Smile pretpostavljam da je onda u mene problem, kod mene stvari malo dramaticnije Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Silver Surfer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 03. 2006. (12:21:57)
Postovi: (28)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 21:41 pet, 28. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li mi netko reći kako da u LATEX-u napišem x je iz skupa realnih brojeva. Kako se pišu ti R, N, Q ...
Može li mi netko reći kako da u LATEX-u napišem x je iz skupa realnih brojeva. Kako se pišu ti R, N, Q ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:45 pet, 28. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Wuvie"]Može li mi netko reći kako da u LATEX-u napišem x je iz skupa realnih brojeva. Kako se pišu ti R, N, Q ...[/quote]

Klikni na izraz pa ce ti se ukazati kod: [latex]x \in \mathbb{N}, y \in \mathbb{Q}, z \in \mathbb{R}[/latex] 8)
Wuvie (napisa):
Može li mi netko reći kako da u LATEX-u napišem x je iz skupa realnih brojeva. Kako se pišu ti R, N, Q ...


Klikni na izraz pa ce ti se ukazati kod: Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:37 sri, 20. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li bi se moglo ubaciti uz ikonice za bold, italic, underline itd. i jedna za (la)tex ili to već postoji, a ja ne vidim?
Da li bi se moglo ubaciti uz ikonice za bold, italic, underline itd. i jedna za (la)tex ili to već postoji, a ja ne vidim?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:29 sri, 20. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moglo bi se, no to bi skocilo u novi red i ne bi lijepo izgledalo, pa nisam bas sretan s tim rjesenjem. :? Probam ponesto za par dana kad se smiri guzva oko kolokvija; podsjeti me ako ne sredim do kraja iduceg tjedna. :)
Moglo bi se, no to bi skocilo u novi red i ne bi lijepo izgledalo, pa nisam bas sretan s tim rjesenjem. Confused Probam ponesto za par dana kad se smiri guzva oko kolokvija; podsjeti me ako ne sredim do kraja iduceg tjedna. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:50 pon, 10. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Moglo bi se, no to bi skocilo u novi red i ne bi lijepo izgledalo, pa nisam bas sretan s tim rjesenjem. :? Probam ponesto za par dana kad se smiri guzva oko kolokvija; podsjeti me ako ne sredim do kraja iduceg tjedna. :)[/quote]
Podsjećam :)
vsego (napisa):
Moglo bi se, no to bi skocilo u novi red i ne bi lijepo izgledalo, pa nisam bas sretan s tim rjesenjem. Confused Probam ponesto za par dana kad se smiri guzva oko kolokvija; podsjeti me ako ne sredim do kraja iduceg tjedna. Smile

Podsjećam Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:19 uto, 11. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro ovako? :D
Dobro ovako? Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 2:32 uto, 11. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlično!!! :)
Odlično!!! Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan