Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Forum@Degiorgi Top 1719
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 10:36 pon, 7. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]nije ok da se otkriva velkika misterija... moram se slozist sa sickom...


[size=5]p.s. a cuo sam i pricu da mu je to bila prva registracija... ali draze mi je ono sa prostim brojevima :D [/size][/quote]

daj covjece pa sta mislis kakve bi legende nastale ubrzo...
iako..da..bilo je zabavnije kad nismo znali..ako i ovo nije samo nesto da nas primiri..

well newer know!!
fireball (napisa):
nije ok da se otkriva velkika misterija... moram se slozist sa sickom...


p.s. a cuo sam i pricu da mu je to bila prva registracija... ali draze mi je ono sa prostim brojevima Very Happy


daj covjece pa sta mislis kakve bi legende nastale ubrzo...
iako..da..bilo je zabavnije kad nismo znali..ako i ovo nije samo nesto da nas primiri..

well newer know!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:23 čet, 7. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

moglo bi biti i top 1719 pero, djuro i krementilda
:lol:
moglo bi biti i top 1719 pero, djuro i krementilda
Laughing



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:02 čet, 7. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rafaelm"]moglo bi biti i top 1719 pero, djuro i krementilda[/quote]

Kakve veze oni imaju? :grebgreb:

Btw, bilo je ocito zasto nakon 17 idu 19, 23, 29,... no zasto bas 17? :-k

:PPPPP
rafaelm (napisa):
moglo bi biti i top 1719 pero, djuro i krementilda


Kakve veze oni imaju? Kotacici rade 100 na sat

Btw, bilo je ocito zasto nakon 17 idu 19, 23, 29,... no zasto bas 17? Think

Jos jedno kreveljenje



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
blob
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2007. (18:09:52)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0

PostPostano: 22:51 uto, 2. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]no zasto bas 17? :-k[/quote]

Vrlo je moguće da ovaj post neće mnogo doprinijeti razrješavanju Misterije Tajnovitih Brojeva, no samo sam htio spomenuti da postoji još jedan matematičar koji je oduševljen brojem 17. To je Michael Spivak, koji je među ostalim i autor udžbenika iz matematičke analize koji je dosta popularan na sveučilištima engleskog govornog područja. Kako kaže legenda, dok je bio na doktoratu na Princetonu, sa prijateljem Davidom Kellyem je u lokalnoj birtiji došao na ideju o osnivanju kulta broja 17, koji bi širio glas o čudesnim svojstvima upravo tog broja, kojeg su smatrali zaista posebnim. (Samo kratka digresija: smatra se da je u istom razdoblju nastala i Spivakova fascinacija Žutim Prascem, kojega suptilno i prikriveno spominje u svakoj svojoj knjizi. Više o tome [url=http://www.vinc17.org/yp17/index.en.html]ovdje[/url].)

Od mnogo kurioziteta o broju 17, koji obuhvaćaju područja od umjetnosti (npr. da Partenon na duljem pročelju ima 17 stupova), preko povijesti (npr. da je Gauss, rođen 1777me, po nekima imao 17 godina kada je otkrio način geometrijske konstrukcije pravilnog sedamnaesterokuta, iako je to otkriće [i]objavljeno[/i] nešto kasnije), pa sve do religije i misticizma (evo vam zgodan [url=http://www.vinc17.org/d17_eng.pdf]pdf[/url] od 37 stranica sa popisanim raznim drugim kuriozitetima), čini mi se da je u kontekstu vsegine oduševljenosti brojem 17 najrelevantnija činjenica da zbroj kvadrata svih prostih brojeva do 17, uključujući i kvadrat samog 17 daje [i]broj Zvijeri[/i], tj. vrijedi: [latex]2^2+3^2+5^2+7^2+11^2+13^2+17^2=666[/latex] :o

Je li misterij citiran na početku posta konačno riješen?

:)
vsego (napisa):
no zasto bas 17? Think


Vrlo je moguće da ovaj post neće mnogo doprinijeti razrješavanju Misterije Tajnovitih Brojeva, no samo sam htio spomenuti da postoji još jedan matematičar koji je oduševljen brojem 17. To je Michael Spivak, koji je među ostalim i autor udžbenika iz matematičke analize koji je dosta popularan na sveučilištima engleskog govornog područja. Kako kaže legenda, dok je bio na doktoratu na Princetonu, sa prijateljem Davidom Kellyem je u lokalnoj birtiji došao na ideju o osnivanju kulta broja 17, koji bi širio glas o čudesnim svojstvima upravo tog broja, kojeg su smatrali zaista posebnim. (Samo kratka digresija: smatra se da je u istom razdoblju nastala i Spivakova fascinacija Žutim Prascem, kojega suptilno i prikriveno spominje u svakoj svojoj knjizi. Više o tome ovdje.)

Od mnogo kurioziteta o broju 17, koji obuhvaćaju područja od umjetnosti (npr. da Partenon na duljem pročelju ima 17 stupova), preko povijesti (npr. da je Gauss, rođen 1777me, po nekima imao 17 godina kada je otkrio način geometrijske konstrukcije pravilnog sedamnaesterokuta, iako je to otkriće objavljeno nešto kasnije), pa sve do religije i misticizma (evo vam zgodan pdf od 37 stranica sa popisanim raznim drugim kuriozitetima), čini mi se da je u kontekstu vsegine oduševljenosti brojem 17 najrelevantnija činjenica da zbroj kvadrata svih prostih brojeva do 17, uključujući i kvadrat samog 17 daje broj Zvijeri, tj. vrijedi: Surprised

Je li misterij citiran na početku posta konačno riješen?

Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:24 sri, 3. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tvoj odgovor je solidno opsirniji od rjesenja Misterije, ali mozemo ga prihvatiti. ;) Necu ulaziti u detalje (npr. koji dio pricice je (bio) presudan). O:)

Inace, prije cca dvije godine je objavljeno da se tisucljecima krivo vjerovalo i da je broj zvjeri zapravo [url=http://en.wikipedia.org/wiki/616_%28number%29]616[/url]. :shock: :lol:
Tvoj odgovor je solidno opsirniji od rjesenja Misterije, ali mozemo ga prihvatiti. Wink Necu ulaziti u detalje (npr. koji dio pricice je (bio) presudan). Angel

Inace, prije cca dvije godine je objavljeno da se tisucljecima krivo vjerovalo i da je broj zvjeri zapravo 616. Shocked Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Artemis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 03. 2007. (21:35:45)
Postovi: (40)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 17:58 čet, 4. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

17 is the smallest prime sandwiched between two non-squarefree numbers

17 and apple: There are 17 sets of chromosomes in an apple. Eve was traditionally 17 years of age when she fed Adam the apple. Note that there were 17 different PowerMacs made by Apple Computer.

In the Aardman film Chicken Run, the chickens did much of their plotting in Hut 17

According to hacker's lore, 17 is described at MIT as "the least random number."

17 was called by the Pythagoreans - opposition, obstruction, and evil, and the day the Devil triumphed over God.

ili mozda nesto od ovoga.....
[url]http://primes.utm.edu/curios/page.php/17.html[/url]
17 is the smallest prime sandwiched between two non-squarefree numbers

17 and apple: There are 17 sets of chromosomes in an apple. Eve was traditionally 17 years of age when she fed Adam the apple. Note that there were 17 different PowerMacs made by Apple Computer.

In the Aardman film Chicken Run, the chickens did much of their plotting in Hut 17

According to hacker's lore, 17 is described at MIT as "the least random number."

17 was called by the Pythagoreans - opposition, obstruction, and evil, and the day the Devil triumphed over God.

ili mozda nesto od ovoga.....
http://primes.utm.edu/curios/page.php/17.html



_________________
In such situations, when layer is put upon layer, when all is a facade, wound within webs of deception, the truth is what you make of it.
Nothing pains a liar more than when an opponent turns one of his lies into truth.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan