Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

mensa test
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:10 pon, 26. 9. 2005    Naslov: mensa test Citirajte i odgovorite

Većinu ovog testa sam dobio ispunjeno, dio sam ja dodao, ali ostatak mi djeluje nemoguć, ko želi probati...
[url]http://www.inet.hr/~fsrica/Variousss/mensa%20test%20hrvatski.xls[/url]
Većinu ovog testa sam dobio ispunjeno, dio sam ja dodao, ali ostatak mi djeluje nemoguć, ko želi probati...
http://www.inet.hr/~fsrica/Variousss/mensa%20test%20hrvatski.xls



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 21:44 pon, 26. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanimljivo ... happytux
zanimljivo ... Tux, doing some gymnastics



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:35 pon, 26. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako te baš interesiraju rješenja upotrijebi Google, na gotovo sve daje odgovor kao prvi hit. [b]ALI[/b] ja zbilja, ali zbilja ne vidim kakve ovo ima veze s inteligencijom????? Znači netko tko nije nikada išao u školu i nezna da se vodi ledi na 32 fahrenheita on je neinteligentan!? Mislim to mi se kosi sa samom definicijom inteligencije.
Ovo ja svrstavam pod opću kulturu, poznavanje engleskog (a što ako ja govorim 7 jezika ali ne i engleski???) i malo domišljatosti kad se ulovi špranca
Ako te baš interesiraju rješenja upotrijebi Google, na gotovo sve daje odgovor kao prvi hit. ALI ja zbilja, ali zbilja ne vidim kakve ovo ima veze s inteligencijom????? Znači netko tko nije nikada išao u školu i nezna da se vodi ledi na 32 fahrenheita on je neinteligentan!? Mislim to mi se kosi sa samom definicijom inteligencije.
Ovo ja svrstavam pod opću kulturu, poznavanje engleskog (a što ako ja govorim 7 jezika ali ne i engleski???) i malo domišljatosti kad se ulovi špranca



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:35 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo u svakom slučaju nije klasičan test inteligencije... Mislim da se ovaj test riješava svojevoljno, a početna pretpostavka je da osoba koja ga ide riješavat zna engleski, ako nezna, siguran sam da ima i verzija s drugim jezicima...
Ovo u svakom slučaju nije klasičan test inteligencije... Mislim da se ovaj test riješava svojevoljno, a početna pretpostavka je da osoba koja ga ide riješavat zna engleski, ako nezna, siguran sam da ima i verzija s drugim jezicima...



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:24 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo, opet neki test,ali ne inteligencije...

[url=http://www.inet.hr/~fsrica/Variousss/brain.exe]brain test[/url]
evo, opet neki test,ali ne inteligencije...

brain test



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:34 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i jedan zgodan test iteligencje rađen u flashu.....
[url=http://www.inet.hr/~fsrica/Variousss/iqtest.exe].........................[/url]


[color=darkred][b]Admin edit:[/b] Ivancica tvrdi da je file zarazen nekakvim virusom; ja nemam mogucnost provjeriti, pa odlucite sami (npr. prema narednim postovima) da li zelite skinuti file ili ne.[/color]
Evo i jedan zgodan test iteligencje rađen u flashu.....
.........................


Admin edit: Ivancica tvrdi da je file zarazen nekakvim virusom; ja nemam mogucnost provjeriti, pa odlucite sami (npr. prema narednim postovima) da li zelite skinuti file ili ne.



_________________
Super Nut Chase
moj site


Zadnja promjena: Saf; 15:38 uto, 27. 9. 2005; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 11:27 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Saf"]Evo i jedan zgodan test iteligencje rađen u flashu.....
[url=http://www.inet.hr/~fsrica/Variousss/iqtest.exe].........................[/url][/quote]

Ovaj link ima virus.... nemojte ga klikat
Saf (napisa):
Evo i jedan zgodan test iteligencje rađen u flashu.....
.........................


Ovaj link ima virus.... nemojte ga klikat



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 11:41 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa ja sam ovaj test dobila vec prije dvije godine, zabavno ga je bilo rijesavat..... :lol: :lol: :lol: :lol:
pa ja sam ovaj test dobila vec prije dvije godine, zabavno ga je bilo rijesavat..... Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:49 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"][quote="Saf"]Evo i jedan zgodan test iteligencje rađen u flashu.....
[url=http://www.inet.hr/~fsrica/Variousss/iqtest.exe].........................[/url][/quote]
Ovaj link ima virus.... nemojte ga klikat[/quote]

:?:

Mene na Linuxu to ne tangira. :) Mozes li pojasniti odakle ti to da ima virus? :-k

@SAF: please, proscaniraj file. 8)
Ivančica (napisa):
Saf (napisa):
Evo i jedan zgodan test iteligencje rađen u flashu.....
.........................

Ovaj link ima virus.... nemojte ga klikat


Question

Mene na Linuxu to ne tangira. Smile Mozes li pojasniti odakle ti to da ima virus? Think

@SAF: please, proscaniraj file. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 11:54 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
:?:

Mene na Linuxu to ne tangira. :) Mozes li pojasniti odakle ti to da ima virus? :-k

@SAF: please, proscaniraj file. 8)[/quote]

Pa iskočio mi je alert na poslu čim sam kliknula :roll:
vsego (napisa):

Question

Mene na Linuxu to ne tangira. Smile Mozes li pojasniti odakle ti to da ima virus? Think

@SAF: please, proscaniraj file. Cool


Pa iskočio mi je alert na poslu čim sam kliknula Rolling Eyes



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:00 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Pa iskočio mi je alert na poslu čim sam kliknula :roll:[/quote]

To sam i sam shvatio. :roll: Pitane je [b]sto[/b] ti je javio (npr. [b]koji[/b] virus), jer ima programa koji vriste na svaki .exe da [i]mozda[/i] ima virus... :)

Ubacih upozorenje gore, pa neka ljudi sami procijene. 8)
Ivančica (napisa):
Pa iskočio mi je alert na poslu čim sam kliknula Rolling Eyes


To sam i sam shvatio. Rolling Eyes Pitane je sto ti je javio (npr. koji virus), jer ima programa koji vriste na svaki .exe da mozda ima virus... Smile

Ubacih upozorenje gore, pa neka ljudi sami procijene. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 12:22 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Ivančica"]Pa iskočio mi je alert na poslu čim sam kliknula :roll:[/quote]

To sam i sam shvatio. :roll: Pitane je [b]sto[/b] ti je javio (npr. [b]koji[/b] virus), jer ima programa koji vriste na svaki .exe da [i]mozda[/i] ima virus... :)

Ubacih upozorenje gore, pa neka ljudi sami procijene. 8)[/quote]

Ovaj ne vrišti na svaki.... a koji je? Pa, hm.... nisam gledala. Samo je napiso da ga se riješio i ja zatvorila bez gledanja :-)

PE_CIH.DAM piše u logu
vsego (napisa):
Ivančica (napisa):
Pa iskočio mi je alert na poslu čim sam kliknula Rolling Eyes


To sam i sam shvatio. Rolling Eyes Pitane je sto ti je javio (npr. koji virus), jer ima programa koji vriste na svaki .exe da mozda ima virus... Smile

Ubacih upozorenje gore, pa neka ljudi sami procijene. Cool


Ovaj ne vrišti na svaki.... a koji je? Pa, hm.... nisam gledala. Samo je napiso da ga se riješio i ja zatvorila bez gledanja Smile

PE_CIH.DAM piše u logu



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:44 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:thankyou:

Za one koje zanima... [url=http://www.trendmicro.com/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName=PE_CIH.DAM]clicky[/url]. 8)

Pise da se file (ili virus, nije skroz jasno) ne moze izvrsavati, no preporucuju brisanje... :( Ne cudi me, s obzirom da original (PE_CIH) formatira diskove... :blueshock:

Ako je netko na WinNT, nije ugrozen. :D Za Win2k/XP ne pise... :|
Thank you

Za one koje zanima... clicky. Cool

Pise da se file (ili virus, nije skroz jasno) ne moze izvrsavati, no preporucuju brisanje... Sad Ne cudi me, s obzirom da original (PE_CIH) formatira diskove... Disaster!!!

Ako je netko na WinNT, nije ugrozen. Very Happy Za Win2k/XP ne pise... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 13:14 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

postoji prirodna inteligencija,postoje one koje su na kulturoloskim bazama zasnivane! nasli su covjeka u africi kojem su do sada izmjerili najvisu inteligenciju a covjek je bio iz plemena i nije imao ni gace i papuce, a kamoli auto i komp :) ako se hocete forsati odite u mensu, oni svako malo na feru imaju nova testiranja i ako predjete njihov prag mozete se uclanit kod njih,ispisat sa faxa i reci JA SAM INTELIGENTAN I MENI NE TREBA ZNANJE, JA GA MOGU DAVATI OKOLO :roll: :(
ps.ovaj test je neadekvatan!! pa polovica tih stvari moze asocirati razlicite osobe na razlicite stvari! svaka osoba je individua i svaciji mozak funkcionira drukcije,isto kao i sa mrljama u psihologiji! a brijem da to jos nitko nije predlozio kao IQ test!!
postoji prirodna inteligencija,postoje one koje su na kulturoloskim bazama zasnivane! nasli su covjeka u africi kojem su do sada izmjerili najvisu inteligenciju a covjek je bio iz plemena i nije imao ni gace i papuce, a kamoli auto i komp Smile ako se hocete forsati odite u mensu, oni svako malo na feru imaju nova testiranja i ako predjete njihov prag mozete se uclanit kod njih,ispisat sa faxa i reci JA SAM INTELIGENTAN I MENI NE TREBA ZNANJE, JA GA MOGU DAVATI OKOLO Rolling Eyes Sad
ps.ovaj test je neadekvatan!! pa polovica tih stvari moze asocirati razlicite osobe na razlicite stvari! svaka osoba je individua i svaciji mozak funkcionira drukcije,isto kao i sa mrljama u psihologiji! a brijem da to jos nitko nije predlozio kao IQ test!!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 14:49 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"]postoji prirodna inteligencija,postoje one koje su na kulturoloskim bazama zasnivane![/quote]

hm ne baš tako, ali blizu ;) nijedan model inteligencije ne razvrstava na prirodnu i kulturološku, ali je inteligencija u mnogim pogledima ovisna o kulturi, tj. okolišu i testovi koji se koriste mogu biti pristrani ili nepristrani ovisno o kulturi/okolini. stvar je u tome da inteligencija prilično ovisi o podražajima iz okoline, tj. ako je tvoja okolina povoljnija to ćeš više svojih intelektualnih sposobnosti ostvariti, dok bi u lošijoj okolini tvoj intelekt bio sputan, tj. ne bi ostvario svoj potencijal.

dakako vanjski utjecaji jako ovise o tome u kakvoj kulturi živiš ;) a i sami testovi koji se primjenjuju su jako važni, iako je pravi kulturološki neovisan test dosta teško napraviti.
goc9999 (napisa):
postoji prirodna inteligencija,postoje one koje su na kulturoloskim bazama zasnivane!


hm ne baš tako, ali blizu Wink nijedan model inteligencije ne razvrstava na prirodnu i kulturološku, ali je inteligencija u mnogim pogledima ovisna o kulturi, tj. okolišu i testovi koji se koriste mogu biti pristrani ili nepristrani ovisno o kulturi/okolini. stvar je u tome da inteligencija prilično ovisi o podražajima iz okoline, tj. ako je tvoja okolina povoljnija to ćeš više svojih intelektualnih sposobnosti ostvariti, dok bi u lošijoj okolini tvoj intelekt bio sputan, tj. ne bi ostvario svoj potencijal.

dakako vanjski utjecaji jako ovise o tome u kakvoj kulturi živiš Wink a i sami testovi koji se primjenjuju su jako važni, iako je pravi kulturološki neovisan test dosta teško napraviti.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:34 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Uvjeravam vas da je onaj link virus free! Ne samo da sam ga sto put pokrenuo, nego sam ga i uploadao na stranicu s koje ga skidate, skinuo i pokrenuo 15 puta u zadnje 3 minute, i nisam naišao na nikakvo upozorenje, ali.. Ako ne želite klikat nemorate.

2.[quote="goc9999"]ps.ovaj test je neadekvatan!! pa polovica tih stvari moze asocirati razlicite osobe na razlicite stvari![/quote] Nisam siguran na koji se test ovo odnosi, ali onaj prvi koji se zovre "brain..nešto" nije predviđen da ti izračuna IQ, nego ti pokaže kojim dijelom mozga se najviše služiš, jesi li auditivanm ili vizualan tip, jesi li sistematičan ili kaotičan itd... Onaj drugi (koji navodno (ne)ima virus) mislim da ne ostavlja previše mogučnosti asociranja jer je njegova poanta ili nastavit niz (nekakvom logikom) ili zapamtiti, primjetiti neku caku.... A usporedba sa "mrljama u psihologiji" ne stoji jer te mrlje ne testiraju inteligenciju (koja se definira kao sposobnos snalaženja i riješavanja problema u nepredviđenim situacijama) nego "testiraju" duševno stanje i karakter pojedinca.....
1. Uvjeravam vas da je onaj link virus free! Ne samo da sam ga sto put pokrenuo, nego sam ga i uploadao na stranicu s koje ga skidate, skinuo i pokrenuo 15 puta u zadnje 3 minute, i nisam naišao na nikakvo upozorenje, ali.. Ako ne želite klikat nemorate.

2.
goc9999 (napisa):
ps.ovaj test je neadekvatan!! pa polovica tih stvari moze asocirati razlicite osobe na razlicite stvari!
Nisam siguran na koji se test ovo odnosi, ali onaj prvi koji se zovre "brain..nešto" nije predviđen da ti izračuna IQ, nego ti pokaže kojim dijelom mozga se najviše služiš, jesi li auditivanm ili vizualan tip, jesi li sistematičan ili kaotičan itd... Onaj drugi (koji navodno (ne)ima virus) mislim da ne ostavlja previše mogučnosti asociranja jer je njegova poanta ili nastavit niz (nekakvom logikom) ili zapamtiti, primjetiti neku caku.... A usporedba sa "mrljama u psihologiji" ne stoji jer te mrlje ne testiraju inteligenciju (koja se definira kao sposobnos snalaženja i riješavanja problema u nepredviđenim situacijama) nego "testiraju" duševno stanje i karakter pojedinca.....



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:34 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Saf"]1. Uvjeravam vas da je onaj link virus free! Ne samo da sam ga sto put pokrenuo, nego sam ga i uploadao na stranicu s koje ga skidate, skinuo i pokrenuo 15 puta u zadnje 3 minute, i nisam naišao na nikakvo upozorenje, ali.. Ako ne želite klikat nemorate.[/quote]

NHF, ja sam duzan upozoriti pucanstvo. ;) Pokrenuh ga pod WINEom i cini mi se ok (nema poruka o greskama koje bih ocekivao od virusa u ovakvom okruzenju), no previse je to pitanja... :? Odustah nakon 4-5... :oops: (pa mi je IQ ispao 25 :rotfl:)

Inace, davno je vec receno (mislim i na Forumu) da je inteligencija ono sto se mjeri testovima inteligencije... stogod to bilo! :lol: ;)
Saf (napisa):
1. Uvjeravam vas da je onaj link virus free! Ne samo da sam ga sto put pokrenuo, nego sam ga i uploadao na stranicu s koje ga skidate, skinuo i pokrenuo 15 puta u zadnje 3 minute, i nisam naišao na nikakvo upozorenje, ali.. Ako ne želite klikat nemorate.


NHF, ja sam duzan upozoriti pucanstvo. Wink Pokrenuh ga pod WINEom i cini mi se ok (nema poruka o greskama koje bih ocekivao od virusa u ovakvom okruzenju), no previse je to pitanja... Confused Odustah nakon 4-5... Embarassed (pa mi je IQ ispao 25 Valjam se po podu od smijeha)

Inace, davno je vec receno (mislim i na Forumu) da je inteligencija ono sto se mjeri testovima inteligencije... stogod to bilo! Laughing Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PIPboy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2005. (00:10:07)
Postovi: (F5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 3
Lokacija: Vault 13

PostPostano: 20:20 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po definiciji inteligencija je [b]snalazenje u nepoznatom okruzenju[/b]. 8)

Sada, ako netko zeli testirati svoj IQ , ja ga mogu zatvoriti u sobu 4x4 bez prozora i vrata, a na podu sobe orah i chasa vode. Pa izadi van...:microwave:
Po definiciji inteligencija je snalazenje u nepoznatom okruzenju. Cool

Sada, ako netko zeli testirati svoj IQ , ja ga mogu zatvoriti u sobu 4x4 bez prozora i vrata, a na podu sobe orah i chasa vode. Pa izadi van...#Microwave


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 20:23 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="saf"]Nisam siguran na koji se test ovo odnosi ...[/quote]

mislim da je kolega komentirao prvi test na stranici (onaj s kojim si otvorio topic).

[quote="saf"]A usporedba sa "mrljama u psihologiji" ne stoji jer te mrlje ne testiraju inteligenciju ([b]koja se definira kao sposobnos snalaženja i riješavanja problema u nepredviđenim situacijama[/b]) nego "testiraju" duševno stanje i karakter pojedinca.....[/quote]

mali komentar: jest da je ovo najraširenija definicija, no činjenica je da se stručnjaci još nisu usuglasili oko toga što inteligencija točno jest (zapravo ne zna se što to točno jest) i ustvari postoji cijeli niz različitih definicija (čak postoje i kategorije u koje ih se trpa!). Npr. ono što je vsego napisao nije ništa lošija definicija od tvoje (mislim da je i starija :D). Dapače za današnje uvijete "sposobnost snalaženja i rješavanja problema u nepredviđenim situacijama" je zapravo jedna od površnijih s obzirom na što sve danas znamo o inteligenciji :?
saf (napisa):
Nisam siguran na koji se test ovo odnosi ...


mislim da je kolega komentirao prvi test na stranici (onaj s kojim si otvorio topic).

saf (napisa):
A usporedba sa "mrljama u psihologiji" ne stoji jer te mrlje ne testiraju inteligenciju (koja se definira kao sposobnos snalaženja i riješavanja problema u nepredviđenim situacijama) nego "testiraju" duševno stanje i karakter pojedinca.....


mali komentar: jest da je ovo najraširenija definicija, no činjenica je da se stručnjaci još nisu usuglasili oko toga što inteligencija točno jest (zapravo ne zna se što to točno jest) i ustvari postoji cijeli niz različitih definicija (čak postoje i kategorije u koje ih se trpa!). Npr. ono što je vsego napisao nije ništa lošija definicija od tvoje (mislim da je i starija Very Happy). Dapače za današnje uvijete "sposobnost snalaženja i rješavanja problema u nepredviđenim situacijama" je zapravo jedna od površnijih s obzirom na što sve danas znamo o inteligenciji Confused



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 21:58 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@saf: pa kao sto je nemo napisao,odnosi se na tvoj test sa kojim si i zapoceo topic!!! test sa mrljama je bio usporedba sa tvojim testom! Covjece pa studiras matematiku jesi ikad cuo za odnose(ono trokut npr.)!! kao sto svaka osoba vidi drukciju sliku u tim mrljama, tako i ovdje svaka osoba moze drukcije shvatit na sto ta slova asociraju!
@nemo:kad sam rekao prirodna mislio sam na onu bogom danu,onu sto su nam roditelji dodjelili svojim genima, na onu za koje nije potrebno nikakvo znanje! i bas se i zove prirodna inteligencija. A sto se tice [quote]postoje one koje su na kulturoloskim bazama zasnivane![/quote] ima toliko inteligencija da nemozes fulat sa njihovom nomenklaturom. mozda jedino postoje neke osnovne podjele koje su generalno poznate.
@saf: pa kao sto je nemo napisao,odnosi se na tvoj test sa kojim si i zapoceo topic!!! test sa mrljama je bio usporedba sa tvojim testom! Covjece pa studiras matematiku jesi ikad cuo za odnose(ono trokut npr.)!! kao sto svaka osoba vidi drukciju sliku u tim mrljama, tako i ovdje svaka osoba moze drukcije shvatit na sto ta slova asociraju!
@nemo:kad sam rekao prirodna mislio sam na onu bogom danu,onu sto su nam roditelji dodjelili svojim genima, na onu za koje nije potrebno nikakvo znanje! i bas se i zove prirodna inteligencija. A sto se tice
Citat:
postoje one koje su na kulturoloskim bazama zasnivane!
ima toliko inteligencija da nemozes fulat sa njihovom nomenklaturom. mozda jedino postoje neke osnovne podjele koje su generalno poznate.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan