Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ForTran problemcic
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:17 ned, 9. 2. 2003    Naslov: ForTran problemcic Citirajte i odgovorite

Ovak
Imam iz praktikuma zadatak da napravim nekaj iz fortrana.
Zadatak je poprilično jednostavan (prebacivanje binarnog broja u cijeli, moš si mislit što je to teško), no ima jedan dio koji ne znam napravit (u fortranu), a to je unos podataka :shock:

Traži on da čita program znakove 0 i 1 dok ne naleti na razmak, a ona read naredba kad nekaj pročita, odma odleti u idući red, pa mi nije baš korisna previše.

Kako to napraviti?
Zna iko? (pliz :?)
Ovak
Imam iz praktikuma zadatak da napravim nekaj iz fortrana.
Zadatak je poprilično jednostavan (prebacivanje binarnog broja u cijeli, moš si mislit što je to teško), no ima jedan dio koji ne znam napravit (u fortranu), a to je unos podataka Shocked

Traži on da čita program znakove 0 i 1 dok ne naleti na razmak, a ona read naredba kad nekaj pročita, odma odleti u idući red, pa mi nije baš korisna previše.

Kako to napraviti?
Zna iko? (pliz Confused)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:24 pon, 10. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna Krcko. :D Daklem...

:krcko:
Zna Krcko. Very Happy Daklem...

Krcko, pomagaj!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:38 uto, 11. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pipls, trebam ovo.
Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz, je l' itko zna?

:krcko:
Pipls, trebam ovo.
Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiz, je l' itko zna?

Krcko, pomagaj!



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:27 uto, 11. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas ljubazno od vas sto tako visoko cijenite moje poznavanje najruznijeg programskog jezika na svijetu :roll: Problem je u tome sto takve detalje ipak ne znam napamet, a trenutno ne mogu locirati svoju kopiju Dovedana. Ono cega se sjecam o FORTRANU je da je I/O sintaksa kao da ju je smisljao naduvani hipi u doba kad jos nisam bio ni rodjen. Sto je najvjerojatnije slucaj.

Ovako cemo. Ako uspijem naci Dovedana [b]prodat[/b] cu ga C'Tebi sa skromnu cijenu od tri pingvina. Vsego ce ih ukloniti iz njegovog statusa, vidjeli smo da je u tome vjest :twisted: Ali kopanje po knjizi i proucavanje sintakse prepustam C'Tebi, ipak je to njegov zadatak.
Bas ljubazno od vas sto tako visoko cijenite moje poznavanje najruznijeg programskog jezika na svijetu Rolling Eyes Problem je u tome sto takve detalje ipak ne znam napamet, a trenutno ne mogu locirati svoju kopiju Dovedana. Ono cega se sjecam o FORTRANU je da je I/O sintaksa kao da ju je smisljao naduvani hipi u doba kad jos nisam bio ni rodjen. Sto je najvjerojatnije slucaj.

Ovako cemo. Ako uspijem naci Dovedana prodat cu ga C'Tebi sa skromnu cijenu od tri pingvina. Vsego ce ih ukloniti iz njegovog statusa, vidjeli smo da je u tome vjest Twisted Evil Ali kopanje po knjizi i proucavanje sintakse prepustam C'Tebi, ipak je to njegov zadatak.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:34 uto, 11. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne mogu se nikako sloziti s izjavom da je Fortran najruzniji programski jezik na svijetu....
istini za volju nisam vidio kako izgleda sintaksa, ali uvjeren sam da ne postoji gori jezik od assemblera (osim, naravno, strojnog)... :lol:
ne mogu se nikako sloziti s izjavom da je Fortran najruzniji programski jezik na svijetu....
istini za volju nisam vidio kako izgleda sintaksa, ali uvjeren sam da ne postoji gori jezik od assemblera (osim, naravno, strojnog)... Laughing



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:04 sri, 12. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ovako cemo. Ako uspijem naci Dovedana [b]prodat[/b] cu ga C'Tebi sa skromnu cijenu od tri pingvina. Vsego ce ih ukloniti iz njegovog statusa, vidjeli smo da je u tome vjest :twisted: Ali kopanje po knjizi i proucavanje sintakse prepustam C'Tebi, ipak je to njegov zadatak.[/quote]
Khm ja se slažem :)
Brijem da bum si vratil pingvinčeke u roku odma :)


[quote="Gogs"]ne mogu se nikako sloziti s izjavom da je Fortran najruzniji programski jezik na svijetu....
istini za volju nisam vidio kako izgleda sintaksa, ali uvjeren sam da ne postoji gori jezik od assemblera [/quote]
Oh boy, you're waaaay wrong ;)
krcko (napisa):
Ovako cemo. Ako uspijem naci Dovedana prodat cu ga C'Tebi sa skromnu cijenu od tri pingvina. Vsego ce ih ukloniti iz njegovog statusa, vidjeli smo da je u tome vjest Twisted Evil Ali kopanje po knjizi i proucavanje sintakse prepustam C'Tebi, ipak je to njegov zadatak.

Khm ja se slažem Smile
Brijem da bum si vratil pingvinčeke u roku odma Smile


Gogs (napisa):
ne mogu se nikako sloziti s izjavom da je Fortran najruzniji programski jezik na svijetu....
istini za volju nisam vidio kako izgleda sintaksa, ali uvjeren sam da ne postoji gori jezik od assemblera

Oh boy, you're waaaay wrong Wink



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:30 sri, 12. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]ne mogu se nikako sloziti s izjavom da je Fortran najruzniji programski jezik na svijetu....
istini za volju nisam vidio kako izgleda sintaksa, ali uvjeren sam da ne postoji gori jezik od assemblera (osim, naravno, strojnog)... :lol:[/quote]

Cim sa procitao krckovu izjavu, bilo mi je jasno da ces se ti javiti s Assemblerom... :D

Sinko, okusaj se u ASMLu (M$ova implementacija, po mogucnosti neka od ranih verzija). :shocked!: Samo, prije toga... kakvo cvijece volis? :roll:
Gogs (napisa):
ne mogu se nikako sloziti s izjavom da je Fortran najruzniji programski jezik na svijetu....
istini za volju nisam vidio kako izgleda sintaksa, ali uvjeren sam da ne postoji gori jezik od assemblera (osim, naravno, strojnog)... Laughing


Cim sa procitao krckovu izjavu, bilo mi je jasno da ces se ti javiti s Assemblerom... Very Happy

Sinko, okusaj se u ASMLu (M$ova implementacija, po mogucnosti neka od ranih verzija). #Shocked Samo, prije toga... kakvo cvijece volis? Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:07 čet, 13. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

e ja skonto sam
ako ikog zanima:
character*10 c
integer i
read *,c
i=1
10 print *,c(i:i)
if (i .lt. 11) goto 10
stop
end
ispisival bu ga (valjda) slovo po slovo u svoj redak ;)
e ja skonto sam
ako ikog zanima:
character*10 c
integer i
read *,c
i=1
10 print *,c(i:i)
if (i .lt. 11) goto 10
stop
end
ispisival bu ga (valjda) slovo po slovo u svoj redak Wink



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan