Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prigovori na ponasanje asistenata
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:58 pet, 10. 12. 2004    Naslov: Prigovori na ponasanje asistenata Citirajte i odgovorite

Ovakav topic je vec bio, no otisao je jako u off-topic, pa ga zamjenjujem novim. 8) Stara najava ostaje na snazi:

[quote="krcko"]Ideja za topic potekla je [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1204]odavdje[/url]. Vrijede ista pravila kao za [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=879]prigovore na ponasanje demosa[/url]. Zamolio bih da pokusate biti sto konstruktivniji, jer jedino tako moze biti neke koristi od prigovaranja. Flejmanje, off-topičarenje i komentare tipa 'ne svidja mi se njegova frizura' brisat cu bez griznje savjesti.[/quote]

Stari topic mozete naci [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1253]ovdje[/url] (za koju godinu, imat cemo vezanu listu ovakvih topica :g:).
Ovakav topic je vec bio, no otisao je jako u off-topic, pa ga zamjenjujem novim. Cool Stara najava ostaje na snazi:

krcko (napisa):
Ideja za topic potekla je odavdje. Vrijede ista pravila kao za prigovore na ponasanje demosa. Zamolio bih da pokusate biti sto konstruktivniji, jer jedino tako moze biti neke koristi od prigovaranja. Flejmanje, off-topičarenje i komentare tipa 'ne svidja mi se njegova frizura' brisat cu bez griznje savjesti.


Stari topic mozete naci ovdje (za koju godinu, imat cemo vezanu listu ovakvih topica Mr. Green).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 1:57 sub, 11. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

version 2.0 :P

da ja razbijem led... :)

jedna stvar na koju se studenti podsjete za svakih rokova je ta da... pa, cekanje rezultata pismenih je jedna uznemiravajuca stvar. 8-[
dobro, napisala sam pismeni, predala, i sad pise da trebam cekat dva dana rezultate...
dva dana kontempliram - kojoj ocjeni se ima smisla nadat? ima li se smisla nadat necem kul, i da li se uopce ima smisla nadat prolazu? hmmm... i dode dan, ustanes se ujutro jer pise da su rezultati u 10 ujutro. i dodes na fax u 10, sretnes one iste koje si sreo na pismenom, svi u najmanju ruku nervoznasti. i dobro, uzme se kava na aparatu, izade pred zgradu, visi se u smrdioni, uci se oglasna ploca napamet... rezultata nema... oko 11, 11ipo, ruke se tresu od silnih capuccina i konstantnog iscekivanja :sick:, vracam se iz cumeza ocekujuci jos jedan tuzni uzdah ostalih koji vjerno cekaju pod oglasnom... kad ono! ta-da! rezultati konacno stigli... wheee... al ej, mamblgrambl, gle prosla sam, idem na usmeni, mogla sam u ovih sat vremena i nesto naucit! eh...
[size=16]dakle[/size], dragi nasi asistenti, kad nam najavite rezultate u xy sati, a rezultati stignu u >=xy+1, studenti se osjecaju poprilicno marginalizirano jer u situaciji kad se za svaku minutu bojis da ti ne utekne, u tih sat vremena je more informacija propustilo priliku uci u zedna skladista znanja. stoga zamolba: kad procjenjujete kad bi mogli bit rezultati, zaokruzite brojku prema gore! :) jer, iako sigurno tih sat vremena nece nikome znacit ocjenu ili prolaz, stvar je psihicki puno bezbolnija. sigurna sam da shvacate :mig:

P.S. veliki :thumbup: onim asistentima koji nikad svoje studente nisu doveli u gorenavedenu situaciju. znajte da je primjeceno!
version 2.0 Razz

da ja razbijem led... Smile

jedna stvar na koju se studenti podsjete za svakih rokova je ta da... pa, cekanje rezultata pismenih je jedna uznemiravajuca stvar. Anxious
dobro, napisala sam pismeni, predala, i sad pise da trebam cekat dva dana rezultate...
dva dana kontempliram - kojoj ocjeni se ima smisla nadat? ima li se smisla nadat necem kul, i da li se uopce ima smisla nadat prolazu? hmmm... i dode dan, ustanes se ujutro jer pise da su rezultati u 10 ujutro. i dodes na fax u 10, sretnes one iste koje si sreo na pismenom, svi u najmanju ruku nervoznasti. i dobro, uzme se kava na aparatu, izade pred zgradu, visi se u smrdioni, uci se oglasna ploca napamet... rezultata nema... oko 11, 11ipo, ruke se tresu od silnih capuccina i konstantnog iscekivanja :sick:, vracam se iz cumeza ocekujuci jos jedan tuzni uzdah ostalih koji vjerno cekaju pod oglasnom... kad ono! ta-da! rezultati konacno stigli... wheee... al ej, mamblgrambl, gle prosla sam, idem na usmeni, mogla sam u ovih sat vremena i nesto naucit! eh...
dakle, dragi nasi asistenti, kad nam najavite rezultate u xy sati, a rezultati stignu u >=xy+1, studenti se osjecaju poprilicno marginalizirano jer u situaciji kad se za svaku minutu bojis da ti ne utekne, u tih sat vremena je more informacija propustilo priliku uci u zedna skladista znanja. stoga zamolba: kad procjenjujete kad bi mogli bit rezultati, zaokruzite brojku prema gore! Smile jer, iako sigurno tih sat vremena nece nikome znacit ocjenu ili prolaz, stvar je psihicki puno bezbolnija. sigurna sam da shvacate Namigujem ti, a ti ne gledas...

P.S. veliki Thumb up! onim asistentima koji nikad svoje studente nisu doveli u gorenavedenu situaciju. znajte da je primjeceno!



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir


Zadnja promjena: koryanshea; 12:54 sub, 11. 12. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:27 sub, 11. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni :? Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe :?


btw: ispiti (u svojoj papirnatoj formi :)) se poslije upisivanja u bazu predaju u "neku uberachivu" ili ostaju asistentu?
...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni Confused Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe Confused


btw: ispiti (u svojoj papirnatoj formi Smile) se poslije upisivanja u bazu predaju u "neku uberachivu" ili ostaju asistentu?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:55 sub, 11. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni :? Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe :?[/quote]

Ja to radim, ali je ta praxa diskutabilna. :? Nekima je vjerojatno puno draze da se ne vidi javno kad dobiju, na primjer, 17 od 100 bodova. :(

:idea: Uvijek mozes mailati asistentu ili ga posjetiti na prvim iducim konzultacijama... 8)

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]btw: ispiti (u svojoj papirnatoj formi :)) se poslije upisivanja u bazu predaju u "neku uberachivu" ili ostaju asistentu?[/quote]

U pravilu ostaju asistentu, no moze ih i prof. konfiscirati za svoje potrebe (sto je jako rijetka pojava). :)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni Confused Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe Confused


Ja to radim, ali je ta praxa diskutabilna. Confused Nekima je vjerojatno puno draze da se ne vidi javno kad dobiju, na primjer, 17 od 100 bodova. Sad

Idea Uvijek mozes mailati asistentu ili ga posjetiti na prvim iducim konzultacijama... Cool

ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
btw: ispiti (u svojoj papirnatoj formi Smile) se poslije upisivanja u bazu predaju u "neku uberachivu" ili ostaju asistentu?


U pravilu ostaju asistentu, no moze ih i prof. konfiscirati za svoje potrebe (sto je jako rijetka pojava). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:46 sub, 11. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni :? Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe :?[/quote]

Ja to radim, ali je ta praxa diskutabilna. :? Nekima je vjerojatno puno draze da se ne vidi javno kad dobiju, na primjer, 17 od 100 bodova. :([/quote]

Po statutu Sveucilista rezultati ispita su javni. Ja takodjer objavljujem sve. Na nekim sveucilistima vani praksa je rezultate objavljivati pod sifrom (JMBAG je dovoljno kriptican da bi mogao posluziti u tu svrhu). Cak i u trulom kapitalizmu svi koji su pisali ispit imaju pravo znati kako su napisali ostali... ne poimence, ali barem distribuciju bodova/ocjena.

[quote="vsego"][quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]btw: ispiti (u svojoj papirnatoj formi :)) se poslije upisivanja u bazu predaju u "neku uberachivu" ili ostaju asistentu?[/quote]

U pravilu ostaju asistentu, no moze ih i prof. konfiscirati za svoje potrebe (sto je jako rijetka pojava). :)[/quote]

Osim ako je komisijski. Tada se redovito proslijedjuju povjerenstvu.
vsego (napisa):
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni Confused Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe Confused


Ja to radim, ali je ta praxa diskutabilna. Confused Nekima je vjerojatno puno draze da se ne vidi javno kad dobiju, na primjer, 17 od 100 bodova. Sad


Po statutu Sveucilista rezultati ispita su javni. Ja takodjer objavljujem sve. Na nekim sveucilistima vani praksa je rezultate objavljivati pod sifrom (JMBAG je dovoljno kriptican da bi mogao posluziti u tu svrhu). Cak i u trulom kapitalizmu svi koji su pisali ispit imaju pravo znati kako su napisali ostali... ne poimence, ali barem distribuciju bodova/ocjena.

vsego (napisa):
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
btw: ispiti (u svojoj papirnatoj formi Smile) se poslije upisivanja u bazu predaju u "neku uberachivu" ili ostaju asistentu?


U pravilu ostaju asistentu, no moze ih i prof. konfiscirati za svoje potrebe (sto je jako rijetka pojava). Smile


Osim ako je komisijski. Tada se redovito proslijedjuju povjerenstvu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 19:51 sub, 11. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"][quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni :? Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe :?[/quote]

Ja to radim, ali je ta praxa diskutabilna. :? Nekima je vjerojatno puno draze da se ne vidi javno kad dobiju, na primjer, 17 od 100 bodova. :([/quote]

Po statutu Sveucilista rezultati ispita su javni. Ja takodjer objavljujem sve. Na nekim sveucilistima vani praksa je rezultate objavljivati pod sifrom (JMBAG je dovoljno kriptican da bi mogao posluziti u tu svrhu). Cak i u trulom kapitalizmu svi koji su pisali ispit imaju pravo znati kako su napisali ostali... ne poimence, ali barem distribuciju bodova/ocjena.

[/quote]

Neki profesori s naseg faksa takvu tehniku vec primjenjuju i smatram ju jako dobrom
krcko (napisa):
vsego (napisa):
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
...i da se na rezultatima napise i broj bodova za studente koji nisu prosli pismeni Confused Poprilicno je bitno, pogotovo ako se ne mogu pojaviti u terminu za zalbe Confused


Ja to radim, ali je ta praxa diskutabilna. Confused Nekima je vjerojatno puno draze da se ne vidi javno kad dobiju, na primjer, 17 od 100 bodova. Sad


Po statutu Sveucilista rezultati ispita su javni. Ja takodjer objavljujem sve. Na nekim sveucilistima vani praksa je rezultate objavljivati pod sifrom (JMBAG je dovoljno kriptican da bi mogao posluziti u tu svrhu). Cak i u trulom kapitalizmu svi koji su pisali ispit imaju pravo znati kako su napisali ostali... ne poimence, ali barem distribuciju bodova/ocjena.



Neki profesori s naseg faksa takvu tehniku vec primjenjuju i smatram ju jako dobrom



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 17:21 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Zalba na zalbe Citirajte i odgovorite

:roll:
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=41673#41673

[color=darkred][b]admin edit:[/b] Khm, khm, dakle da bude malo informativnije, ovo je link na [i]zalbu na zalbe[/i] napisan na podforumu za Elementarnu matematiku.[/color]
Rolling Eyes
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=41673#41673

admin edit: Khm, khm, dakle da bude malo informativnije, ovo je link na zalbu na zalbe napisan na podforumu za Elementarnu matematiku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 17:50 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tnx steel... :oops:
ja sam se toliko tamo ispisala da sam ostala speachless.. :twisted:
Tnx steel... Embarassed
ja sam se toliko tamo ispisala da sam ostala speachless.. Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Gost






PostPostano: 17:33 pet, 13. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bih htio prigovoriti na vjezbe iz analize 3 od Mee koje su se odrzale ovu srijedu. Tj. bilo je ocito da joj se uopce nije dalo predavati, a to nije ni bio prvi put da joj se srijedom nije dalo predavati. Na ocitiji dokaz toga je njen rukopis. Inace je uredu, ali ovaj put je bio grozan. Mozda jedan od razloga je taj sto su vjezbe kasnije, tek u 16:00, ali opet, to nije razlog da mi, studenti moramo zbog toga patiti!!!
Ja bih htio prigovoriti na vjezbe iz analize 3 od Mee koje su se odrzale ovu srijedu. Tj. bilo je ocito da joj se uopce nije dalo predavati, a to nije ni bio prvi put da joj se srijedom nije dalo predavati. Na ocitiji dokaz toga je njen rukopis. Inace je uredu, ali ovaj put je bio grozan. Mozda jedan od razloga je taj sto su vjezbe kasnije, tek u 16:00, ali opet, to nije razlog da mi, studenti moramo zbog toga patiti!!!


[Vrh]
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 20:18 pet, 13. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Ja bih htio prigovoriti na vjezbe iz analize 3 od Mee koje su se odrzale ovu srijedu. Tj. bilo je ocito da joj se uopce nije dalo predavati, a to nije ni bio prvi put da joj se srijedom nije dalo predavati. Na ocitiji dokaz toga je njen rukopis. Inace je uredu, ali ovaj put je bio grozan. Mozda jedan od razloga je taj sto su vjezbe kasnije, tek u 16:00, ali opet, to nije razlog da mi, studenti moramo zbog toga patiti!!![/quote]

meni se nije tako cinilo, i sad i inace su mi vjezbe bas ok, svidja mi se sto mogu vidjeti dal razumijem il ne, jer nam asistentica Mea ne servira sve pa moramo i sami malo razmislit... a sto se rukopisa tice, takodjer se ne slazem, nije ne znam kakav, ali u svakom slucaju citljiv.. doduse, ako malo popricas s nekim, odmah se mozes izgubit posto se ploca ne popunjava u nekom logicnom slijedu, ali tim bolje, znas da moras bit na oprezu :lol:
dobro, zapravo osrednje povlacim ono oko rukopisa jer sjedim u prvoj klupi pa bi bilo stvarno zabrinjavajuce kad ni ja ne bi mogla procitat :shock:
Anonymous (napisa):
Ja bih htio prigovoriti na vjezbe iz analize 3 od Mee koje su se odrzale ovu srijedu. Tj. bilo je ocito da joj se uopce nije dalo predavati, a to nije ni bio prvi put da joj se srijedom nije dalo predavati. Na ocitiji dokaz toga je njen rukopis. Inace je uredu, ali ovaj put je bio grozan. Mozda jedan od razloga je taj sto su vjezbe kasnije, tek u 16:00, ali opet, to nije razlog da mi, studenti moramo zbog toga patiti!!!


meni se nije tako cinilo, i sad i inace su mi vjezbe bas ok, svidja mi se sto mogu vidjeti dal razumijem il ne, jer nam asistentica Mea ne servira sve pa moramo i sami malo razmislit... a sto se rukopisa tice, takodjer se ne slazem, nije ne znam kakav, ali u svakom slucaju citljiv.. doduse, ako malo popricas s nekim, odmah se mozes izgubit posto se ploca ne popunjava u nekom logicnom slijedu, ali tim bolje, znas da moras bit na oprezu Laughing
dobro, zapravo osrednje povlacim ono oko rukopisa jer sjedim u prvoj klupi pa bi bilo stvarno zabrinjavajuce kad ni ja ne bi mogla procitat Shocked



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Gost






PostPostano: 11:40 pet, 24. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, upravo mi zavrsio pismeni. Pisala sam u 001 od 9i10 do 11i10 i tako, u 10i01 usetali prof T. Sikic i jos jedna zenska osoba (mozda asistentica).
Oni su, zajedno s asistentom koji nas je cuvao, u straznjem dijelu predavaone poceli raspravljati o necemu (mislim o kolokvijima iz nekog predmeta) tzv. stisanim glasom. No, to nije bio sapat iako i on sam po sebi moze umanjiti koncentraciju, po mojoj slobodnoj procjeni pricali su u pola glasa.
I drugi studenti su primijetili tu raspravu/dogovor pa su se nekoliko puta okretali (mozda u nadi da ce netko primijetiti da rasprava ometa koncentraciju?!). Pokusala sam na neko vrijeme zacepiti usi, oni se nisu culi, al mi to bas i nije prirodan polozaj za pisanje pismenog.
30 minuta kasnije, rasprava/dogovor je zavrsio i koncentracija je ponovno mogla biti na potrebnom nivou.
Zar se taj dogovor/rasprava bas morao voditi tijekom pismenih ispita? Nije se moglo naci neki drugi termin pa se dogovarati u kabinetu nekog od prisutnih?
Eto, upravo mi zavrsio pismeni. Pisala sam u 001 od 9i10 do 11i10 i tako, u 10i01 usetali prof T. Sikic i jos jedna zenska osoba (mozda asistentica).
Oni su, zajedno s asistentom koji nas je cuvao, u straznjem dijelu predavaone poceli raspravljati o necemu (mislim o kolokvijima iz nekog predmeta) tzv. stisanim glasom. No, to nije bio sapat iako i on sam po sebi moze umanjiti koncentraciju, po mojoj slobodnoj procjeni pricali su u pola glasa.
I drugi studenti su primijetili tu raspravu/dogovor pa su se nekoliko puta okretali (mozda u nadi da ce netko primijetiti da rasprava ometa koncentraciju?!). Pokusala sam na neko vrijeme zacepiti usi, oni se nisu culi, al mi to bas i nije prirodan polozaj za pisanje pismenog.
30 minuta kasnije, rasprava/dogovor je zavrsio i koncentracija je ponovno mogla biti na potrebnom nivou.
Zar se taj dogovor/rasprava bas morao voditi tijekom pismenih ispita? Nije se moglo naci neki drugi termin pa se dogovarati u kabinetu nekog od prisutnih?


[Vrh]
tsikic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2005. (20:51:26)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 16:13 pet, 24. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Upravo mi je kolega Shego skrenuo pažnju na moje neprimjereno ponasanje prilikom pismenog ispita u 101. Stvarno nisam bio svjestan toga da smo, pogotovo ja, preglasni i da ometamo studente koji pisu teske i bremenite pismene. Salu na stranu jos jednom se ispricavam i molim mlade kolege da ubuduce u slicnoj situaciji odmah skrenu mi pozornost da sam previse bucan.
Upravo mi je kolega Shego skrenuo pažnju na moje neprimjereno ponasanje prilikom pismenog ispita u 101. Stvarno nisam bio svjestan toga da smo, pogotovo ja, preglasni i da ometamo studente koji pisu teske i bremenite pismene. Salu na stranu jos jednom se ispricavam i molim mlade kolege da ubuduce u slicnoj situaciji odmah skrenu mi pozornost da sam previse bucan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:24 pet, 24. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vas sam imenovala zato jer jedino Vase ime znam, a htjela sam da situacija dobije na konkretnosti.
Vas sam imenovala zato jer jedino Vase ime znam, a htjela sam da situacija dobije na konkretnosti.


[Vrh]
furka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2007. (10:49:07)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:03 uto, 19. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozalila bih se na asistenticu Martinu Barberic,
pokazuje veoma slabo poznavanje gradiva, tvrdoglav i hladan je predavac.

Pripremam se za kolokvij iz konstruktivnih i bez obzira sto sam bila redovna na vjezbama, nije mi imalo koristi.
Dosta sam pricala sa svojim kolegicama i svi se tuze na nju kako lose predaje i jos uz sve to ima svoja neka X-pavila.
Npr. na popravni kolokvij se moras najaviti mailom tocno do odredenog dana i ako se nisi najavio tocno do tog dana padas kolegij!!!
JEdnom smo joj nasli gresku u zadatku i bila je toliko tvrdoglava da nas nije htjela ni saslusati, vec je bez obrazlozenja zasto je njeno tocno rekla:"meni tako pise u papirima" i nastavila dalje..

Sire se glasine da je bila jako dobar student kada je studirala, ali kao asistentica jednostavno nije dobra.
Ipak cemo mi jednoga dana biti profesori i trebali bismo se ugledati na svoje profesore, ali ne na ovakve.

Ipak dolaze nove generacije i treba misliti na njih.
Pozalila bih se na asistenticu Martinu Barberic,
pokazuje veoma slabo poznavanje gradiva, tvrdoglav i hladan je predavac.

Pripremam se za kolokvij iz konstruktivnih i bez obzira sto sam bila redovna na vjezbama, nije mi imalo koristi.
Dosta sam pricala sa svojim kolegicama i svi se tuze na nju kako lose predaje i jos uz sve to ima svoja neka X-pavila.
Npr. na popravni kolokvij se moras najaviti mailom tocno do odredenog dana i ako se nisi najavio tocno do tog dana padas kolegij!!!
JEdnom smo joj nasli gresku u zadatku i bila je toliko tvrdoglava da nas nije htjela ni saslusati, vec je bez obrazlozenja zasto je njeno tocno rekla:"meni tako pise u papirima" i nastavila dalje..

Sire se glasine da je bila jako dobar student kada je studirala, ali kao asistentica jednostavno nije dobra.
Ipak cemo mi jednoga dana biti profesori i trebali bismo se ugledati na svoje profesore, ali ne na ovakve.

Ipak dolaze nove generacije i treba misliti na njih.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mbarberic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 03. 2007. (19:59:25)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 18:58 pon, 25. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="furka"]Pripremam se za kolokvij iz konstruktivnih i bez obzira sto sam bila redovna na vjezbama, nije mi imalo koristi.
[/quote]
Budući da ne znam tko ste, ne mogu znati jeste li dolazili na konzultacije. Tamo sam nekoliko puta znala naglasiti da je ovaj kolegij baš specifičan - možete kod kuće riješiti velike količine zadataka i doći na kolokvij, a ne sjetiti se dobrog pristupa zadatku.
[quote="furka"]
Dosta sam pricala sa svojim kolegicama i svi se tuze na nju kako lose predaje i jos uz sve to ima svoja neka X-pavila.
Npr. na popravni kolokvij se moras najaviti mailom tocno do odredenog dana i ako se nisi najavio tocno do tog dana padas kolegij!!!
[/quote]
To pravilo je vrijedilo za popravni kolokvij. Smatram da je rok od otprilike dva tjedna (od najave da će se trebati prijaviti) bio sasvim dovoljan da se studenti kojima je stalo da predmet polože uspiju prijaviti na popravak.
Kao što vidite, to pravilo ne vrijedi za drugi popravni - dakle, pravila su tu da se mijenjaju ako ne valjaju.
Niste spomenuli pravilo da tko dolazi redovito na nastavu dobije 6 gratis bodova koja se zbrajaju neovisno o tome jeste li prošli ili ne. S obzirom da je to naišlo na pozitivne reakcije, ipak nisu sva pravila tzv X-pravila.
[quote="furka"]
JEdnom smo joj nasli gresku u zadatku i bila je toliko tvrdoglava da nas nije htjela ni saslusati, vec je bez obrazlozenja zasto je njeno tocno rekla:"meni tako pise u papirima" i nastavila dalje..
[/quote]
Gradiva je bilo mnogo i na žalost, kada bih se zadržala na nekim zadacima da ih bolje razjasnim, drugi zadaci su morali trpiti.
Ako Vam nešto nije bilo jasno, uvijek ste mogli doći na konzultacije - znala sam ostajati i pola sata duže da studenti(ca)ma razjasnim što im nije jasno. Budući da je grupica koja je dolazila na konzultacije bila manje-više konstanta, njima je očito nešto od onoga što sam govorila bilo jasnije (inače bi odmah na početku odustali od dolaska na konzultacije).
furka (napisa):
Pripremam se za kolokvij iz konstruktivnih i bez obzira sto sam bila redovna na vjezbama, nije mi imalo koristi.

Budući da ne znam tko ste, ne mogu znati jeste li dolazili na konzultacije. Tamo sam nekoliko puta znala naglasiti da je ovaj kolegij baš specifičan - možete kod kuće riješiti velike količine zadataka i doći na kolokvij, a ne sjetiti se dobrog pristupa zadatku.
furka (napisa):

Dosta sam pricala sa svojim kolegicama i svi se tuze na nju kako lose predaje i jos uz sve to ima svoja neka X-pavila.
Npr. na popravni kolokvij se moras najaviti mailom tocno do odredenog dana i ako se nisi najavio tocno do tog dana padas kolegij!!!

To pravilo je vrijedilo za popravni kolokvij. Smatram da je rok od otprilike dva tjedna (od najave da će se trebati prijaviti) bio sasvim dovoljan da se studenti kojima je stalo da predmet polože uspiju prijaviti na popravak.
Kao što vidite, to pravilo ne vrijedi za drugi popravni - dakle, pravila su tu da se mijenjaju ako ne valjaju.
Niste spomenuli pravilo da tko dolazi redovito na nastavu dobije 6 gratis bodova koja se zbrajaju neovisno o tome jeste li prošli ili ne. S obzirom da je to naišlo na pozitivne reakcije, ipak nisu sva pravila tzv X-pravila.
furka (napisa):

JEdnom smo joj nasli gresku u zadatku i bila je toliko tvrdoglava da nas nije htjela ni saslusati, vec je bez obrazlozenja zasto je njeno tocno rekla:"meni tako pise u papirima" i nastavila dalje..

Gradiva je bilo mnogo i na žalost, kada bih se zadržala na nekim zadacima da ih bolje razjasnim, drugi zadaci su morali trpiti.
Ako Vam nešto nije bilo jasno, uvijek ste mogli doći na konzultacije - znala sam ostajati i pola sata duže da studenti(ca)ma razjasnim što im nije jasno. Budući da je grupica koja je dolazila na konzultacije bila manje-više konstanta, njima je očito nešto od onoga što sam govorila bilo jasnije (inače bi odmah na početku odustali od dolaska na konzultacije).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sasuke
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 06. 2005. (19:22:00)
Postovi: (47)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 11 - 16
Lokacija: zemlja

PostPostano: 22:30 pon, 25. 6. 2007    Naslov: popravni kolokvij iz konstruktivnih metoda u geometriji Citirajte i odgovorite

sto se tice popravnog kolokvija, mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok u devetom mjesecu, da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati 18 bodova ili vise da bi pristupili kolokviju, nakon pada 1.kolokvija.
nekima to znaci pad godine, a zbog cega??! zbog takvih uvjeta. govorim o jednom predmetu u 2.godini i mislim da bi bilo logicno da nam asistentica barberic dozvoli da izidjemo na taj slavni rok, pa ako se proslavimo- a dugo je ljeto, da uspjesno polozimo taj kolegij.
hvala!! :idea:
sto se tice popravnog kolokvija, mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok u devetom mjesecu, da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati 18 bodova ili vise da bi pristupili kolokviju, nakon pada 1.kolokvija.
nekima to znaci pad godine, a zbog cega??! zbog takvih uvjeta. govorim o jednom predmetu u 2.godini i mislim da bi bilo logicno da nam asistentica barberic dozvoli da izidjemo na taj slavni rok, pa ako se proslavimo- a dugo je ljeto, da uspjesno polozimo taj kolegij.
hvala!! Idea



_________________
Never let the fear of striking out keep you from playing the game.

nyx
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:36 pon, 25. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od kad uvjete za izlazak na kolokvij donose asistenti? :-k Prof. to [b]moze[/b] prepustiti asistentu, no opet je to [b]njegova (njezina)[/b] odluka, a ne asistentova... :?

Dakle, ako mislite da uvijet nije u redu, obratite se direktno profesoru; to ipak ne spada pod "prigovore na ponasanje asistenata" i ne treba se sada nabacivati na Martinu samo zato jer je dostupna. :ccc:
Od kad uvjete za izlazak na kolokvij donose asistenti? Think Prof. to moze prepustiti asistentu, no opet je to njegova (njezina) odluka, a ne asistentova... Confused

Dakle, ako mislite da uvijet nije u redu, obratite se direktno profesoru; to ipak ne spada pod "prigovore na ponasanje asistenata" i ne treba se sada nabacivati na Martinu samo zato jer je dostupna. Ccc.... Sram te bilo...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 23:26 uto, 26. 6. 2007    Naslov: Re: popravni kolokvij iz konstruktivnih metoda u geometriji Citirajte i odgovorite

[quote="Sasuke"]sto se tice popravnog kolokvija, mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok u devetom mjesecu, da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati 18 bodova ili vise da bi pristupili kolokviju, nakon pada 1.kolokvija.[/quote]

Kako zvuci ovo? :wacky:

[quote="Sasuke (varirao cinik)"]sto se tice [i]usmenog ispita[/i], mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok [i]da dobijemo neku ocjenu[/i], da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati [i]50%[/i] bodova ili /vise da bi pristupili [i]usmenom ispitu[/i], nakon pada 1.kolokvija?[/quote]

(radi dobro i sa prijemnim ispitom umjesto usmenog :silly:)

Pravila ne sluze da ih se slijepo :soldiersalute: postuje - nisu iznad ljudi. No, pravila sluze da suzivot i uspjesno funkcioniranje drustva moze postojati, pa i njihovo postivanje ima prilicno smisla (ovo vrijedi za vecinu pametnijih pravila vecinu vremena).

Razmisljajmo cemu ovakva pravila (:rules:):
:prodike: Ako netko ovom ili onom metodom nije uspio sakupiti neki minimum bodova ( = oznaka za ulozeni trud & rad za kolegij), zasto bi ta osoba smjela poloziti taj kolegij? Zato da svi imaju "jednake sanse"? :prodike: Ne, to nije davanje jednakih sansi -- davanje jednakih sansi se ostvaruje tako da se svakom studentu individualno daju sumjerljive mogucnosti i obaveze, koje mogu ovisiti o nekim relativno objektivnim parametrima (bolestima, ovim ili onim opravdanim obavezama), te se onda prepusti studentu da izvrsi zadane mu zadace. :prodike: Ako to ne ostvari, ne zadovoljava uvjete i ne moze imati polozen kolegij. Ako to ostvari, onda "zasluzuje" poloziti kolegij.

:prodike: Zasluzivanje polaganja kolegija mjeri se, dakle, ulozenim radom & trudom, a ne kriterijima tipa "pad godine" (kojiput, ali samo iznimno, moralno je i to uzeti u obzir, ali pod specificnim uvjetima). :prodike:

Moguce je da je ovo pravilo previse strogo ili restriktivno, no onda treba osporavati tehnicke elemente pravila :kipar:, jer nacelno nema objektivnih prigovora, a ne javno napadati asistenticu.

Kvalteta svakog nastavnika (:prodike: asistenta i profesora) ovisi o njihovim predavackim sposobnostima i znanju, no i o pravednosti (koja se uvjetno ovdje moze opisati kao kvalitetno baratanje pravilima -- postivanje, ali i krsenje) i opcenitoj dostupnosti, a i jos trenutno nebitnom kojecemu.

Bivanje ispod prihvatljivih razina po ovim kategorijama je razuman povod za prigovor bas ovdje (u ovoj temi na forumu), no od svih navedenih kritika ne vidim niti jedan argumentirani napad na bilo koju od tih kateogorija (osim onoga sa "pisanjem u papirima", no ne mogu odoljeti dojmu da je to bila jedna nezgoda uzrokovana zurbom, a ne kolegicina redovita praksa -- slazem se da takva praksa nije prihvatljiva).

Cini mi se :grebgreb: da ovdje ima vise gomilanja osobnih antipatija mladih koleg(ic)a (zeljnih "prolaza" vise nego znanja) prema jednoj mladoj asistentici, a kojoj je vjerojatno najveci grijeh sto ne utjeruje strah :kidam: u kosti studenata (kao sto to samo svojim izgledom (:verytwisted:) nas stovani administrator :wob: radi (nhf, vsego)).

Stoga, chill down -- javno kritizirajte kada imate cime i zasto.



'ave fun!

p.s. alaj sam se raspistoljio sa ovim smajlicima.

Sinisa
Sasuke (napisa):
sto se tice popravnog kolokvija, mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok u devetom mjesecu, da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati 18 bodova ili vise da bi pristupili kolokviju, nakon pada 1.kolokvija.


Kako zvuci ovo? Tup, tup, tup,...

Sasuke (varirao cinik) (napisa):
sto se tice usmenog ispita, mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok da dobijemo neku ocjenu, da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati 50% bodova ili /vise da bi pristupili usmenom ispitu, nakon pada 1.kolokvija?


(radi dobro i sa prijemnim ispitom umjesto usmenog #Silly)

Pravila ne sluze da ih se slijepo Aye, aye, sir! postuje - nisu iznad ljudi. No, pravila sluze da suzivot i uspjesno funkcioniranje drustva moze postojati, pa i njihovo postivanje ima prilicno smisla (ovo vrijedi za vecinu pametnijih pravila vecinu vremena).

Razmisljajmo cemu ovakva pravila (Read the rules, please!):
Drzim prodike Ako netko ovom ili onom metodom nije uspio sakupiti neki minimum bodova ( = oznaka za ulozeni trud & rad za kolegij), zasto bi ta osoba smjela poloziti taj kolegij? Zato da svi imaju "jednake sanse"? Drzim prodike Ne, to nije davanje jednakih sansi – davanje jednakih sansi se ostvaruje tako da se svakom studentu individualno daju sumjerljive mogucnosti i obaveze, koje mogu ovisiti o nekim relativno objektivnim parametrima (bolestima, ovim ili onim opravdanim obavezama), te se onda prepusti studentu da izvrsi zadane mu zadace. Drzim prodike Ako to ne ostvari, ne zadovoljava uvjete i ne moze imati polozen kolegij. Ako to ostvari, onda "zasluzuje" poloziti kolegij.

Drzim prodike Zasluzivanje polaganja kolegija mjeri se, dakle, ulozenim radom & trudom, a ne kriterijima tipa "pad godine" (kojiput, ali samo iznimno, moralno je i to uzeti u obzir, ali pod specificnim uvjetima). Drzim prodike

Moguce je da je ovo pravilo previse strogo ili restriktivno, no onda treba osporavati tehnicke elemente pravila Kipar, jer nacelno nema objektivnih prigovora, a ne javno napadati asistenticu.

Kvalteta svakog nastavnika (Drzim prodike asistenta i profesora) ovisi o njihovim predavackim sposobnostima i znanju, no i o pravednosti (koja se uvjetno ovdje moze opisati kao kvalitetno baratanje pravilima – postivanje, ali i krsenje) i opcenitoj dostupnosti, a i jos trenutno nebitnom kojecemu.

Bivanje ispod prihvatljivih razina po ovim kategorijama je razuman povod za prigovor bas ovdje (u ovoj temi na forumu), no od svih navedenih kritika ne vidim niti jedan argumentirani napad na bilo koju od tih kateogorija (osim onoga sa "pisanjem u papirima", no ne mogu odoljeti dojmu da je to bila jedna nezgoda uzrokovana zurbom, a ne kolegicina redovita praksa – slazem se da takva praksa nije prihvatljiva).

Cini mi se Kotacici rade 100 na sat da ovdje ima vise gomilanja osobnih antipatija mladih koleg(ic)a (zeljnih "prolaza" vise nego znanja) prema jednoj mladoj asistentici, a kojoj je vjerojatno najveci grijeh sto ne utjeruje strah Kidam nalijevo u kosti studenata (kao sto to samo svojim izgledom (Very twisted) nas stovani administrator Bow to the left radi (nhf, vsego)).

Stoga, chill down – javno kritizirajte kada imate cime i zasto.



'ave fun!

p.s. alaj sam se raspistoljio sa ovim smajlicima.

Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 0:48 sri, 27. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="Sasuke"]sto se tice popravnog kolokvija, mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok u devetom mjesecu, da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati 18 bodova ili vise da bi pristupili kolokviju, nakon pada 1.kolokvija.[/quote]

Kako zvuci ovo? :wacky:
[/quote]

ja ništa ne čujem!?
;)

što se tiče ostatka tvog govora, mislim da je u prvotnom postu više nego dovoljno opravdano primjedba za razmisliti (to ostavljam vama koji zapravo i znate asistenticu). Raspisao si se više propovjednički i zaštitnički (pretpostavljam da znaš asistenticu i da ste prijatelji?) nego usmjereno i razumno, imho.

nekoliko citata (u biti većina post-a) koje smatram da zadovoljavaju kriterij ove teme...
[quote="furka"]pokazuje veoma slabo poznavanje gradiva, tvrdoglav i hladan je predavac.

Dosta sam pricala sa svojim kolegicama i svi se tuze na nju kako lose predaje i jos uz sve to ima svoja neka X-pavila.

JEdnom smo joj nasli gresku u zadatku i bila je toliko tvrdoglava da nas nije htjela ni saslusati, vec je bez obrazlozenja zasto je njeno tocno rekla:"meni tako pise u papirima" i nastavila dalje..

Sire se glasine da je bila jako dobar student kada je studirala, ali kao asistentica jednostavno nije dobra.
[/quote]
cinik (napisa):
Sasuke (napisa):
sto se tice popravnog kolokvija, mislim da nije u redu- kad vec imamo neku sansu/rok u devetom mjesecu, da nam postavljaju neke uvjete, tipa, da moramo imati 18 bodova ili vise da bi pristupili kolokviju, nakon pada 1.kolokvija.


Kako zvuci ovo? Tup, tup, tup,...


ja ništa ne čujem!?
Wink

što se tiče ostatka tvog govora, mislim da je u prvotnom postu više nego dovoljno opravdano primjedba za razmisliti (to ostavljam vama koji zapravo i znate asistenticu). Raspisao si se više propovjednički i zaštitnički (pretpostavljam da znaš asistenticu i da ste prijatelji?) nego usmjereno i razumno, imho.

nekoliko citata (u biti većina post-a) koje smatram da zadovoljavaju kriterij ove teme...
furka (napisa):
pokazuje veoma slabo poznavanje gradiva, tvrdoglav i hladan je predavac.

Dosta sam pricala sa svojim kolegicama i svi se tuze na nju kako lose predaje i jos uz sve to ima svoja neka X-pavila.

JEdnom smo joj nasli gresku u zadatku i bila je toliko tvrdoglava da nas nije htjela ni saslusati, vec je bez obrazlozenja zasto je njeno tocno rekla:"meni tako pise u papirima" i nastavila dalje..

Sire se glasine da je bila jako dobar student kada je studirala, ali kao asistentica jednostavno nije dobra.



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 0:58 sri, 27. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bi ovdje htio reći da bi se asistenti koji sastavljaju i ispravljaju rok iz financijskih tržišta trebali malo više potruditi i pripaziti... Znam da me vjerojatno neće nitko čuti od njih ovim putem, ali ja sam bio samo na ovom roku i hvala bogu neću više izlaziti.

Naime nekoliko pitanja je bilo na ovom roku poptuno krivo ispravljeno. Ljudi koji su znali odgovore nisu dobili bodove, a oni koji su zaokružili krivi odgovor dobivali su bodove...

U svakom slučaju ispit ne samo da ima takvih grešaka nego ima i dvosmislenih pitanja. Dakle pitanje je vezano uz obveznice i što se dešava s njima prilikom promjene kamatne stope na međubankarskom tržištu. Prva stvar je da ja ne čitam misli i da stvarno nemogu znati jel se pitanje odnosi na kamatnu stopu za kredite ili štednju. Krivo sam pretpostavio npr. da se radi o kamatnoj stopi na kredite. A drugo nikako mi nije logično da se u transakcije na međubankarskom tržištu ubrajaju transkacije između građanina i banke... Ako je to i tako definitivno krivi naziv je u upotrebi jer nije jednostavno logičan (iako sumnjam da se radi o tome...)

U svakom slučaju grešaka ima i trebalo bi malo pripaziti na to... Jer asistenti boduju jedno, ja sam prilično siguran da je drugo, a profesor tvrdi da je treće...
ja bi ovdje htio reći da bi se asistenti koji sastavljaju i ispravljaju rok iz financijskih tržišta trebali malo više potruditi i pripaziti... Znam da me vjerojatno neće nitko čuti od njih ovim putem, ali ja sam bio samo na ovom roku i hvala bogu neću više izlaziti.

Naime nekoliko pitanja je bilo na ovom roku poptuno krivo ispravljeno. Ljudi koji su znali odgovore nisu dobili bodove, a oni koji su zaokružili krivi odgovor dobivali su bodove...

U svakom slučaju ispit ne samo da ima takvih grešaka nego ima i dvosmislenih pitanja. Dakle pitanje je vezano uz obveznice i što se dešava s njima prilikom promjene kamatne stope na međubankarskom tržištu. Prva stvar je da ja ne čitam misli i da stvarno nemogu znati jel se pitanje odnosi na kamatnu stopu za kredite ili štednju. Krivo sam pretpostavio npr. da se radi o kamatnoj stopi na kredite. A drugo nikako mi nije logično da se u transakcije na međubankarskom tržištu ubrajaju transkacije između građanina i banke... Ako je to i tako definitivno krivi naziv je u upotrebi jer nije jednostavno logičan (iako sumnjam da se radi o tome...)

U svakom slučaju grešaka ima i trebalo bi malo pripaziti na to... Jer asistenti boduju jedno, ja sam prilično siguran da je drugo, a profesor tvrdi da je treće...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 1 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan