Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pauziranje godine i studentska prava

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 17:07 uto, 11. 1. 2005    Naslov: pauziranje godine i studentska prava Citirajte i odgovorite

razmišljam o tome da pauziram godinu radi rada u inozemstvu (od agencije koja to organizira dobila bih sve potrebne potvrde i sl.) pa me zanima je li to izvedivo i da li bi nakon toga i dalje imala pravo na smještaj u domu i kako primam državnu stipendiju zanima me da li bih je izgubila ili i tu mogu "pauzirati"?
razmišljam o tome da pauziram godinu radi rada u inozemstvu (od agencije koja to organizira dobila bih sve potrebne potvrde i sl.) pa me zanima je li to izvedivo i da li bi nakon toga i dalje imala pravo na smještaj u domu i kako primam državnu stipendiju zanima me da li bih je izgubila ili i tu mogu "pauzirati"?


[Vrh]
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 21:14 uto, 11. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:-k
prodekanica za nastavu (A. Čižmešija) priznaje instituciju "mirovanja", tj. ponavljanja godine bez upisa pada. To sigurno pokriva ono sto ti trazis. Takvo se mirovanje upisuje na osnovu trajne opravdane sprijecenosti studenta da pohadja nastavu u vremenu od 60 dana u komadu ili 90 dana sa prekidima tokom cijele godine.
"Opravdana sprijecenost" je definirana bolesti studenta ili nekog clana uze obitelji kojem je on jedini efektivni skrbnik (i to moze dokazati). Nadalje, to je sluzenje vojnog roka i trudnoca.
Dobro je da tokom cijele te godine zadrzavas studentska prava, ako ti zatrebaju prilikom povratka u hrvatsku (od zdravstvenog osiguranja(!) nadalje..)

Kocka: opravdati nekakvu lijecnicku potvrdu ili izaci pred prodekanicu iskreno i u dobroj vjeri. Iskreno, ako mi je to uistinu vazno, ne bih ti znao preporuciti. Volio bih to rjesiti iskreno, ali mislim da bi iz pragme na kraju isao na ovo drugo :?

E sad.. Ima i "pauziranja" koje efektivno nastane ako prodje vrijeme za upis godine a ti to ne ucinis. Sto se nakon te godine desava sa studentskim pravima i domom i sl., to ti ne znam reci, tu se mozes raspitati u prodekanice.
"iz obiteljskih razloga, ......., necu moci nastaviti studij u zagrebu iduce godine ali se nadam nastaviti, ......, pa me zanima ......."
Think
prodekanica za nastavu (A. Čižmešija) priznaje instituciju "mirovanja", tj. ponavljanja godine bez upisa pada. To sigurno pokriva ono sto ti trazis. Takvo se mirovanje upisuje na osnovu trajne opravdane sprijecenosti studenta da pohadja nastavu u vremenu od 60 dana u komadu ili 90 dana sa prekidima tokom cijele godine.
"Opravdana sprijecenost" je definirana bolesti studenta ili nekog clana uze obitelji kojem je on jedini efektivni skrbnik (i to moze dokazati). Nadalje, to je sluzenje vojnog roka i trudnoca.
Dobro je da tokom cijele te godine zadrzavas studentska prava, ako ti zatrebaju prilikom povratka u hrvatsku (od zdravstvenog osiguranja(!) nadalje..)

Kocka: opravdati nekakvu lijecnicku potvrdu ili izaci pred prodekanicu iskreno i u dobroj vjeri. Iskreno, ako mi je to uistinu vazno, ne bih ti znao preporuciti. Volio bih to rjesiti iskreno, ali mislim da bi iz pragme na kraju isao na ovo drugo Confused

E sad.. Ima i "pauziranja" koje efektivno nastane ako prodje vrijeme za upis godine a ti to ne ucinis. Sto se nakon te godine desava sa studentskim pravima i domom i sl., to ti ne znam reci, tu se mozes raspitati u prodekanice.
"iz obiteljskih razloga, ......., necu moci nastaviti studij u zagrebu iduce godine ali se nadam nastaviti, ......, pa me zanima ......."



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 10:32 pet, 14. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

moj ti je savjet da prvo ispitas sve mogucnosti i onda odes do prodekanice! posalji joj anonimni mail pa vidi jer ti moze izac u susret, ako ne onda pocni kemijat nesto!
moj ti je savjet da prvo ispitas sve mogucnosti i onda odes do prodekanice! posalji joj anonimni mail pa vidi jer ti moze izac u susret, ako ne onda pocni kemijat nesto!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 12:56 ned, 7. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se u slucaju trudnoce dobije mirovina za citavu godinu ili samo jedan semestar i o cemu to ovisi?

Sto je potrebno dostaviti u referadu ako zelimo iskoristiti mirovanje?
Da li se u slucaju trudnoce dobije mirovina za citavu godinu ili samo jedan semestar i o cemu to ovisi?

Sto je potrebno dostaviti u referadu ako zelimo iskoristiti mirovanje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:49 ned, 7. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frutabella"]Da li se u slucaju trudnoce dobije mirovina za citavu godinu ili samo jedan semestar i o cemu to ovisi?[/quote]
Vjerojatno mislis na mirovanje (ob(a)veza); trudne studentice su obicno premlade za mirovinu. ;)

[quote="[url=http://www.unizg.hr/uredssi/images/datoteke/statut.pdf]Statut Sveučilišta u Zagrebu[/url], Članak 57"]Pravo na mirovanje obveza postoji:
1. za vrijeme služenja vojnog roka,
[color=red]2. za vrijeme trudnoće,
3. za studenta-oca ili studenticu-majku do godine dana starosti djeteta,
[/color]4. za vrijeme dulje bolesti, te
5. u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilista odnosno
sastavnice u kojoj student studira.[/quote]

Dakle, od pocetka trudnoce do godinu dana nakon poroda, efektive barem jedna godina, a moguce i godina i pol do dvije, ako osoba pozeli toliko traziti.

Za potrebnu dokumentaciju preporucam pitati u Referadi, da si ustedis kopanje po pravnim spisima Fakulteta i Odsjeka.
frutabella (napisa):
Da li se u slucaju trudnoce dobije mirovina za citavu godinu ili samo jedan semestar i o cemu to ovisi?

Vjerojatno mislis na mirovanje (ob(a)veza); trudne studentice su obicno premlade za mirovinu. Wink

Statut Sveučilišta u Zagrebu, Članak 57 (napisa):
Pravo na mirovanje obveza postoji:
1. za vrijeme služenja vojnog roka,
2. za vrijeme trudnoće,
3. za studenta-oca ili studenticu-majku do godine dana starosti djeteta,
4. za vrijeme dulje bolesti, te
5. u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilista odnosno
sastavnice u kojoj student studira.


Dakle, od pocetka trudnoce do godinu dana nakon poroda, efektive barem jedna godina, a moguce i godina i pol do dvije, ako osoba pozeli toliko traziti.

Za potrebnu dokumentaciju preporucam pitati u Referadi, da si ustedis kopanje po pravnim spisima Fakulteta i Odsjeka.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:53 ned, 7. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mirovanje zbog trudnoće: liječnička potvrda (ne mora biti od službenog fakultetskog).
Mirovanje zbog rođenja djeteta: rodni list djeteta.
Mirovanje zbog trudnoće: liječnička potvrda (ne mora biti od službenog fakultetskog).
Mirovanje zbog rođenja djeteta: rodni list djeteta.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 4:35 pon, 8. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala.
Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 14:20 sri, 15. 4. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav!

Zanima me kako sada stvari stoje sto se tice mirovanja i trazim provjerene informacije.

Razgovarala sam s par ljudi koji imaju neke informacije, i prije oko mjesec dana pitala sam u referadi, ali iskreno nisam do kraja sve shvatila.

Koja je procedura ako se pauzira zbog bolesti, kome sve treba ici, kakve potvrde donijeti, tko odlucuje o tome i sto je presudno/moze li nesto biti garancija da ce bolest biti "dovoljno dobra" za pauziranje i sl. :?:

Znaci, moze li mi netko reci 'ako napravis tocno to, to i to, onda ce ti biti odobreno', i sto bi to podrazumijevalo?

I koliko dugo mora bolest trajati? Negdje sam procitala 60 dana u komadu, ili 90 ukupno; a dobila sam informaciju da je sad 30 dana.

Moze li se naknadno zamrzavati neki semestar iz 2013/2014. (ili cak cijela ta godina)?

Mozda glupa pitanja, ali mislim da sama ne mogu to sve saznati ako ne odem s potvrdama osobi koja to odobrava, ali onda ako to nije "dovoljno dobro" moze biti prekasno, pa se nadam da ce se javiti netko tko je vec zamrzavao ili sl.

Hvala
Pozdrav!

Zanima me kako sada stvari stoje sto se tice mirovanja i trazim provjerene informacije.

Razgovarala sam s par ljudi koji imaju neke informacije, i prije oko mjesec dana pitala sam u referadi, ali iskreno nisam do kraja sve shvatila.

Koja je procedura ako se pauzira zbog bolesti, kome sve treba ici, kakve potvrde donijeti, tko odlucuje o tome i sto je presudno/moze li nesto biti garancija da ce bolest biti "dovoljno dobra" za pauziranje i sl. Question

Znaci, moze li mi netko reci 'ako napravis tocno to, to i to, onda ce ti biti odobreno', i sto bi to podrazumijevalo?

I koliko dugo mora bolest trajati? Negdje sam procitala 60 dana u komadu, ili 90 ukupno; a dobila sam informaciju da je sad 30 dana.

Moze li se naknadno zamrzavati neki semestar iz 2013/2014. (ili cak cijela ta godina)?

Mozda glupa pitanja, ali mislim da sama ne mogu to sve saznati ako ne odem s potvrdama osobi koja to odobrava, ali onda ako to nije "dovoljno dobro" moze biti prekasno, pa se nadam da ce se javiti netko tko je vec zamrzavao ili sl.

Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 12:13 pon, 20. 4. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Buga."]Pozdrav!

Zanima me kako sada stvari stoje sto se tice mirovanja i trazim provjerene informacije.

Razgovarala sam s par ljudi koji imaju neke informacije, i prije oko mjesec dana pitala sam u referadi, ali iskreno nisam do kraja sve shvatila.

Koja je procedura ako se pauzira zbog bolesti, kome sve treba ici, kakve potvrde donijeti, tko odlucuje o tome i sto je presudno/moze li nesto biti garancija da ce bolest biti "dovoljno dobra" za pauziranje i sl. :?:

Znaci, moze li mi netko reci 'ako napravis tocno to, to i to, onda ce ti biti odobreno', i sto bi to podrazumijevalo?

I koliko dugo mora bolest trajati? Negdje sam procitala 60 dana u komadu, ili 90 ukupno; a dobila sam informaciju da je sad 30 dana.

Moze li se naknadno zamrzavati neki semestar iz 2013/2014. (ili cak cijela ta godina)?

Mozda glupa pitanja, ali mislim da sama ne mogu to sve saznati ako ne odem s potvrdama osobi koja to odobrava, ali onda ako to nije "dovoljno dobro" moze biti prekasno, pa se nadam da ce se javiti netko tko je vec zamrzavao ili sl.

Hvala[/quote]

bump
Buga. (napisa):
Pozdrav!

Zanima me kako sada stvari stoje sto se tice mirovanja i trazim provjerene informacije.

Razgovarala sam s par ljudi koji imaju neke informacije, i prije oko mjesec dana pitala sam u referadi, ali iskreno nisam do kraja sve shvatila.

Koja je procedura ako se pauzira zbog bolesti, kome sve treba ici, kakve potvrde donijeti, tko odlucuje o tome i sto je presudno/moze li nesto biti garancija da ce bolest biti "dovoljno dobra" za pauziranje i sl. Question

Znaci, moze li mi netko reci 'ako napravis tocno to, to i to, onda ce ti biti odobreno', i sto bi to podrazumijevalo?

I koliko dugo mora bolest trajati? Negdje sam procitala 60 dana u komadu, ili 90 ukupno; a dobila sam informaciju da je sad 30 dana.

Moze li se naknadno zamrzavati neki semestar iz 2013/2014. (ili cak cijela ta godina)?

Mozda glupa pitanja, ali mislim da sama ne mogu to sve saznati ako ne odem s potvrdama osobi koja to odobrava, ali onda ako to nije "dovoljno dobro" moze biti prekasno, pa se nadam da ce se javiti netko tko je vec zamrzavao ili sl.

Hvala


bump


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:32 pon, 20. 4. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prosetati do pomocnika procelnika za nastavu (tko god da je to; cini mi se prof. Bombardelli, ali nisam siguran). Sigurno brze od cekanja 5 dana na Forumu i onda "bumpanja" i daljnjeg cekanja, da ne spominjem koliko je takav pristup pouzdan.
Prosetati do pomocnika procelnika za nastavu (tko god da je to; cini mi se prof. Bombardelli, ali nisam siguran). Sigurno brze od cekanja 5 dana na Forumu i onda "bumpanja" i daljnjeg cekanja, da ne spominjem koliko je takav pristup pouzdan.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hrk55
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2017. (15:47:05)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:16 ned, 5. 3. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok ljudi!
ima jedna stvar u pravilniku faksa koja nije objašnjena skroz, piše da student se izbacuje s faxa ako u dvije uzastopne godine ne skupi barem 35 ects-a...e sad, dal se to odnosti tipa ako je jednu godinu mirovao? jer pak u članku o mirovanju se godina mirovanja ne uracuava u godine studiranja...zna netko nesto o tome?
Bok ljudi!
ima jedna stvar u pravilniku faksa koja nije objašnjena skroz, piše da student se izbacuje s faxa ako u dvije uzastopne godine ne skupi barem 35 ects-a...e sad, dal se to odnosti tipa ako je jednu godinu mirovao? jer pak u članku o mirovanju se godina mirovanja ne uracuava u godine studiranja...zna netko nesto o tome?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 17:17 sub, 11. 3. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

Računa ti se ono što nisi mirovao.
E sad, ne znam točno kak se računa jer se ne zamrzavaju godine nego semestri pa ne znam koji točno semestri bi ti se gledali u taj zbroj - da li 4 uzastopna zadnja nezamrznuta, ili 2 uzastopne zadnje godine u kojima nemaš ništa zamrznuto...
Nadam se da je jasno :)
Računa ti se ono što nisi mirovao.
E sad, ne znam točno kak se računa jer se ne zamrzavaju godine nego semestri pa ne znam koji točno semestri bi ti se gledali u taj zbroj - da li 4 uzastopna zadnja nezamrznuta, ili 2 uzastopne zadnje godine u kojima nemaš ništa zamrznuto...
Nadam se da je jasno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan