Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

online baza matematickih pojmova na hrvatskom jeziku

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 20:17 ned, 15. 5. 2005    Naslov: online baza matematickih pojmova na hrvatskom jeziku Citirajte i odgovorite

e-Ghetaldus je on-line baza matematičkih pojmova. Namijenjena je matematičarkama i matematičarima te onima koji se tako osjećaju, koji govore i razumiju hrvatski jezik. Osnovna ideja baze jest pomoći učenicima, studentima i nastavnicima pri učenju i pretraživanju interneta. U bazi možete pronaći definicije najčešće korištenih matematičkih pojmova na Matematičkom odjelu Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.

[url]www.baza.iugrina.com[/url]

Svi komentari, prijedlozi i primjedbe su dobrodosli. Postajte ih na ovaj topic ili posaljite na mail (pogledati kontakt na stranici).
8) :D 8)
e-Ghetaldus je on-line baza matematičkih pojmova. Namijenjena je matematičarkama i matematičarima te onima koji se tako osjećaju, koji govore i razumiju hrvatski jezik. Osnovna ideja baze jest pomoći učenicima, studentima i nastavnicima pri učenju i pretraživanju interneta. U bazi možete pronaći definicije najčešće korištenih matematičkih pojmova na Matematičkom odjelu Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.

www.baza.iugrina.com

Svi komentari, prijedlozi i primjedbe su dobrodosli. Postajte ih na ovaj topic ili posaljite na mail (pogledati kontakt na stranici).
Cool Very Happy Cool



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 21:36 ned, 15. 5. 2005    Naslov: Re: online baza matematickih pojmova na hrvatskom jeziku Citirajte i odgovorite

:OT: :D
[quote="GauSs_"]Namijenjena je [b]matematičarkama[/b] i [b]matematičarima[/b] te onima koji se tako osjećaju, (...)[/quote]
:klapklap:
Svaka čast na obzirnosti prema ljepšem spolu:
em si nas naveo,
em si nas naveo prve!
:thumbup:
Off-topic Very Happy
GauSs_ (napisa):
Namijenjena je matematičarkama i matematičarima te onima koji se tako osjećaju, (...)

Toooooo, majstoreeeee!
Svaka čast na obzirnosti prema ljepšem spolu:
em si nas naveo,
em si nas naveo prve!
Thumb up!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Smith
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2004. (23:30:23)
Postovi: (178)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6
Lokacija: {Tamo Gore}^{TM}

PostPostano: 21:44 ned, 15. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock:

Genijalna stvar, svaka cast tvorcima! :wink:
Shocked

Genijalna stvar, svaka cast tvorcima! Wink



_________________
We only have one candle
To burn down to the handle...
- Sonata Arctica, Weballergy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 21:29 pon, 16. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo je fakat korisno... :thumbup: :bravo: :rainbow:
ovo je fakat korisno... Thumb up! Bravo! Smajli duginih boja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:55 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

CSSSSSSSSSSS, a ja se mučio a "matematičkim leksikonom" iz 87!
MAjstore! :thankyou: :respekt:
CSSSSSSSSSSS, a ja se mučio a "matematičkim leksikonom" iz 87!
MAjstore! Thank you Respect



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 22:23 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Male novosti[/b]

Osim sto je e-Ghetaldus dobio novo ruho poboljsali smo i samu bazu. Tako smo implementirali novi algoritam za pretrazivanje.

Od sada mozete vidjeti i pojmove koje sadrzi baza i prema udzbenicima odakle potjecu definicije (za one koji planiraju zakljuciti da se na popisu uz odgovarajuci udzbenik nalaze sve defincije iz tog udzbenika: nemojte to raditi ) :wink: .

Nadam se da se koristite bazom. Ona ce i dalje rasti: planiramo do kraja godine unijeti pojmove iz svih matematickih udzbenika koji se koriste na prvoj godini na PMF-MO.

Ukoliko ima zainteresiranih za rad na bazi, mi smo svakako zainteresirani. :lol: Mozda je neki od profesora/asistenata zainteresiran da u sklopu svojeg kolegija sa svojim studentima sudjeluje u projektu unosenja pojmova koje obraduje na tom kolegiju i tako ubrza rast baze i ostavi nesto buducim generacijama. Uglavnom, mi smo zainteresirani za svaki oblik suradnje. :lol:
Male novosti

Osim sto je e-Ghetaldus dobio novo ruho poboljsali smo i samu bazu. Tako smo implementirali novi algoritam za pretrazivanje.

Od sada mozete vidjeti i pojmove koje sadrzi baza i prema udzbenicima odakle potjecu definicije (za one koji planiraju zakljuciti da se na popisu uz odgovarajuci udzbenik nalaze sve defincije iz tog udzbenika: nemojte to raditi ) Wink .

Nadam se da se koristite bazom. Ona ce i dalje rasti: planiramo do kraja godine unijeti pojmove iz svih matematickih udzbenika koji se koriste na prvoj godini na PMF-MO.

Ukoliko ima zainteresiranih za rad na bazi, mi smo svakako zainteresirani. Laughing Mozda je neki od profesora/asistenata zainteresiran da u sklopu svojeg kolegija sa svojim studentima sudjeluje u projektu unosenja pojmova koje obraduje na tom kolegiju i tako ubrza rast baze i ostavi nesto buducim generacijama. Uglavnom, mi smo zainteresirani za svaki oblik suradnje. Laughing



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 16:12 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka cast na povecanoj bazi. Hvale vrijedna inicijativa. Planirate li ubacivati i jednostavnije matematicke pojmove, stvari na nivou osnovne/srednje skole a ne fakulteta?
Svaka cast na povecanoj bazi. Hvale vrijedna inicijativa. Planirate li ubacivati i jednostavnije matematicke pojmove, stvari na nivou osnovne/srednje skole a ne fakulteta?



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 16:17 ned, 15. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Svaka cast na povecanoj bazi. Hvale vrijedna inicijativa. Planirate li ubacivati i jednostavnije matematicke pojmove, stvari na nivou osnovne/srednje skole a ne fakulteta?[/quote]

da. i to sa slicicama (trokuta, kruznice, ...) 8)
Martinab (napisa):
Svaka cast na povecanoj bazi. Hvale vrijedna inicijativa. Planirate li ubacivati i jednostavnije matematicke pojmove, stvari na nivou osnovne/srednje skole a ne fakulteta?


da. i to sa slicicama (trokuta, kruznice, ...) Cool



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 11:05 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Udzbenici iz kojih ubacujemo definicije koriste se na faksu. I planiramo i dalje nastaviti s takvom praksom, tj. ne koristiti srednjeoskolske/osnovnoskolske udzbenike za izvore defincija.

Kako uskoro planiramo unijeti defincije iz Elementarne matematike, sigurne ce se pronaci i nesto za srednjoskolce. No, ova je baza prvenstveno namijenjena studentima, inzenjerima i profesorima. Naravno, moze je koristiti tko zeli, samo zelim reci da nam nije plan spustati je na neki nivo prilagodeniji srednjoskolcima (osim ako srednjoskolci ne zele sami unositi svoje definicije - onda smo jako zainteresirani ). :D
Udzbenici iz kojih ubacujemo definicije koriste se na faksu. I planiramo i dalje nastaviti s takvom praksom, tj. ne koristiti srednjeoskolske/osnovnoskolske udzbenike za izvore defincija.

Kako uskoro planiramo unijeti defincije iz Elementarne matematike, sigurne ce se pronaci i nesto za srednjoskolce. No, ova je baza prvenstveno namijenjena studentima, inzenjerima i profesorima. Naravno, moze je koristiti tko zeli, samo zelim reci da nam nije plan spustati je na neki nivo prilagodeniji srednjoskolcima (osim ako srednjoskolci ne zele sami unositi svoje definicije - onda smo jako zainteresirani ). Very Happy



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 11:36 pon, 16. 1. 2006    Naslov: ja... Citirajte i odgovorite

nemam baš dobrih iskustava s ovime... šta god tražim, ničeg nema... :(
nemam baš dobrih iskustava s ovime... šta god tražim, ničeg nema... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 13:37 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Re: ja... Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]nemam baš dobrih iskustava s ovime... šta god tražim, ničeg nema... :([/quote]

Mi smo krenuli polako, od pocetka, s unosenjem analize i algebre. Unosimo definicije tempom kojim mozemo s obzirom na nase druge obaveze. Jos je uvijek puno vise pojmova koji se ne nalaze u bazi. No, otvorni smo za sve prijedloge u kojem bi smjeru baza trebala krenuti. Koje bi podrucje tebe zanimalo?
kljuki (napisa):
nemam baš dobrih iskustava s ovime... šta god tražim, ničeg nema... Sad


Mi smo krenuli polako, od pocetka, s unosenjem analize i algebre. Unosimo definicije tempom kojim mozemo s obzirom na nase druge obaveze. Jos je uvijek puno vise pojmova koji se ne nalaze u bazi. No, otvorni smo za sve prijedloge u kojem bi smjeru baza trebala krenuti. Koje bi podrucje tebe zanimalo?



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 14:21 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolegica Kljuki je (po mojim informacijama) na prvoj godini profesorskog smjera, a program za prvi semestar je dosta mekan i jako se ide na ponavljanje srednjoskolskog gradiva (mozda na mrvicu formalnijem nivou definicija, teorem, dokaz). Mislim da je u tom smjeru islo njezino, a i moje pitanje :)
Kolegica Kljuki je (po mojim informacijama) na prvoj godini profesorskog smjera, a program za prvi semestar je dosta mekan i jako se ide na ponavljanje srednjoskolskog gradiva (mozda na mrvicu formalnijem nivou definicija, teorem, dokaz). Mislim da je u tom smjeru islo njezino, a i moje pitanje Smile



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 15:22 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

upravo tako. :D

ma radim taj seminar iz elementarne geometrije i koji god pojam mi je trebao, nije ga bilo. sad razumijem zašto. ma snašla sam se anyway...

ipak, strašno dobra ideja. :)
upravo tako. Very Happy

ma radim taj seminar iz elementarne geometrije i koji god pojam mi je trebao, nije ga bilo. sad razumijem zašto. ma snašla sam se anyway...

ipak, strašno dobra ideja. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 22:28 ned, 12. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

za sve vas nove (a i stare ;) )

[url=http://baza.iugrina.com]e-Ghetaldus[/url] - baza matematickih pojmova
za sve vas nove (a i stare Wink )

e-Ghetaldus - baza matematickih pojmova



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
oblak24
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (20:48:46)
Postovi: (1B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 16:35 čet, 20. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa čovječe ovo je odlična stvar. svaka čast!
pa čovječe ovo je odlična stvar. svaka čast!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan