Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Matematička statistika - pitanja na usmenom
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 14:22 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Matematička statistika - pitanja na usmenom Citirajte i odgovorite

Molio bih one koji su polagali matematicku statistiku da napisu svoje iskustvo s usmenog ispita: pitanja i nacin ispitivanja prof. H. Šikića.

Hvala!
T.P.
Molio bih one koji su polagali matematicku statistiku da napisu svoje iskustvo s usmenog ispita: pitanja i nacin ispitivanja prof. H. Šikića.

Hvala!
T.P.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:27 pon, 27. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo (da ne bude da samo ispitujem, a nikad ne napisem nista korisno) sto je bilo na mom usmenom.
Usput, bio je doc. Huzak koji vec godinu dana drzi Matematicku statistiku, ali cini se da se gradivo nije previse mijenjalo.

1. O BLUE (najboljem nepristranom linearnom procjenitelju), stvari vezane uz to, dokaz Gauss-Markovljevog teorema, sa razjasnjenjem svih stvari koje se tamo pojavljuju (npr. cov(AU)=Acov(U)A^t, nepristranost, Gauss-Markovljevi uvjeti itd.)

2. Testiranje hipoteze H_0: m1=m2 prema alternativi H_1: m1<m2, pri cemu su dana dva nezavisna uzorka: X_1,...,X_k iz modela s N(m1,s^2) distiribucijom i Y_1,...,Y_l iz modela s N(m2,s^2) (varijance su jednake). Izgradnja test statistike, pitanja vezana uz distribucije koje se tu pojavljuju (hi-kvadrat, normalna, studentova) i stvari vezane uz njih (npr. da za X~N(a,p) i Y~N(b,q) nezavisne vrijedi X-Y~N(a-b,p+q) i tome slicno). Odredjivanje kriticnog podrucja...

Eto, nadam se da ce nekome bar malo pomoci.
T.P.
Evo (da ne bude da samo ispitujem, a nikad ne napisem nista korisno) sto je bilo na mom usmenom.
Usput, bio je doc. Huzak koji vec godinu dana drzi Matematicku statistiku, ali cini se da se gradivo nije previse mijenjalo.

1. O BLUE (najboljem nepristranom linearnom procjenitelju), stvari vezane uz to, dokaz Gauss-Markovljevog teorema, sa razjasnjenjem svih stvari koje se tamo pojavljuju (npr. cov(AU)=Acov(U)A^t, nepristranost, Gauss-Markovljevi uvjeti itd.)

2. Testiranje hipoteze H_0: m1=m2 prema alternativi H_1: m1<m2, pri cemu su dana dva nezavisna uzorka: X_1,...,X_k iz modela s N(m1,s^2) distiribucijom i Y_1,...,Y_l iz modela s N(m2,s^2) (varijance su jednake). Izgradnja test statistike, pitanja vezana uz distribucije koje se tu pojavljuju (hi-kvadrat, normalna, studentova) i stvari vezane uz njih (npr. da za X~N(a,p) i Y~N(b,q) nezavisne vrijedi X-Y~N(a-b,p+q) i tome slicno). Odredjivanje kriticnog podrucja...

Eto, nadam se da ce nekome bar malo pomoci.
T.P.


[Vrh]
Gia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 06. 2004. (00:46:02)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 22:25 pon, 27. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam danas imala usmeni,pitao me je Kolmogorov-Smirnovljevu statistiku, standardni n-dim sl.vektor,pogresku druse vrste i snagu testa,pita takoder BLUE, gauss-markov tm, studentovu razdiobu,razne procjenitelje, sve tm sa imenima i tako.uglavnom pocme sa konkretnim pitanjem pa se nadovezujete.uglavnom pita neki test,prepoznat k.p. i testnu statistiku. prof je super,ne gnjavi pitanjima van biljeski sa predavanja, nauci predavanja i to je to.ako nesto zapne imas u knjizi prof.Zeljka Pausea ovaj zadnji dio jako dobro objasnjen. sretno
Ja sam danas imala usmeni,pitao me je Kolmogorov-Smirnovljevu statistiku, standardni n-dim sl.vektor,pogresku druse vrste i snagu testa,pita takoder BLUE, gauss-markov tm, studentovu razdiobu,razne procjenitelje, sve tm sa imenima i tako.uglavnom pocme sa konkretnim pitanjem pa se nadovezujete.uglavnom pita neki test,prepoznat k.p. i testnu statistiku. prof je super,ne gnjavi pitanjima van biljeski sa predavanja, nauci predavanja i to je to.ako nesto zapne imas u knjizi prof.Zeljka Pausea ovaj zadnji dio jako dobro objasnjen. sretno



_________________
#Smile_colors

Gia
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:25 sri, 28. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

profesor huzak je najbolji profesor.

i ja sam polagao kod njega,bilo je fer i korektno.
i nije uštogljen ni uobražen što ga čini još omiljenijim kod studenata.
profesor huzak je najbolji profesor.

i ja sam polagao kod njega,bilo je fer i korektno.
i nije uštogljen ni uobražen što ga čini još omiljenijim kod studenata.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:30 sri, 28. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="decec"]i nije uštogljen ni uobražen što ga čini još omiljenijim kod studenata.[/quote]

:OT: Ne znam za druge faxeve, no kod nas je to poprilicno uobicajena pojava... :D
decec (napisa):
i nije uštogljen ni uobražen što ga čini još omiljenijim kod studenata.


Off-topic Ne znam za druge faxeve, no kod nas je to poprilicno uobicajena pojava... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:52 sri, 28. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:lol:
pa ti mene pratiš!

ali da, znam da su pmf-ovci ok (uglavnom),jer je na našem faxu čak 5 djelatnika u kabinetu za matematiku ,a bome se i najviše trude i redovito održavaju web.

http://www.pbf.hr/matematika/

on topic:
na usmenom voli pitati vjerojatnost,binomnu i normalnu razdiobu,mene je pitao E od X (očekivanje raznih funkcija i bla bla...) ...
Laughing
pa ti mene pratiš!

ali da, znam da su pmf-ovci ok (uglavnom),jer je na našem faxu čak 5 djelatnika u kabinetu za matematiku ,a bome se i najviše trude i redovito održavaju web.

http://www.pbf.hr/matematika/

on topic:
na usmenom voli pitati vjerojatnost,binomnu i normalnu razdiobu,mene je pitao E od X (očekivanje raznih funkcija i bla bla...) ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mala
Gost





PostPostano: 8:08 uto, 12. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

može li netko reći šta ga je pitao na usmenom? sigurno ima pitanja koja se vrte!!!! ima li ih netko??? :lol: hvala!!
može li netko reći šta ga je pitao na usmenom? sigurno ima pitanja koja se vrte!!!! ima li ih netko??? Laughing hvala!!


[Vrh]
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 14:27 uto, 12. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene je (prije par godina) pitao ono poglavlje o (n-dim) normalnoj razdiobi, one sve teoreme i dokaze.... (zapamti ono da su fje nez. sl. var. opet nez. sl. var.)
pouzdane intervale

a dalje se ne sjećam... neki test
mene je (prije par godina) pitao ono poglavlje o (n-dim) normalnoj razdiobi, one sve teoreme i dokaze.... (zapamti ono da su fje nez. sl. var. opet nez. sl. var.)
pouzdane intervale

a dalje se ne sjećam... neki test



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 17:34 uto, 12. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene je pitao donju cramer-rao granicu...u kakvim modelima to vrijedi,svojstva,znacenja tih svojstava...primjer neprekidne sl.var koja je iz tog modela,primjer diskretne...i onda me pitao fisherov test jer je on bio na pismenom...uglavnom profesor pogleda pismeni,pa zadatak koji je lose napisan pita teoriju oko toga...cula sam da je jako bitno znato one tm 6.11,12,13,14(to su tm koji nam tvrde kako dobijemo koju distribuciju preko uzoracke varijance i aritmeticke sredine)profesor je super,strpljiv i da dobre hintove...sretno!
mene je pitao donju cramer-rao granicu...u kakvim modelima to vrijedi,svojstva,znacenja tih svojstava...primjer neprekidne sl.var koja je iz tog modela,primjer diskretne...i onda me pitao fisherov test jer je on bio na pismenom...uglavnom profesor pogleda pismeni,pa zadatak koji je lose napisan pita teoriju oko toga...cula sam da je jako bitno znato one tm 6.11,12,13,14(to su tm koji nam tvrde kako dobijemo koju distribuciju preko uzoracke varijance i aritmeticke sredine)profesor je super,strpljiv i da dobre hintove...sretno!


[Vrh]
tara
Gost





PostPostano: 10:44 pon, 2. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene je pitao definicije: sto je to pogreska prve vrste, druge vrste i snaga testa, zatim definiciju uniformno najjaceg testa , Neyman Pearsonovu lemu i dokaz.
Mene je pitao definicije: sto je to pogreska prve vrste, druge vrste i snaga testa, zatim definiciju uniformno najjaceg testa , Neyman Pearsonovu lemu i dokaz.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 15:06 uto, 5. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i pitanja sa današnjeg usmenog:
-Neyman-Pearsonova lema+dokaz
-Cramer-Rao +dokaz (objasniti C-S-B nejednakost)
-test X1,...,Xn1; Y1,...,Yn2 test o očekivanju(M-W-W) i varijanci(Fisher)-s vježbi
-sve o lin. reg. modelu, test statistika za theta s konstrukcijom i dokazom onoga što koristimo ; p.i.
-Kolm-Smirnov test; sto je procjenitelj za F?-->empirijska fja distribucije; malo o tome da je to neparametarski model ali mi gledamo F kao parametar
-O nezavisnosti aritmetičke sredine i uzoračke varijance i o distribucijama njih--->za Sn2 misli na ono do na konstantu pa tm za studentovu razdiobu s n-1 param. slobode
i dokaz ta 2 teorema
-Procjenitelj za parametre normalanog modela--> (aritm sredina, uzoračka varijanca)
-sve o regularnom modelu, objasniti što govori što i napisati one raspise nakom definicije koje trebaju u dokazu Cramer-Rao


Profesor je bio super i dobili smo puno lijepih ocjena!!!!!!!
Sretno!!!!!!!
Evo i pitanja sa današnjeg usmenog:
-Neyman-Pearsonova lema+dokaz
-Cramer-Rao +dokaz (objasniti C-S-B nejednakost)
-test X1,...,Xn1; Y1,...,Yn2 test o očekivanju(M-W-W) i varijanci(Fisher)-s vježbi
-sve o lin. reg. modelu, test statistika za theta s konstrukcijom i dokazom onoga što koristimo ; p.i.
-Kolm-Smirnov test; sto je procjenitelj za F?-->empirijska fja distribucije; malo o tome da je to neparametarski model ali mi gledamo F kao parametar
-O nezavisnosti aritmetičke sredine i uzoračke varijance i o distribucijama njih--->za Sn2 misli na ono do na konstantu pa tm za studentovu razdiobu s n-1 param. slobode
i dokaz ta 2 teorema
-Procjenitelj za parametre normalanog modela--> (aritm sredina, uzoračka varijanca)
-sve o regularnom modelu, objasniti što govori što i napisati one raspise nakom definicije koje trebaju u dokazu Cramer-Rao


Profesor je bio super i dobili smo puno lijepih ocjena!!!!!!!
Sretno!!!!!!!


[Vrh]
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 13:07 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

hej ljudi:)
ucim za usmeni i imam jedno pitanje; ima tko ideju ili hint kako pokazati, u Gauss-Markovljevom tm da je [latex]M[/latex] pozitivno semidefinitna matrica (to je ono skroz na kraju dokaza kad zakljucimo da je [latex]Var(c^{\tau}Y)-Var(l^{\tau}\hat{\theta})\geq0[/latex]? uspjela sam pokazati da je [latex]H[/latex] pozitivno semidef., al mi to ne pomaze bas puno :?
hej ljudi:)
ucim za usmeni i imam jedno pitanje; ima tko ideju ili hint kako pokazati, u Gauss-Markovljevom tm da je pozitivno semidefinitna matrica (to je ono skroz na kraju dokaza kad zakljucimo da je ? uspjela sam pokazati da je pozitivno semidef., al mi to ne pomaze bas puno Confused



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 13:26 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koristis cinjenicu da je M simetricna i idempotentna. Tada vrijedi
[latex]M=M^2=M^{\tau}M[/latex]. Sada lako slijedi da je za sve vektore x (odgovarajuce dimenzije)
[latex](Mx|x)=(M^{\tau}Mx|x)=(Mx|Mx)=\|Mx\|^2\geq 0.[/latex]

Proslo je vremena otkad sam polagao statistiku, pa se nadam da o dobroj stvari pricam.
Koristis cinjenicu da je M simetricna i idempotentna. Tada vrijedi
. Sada lako slijedi da je za sve vektore x (odgovarajuce dimenzije)


Proslo je vremena otkad sam polagao statistiku, pa se nadam da o dobroj stvari pricam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 13:58 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]
Proslo je vremena otkad sam polagao statistiku, pa se nadam da o dobroj stvari pricam.[/quote]

je, pricas o dobroj stvari:) tnx:)
Tvrtko (napisa):

Proslo je vremena otkad sam polagao statistiku, pa se nadam da o dobroj stvari pricam.


je, pricas o dobroj stvari:) tnx:)



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 17:01 ned, 10. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

opet ja :P
u zadaci kaj smo ju dobili, vezanoj za linearan regresijski model, zapinjem na 3.a) zadatku; naime, zapela sam kad trebam pokazati da je [latex]Cov(PX)=PP^{\tau}[/latex] jednako dijagonalnoj matrici koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule.
i da...kaj se tice drugog zadatka iz iste zadace; krenem od tog da se svaka simetricna matrica [latex]P[/latex] moze dijagonalizirati na nacin [latex]P=Q\Lambda Q^{\tau}[/latex], gdje je [latex]Q[/latex] ortogonalna i sadrzi svojstvene vektore od [latex]P[/latex], a [latex]\Lambda[/latex] dijagonalna sa svojstvenim vrijednostima od [latex]P[/latex]. zna netko kak sad natjerat da dobim za [latex]\Lambda[/latex] matricu koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule?
opet ja Razz
u zadaci kaj smo ju dobili, vezanoj za linearan regresijski model, zapinjem na 3.a) zadatku; naime, zapela sam kad trebam pokazati da je jednako dijagonalnoj matrici koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule.
i da...kaj se tice drugog zadatka iz iste zadace; krenem od tog da se svaka simetricna matrica moze dijagonalizirati na nacin , gdje je ortogonalna i sadrzi svojstvene vektore od , a dijagonalna sa svojstvenim vrijednostima od . zna netko kak sad natjerat da dobim za matricu koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule?



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 20:42 pon, 11. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

nadam se da nije kasno..
al me zanima kada je sutra usmeni iz statistike?
unaprijed hvala na odgovoru :)
nadam se da nije kasno..
al me zanima kada je sutra usmeni iz statistike?
unaprijed hvala na odgovoru Smile


[Vrh]
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 23:21 pon, 11. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Meri"]opet ja :P
u zadaci kaj smo ju dobili, vezanoj za linearan regresijski model, zapinjem na 3.a) zadatku; naime, zapela sam kad trebam pokazati da je [latex]Cov(PX)=PP^{\tau}[/latex] jednako dijagonalnoj matrici koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule.
i da...kaj se tice drugog zadatka iz iste zadace; krenem od tog da se svaka simetricna matrica [latex]P[/latex] moze dijagonalizirati na nacin [latex]P=Q\Lambda Q^{\tau}[/latex], gdje je [latex]Q[/latex] ortogonalna i sadrzi svojstvene vektore od [latex]P[/latex], a [latex]\Lambda[/latex] dijagonalna sa svojstvenim vrijednostima od [latex]P[/latex]. zna netko kak sad natjerat da dobim za [latex]\Lambda[/latex] matricu koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule?[/quote]

Evo da ja probam, nadam se da neću puno zbrljat.

Dakle, prema mojem skromnom mišljenju, ono prvo ne vrijedi, jer PP' ne mora općenito biti jednako takvoj matrici, ali to ne smeta da se dokaže sve ostalo.

Za drugo, sve svojstvene vrijednosti od P jesu 0 i 1, pa sad samo zamijeniš retke i stupce (valjda) u ovom umnošku matrica. Uglavnom, već smo na linearnoj pokazali da se to može. ne znam sad ovako napamet postupak da "natjeraš" 1 na jednu stranu a 0 na drugu, ali u osnovi smo na linearnoj pokazali da kako su joj samo 0 i 1 svojstvene vrijednosti (i simetrična je) da postoje ovakva ortogonalna matrica koja prevodi P u dijagonalnu sa svojstvenim vrijednostima na dijagonali i naravno tu si možeš narihtat bilo kakav poredak.

Nadam se da je pomoglo :?
Meri (napisa):
opet ja Razz
u zadaci kaj smo ju dobili, vezanoj za linearan regresijski model, zapinjem na 3.a) zadatku; naime, zapela sam kad trebam pokazati da je jednako dijagonalnoj matrici koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule.
i da...kaj se tice drugog zadatka iz iste zadace; krenem od tog da se svaka simetricna matrica moze dijagonalizirati na nacin , gdje je ortogonalna i sadrzi svojstvene vektore od , a dijagonalna sa svojstvenim vrijednostima od . zna netko kak sad natjerat da dobim za matricu koja u gonjem lijevom uglu ima jedinicnu matricu reda p,a na ostalim mjestima nule?


Evo da ja probam, nadam se da neću puno zbrljat.

Dakle, prema mojem skromnom mišljenju, ono prvo ne vrijedi, jer PP' ne mora općenito biti jednako takvoj matrici, ali to ne smeta da se dokaže sve ostalo.

Za drugo, sve svojstvene vrijednosti od P jesu 0 i 1, pa sad samo zamijeniš retke i stupce (valjda) u ovom umnošku matrica. Uglavnom, već smo na linearnoj pokazali da se to može. ne znam sad ovako napamet postupak da "natjeraš" 1 na jednu stranu a 0 na drugu, ali u osnovi smo na linearnoj pokazali da kako su joj samo 0 i 1 svojstvene vrijednosti (i simetrična je) da postoje ovakva ortogonalna matrica koja prevodi P u dijagonalnu sa svojstvenim vrijednostima na dijagonali i naravno tu si možeš narihtat bilo kakav poredak.

Nadam se da je pomoglo Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:50 ned, 13. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znate dali je prošle godine na predavanjima bilo 6.2 poglavlje: "Asimptotska snaga Pearsonovog HI-kvadrat testa"?
Znate dali je prošle godine na predavanjima bilo 6.2 poglavlje: "Asimptotska snaga Pearsonovog HI-kvadrat testa"?


[Vrh]
johnny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:12:26)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:53 sub, 31. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo obecao sam postati jos neka pitanja koja su se pojavljivala na usmenima....

1. M-W-W test - definicija jednostranog testa,u kom smislu je jednostran, sto je F, kriticno podrucje itd.

2. Studentova distribucija

3.x1,x2,x3 nezavisne Bernoullijeve s parametrom p. Izracunati E[x1|x1+x2+x3]

4.ako imamo dva slucajna uzorka duljine n, iz normalne razdiobe i testiramo hiopotezu h0 : mi1=mi2 koju cemo test statistiku koristiti, pa jel bitna nezavisnost, zasto....uglavnom kao i na svakom kolegiju trazi se razumijevanje naucenog.... i to je to :)
Evo obecao sam postati jos neka pitanja koja su se pojavljivala na usmenima....

1. M-W-W test - definicija jednostranog testa,u kom smislu je jednostran, sto je F, kriticno podrucje itd.

2. Studentova distribucija

3.x1,x2,x3 nezavisne Bernoullijeve s parametrom p. Izracunati E[x1|x1+x2+x3]

4.ako imamo dva slucajna uzorka duljine n, iz normalne razdiobe i testiramo hiopotezu h0 : mi1=mi2 koju cemo test statistiku koristiti, pa jel bitna nezavisnost, zasto....uglavnom kao i na svakom kolegiju trazi se razumijevanje naucenog.... i to je to Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:53 sri, 18. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li se zna okvirno kada će biti usmeni na ovom roku?

hvala!
da li se zna okvirno kada će biti usmeni na ovom roku?

hvala!


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan