Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

problemi s externim modemom

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 17:37 sri, 15. 6. 2005    Naslov: problemi s externim modemom Citirajte i odgovorite

Imam problema s externim trust modemom.
Naime, kada se probam spojiti kao gost korisnik globalneta onda sve radi ok. No kada se pokusam spojiti na CARNet onda mi se u trenutku dizanja pppd-a javlja greska.

Ukjucio sam PAP autentikaciju (negdje sam procitao da CARNet to koristi) te iskjucio wait for dial tone before dialing. Na winXP mi se normalno spaja na CARNet ali sam taj modem i kupio bas zato da otkantam xp s kompa.
Kada ukjucim terminal-based login (umjesto PAP) onda nakon upisivanja user name-a i passworda dobijem neki prompt ovakvog oblika: "nas2-zg>" pa kad tu upisem connect nakon cega me komp trazi ime hosta na sto mu ja npr. dam student.math.hr kao odgovor dobivam studentov prompt kao da sam se telnetirao na student. No stranice i dalje ne mogu otvarati. Moze li mi netko objasniti o cemu se tu radi? Kako je moguce da su se neki portovi otvorili a neki ne? Firewall? Kako da rijesim taj problem?

Hvala unaprijed na odgovorima!!

Evo upozorenja koja sam dobio:

PPP-log file:

Jun 15 18:12:35 darkstar pppd[1051]: Receive serial link is not 8-bit clean:
Jun 15 18:12:35 darkstar pppd[1051]: Problem: all had bit 7 set to 0

You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
Please use the terminal-based login to verify


error KPPP:
timeout expired while waiting for the PPP interface to come up

u log window-u mi je ispisao ovo:
ATZ
OK
ATM0L0
OK
ATX3
OK
ATDT076767676
CONNECT 115200


malo nize pise: starting pppd...
Imam problema s externim trust modemom.
Naime, kada se probam spojiti kao gost korisnik globalneta onda sve radi ok. No kada se pokusam spojiti na CARNet onda mi se u trenutku dizanja pppd-a javlja greska.

Ukjucio sam PAP autentikaciju (negdje sam procitao da CARNet to koristi) te iskjucio wait for dial tone before dialing. Na winXP mi se normalno spaja na CARNet ali sam taj modem i kupio bas zato da otkantam xp s kompa.
Kada ukjucim terminal-based login (umjesto PAP) onda nakon upisivanja user name-a i passworda dobijem neki prompt ovakvog oblika: "nas2-zg>" pa kad tu upisem connect nakon cega me komp trazi ime hosta na sto mu ja npr. dam student.math.hr kao odgovor dobivam studentov prompt kao da sam se telnetirao na student. No stranice i dalje ne mogu otvarati. Moze li mi netko objasniti o cemu se tu radi? Kako je moguce da su se neki portovi otvorili a neki ne? Firewall? Kako da rijesim taj problem?

Hvala unaprijed na odgovorima!!

Evo upozorenja koja sam dobio:

PPP-log file:

Jun 15 18:12:35 darkstar pppd[1051]: Receive serial link is not 8-bit clean:
Jun 15 18:12:35 darkstar pppd[1051]: Problem: all had bit 7 set to 0

You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
Please use the terminal-based login to verify


error KPPP:
timeout expired while waiting for the PPP interface to come up

u log window-u mi je ispisao ovo:
ATZ
OK
ATM0L0
OK
ATX3
OK
ATDT076767676
CONNECT 115200


malo nize pise: starting pppd...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 17:58 sri, 15. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ah... rijesio sam problem tako da sam smanjio brzinu spajanja s 115xxx na 57600, Konacno:))

No i dalje ne kuzim onaj prompt?????
ah... rijesio sam problem tako da sam smanjio brzinu spajanja s 115xxx na 57600, Konacno:))

No i dalje ne kuzim onaj prompt?????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:17 sri, 15. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prilikom chata bi se tamo ocekivalo da skripta unese 'ppp' ili 'ppp default' :) Ono sto ja ne kuzim, jest zasto ti je smanjivanje brzine pomoglo, al dobro :)

Moje je iskustvo da wvdial radi outofthebox i da ima dobar conf program :)
Prilikom chata bi se tamo ocekivalo da skripta unese 'ppp' ili 'ppp default' Smile Ono sto ja ne kuzim, jest zasto ti je smanjivanje brzine pomoglo, al dobro Smile

Moje je iskustvo da wvdial radi outofthebox i da ima dobar conf program Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 22:02 ned, 3. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozes li postati svoj wvdial.conf ovdje??

Pokusao sam ti poslati PM ali nikako nisam mogao...


Hvala
mozes li postati svoj wvdial.conf ovdje??

Pokusao sam ti poslati PM ali nikako nisam mogao...


Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 22:18 ned, 3. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alf"]mozes li postati svoj wvdial.conf ovdje??

Pokusao sam ti poslati PM ali nikako nisam mogao...


Hvala[/quote]
Ne brini :zelenizub: dobio sam ih 5 :zelenizub:
[quote="alf"]pozdrav!!

imam jednu molbu!?!?! Ti si mi odgovorio na forumu unux admin. da ti koristis wvdial , pa sam ga ja skinuo (s slackwareom na dolazi defaultno) i isprobao. No nikako se ne mogu spojiti s njim. Naime, nakon sto posalje username i pass i nakon sto primim ip jednostavo stane i ne mogu uopce otvarati stranice ali mogu se npr. s telentom spojiti na student.

Moja je molba, ako bi mi mogao posalti svoj conf fajl za wvdial ????

Bio bih ti jako zahvalan jer si nekako brijem da je tu mozda greska.

Puno havala unaprijed!!

Moj email je: [color=green]poznat redakciji ;)[/color][/quote]
Studentu pristupas preko ip adrese ko svaki dobri matematicar? :)
mislim da je tvoj problem u /etc/resolv.conf fajlu, tj nemas upisane DNS-ove tamo :) Poslao sam ti i wvdial.conf i resolv.conf pa ti vidi :) Slobodno se jos javis ako ces imati problema :)
alf (napisa):
mozes li postati svoj wvdial.conf ovdje??

Pokusao sam ti poslati PM ali nikako nisam mogao...


Hvala

Ne brini ...naplanetidosade dobio sam ih 5 ...naplanetidosade
alf (napisa):
pozdrav!!

imam jednu molbu!?!?! Ti si mi odgovorio na forumu unux admin. da ti koristis wvdial , pa sam ga ja skinuo (s slackwareom na dolazi defaultno) i isprobao. No nikako se ne mogu spojiti s njim. Naime, nakon sto posalje username i pass i nakon sto primim ip jednostavo stane i ne mogu uopce otvarati stranice ali mogu se npr. s telentom spojiti na student.

Moja je molba, ako bi mi mogao posalti svoj conf fajl za wvdial ????

Bio bih ti jako zahvalan jer si nekako brijem da je tu mozda greska.

Puno havala unaprijed!!

Moj email je: poznat redakciji Wink

Studentu pristupas preko ip adrese ko svaki dobri matematicar? Smile
mislim da je tvoj problem u /etc/resolv.conf fajlu, tj nemas upisane DNS-ove tamo Smile Poslao sam ti i wvdial.conf i resolv.conf pa ti vidi Smile Slobodno se jos javis ako ces imati problema Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
alf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (20:53:54)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: ZG

PostPostano: 23:26 ned, 3. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

prvo: hvala na mailu!!

Vidio sam da je tvoj wvdial.conf isti kao moj (osim sto sam ja dodao jos poneke naredbe da smanjim ton modema ...) pa sam krenuo mijenjati nesto s resolv.conf, stoga sam skopirao /etc/ppp/resolv.conf u /etc/resolv.conf i sad se mogu spojiti s wvdial-om :D :D :D
ali s kppp ne mogu , ali to uopce nije bed jer i tako nisam mislio koristiti kde (blackbox rulz) :)

wvdial i dalje ima isti ispis (u nekoj knjizi sam vidio kao ispis wvdiala nakon uspjesnog spajanja i meni se cini da u mom fali jos jedan red, ali se ne mogu sjetiti sto je pisalo, jer sam toliko toga procitao ovih dana u trazenju rjesenja da me glava boli) :)

Nadam se da ce i sutra raditi konekcija. (ovo sad pisem s linuxa, a nadam se da cu i svaki sljedeci post) :lol: :lol: :lol:

Nadam se da ce ovo pomoci jos nekome, tko trazi po netu rjesenje ovog problema, kao sto sam ga ja trazio (na mnogim forumima sam nasao postove s ovim pitanjem ali bez konkretnog odgovora)

zube, hvala jos jednom
prvo: hvala na mailu!!

Vidio sam da je tvoj wvdial.conf isti kao moj (osim sto sam ja dodao jos poneke naredbe da smanjim ton modema ...) pa sam krenuo mijenjati nesto s resolv.conf, stoga sam skopirao /etc/ppp/resolv.conf u /etc/resolv.conf i sad se mogu spojiti s wvdial-om Very Happy Very Happy Very Happy
ali s kppp ne mogu , ali to uopce nije bed jer i tako nisam mislio koristiti kde (blackbox rulz) Smile

wvdial i dalje ima isti ispis (u nekoj knjizi sam vidio kao ispis wvdiala nakon uspjesnog spajanja i meni se cini da u mom fali jos jedan red, ali se ne mogu sjetiti sto je pisalo, jer sam toliko toga procitao ovih dana u trazenju rjesenja da me glava boli) Smile

Nadam se da ce i sutra raditi konekcija. (ovo sad pisem s linuxa, a nadam se da cu i svaki sljedeci post) Laughing Laughing Laughing

Nadam se da ce ovo pomoci jos nekome, tko trazi po netu rjesenje ovog problema, kao sto sam ga ja trazio (na mnogim forumima sam nasao postove s ovim pitanjem ali bez konkretnog odgovora)

zube, hvala jos jednom


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 6:33 pon, 4. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedan 'tip' :) Probaj kombinirati wvdial sa naredbom screen :) Tako ti nece zauzimati jedan terminal cijelo vrijeme i mozes staviti
[code:1]alias wvdial="screen -d -m wvdial"
alias wvhang="killall wvdial"[/code:1]
..tako da kontroliras vezu sa wvdial i wvhang :)

Ja sam jos imao obicaj staviti ovo u .bashrc (.kshrc) da mi prilikom dizanja terminala daje status veze:
[code:1]if ps -fC $1 >/dev/null
then
echo wvdial active
echo
fi[/code:1]
Jedan 'tip' Smile Probaj kombinirati wvdial sa naredbom screen Smile Tako ti nece zauzimati jedan terminal cijelo vrijeme i mozes staviti
Kod:
alias wvdial="screen -d -m wvdial"
alias wvhang="killall wvdial"

..tako da kontroliras vezu sa wvdial i wvhang Smile

Ja sam jos imao obicaj staviti ovo u .bashrc (.kshrc) da mi prilikom dizanja terminala daje status veze:
Kod:
if ps -fC $1 >/dev/null
    then
    echo wvdial active
    echo
fi



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan