Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Usmeni kod doc. Caklovica
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 15:34 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Usmeni kod doc. Caklovica Citirajte i odgovorite

kako je to danas izgledalo i kako to inace izgleda?
treba li puno znati za 2?
kako je to danas izgledalo i kako to inace izgleda?
treba li puno znati za 2?


[Vrh]
Crow
Gost





PostPostano: 16:39 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema razlike u pitanjima izmedju 2 i 5, razlika je u tome koliko dobro znas to gradivo. Ne moze se rec da te za 2 nece pitat recimo slabu derivaciju, ali za 5 to trebas znat jako detaljno objasnit, dok za 2 trebas znat manje ali ipak barem osnove od tog
Nema razlike u pitanjima izmedju 2 i 5, razlika je u tome koliko dobro znas to gradivo. Ne moze se rec da te za 2 nece pitat recimo slabu derivaciju, ali za 5 to trebas znat jako detaljno objasnit, dok za 2 trebas znat manje ali ipak barem osnove od tog


[Vrh]
Gost






PostPostano: 12:36 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja pitanja najcesce postavlja?
Jel dovoljno ucit iz biljeznice ili je skripta neophodna?
Jel su dokazi nuzni za prolaz?
Bili bi jako zahvalni ako bi se nekom dalo podijeliti iskustva...
Koja pitanja najcesce postavlja?
Jel dovoljno ucit iz biljeznice ili je skripta neophodna?
Jel su dokazi nuzni za prolaz?
Bili bi jako zahvalni ako bi se nekom dalo podijeliti iskustva...


[Vrh]
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 16:05 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ja se taman sad vratio s usmenog, prosal :victory:

Dokaze treba znat. Treba znat sve, samo ovisi koliko detaljno znas na usmenom takvu ocijenu dobijes.

Ono sto je ovih dana pital je otprilike ovo:

1. Tm o dualnosti za sparivanje
2. Jednadzba ravnoteze stapa
3. bernullijev princip za koloturu i matematicko njihalo
4. dokaz tm za rang matrice povezanog grafa
5. transportni problem
6. Slaba derivacija i prostor Soboljeva i gdje se koristi
7. Tenzor tromosti
8. Osnovna lema variacionog racuna
9. Ford-Fulkerson Tm i algoritam i prerezi
10. Jed gibanja matematickog njihala

Napomena: To je samo sto je pital ovih dana to ne znaci da ce samo to ispitivati!!!
Evo ja se taman sad vratio s usmenog, prosal Pooobjeeedaaaa!!!

Dokaze treba znat. Treba znat sve, samo ovisi koliko detaljno znas na usmenom takvu ocijenu dobijes.

Ono sto je ovih dana pital je otprilike ovo:

1. Tm o dualnosti za sparivanje
2. Jednadzba ravnoteze stapa
3. bernullijev princip za koloturu i matematicko njihalo
4. dokaz tm za rang matrice povezanog grafa
5. transportni problem
6. Slaba derivacija i prostor Soboljeva i gdje se koristi
7. Tenzor tromosti
8. Osnovna lema variacionog racuna
9. Ford-Fulkerson Tm i algoritam i prerezi
10. Jed gibanja matematickog njihala

Napomena: To je samo sto je pital ovih dana to ne znaci da ce samo to ispitivati!!!



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 18:53 pon, 4. 7. 2005    Naslov: usmeni Citirajte i odgovorite

bi li mi mogao tko reci je li se kod prof. caklovica moze usmeni pisati i je li dovoljno uciti iz biljeznice?
hvala :)
bi li mi mogao tko reci je li se kod prof. caklovica moze usmeni pisati i je li dovoljno uciti iz biljeznice?
hvala Smile


[Vrh]
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 20:55 pon, 4. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam mozes zamolit profesora da odgovaras pismeno. Uci iz biljeznice ali obavezno i skriptu koristi
Koliko ja znam mozes zamolit profesora da odgovaras pismeno. Uci iz biljeznice ali obavezno i skriptu koristi



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 20:49 čet, 7. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. U skripti su ti neke stvari malo bolje objasnjene tako da definitivno prolistaj skriptu.
2. Uglavnom je ovakav sistem ispitivanja: 3 pitanja, ak znas 2 prolaz, ak ne znas 2 pad
3. Kod profesora ti je bitno puno brbljat, pricaj malo s njim prije nego sto te pocne ispitivat, jedna cura mu je cak i vic pricala. Samo nemoj bit tiho.
4. Ak si ti sljedeci/sljedeca na redu prati kaj pita kolegu/kolegicu prije tebe, jer ak on ne zna profesor ce reci "samo nastavite na to pitanje"
5. Ak i padnes nije toliki problem, ali potrudi se da te zapamti, jer kad sljedeci put dodes na usmeni ce biti "kolega/kolegice sto zadnji puta niste znali" i onda odgovaras to, a to se onda dobro naucis i to ti je vec pola prolaza
6. Ak jedno pitanje znas, a drugo ne trece pitanje ce ti sigurno biti Kutna brzina i onaj izvod za [b]k[/b] koji bas i nema smisla, ali ga se nastrebas :)

Moj savjet je otic na usmene i poslusat malo i vidit kak to izgleda kod njega, a i na taj nacin mozes najvise naucit i ponovit
1. U skripti su ti neke stvari malo bolje objasnjene tako da definitivno prolistaj skriptu.
2. Uglavnom je ovakav sistem ispitivanja: 3 pitanja, ak znas 2 prolaz, ak ne znas 2 pad
3. Kod profesora ti je bitno puno brbljat, pricaj malo s njim prije nego sto te pocne ispitivat, jedna cura mu je cak i vic pricala. Samo nemoj bit tiho.
4. Ak si ti sljedeci/sljedeca na redu prati kaj pita kolegu/kolegicu prije tebe, jer ak on ne zna profesor ce reci "samo nastavite na to pitanje"
5. Ak i padnes nije toliki problem, ali potrudi se da te zapamti, jer kad sljedeci put dodes na usmeni ce biti "kolega/kolegice sto zadnji puta niste znali" i onda odgovaras to, a to se onda dobro naucis i to ti je vec pola prolaza
6. Ak jedno pitanje znas, a drugo ne trece pitanje ce ti sigurno biti Kutna brzina i onaj izvod za k koji bas i nema smisla, ali ga se nastrebas Smile

Moj savjet je otic na usmene i poslusat malo i vidit kak to izgleda kod njega, a i na taj nacin mozes najvise naucit i ponovit



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
menschen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2004. (00:14:25)
Postovi: (38)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 22:33 čet, 7. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kak bi se najtočnije definirala kutna brzina?
Kak bi se najtočnije definirala kutna brzina?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:31 čet, 7. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

u rikverc po biljeskama:
kao [latex]{dV \over dt} \cdot V^t[/latex] gdje je V doslo iz necega ovakvog [latex]{d \over dt} \cdot e_i'[/latex] gdje je [latex]e_i[/latex] vektor, a gdje [latex]e_i' = \sum_{j=1}^3 v_{ij}e_j[/latex] a to je doslo iz raspisivanja izraza vektor r gore tocka... etc...

ovo ljeto mozda sve moje biljeske zavrse online.... koje postoje i koje na nesto lice, ofkors.... a tu je solidno dobro raspisano i to o kutnoj... a meni se zbilja neda prepisivati.... sorry.....

dodji u pr3 sutra iza 14, pa ti pokazem - evo, ponijet cu biljeske sa sobom (iako mi ne trebaju) pa dodji....
u rikverc po biljeskama:
kao gdje je V doslo iz necega ovakvog gdje je vektor, a gdje a to je doslo iz raspisivanja izraza vektor r gore tocka... etc...

ovo ljeto mozda sve moje biljeske zavrse online.... koje postoje i koje na nesto lice, ofkors.... a tu je solidno dobro raspisano i to o kutnoj... a meni se zbilja neda prepisivati.... sorry.....

dodji u pr3 sutra iza 14, pa ti pokazem - evo, ponijet cu biljeske sa sobom (iako mi ne trebaju) pa dodji....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
menschen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2004. (00:14:25)
Postovi: (38)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 14:40 sub, 9. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

E thanks! Ma imam to s predavanja, samo nisam bila sigurna jel "dobro" to kad tak definiras.
E thanks! Ma imam to s predavanja, samo nisam bila sigurna jel "dobro" to kad tak definiras.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 11:47 sri, 14. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

hey ekipa koja odgovara ovih dana, podijelite svoje dojmove s nama! :)
primjeri pitanja, koji put ste izasli na ispit, ako ste koji put do sada pali zbog kakvih pitanja ste pali... usput navedite koje godine ste slusali kolegij, jer se sadrzaj blago mijenja iz godine u godinu.
hvala :)
hey ekipa koja odgovara ovih dana, podijelite svoje dojmove s nama! Smile
primjeri pitanja, koji put ste izasli na ispit, ako ste koji put do sada pali zbog kakvih pitanja ste pali... usput navedite koje godine ste slusali kolegij, jer se sadrzaj blago mijenja iz godine u godinu.
hvala Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:17 čet, 15. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovak ljudovi,nemate se kaj bojati jel je profesor legenda,dao nam je svima pitanja,na koja imate barem 45 min da odgovorite,pogledajte si samo hallov tm ,na to vam profesor stavlja naglasak pri ispitivanju...ako ste ucili(posteno) proci cete..a sta se tice pitanja sva su ova koja je prethodno decko stavio na forum..ta se vrte cijelo vrijeme i to je to!!!sretno :wink:
ovak ljudovi,nemate se kaj bojati jel je profesor legenda,dao nam je svima pitanja,na koja imate barem 45 min da odgovorite,pogledajte si samo hallov tm ,na to vam profesor stavlja naglasak pri ispitivanju...ako ste ucili(posteno) proci cete..a sta se tice pitanja sva su ova koja je prethodno decko stavio na forum..ta se vrte cijelo vrijeme i to je to!!!sretno Wink


[Vrh]
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 20:45 ned, 2. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

moja pitanja:
1) FF tm
2) greenov tm
3) hallov tm
moja pitanja:
1) FF tm
2) greenov tm
3) hallov tm



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sgt. Pepper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2005. (20:52:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:07 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Transportni problem Citirajte i odgovorite

Ajd ljudi, ako boga znate, objasnite mi teorem dualnosti u transportnom problemu,al samo onaj dio kad dokazujemo(pomocu grafa) da optimalnost primarnih i dualnih varijabli implicira jednakost z'(u,v) = z(X). Eto, hvala kome god da se javi...
Ajd ljudi, ako boga znate, objasnite mi teorem dualnosti u transportnom problemu,al samo onaj dio kad dokazujemo(pomocu grafa) da optimalnost primarnih i dualnih varijabli implicira jednakost z'(u,v) = z(X). Eto, hvala kome god da se javi...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 14:59 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

i ja sam imala [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=33475#33475]isti problem[/url], odgovor imas odmah u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=33492#33492]postu iza[/url] :)
i ja sam imala isti problem, odgovor imas odmah u postu iza Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sgt. Pepper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2005. (20:52:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:07 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

da... zahvaljujen
da... zahvaljujen


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sgt. Pepper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2005. (20:52:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:21 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo jos jedno pitanje. Sta treba odgovorit na pitanje Slaba derivacija i prostor Soboljeva, te Osnovna lema variacionog racuna? U biti, zelin znat ukratko sta treba za slabu derivaciju i dali je Osnovna lema kao sta pise u skripti da je phi klase C beskonacno(s onom malon nulon) a U element L1(I), ili kao sto sam nasao na nekim papirima da phi klase C[0,1]( sto je u skripti pod Langrangeov). Eto, valjda je razumljivo... Hvala.
Evo jos jedno pitanje. Sta treba odgovorit na pitanje Slaba derivacija i prostor Soboljeva, te Osnovna lema variacionog racuna? U biti, zelin znat ukratko sta treba za slabu derivaciju i dali je Osnovna lema kao sta pise u skripti da je phi klase C beskonacno(s onom malon nulon) a U element L1(I), ili kao sto sam nasao na nekim papirima da phi klase C[0,1]( sto je u skripti pod Langrangeov). Eto, valjda je razumljivo... Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 20:50 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

slaba derivacija... pocnes od onog teoremcica sa integralom i derivacijom (ako je $g(x)*v(x)dx= -$u(x)v'(x)dx za svaku test funkciju v onda je g=u' ) pa onda zakljucis kako s obzirom na to ima smisla definirat slabu derivaciju ali moras pocet od kvadraticno integrabilnih funkcija (jer su za ostale integrali beskonacni pa definicija nema smisla)... i eto, prostor slabo derivabilnih funkcija jos zovemo prostor soboljeva i potprostor je od prostora kvadraticno integrabilnih funkcija.

sta se tice osnovne leme ... ja sam onu verziju sa predavanja ucila kao osnovnu lemu varijacionog racuna jerbo nam ju je kao takvu i profesor predstavio. osim toga, bas taj teorem nam je vazan u dosta situacija a ne onaj kompliciraniji iz skripte koji se krije pod istim imenom (a nisam primijetila da se negdje pozivamo na njega).
slaba derivacija... pocnes od onog teoremcica sa integralom i derivacijom (ako je $g(x)*v(x)dx= -$u(x)v'(x)dx za svaku test funkciju v onda je g=u' ) pa onda zakljucis kako s obzirom na to ima smisla definirat slabu derivaciju ali moras pocet od kvadraticno integrabilnih funkcija (jer su za ostale integrali beskonacni pa definicija nema smisla)... i eto, prostor slabo derivabilnih funkcija jos zovemo prostor soboljeva i potprostor je od prostora kvadraticno integrabilnih funkcija.

sta se tice osnovne leme ... ja sam onu verziju sa predavanja ucila kao osnovnu lemu varijacionog racuna jerbo nam ju je kao takvu i profesor predstavio. osim toga, bas taj teorem nam je vazan u dosta situacija a ne onaj kompliciraniji iz skripte koji se krije pod istim imenom (a nisam primijetila da se negdje pozivamo na njega).



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sgt. Pepper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2005. (20:52:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:54 pon, 3. 10. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze, nada san se da je tako.. ta mi se verzija puno vise svidja, jer je ona u skripti ubi boze.. ajd fala ti... opet
moze, nada san se da je tako.. ta mi se verzija puno vise svidja, jer je ona u skripti ubi boze.. ajd fala ti... opet


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:23 ned, 12. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidio sam da se na usmenom često ponavlja pitanje jednađbe gibanja matematičkog njihala pa bih molio nekoga od kolega koji su već bili na usmenom ili znaju da mi kažu što točno treba znati kod dotičnog pitanja. Da li samo napraviti Lagrangeovu jednađbu kao što smo na vježbama radili ili što?
Vidio sam da se na usmenom često ponavlja pitanje jednađbe gibanja matematičkog njihala pa bih molio nekoga od kolega koji su već bili na usmenom ili znaju da mi kažu što točno treba znati kod dotičnog pitanja. Da li samo napraviti Lagrangeovu jednađbu kao što smo na vježbama radili ili što?


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan