Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Usmeni kod doc. Caklovica
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ka
Gost





PostPostano: 14:13 pet, 30. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

bok ljudi!

ajde ako je netko bio na usmenom da napise koja pitanja su se najviše vrtila

hvala :wink:
bok ljudi!

ajde ako je netko bio na usmenom da napise koja pitanja su se najviše vrtila

hvala Wink


[Vrh]
Gost






PostPostano: 9:08 čet, 6. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

molila bih da mi netko odgovori na pitanje berneullijev princip za koloturu i matematicko njihalo.hvala
molila bih da mi netko odgovori na pitanje berneullijev princip za koloturu i matematicko njihalo.hvala


[Vrh]
Gost






PostPostano: 10:38 čet, 6. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako je netko bio danas na usmenom bilo bi lijepo da s nama ostalima koji nismo mogi doc podijeli dojmove...
ako je netko bio danas na usmenom bilo bi lijepo da s nama ostalima koji nismo mogi doc podijeli dojmove...


[Vrh]
Gost






PostPostano: 14:59 sub, 8. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakav bi trebao biti odgovor na pitanje normalne jednadzbe?u skripti ima puno toga pa ako je netko to imao na usmenom zna koji je dio bitniji i vazniji...
kakav bi trebao biti odgovor na pitanje normalne jednadzbe?u skripti ima puno toga pa ako je netko to imao na usmenom zna koji je dio bitniji i vazniji...


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:16 pon, 17. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]kakav bi trebao biti odgovor na pitanje normalne jednadzbe?u skripti ima puno toga pa ako je netko to imao na usmenom zna koji je dio bitniji i vazniji...[/quote]

ak se ne varam, to je tamo kod minimizacije kvadratnog funkcionala uz linearne uvjete. definiras gresku e kao e=||b-A*x||. htio bi da ti ta greska bude minimalna. Definiras P(x)=||b-A*x||^2, i sad ti je zapravo svejedno jel nadjes minimum od P(x) ili rjesenja od A*x=b.
U stvarnosti, b mjeris, A je matrica koja opisuje uvjete na fizikalni sustav, a x racunas. Posto b ne mozes precizno izmjeriti, moze se dogoditi da b nije u rangu od A. znas da ti R(A) u direktnoj sumi s N(A^T) daje |R^m. to ti znaci da postoje z @ R(A) i y @N(A^T) tako da oni u direktnoj sumi daju b.

posto je z iz ranga, to znaci da postoji x^ iz R^m i y^ iz N(A^T) tako da Ax^ i y^ u direktnoj sumi daju b, odnosno ||Ax^||^2 + ||y^||^2=||b||^2 :)

to bi otprilike bilo to:) ima u skripti, poglavlje 4 u dijelu o minimizaciji kvadraticnog funkcionala:)
Anonymous (napisa):
kakav bi trebao biti odgovor na pitanje normalne jednadzbe?u skripti ima puno toga pa ako je netko to imao na usmenom zna koji je dio bitniji i vazniji...


ak se ne varam, to je tamo kod minimizacije kvadratnog funkcionala uz linearne uvjete. definiras gresku e kao e=||b-A*x||. htio bi da ti ta greska bude minimalna. Definiras P(x)=||b-A*x||^2, i sad ti je zapravo svejedno jel nadjes minimum od P(x) ili rjesenja od A*x=b.
U stvarnosti, b mjeris, A je matrica koja opisuje uvjete na fizikalni sustav, a x racunas. Posto b ne mozes precizno izmjeriti, moze se dogoditi da b nije u rangu od A. znas da ti R(A) u direktnoj sumi s N(A^T) daje |R^m. to ti znaci da postoje z @ R(A) i y @N(A^T) tako da oni u direktnoj sumi daju b.

posto je z iz ranga, to znaci da postoji x^ iz R^m i y^ iz N(A^T) tako da Ax^ i y^ u direktnoj sumi daju b, odnosno ||Ax^||^2 + ||y^||^2=||b||^2 Smile

to bi otprilike bilo to:) ima u skripti, poglavlje 4 u dijelu o minimizaciji kvadraticnog funkcionala:)


[Vrh]
w
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (19:34:36)
Postovi: (168)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
41 = 48 - 7

PostPostano: 12:34 pon, 4. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako mi moze netko tko je vec bio na usmenom reci koliku vaznost moram pridati skripti a koliku predavanjima? mislim, na predavanjima se neke stvari iz skripte uopce nisu spominjale, ili su samo sturo obradene (tipa prostor soboljeva, u skripti ima gomila toga).
trebam li pogledati i one teoreme iz skripte koji nisu bili spominjani na prevanjima?
unaprijed zahvaljujem. :D
ako mi moze netko tko je vec bio na usmenom reci koliku vaznost moram pridati skripti a koliku predavanjima? mislim, na predavanjima se neke stvari iz skripte uopce nisu spominjale, ili su samo sturo obradene (tipa prostor soboljeva, u skripti ima gomila toga).
trebam li pogledati i one teoreme iz skripte koji nisu bili spominjani na prevanjima?
unaprijed zahvaljujem. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 16:56 pon, 4. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="w"]ako mi moze netko tko je vec bio na usmenom reci koliku vaznost moram pridati skripti a koliku predavanjima? mislim, na predavanjima se neke stvari iz skripte uopce nisu spominjale, ili su samo sturo obradene (tipa prostor soboljeva, u skripti ima gomila toga).
trebam li pogledati i one teoreme iz skripte koji nisu bili spominjani na prevanjima?
unaprijed zahvaljujem. :D[/quote]
Trebaš znati samo ono što se je radilo na predavanjima. Profesor svake godine predaje drugačije gradivo, neki put nešto izostavi, neki put doda.
w (napisa):
ako mi moze netko tko je vec bio na usmenom reci koliku vaznost moram pridati skripti a koliku predavanjima? mislim, na predavanjima se neke stvari iz skripte uopce nisu spominjale, ili su samo sturo obradene (tipa prostor soboljeva, u skripti ima gomila toga).
trebam li pogledati i one teoreme iz skripte koji nisu bili spominjani na prevanjima?
unaprijed zahvaljujem. Very Happy

Trebaš znati samo ono što se je radilo na predavanjima. Profesor svake godine predaje drugačije gradivo, neki put nešto izostavi, neki put doda.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 18:30 pet, 8. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hmm.. ja u biljeskama u poglavlju minimizacije kv. fnala nemam ni jedan dokaz iza lme 1.19 o nepristranoj procjeni kod minimizacije matrice kovarijanci.. a u skripti ima jos oko 4 tm-a iza toga.. jel se to uci ili ne? :wink: jer, samo smo skocili na elastican stap na pocetku drugog semestra..
hmm.. ja u biljeskama u poglavlju minimizacije kv. fnala nemam ni jedan dokaz iza lme 1.19 o nepristranoj procjeni kod minimizacije matrice kovarijanci.. a u skripti ima jos oko 4 tm-a iza toga.. jel se to uci ili ne? Wink jer, samo smo skocili na elastican stap na pocetku drugog semestra..



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:08 pet, 8. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="greeneyes"]hmm.. ja u biljeskama u poglavlju minimizacije kv. fnala nemam ni jedan dokaz iza lme 1.19 o nepristranoj procjeni kod minimizacije matrice kovarijanci.. a u skripti ima jos oko 4 tm-a iza toga.. jel se to uci ili ne? :wink: jer, samo smo skocili na elastican stap na pocetku drugog semestra..[/quote]
Ako profesor to nije ispredavao, onda vjerojatno ne trebamo to znati, i ovako ima puno gradiva (a samo činimise 4 sata nismo imali modeliranje kroz čitavu godinu). Najbolje da pošalješ mail profesoru ili pm na forum.
greeneyes (napisa):
hmm.. ja u biljeskama u poglavlju minimizacije kv. fnala nemam ni jedan dokaz iza lme 1.19 o nepristranoj procjeni kod minimizacije matrice kovarijanci.. a u skripti ima jos oko 4 tm-a iza toga.. jel se to uci ili ne? Wink jer, samo smo skocili na elastican stap na pocetku drugog semestra..

Ako profesor to nije ispredavao, onda vjerojatno ne trebamo to znati, i ovako ima puno gradiva (a samo činimise 4 sata nismo imali modeliranje kroz čitavu godinu). Najbolje da pošalješ mail profesoru ili pm na forum.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:41 pet, 8. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]...ili pm na forum.[/quote]

Ne PM na Forum; Doc. Caklovic nas rijetko posjecuje. :(
goranm (napisa):
...ili pm na forum.


Ne PM na Forum; Doc. Caklovic nas rijetko posjecuje. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 9:57 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze li netko napisati koja su se pitanja vrtila ovih dana na usmenom kod doc. Čaklovića? hvala
moze li netko napisati koja su se pitanja vrtila ovih dana na usmenom kod doc. Čaklovića? hvala


[Vrh]
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 11:20 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

II. Keplerov zakon, transportni problem, smanjenje broja struja u el. mrezi.
prof. se zurio, bilo mu je dovoljno da napisem veci dio nisam trebao dovrsit i pitao je da dokazem da je sim. matrica poz. def. akko je y^tCy>0 za svaki y<>0.
II. Keplerov zakon, transportni problem, smanjenje broja struja u el. mrezi.
prof. se zurio, bilo mu je dovoljno da napisem veci dio nisam trebao dovrsit i pitao je da dokazem da je sim. matrica poz. def. akko je y^tCy>0 za svaki y<>0.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 11:30 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]kakav bi trebao biti odgovor na pitanje normalne jednadzbe?u skripti ima puno toga pa ako je netko to imao na usmenom zna koji je dio bitniji i vazniji...[/quote]

kao sto je rekao gost, ali bih ja napravio jos slijedece dvije stranice, sve do definicije normalne jednadžbe

[quote]posto je z iz ranga[/quote]

pretpostavljam da je slucajna greska, z je iz slike.

[quote]
molila bih da mi netko odgovori na pitanje berneullijev princip za koloturu i matematicko njihalo.hvala[/quote]

pa ako dobijes to pitanje, mozes napisat kako glasi bern. princip, zapisati mnogostrukost po kojoj se tijelo giba i iz toga izvesti jednadzbu ravnoteze.
npr, za obicnu koloturu, mnogostrukost je definirana jednadzbom x_1+x_2=c (tang. prostor je odredjen vektorom (-1, 1)), pa je na nju okomit vektor (1,1) , sto ti daje (m_1g, m2_g)=lambda*(1,1) iz cega slijedi uvjet ravnoteze m_1=m_2.
mozes komentirat da je svaka tocka mnogostrukosti polozaj ravnoteze ako je zadovoljen uvjet ravnoteze.
za mat. njihalo probaj sam/a.
Citat:
kakav bi trebao biti odgovor na pitanje normalne jednadzbe?u skripti ima puno toga pa ako je netko to imao na usmenom zna koji je dio bitniji i vazniji...


kao sto je rekao gost, ali bih ja napravio jos slijedece dvije stranice, sve do definicije normalne jednadžbe

Citat:
posto je z iz ranga


pretpostavljam da je slucajna greska, z je iz slike.

Citat:

molila bih da mi netko odgovori na pitanje berneullijev princip za koloturu i matematicko njihalo.hvala


pa ako dobijes to pitanje, mozes napisat kako glasi bern. princip, zapisati mnogostrukost po kojoj se tijelo giba i iz toga izvesti jednadzbu ravnoteze.
npr, za obicnu koloturu, mnogostrukost je definirana jednadzbom x_1+x_2=c (tang. prostor je odredjen vektorom (-1, 1)), pa je na nju okomit vektor (1,1) , sto ti daje (m_1g, m2_g)=lambda*(1,1) iz cega slijedi uvjet ravnoteze m_1=m_2.
mozes komentirat da je svaka tocka mnogostrukosti polozaj ravnoteze ako je zadovoljen uvjet ravnoteze.
za mat. njihalo probaj sam/a.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 23:42 sub, 23. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

posto vise Vrdoljak nije na programu za torturu, molio bih vas sto vise informacija i savjeta oko prof. Calkovica :) i pitanja koja su do sada bila ako moze
posto vise Vrdoljak nije na programu za torturu, molio bih vas sto vise informacija i savjeta oko prof. Calkovica Smile i pitanja koja su do sada bila ako moze


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 13:02 sri, 27. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako je pismeni sutra, kad da očekujem usmeni? koliko nakon pismenog to inače ide?
ako je pismeni sutra, kad da očekujem usmeni? koliko nakon pismenog to inače ide?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 18:01 sri, 27. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesus... dakle nije fora doći s dobrim pismenim :) Pao sam, a znao sam odgovore na sva pitanja od kolega...

Ja sam dobio:

1. Dokaz teorema o dualnosti kod sparivanja
2. Nekakav pravac (ne sjećam se kakav) kod normalnih jednadžbi u statistici
3. Eulerovi kutevi

Grozno...

Better luck next week... I hope...

[b]Usmeni je prilično sam siguran u slijedeću srijedu ujutro. [/b]
Tako mi reče profesor da dođem sljedeći puta. Očito su tad usmeni
jesus... dakle nije fora doći s dobrim pismenim Smile Pao sam, a znao sam odgovore na sva pitanja od kolega...

Ja sam dobio:

1. Dokaz teorema o dualnosti kod sparivanja
2. Nekakav pravac (ne sjećam se kakav) kod normalnih jednadžbi u statistici
3. Eulerovi kutevi

Grozno...

Better luck next week... I hope...

Usmeni je prilično sam siguran u slijedeću srijedu ujutro.
Tako mi reče profesor da dođem sljedeći puta. Očito su tad usmeni



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 20:14 sri, 27. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Darko, šteta. :(

Baš sam mislio preskočiti učenje normalnih jednadžbi u statistici, mislio sam da to ne pita. Znači i to treba... Jel treba znati i minimizaciju očekivanja greške? Kad smo već kod toga, jel treba znati i vremenski zavisan potencijal kod električnih mreža? Postoji li išta u skripti što ne treba znati? :)

Usmeni za kolokvente su u srijedu, termini su već objavljeni.
Darko, šteta. Sad

Baš sam mislio preskočiti učenje normalnih jednadžbi u statistici, mislio sam da to ne pita. Znači i to treba... Jel treba znati i minimizaciju očekivanja greške? Kad smo već kod toga, jel treba znati i vremenski zavisan potencijal kod električnih mreža? Postoji li išta u skripti što ne treba znati? Smile

Usmeni za kolokvente su u srijedu, termini su već objavljeni.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 20:38 sri, 27. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma izgleda da sve treba učiti pogotovo ako imaš dobru ocjenu s pismenog... rađe si skini par bodova
ma izgleda da sve treba učiti pogotovo ako imaš dobru ocjenu s pismenog... rađe si skini par bodova



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Gost






PostPostano: 16:35 čet, 28. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

moja pitanja sa usmenog (kod vrdoljaka):

1. matrica baznih ciklusa (i veza sa kirch. tokovima)
2. tm dualnosti za sparivanje
3. bernullijev princip (opcenito)
moja pitanja sa usmenog (kod vrdoljaka):

1. matrica baznih ciklusa (i veza sa kirch. tokovima)
2. tm dualnosti za sparivanje
3. bernullijev princip (opcenito)


[Vrh]
Gost






PostPostano: 19:57 čet, 28. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moja pitanja (standard):
1.Transportni problem (treba znati i onaj dokaz leme)
2.Matematičko njihalo
3.Rang matrice incidencije
Moja pitanja (standard):
1.Transportni problem (treba znati i onaj dokaz leme)
2.Matematičko njihalo
3.Rang matrice incidencije


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan