Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Preporuka za dobru knjigu
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:06 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Preporuka za dobru knjigu Citirajte i odgovorite

Kako naslov topica glasi može li neka dobra preporuka za knjigu ...malo sam bez inspiracije ...a ne da mi se tražit po knjižnici i uzimat onako nešto o čemu ne znam ništa...
Kako naslov topica glasi može li neka dobra preporuka za knjigu ...malo sam bez inspiracije ...a ne da mi se tražit po knjižnici i uzimat onako nešto o čemu ne znam ništa...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:39 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ovisi o tome šta voliš čitat.
Ja osobno volim Kinga (on je zakon), jedino izbjegavaj Raosove prijevode, ako ikako to možeš :P

Onda Sidney Sheldon ima sasvim solidne romančiće ;)

Ali, naravno, moje omiljeno je definitivno Agatha Christie, a pogotovo: "Tko je ubio Rogera Ackroyda", "Zavjesa" i "Tajna sedam satova", to si definitivno čitaj ;)
A ovisi o tome šta voliš čitat.
Ja osobno volim Kinga (on je zakon), jedino izbjegavaj Raosove prijevode, ako ikako to možeš Razz

Onda Sidney Sheldon ima sasvim solidne romančiće Wink

Ali, naravno, moje omiljeno je definitivno Agatha Christie, a pogotovo: "Tko je ubio Rogera Ackroyda", "Zavjesa" i "Tajna sedam satova", to si definitivno čitaj Wink



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 13:57 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Aularia"- Plaut
"Pakao"- Dante Alighieri
"Vladar"- Niccolo Machiavelli
"Misli" - Blaise Pascal
"Rasprava o znanostima i umjetnostima" -Jean-Jacques Rousseau
"Zlocin i kazna" - Fjodor Mihajlovič Dostojevski
"Preobrazaj" - Franz Kafka
"Smrt popodne" - Ernest Hemingway
----------------------------------------------

Meni su te knige dobre, ak oces nesto u stilu "Zvjezdane staze" tog ces dobit na tone od ostalih forumasa...
"Aularia"- Plaut
"Pakao"- Dante Alighieri
"Vladar"- Niccolo Machiavelli
"Misli" - Blaise Pascal
"Rasprava o znanostima i umjetnostima" -Jean-Jacques Rousseau
"Zlocin i kazna" - Fjodor Mihajlovič Dostojevski
"Preobrazaj" - Franz Kafka
"Smrt popodne" - Ernest Hemingway
----------------------------------------------

Meni su te knige dobre, ak oces nesto u stilu "Zvjezdane staze" tog ces dobit na tone od ostalih forumasa...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bingo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2002. (18:03:08)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:39 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]
"Zlocin i kazna" - Fjodor Mihajlovič Dostojevski
"Preobrazaj" - Franz Kafka
"Smrt popodne" - Ernest Hemingway
[/quote]

Po mojem skromnom misljenju, ako vec F.M. Dostojevski, onda radije Idiota, a za Kafku sve OSIM Procesa i Preobrazaja. Dantea ... :roll:
Nadalje Kundera, Huxley (Genij i boginja, Majmun i bit, Divni novi svijet), Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!), T. Mann(pripovjetke), G. Guaresshi (sve sto nadjesh), Czeslav Mislosh(Zasuznjeni um, kad vec citas Orwela :lol: ), pa mozes i Hesse(Rosalde ili kako se vec pise (Igru staklenim perlama probaj izbjeci)), H. Miller (Trilogija 8) )....
Pa sad, bilo bi toga josh previse... Mozda da specificirash sto te zanima :wink:
Markec (napisa):

"Zlocin i kazna" - Fjodor Mihajlovič Dostojevski
"Preobrazaj" - Franz Kafka
"Smrt popodne" - Ernest Hemingway


Po mojem skromnom misljenju, ako vec F.M. Dostojevski, onda radije Idiota, a za Kafku sve OSIM Procesa i Preobrazaja. Dantea ... Rolling Eyes
Nadalje Kundera, Huxley (Genij i boginja, Majmun i bit, Divni novi svijet), Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!), T. Mann(pripovjetke), G. Guaresshi (sve sto nadjesh), Czeslav Mislosh(Zasuznjeni um, kad vec citas Orwela Laughing ), pa mozes i Hesse(Rosalde ili kako se vec pise (Igru staklenim perlama probaj izbjeci)), H. Miller (Trilogija Cool )....
Pa sad, bilo bi toga josh previse... Mozda da specificirash sto te zanima Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:59 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bingo"]Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!)[/quote]
(imitacija binga :PP)
Kad već moraš Orwela, onda rađe Životinjsku farmu :PP
bingo (napisa):
Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!)

(imitacija binga Weeee-heeee!!!)
Kad već moraš Orwela, onda rađe Životinjsku farmu Weeee-heeee!!!



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bingo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2002. (18:03:08)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:41 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"][quote="bingo"]Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!)[/quote]
(imitacija binga :PP)
Kad već moraš Orwela, onda rađe Životinjsku farmu :PP[/quote]

Ali ta 1984 sluzi samo da se vidi koliko je Huxley (PMSM) bolji u Divnom novom svijetu :PP
C'Tebo (napisa):
bingo (napisa):
Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!)

(imitacija binga Weeee-heeee!!!)
Kad već moraš Orwela, onda rađe Životinjsku farmu Weeee-heeee!!!


Ali ta 1984 sluzi samo da se vidi koliko je Huxley (PMSM) bolji u Divnom novom svijetu Weeee-heeee!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:32 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Ali, naravno, moje omiljeno je definitivno Agatha Christie, a pogotovo: "Tko je ubio Rogera Ackroyda", "Zavjesa" i "Tajna sedam satova", to si definitivno čitaj [/quote]
..pročito sve što se moglo nać u kjnižnici od agate ...od sidinija poneku al se ne sjećam koju ...kinga nisam ni pipno nikad ...
[quote="Markec"][list]1."Aularia"- Plaut
2."Pakao"- Dante Alighieri
3."Vladar"- Niccolo Machiavelli
4."Misli" - Blaise Pascal
5."Rasprava o znanostima i umjetnostima" -Jean-Jacques Rousseau
6."Zlocin i kazna" - Fjodor Mihajlovič Dostojevski
7."Preobrazaj" - Franz Kafka
8."Smrt popodne" - Ernest Hemingway
---------------------------------------------- [/list:u][/quote]
...pročito 2,3,6,7,8...
[quote="bimgo"]Nadalje Kundera, Huxley (Genij i boginja, Majmun i bit, Divni novi svijet), Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!), T. Mann(pripovjetke), G. Guaresshi (sve sto nadjesh), Czeslav Mislosh(Zasuznjeni um, kad vec citas Orwela ), pa mozes i Hesse(Rosalde ili kako se vec pise (Igru staklenim perlama probaj izbjeci)), H. Miller (Trilogija ).... [/quote]
..od kundere baš sve što se moglo naći (btw odličan je )...huxely bat afkors ...orvela također pročito ...od hesea sve (njegove inače neke i više puta)istopročito...za milera nisam siguran...

...e da ljudi lud sam sf i to što se moglo naći u knjižnici sam proguto ...

Hvala pipl puno pronaći se izgleda nešto! :D
C'Tebo (napisa):
Ali, naravno, moje omiljeno je definitivno Agatha Christie, a pogotovo: "Tko je ubio Rogera Ackroyda", "Zavjesa" i "Tajna sedam satova", to si definitivno čitaj

..pročito sve što se moglo nać u kjnižnici od agate ...od sidinija poneku al se ne sjećam koju ...kinga nisam ni pipno nikad ...
Markec (napisa):
    1."Aularia"- Plaut
    2."Pakao"- Dante Alighieri
    3."Vladar"- Niccolo Machiavelli
    4."Misli" - Blaise Pascal
    5."Rasprava o znanostima i umjetnostima" -Jean-Jacques Rousseau
    6."Zlocin i kazna" - Fjodor Mihajlovič Dostojevski
    7."Preobrazaj" - Franz Kafka
    8."Smrt popodne" - Ernest Hemingway
    ----------------------------------------------

...pročito 2,3,6,7,8...
bimgo (napisa):
Nadalje Kundera, Huxley (Genij i boginja, Majmun i bit, Divni novi svijet), Orwel (1984, ovo je tako reda radi kad vec citash Huxleya!), T. Mann(pripovjetke), G. Guaresshi (sve sto nadjesh), Czeslav Mislosh(Zasuznjeni um, kad vec citas Orwela ), pa mozes i Hesse(Rosalde ili kako se vec pise (Igru staklenim perlama probaj izbjeci)), H. Miller (Trilogija )....

..od kundere baš sve što se moglo naći (btw odličan je )...huxely bat afkors ...orvela također pročito ...od hesea sve (njegove inače neke i više puta)istopročito...za milera nisam siguran...

...e da ljudi lud sam sf i to što se moglo naći u knjižnici sam proguto ...

Hvala pipl puno pronaći se izgleda nešto! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:23 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako volis SF preporucam P.K.Dicka. "Do Androids Dream of Electric Sheep" je najpoznatije, ne i najbolje, ali dobro za pocetak (knjiga po kojoj je snimljen Blade Runner).
Ako volis SF preporucam P.K.Dicka. "Do Androids Dream of Electric Sheep" je najpoznatije, ne i najbolje, ali dobro za pocetak (knjiga po kojoj je snimljen Blade Runner).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.


Zadnja promjena: krcko; 22:29 pon, 7. 4. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:27 pon, 7. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]jedino izbjegavaj Raosove prijevode, ako ikako to možeš :P[/quote]

Raosovi prijevodi znaju biti jako dobri, no priznajem da sam naletio na nekoliko katastrofalnih. Mislim da covjek prevodi dobro knjige koje mu se svide, al ako mu se ne svidja onda zabrazdi.
C'Tebo (napisa):
jedino izbjegavaj Raosove prijevode, ako ikako to možeš Razz


Raosovi prijevodi znaju biti jako dobri, no priznajem da sam naletio na nekoliko katastrofalnih. Mislim da covjek prevodi dobro knjige koje mu se svide, al ako mu se ne svidja onda zabrazdi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:05 uto, 8. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

antoine de saint-exupery - mali princ
hugh lofting - pripovijest o doktoru dolittleu
j. m. barrie - petar pan

i meni osobno najdraze
william shakespeare - titus andronicus (mislim da je sluzbeni prijevod jako debilan nes tipa tit andronik)
antoine de saint-exupery - mali princ
hugh lofting - pripovijest o doktoru dolittleu
j. m. barrie - petar pan

i meni osobno najdraze
william shakespeare - titus andronicus (mislim da je sluzbeni prijevod jako debilan nes tipa tit andronik)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:23 uto, 8. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="C'Tebo"]jedino izbjegavaj Raosove prijevode, ako ikako to možeš :P[/quote]

Raosovi prijevodi znaju biti jako dobri, no priznajem da sam naletio na nekoliko katastrofalnih. Mislim da covjek prevodi dobro knjige koje mu se svide, al ako mu se ne svidja onda zabrazdi.[/quote]
Mali oftopik.
Čito u Raosovom prijevodu od Kinga Zelenu Milju i 4 iza ponoći.
Zelenu Milju je toliko loše preveo da sam se iznenadio (da nije toliko loše prevedeno, ne bih ni znao da je to on, inače ne pratim prevodioce), stvarno sam se zgražo :roll:
4 iza ponoći je samo "ne dobro", dakle nije očajno, ali može i bolje (i to i puno bolje)
A s druge strane, reko mi frend da je prvu Discworld novelu preveo odlično, tak da za njegove prijevode (općenito) i ne znam, htio sam ga skomentirati za Kinga, jer me toliko loš prijevod istinski impresioniro (čak i više nego Elisabethini prijevodi filmova: Ion Cannon=Jonski top, Virtual Reality=Istinska stvarnost i slično)

I mali ontopic:
V. Devidé: "Antidnevnik prisjećanja" (ja pročito po preporuci) i knjiga mi se stvarno svidla (osim nekih zadnjih par pričica, gdje malo zaglavi na nekim istočnjačkim temama)
Ali mi je inače knjiga sasvim solidna :)
krcko (napisa):
C'Tebo (napisa):
jedino izbjegavaj Raosove prijevode, ako ikako to možeš Razz


Raosovi prijevodi znaju biti jako dobri, no priznajem da sam naletio na nekoliko katastrofalnih. Mislim da covjek prevodi dobro knjige koje mu se svide, al ako mu se ne svidja onda zabrazdi.

Mali oftopik.
Čito u Raosovom prijevodu od Kinga Zelenu Milju i 4 iza ponoći.
Zelenu Milju je toliko loše preveo da sam se iznenadio (da nije toliko loše prevedeno, ne bih ni znao da je to on, inače ne pratim prevodioce), stvarno sam se zgražo Rolling Eyes
4 iza ponoći je samo "ne dobro", dakle nije očajno, ali može i bolje (i to i puno bolje)
A s druge strane, reko mi frend da je prvu Discworld novelu preveo odlično, tak da za njegove prijevode (općenito) i ne znam, htio sam ga skomentirati za Kinga, jer me toliko loš prijevod istinski impresioniro (čak i više nego Elisabethini prijevodi filmova: Ion Cannon=Jonski top, Virtual Reality=Istinska stvarnost i slično)

I mali ontopic:
V. Devidé: "Antidnevnik prisjećanja" (ja pročito po preporuci) i knjiga mi se stvarno svidla (osim nekih zadnjih par pričica, gdje malo zaglavi na nekim istočnjačkim temama)
Ali mi je inače knjiga sasvim solidna Smile



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 8:23 uto, 8. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Inace izbjegavam preporuke, ali evo samo hint sto se SFa tice:
Braca Strugackij (recimo mozes poceti sa "Tesko je biti Bog") - jedini SF koji sam ikad mogao probaviti

Sto se neSFa tice drzi se klasike i neces fulati - Shakespearea bar ima puno, Krleze takodjer, Andric, Dostojevski, Kafka, probaj Marinkovica citati, itd...
Uglavnom, nece ti biti dosadno.

I, ne zaboravi uciti za ispite :wink:
Inace izbjegavam preporuke, ali evo samo hint sto se SFa tice:
Braca Strugackij (recimo mozes poceti sa "Tesko je biti Bog") - jedini SF koji sam ikad mogao probaviti

Sto se neSFa tice drzi se klasike i neces fulati - Shakespearea bar ima puno, Krleze takodjer, Andric, Dostojevski, Kafka, probaj Marinkovica citati, itd...
Uglavnom, nece ti biti dosadno.

I, ne zaboravi uciti za ispite Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:14 uto, 8. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ako volis SF preporucam P.K.Dicka. "Do Androids Dream of Electric Sheep" je najpoznatije, ne i najbolje, ali dobro za pocetak (knjiga po kojoj je snimljen Blade Runner).[/quote]
..krcko blejd runera sam pogledo pa cirka 20 puta ...a knjigu pročito 21 put ...
[quote="C'Tebo"]V. Devidé: "Antidnevnik prisjećanja" (ja pročito po preporuci) i knjiga mi se stvarno svidla (osim nekih zadnjih par pričica, gdje malo zaglavi na nekim istočnjačkim temama) [/quote]

... nikad ništa od devidea ...viš viš ...
[quote="Void"]
Braca Strugackij (recimo mozes poceti sa "Tesko je biti Bog") - jedini SF koji sam ikad mogao probaviti

Sto se neSFa tice drzi se klasike i neces fulati - Shakespearea bar ima puno, Krleze takodjer, Andric, Dostojevski, Kafka, probaj Marinkovica citati, itd...
Uglavnom, nece ti biti dosadno.

I, ne zaboravi uciti za ispite [/quote]
...za šekspira moram biti posebno raspoložen ...one njegove klasike davno pročito ...krleža,andric,dosti i marinkova pročito on jel opet do klasika ...
...nije mi dosadno void ...ja jednostavno volim čitat...a za ispite ...teško da mogu tako nešto zaboravit... :wink:

Još jedno hvala puno pipl ! :D
krcko (napisa):
Ako volis SF preporucam P.K.Dicka. "Do Androids Dream of Electric Sheep" je najpoznatije, ne i najbolje, ali dobro za pocetak (knjiga po kojoj je snimljen Blade Runner).

..krcko blejd runera sam pogledo pa cirka 20 puta ...a knjigu pročito 21 put ...
C'Tebo (napisa):
V. Devidé: "Antidnevnik prisjećanja" (ja pročito po preporuci) i knjiga mi se stvarno svidla (osim nekih zadnjih par pričica, gdje malo zaglavi na nekim istočnjačkim temama)


... nikad ništa od devidea ...viš viš ...
Void (napisa):

Braca Strugackij (recimo mozes poceti sa "Tesko je biti Bog") - jedini SF koji sam ikad mogao probaviti

Sto se neSFa tice drzi se klasike i neces fulati - Shakespearea bar ima puno, Krleze takodjer, Andric, Dostojevski, Kafka, probaj Marinkovica citati, itd...
Uglavnom, nece ti biti dosadno.

I, ne zaboravi uciti za ispite

...za šekspira moram biti posebno raspoložen ...one njegove klasike davno pročito ...krleža,andric,dosti i marinkova pročito on jel opet do klasika ...
...nije mi dosadno void ...ja jednostavno volim čitat...a za ispite ...teško da mogu tako nešto zaboravit... Wink

Još jedno hvala puno pipl ! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:16 uto, 8. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]i meni osobno najdraze
william shakespeare - titus andronicus (mislim da je sluzbeni prijevod jako debilan nes tipa tit andronik)[/quote]

Nemrem bolivit da ti je to najdraza knjiga. Igrom slucaja dosta sam je detaljno iscitavao i nekoliko puta gledao u kazalistu. Drama je odlicna, ali kako nesto tako mracno mozes proglasiti najdrazim?? Btw, ako si zainteresiran za diskusiju mozemo otvoriti poseban topic..

[quote="color"]..krcko blejd runera sam pogledo pa cirka 20 puta ...a knjigu pročito 21 put ... [/quote]

OK, zelis dalje pricati o PKD-ovim knjigama ili si se samo htio pohvaliti kako si nacitan? :roll:
Lord Sirius (napisa):
i meni osobno najdraze
william shakespeare - titus andronicus (mislim da je sluzbeni prijevod jako debilan nes tipa tit andronik)


Nemrem bolivit da ti je to najdraza knjiga. Igrom slucaja dosta sam je detaljno iscitavao i nekoliko puta gledao u kazalistu. Drama je odlicna, ali kako nesto tako mracno mozes proglasiti najdrazim?? Btw, ako si zainteresiran za diskusiju mozemo otvoriti poseban topic..

color (napisa):
..krcko blejd runera sam pogledo pa cirka 20 puta ...a knjigu pročito 21 put ...


OK, zelis dalje pricati o PKD-ovim knjigama ili si se samo htio pohvaliti kako si nacitan? Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:07 sri, 9. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
[quote="color"]..krcko blejd runera sam pogledo pa cirka 20 puta ...a knjigu pročito 21 put ... [/quote]

OK, zelis dalje pricati o PKD-ovim knjigama ili si se samo htio pohvaliti kako si nacitan? :roll:[/quote]

...krcko uopće mi nije namjera da se hvalim ...kao što ima ljudi koji filmofili tako sam ja knjigofil ...htio sam dati neke smjernice što mi se sviđa od literarture...puno sam toga pročitao pa mi je nestalo inspiracije a i ljudi s kojima se družim su uglavnom dobivali preporuke od mene...htio sam malu pomoć i to je sve ... :wink:
krcko (napisa):

color (napisa):
..krcko blejd runera sam pogledo pa cirka 20 puta ...a knjigu pročito 21 put ...


OK, zelis dalje pricati o PKD-ovim knjigama ili si se samo htio pohvaliti kako si nacitan? Rolling Eyes


...krcko uopće mi nije namjera da se hvalim ...kao što ima ljudi koji filmofili tako sam ja knjigofil ...htio sam dati neke smjernice što mi se sviđa od literarture...puno sam toga pročitao pa mi je nestalo inspiracije a i ljudi s kojima se družim su uglavnom dobivali preporuke od mene...htio sam malu pomoć i to je sve ... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:58 sri, 9. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Nemrem bolivit da ti je to najdraza knjiga.[/quote]
Jedna od drazih, imam ih jos puno, ali nisu sve ovako bolesne...

Naravno da mi je dobra zbog jako dobrog izrazavanja i razgovora o bolesnjavama u rimama, ali uglavnom mi je luda zato sto onu recenicu "the road to hell is full of good intentions" fakat dovodi do apsurda i krajnje ironije...

[quote="krcko"]Igrom slucaja dosta sam je detaljno iscitavao i nekoliko puta gledao u kazalistu.[/quote]

ja igrom namjere...ali je nisam nikad gledao u kazalistu, nisam ni znao da se to kod nas izvodi..znam da ima film ali videoteku nisam posjetio vec nekih godinu i pol dana.

gdje si to gledao??javi mi ako saznas ako ce biti ponovo u kazalistima da odem to pogledati...

[quote="krcko"]Btw, ako si zainteresiran za diskusiju mozemo otvoriti poseban topic.. [/quote]

pa mogli bi...evo moje prvo pitanje...zasto Mutius, sin Titusa, sprecava ulazak svog oca i zarobljene kraljice u Rim?I zasto ga Titus ubija?to mi je nekako najlabaviji dio price...
krcko (napisa):
Nemrem bolivit da ti je to najdraza knjiga.

Jedna od drazih, imam ih jos puno, ali nisu sve ovako bolesne...

Naravno da mi je dobra zbog jako dobrog izrazavanja i razgovora o bolesnjavama u rimama, ali uglavnom mi je luda zato sto onu recenicu "the road to hell is full of good intentions" fakat dovodi do apsurda i krajnje ironije...

krcko (napisa):
Igrom slucaja dosta sam je detaljno iscitavao i nekoliko puta gledao u kazalistu.


ja igrom namjere...ali je nisam nikad gledao u kazalistu, nisam ni znao da se to kod nas izvodi..znam da ima film ali videoteku nisam posjetio vec nekih godinu i pol dana.

gdje si to gledao??javi mi ako saznas ako ce biti ponovo u kazalistima da odem to pogledati...

krcko (napisa):
Btw, ako si zainteresiran za diskusiju mozemo otvoriti poseban topic..


pa mogli bi...evo moje prvo pitanje...zasto Mutius, sin Titusa, sprecava ulazak svog oca i zarobljene kraljice u Rim?I zasto ga Titus ubija?to mi je nekako najlabaviji dio price...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:19 čet, 10. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Marilyn Manson: [i]Long Hard Road Out of Hell[/i]
(Molim one koji [b]nisu[/b] citali knjigu da se suzdrze od komentara)

Anne Rice: [i]Vampir Lestat[/i] (citah prve 3 knjige [i]Vampirskih kronika[/i] i ova mi je najbolja; nije ni [i]Interview s vampirom[/i] los, ali nakon [i]Lestata[/i] djeluje siromasno), [i]Servant of the Bones[/i] (pitko; idealno za one koji tek zele poceti s beletristikom :crazyeyes: na engleskom :shock:)

Ne znam od koga: [i]Nove patnje mladog Verthera[/i] (simpatican, moderan nastavak (u doba lektire dosadnog) originala)
Marilyn Manson: Long Hard Road Out of Hell
(Molim one koji nisu citali knjigu da se suzdrze od komentara)

Anne Rice: Vampir Lestat (citah prve 3 knjige Vampirskih kronika i ova mi je najbolja; nije ni Interview s vampirom los, ali nakon Lestata djeluje siromasno), Servant of the Bones (pitko; idealno za one koji tek zele poceti s beletristikom #Crazy na engleskom Shocked)

Ne znam od koga: Nove patnje mladog Verthera (simpatican, moderan nastavak (u doba lektire dosadnog) originala)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 16:08 čet, 10. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]u doba lektire dosadnog originala)[/quote]
uopce nije dosadan


[quote="vsego"]nije ni Interview s vampirom los[/quote]
Nedavno u nekom filmu sam cuo da ovo citaju homici (no ofence).

Ako netko nije (nevjerujem da ima takvih) nek procita "Lovac u zitu".
vsego (napisa):
u doba lektire dosadnog originala)

uopce nije dosadan


vsego (napisa):
nije ni Interview s vampirom los

Nedavno u nekom filmu sam cuo da ovo citaju homici (no ofence).

Ako netko nije (nevjerujem da ima takvih) nek procita "Lovac u zitu".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:14 čet, 10. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"][quote="vsego"]u doba lektire dosadnog originala)[/quote]
uopce nije dosadan [/quote]
Isuse, ja sam umiro čitajući to :shock:
Više se opće ne sjećam o čemu je knjiga bila (znam da je bio Werther (original :D) i da je "patio" i da mi je išo na živce)
Ima iz romantizma i boljih stvari.
Markec (napisa):
vsego (napisa):
u doba lektire dosadnog originala)

uopce nije dosadan

Isuse, ja sam umiro čitajući to Shocked
Više se opće ne sjećam o čemu je knjiga bila (znam da je bio Werther (original Very Happy) i da je "patio" i da mi je išo na živce)
Ima iz romantizma i boljih stvari.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 20:21 čet, 10. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]...i da je "patio" i da mi je išo na živce)[/quote]

...a valjda se zato u Goethe-ovo vrijeme ubilo toliko mladića nakon čitanja ove knjige (ne zezam se- ovo je chinjenica)

ah doba Weltschmerz-a iliti svjetske boli...kako dirljivo razdoblje :cry:


[quote="C'Tebo"]Ima iz romantizma i boljih stvari.[/quote]

wha? Friedrich Schiller mozda "Razbojnici" ili "Wilhelm Tell" ? :D
C'Tebo (napisa):
...i da je "patio" i da mi je išo na živce)


...a valjda se zato u Goethe-ovo vrijeme ubilo toliko mladića nakon čitanja ove knjige (ne zezam se- ovo je chinjenica)

ah doba Weltschmerz-a iliti svjetske boli...kako dirljivo razdoblje Crying or Very sad


C'Tebo (napisa):
Ima iz romantizma i boljih stvari.


wha? Friedrich Schiller mozda "Razbojnici" ili "Wilhelm Tell" ? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan