Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Gotovina za Gotovinu
Idite na 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Kad bi znali gdje je Gotovina, bi li ga prijavili
Da, isključivo zbog novaca
11%
 11%  [ 8 ]
Da, ali novci nisu presudni
44%
 44%  [ 30 ]
Ne jer bi me bilo strah za vlastiti zivot
11%
 11%  [ 8 ]
Ne jer je on hrvatski heroj
32%
 32%  [ 22 ]
Ukupno glasova : 68

Autor/ica Poruka
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 20:50 ned, 11. 9. 2005    Naslov: Gotovina za Gotovinu Citirajte i odgovorite

Hm, danas je Ante vidjen u podravini (ili nekoj slicnoj po..nesto). nagrada je, mislim, 1000 000 usd. mislim da bi, kad bi toliko dobio, prestao jesti u menzi.
Hm, danas je Ante vidjen u podravini (ili nekoj slicnoj po..nesto). nagrada je, mislim, 1000 000 usd. mislim da bi, kad bi toliko dobio, prestao jesti u menzi.



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:59 ned, 11. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam bas... :? Meni su one pizze u studentskim fast foodovima bas simpaticne. :klopa:

Sto se Gotovine tice, moj odgovor bi bio: da, zato jer se od krivnje brani pred sudom, a ne po novinama, jumbo plakatima i protestnim skupovima. 8) A i osobni stav mi je da Haag korektno obavlja posao. =D>
Ne znam bas... Confused Meni su one pizze u studentskim fast foodovima bas simpaticne. Dosli cevapi!!!!

Sto se Gotovine tice, moj odgovor bi bio: da, zato jer se od krivnje brani pred sudom, a ne po novinama, jumbo plakatima i protestnim skupovima. Cool A i osobni stav mi je da Haag korektno obavlja posao. Applause



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:07 ned, 11. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam baš ni siguran bih li ga prepoznao uživo,ali kako got- ne bih prijavio.
hvala.
nisam baš ni siguran bih li ga prepoznao uživo,ali kako got- ne bih prijavio.
hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 22:33 ned, 11. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

a zasto?
a zasto?



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 9:25 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

bih, jer ne mogu bit "za" nekog tko se tolko skriva i izvodi gluposti, bez obzira dal je kriv za nesto il ne...
bih, jer ne mogu bit "za" nekog tko se tolko skriva i izvodi gluposti, bez obzira dal je kriv za nesto il ne...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 9:49 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne bih dok ne pohvataju sve četnike koji su radili zločine! onda bih tek razmislio. Gotovina uopće nije važan EU, da nema njega našli bi oni nešto drugo s čim će nas tlačit.
Ne bih dok ne pohvataju sve četnike koji su radili zločine! onda bih tek razmislio. Gotovina uopće nije važan EU, da nema njega našli bi oni nešto drugo s čim će nas tlačit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 9:54 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Incognito"]Ne bih dok ne pohvataju sve četnike koji su radili zločine! onda bih tek razmislio. Gotovina uopće nije važan EU, da nema njega našli bi oni nešto drugo s čim će nas tlačit.[/quote]
Slažem se.
Btw, jeste čuli onog srpskog "kapetana" što se javio iz Australije? Kaže da svi Australci mogu biti ponosni na to što je on radio po Hrvatskoj devedesetih... :evil:
Incognito (napisa):
Ne bih dok ne pohvataju sve četnike koji su radili zločine! onda bih tek razmislio. Gotovina uopće nije važan EU, da nema njega našli bi oni nešto drugo s čim će nas tlačit.

Slažem se.
Btw, jeste čuli onog srpskog "kapetana" što se javio iz Australije? Kaže da svi Australci mogu biti ponosni na to što je on radio po Hrvatskoj devedesetih... Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:59 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zalosno je da cak i medju buducim intelektualcima postoje ljudi koji misle da jedan zlocin opravdava drugi, kao i to da vjeruju u anti-EU propagandu, kao da smo ne znam kako bitni i da se Europa samo nama bavi. :roll:
Zalosno je da cak i medju buducim intelektualcima postoje ljudi koji misle da jedan zlocin opravdava drugi, kao i to da vjeruju u anti-EU propagandu, kao da smo ne znam kako bitni i da se Europa samo nama bavi. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 10:03 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije to nikakvo opravdavanje zločina... Ali mislim da kao nacija moramo imati kičmu. :evil: Ako su pravila igre dana zar ne vrijede za sve? :?
Nije to nikakvo opravdavanje zločina... Ali mislim da kao nacija moramo imati kičmu. Evil or Very Mad Ako su pravila igre dana zar ne vrijede za sve? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 10:10 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je valjda upućeno meni. Pa ne mislim ni ja da jedan zločin opravdava drugi. Nema tu nikakve propagande, ni antipropagande. A kaj je s onim popisom da pola hrvatske treba ići u haag?! Ne znam ja čime se oni bave, i jel se bave samo nama, ali očito je da se bave nama. Po njima bi sad cijela hrvatska trebala ostavit sve i krenut tražit Gotovinu (umjesto gotovinu :) ), nek ga oni lovaju po svijetu.
To je valjda upućeno meni. Pa ne mislim ni ja da jedan zločin opravdava drugi. Nema tu nikakve propagande, ni antipropagande. A kaj je s onim popisom da pola hrvatske treba ići u haag?! Ne znam ja čime se oni bave, i jel se bave samo nama, ali očito je da se bave nama. Po njima bi sad cijela hrvatska trebala ostavit sve i krenut tražit Gotovinu (umjesto gotovinu Smile ), nek ga oni lovaju po svijetu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:21 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Nije to nikakvo opravdavanje zločina... Ali mislim da kao nacija moramo imati kičmu. :evil: Ako su pravila igre dana zar ne vrijede za sve? :?[/quote]

Kad je itko rekao da treba izruciti Gotovinu, a ne [b]hvatati[/b] ostale koji su optuzeni za zlocin? :roll: Da podsjetim sa cime se ti slazes: "[i]Ne bih dok ne pohvataju sve četnike koji su radili zločine! onda bih tek razmislio.[/i]". :| Na strani ono "razmislio", sto odaje osobu koja uopce ne postuje zakone i pravnu drzavu, taj komentar je kao da ja kazem da sam protiv hvatanja bilo kojeg lopova dok Drzava ne uhvati i kazni ubojice iz FINAe. :wall:

Ili, ako cemo ici jos dalje, dok se ne uhvate Hrvati optuzeni za masovna ubojstva, treba li biti protiv hvatanja Srba koji su optuzeni za ubojstvo "samo" jednog civila? :-k Ne? :shock: Zasto? :-k Zato jer su Hrvati "nasi"? :lol: Sorry, nitko tko je radio zlocine nije "moj". :wall:

Ostajem pri tome da je jedino mjesto obrane od krivice (i dokazivanja iste) sud, a oni koji ne zele da se Gotovina brani pred sudom, IMO, (barem podsvjesno) vjeruju da se on ne bi uspio obraniti, ergo da je kriv. :?

[quote="Incognito"]A kaj je s onim popisom da pola hrvatske treba ići u haag?![/quote]

Zanimljiv neki popis. :-s Ti si ga vidio, ili vjerujes Nenadu Ivankovicu "na rijec"? :rotfl:

[quote="Incognito"]Ne znam ja čime se oni bave, i jel se bave samo nama, ali očito je da se bave nama.[/quote]

Mijesas "Europu" i "sud u Haagu". :roll: Potonji se bavi svim sudionicima dogadjaja na ovim prostorima u prvoj polovici 90ih godina proslog stoljeca, pa je prirodno da se bavi i "nama". :)

[quote="Incognito"]Po njima bi sad cijela hrvatska trebala ostavit sve i krenut tražit Gotovinu (umjesto gotovinu :) ), nek ga oni lovaju po svijetu.[/quote]

Ne cijela Hrvatska; samo bi se time trebale baviti sluzbe koje za to placamo i tvoji roditelji i ja (a mozda i ti), preko poreza. :roll:

Takodjer, pitanje nije "da li bi vi ostavili sve cime se bavte i isli loviti Gotovinu", nego "da li bi ga prijavili [b]da vec znate[/b] gdje je". :)
Anđelčić (napisa):
Nije to nikakvo opravdavanje zločina... Ali mislim da kao nacija moramo imati kičmu. Evil or Very Mad Ako su pravila igre dana zar ne vrijede za sve? Confused


Kad je itko rekao da treba izruciti Gotovinu, a ne hvatati ostale koji su optuzeni za zlocin? Rolling Eyes Da podsjetim sa cime se ti slazes: "Ne bih dok ne pohvataju sve četnike koji su radili zločine! onda bih tek razmislio.". Neutral Na strani ono "razmislio", sto odaje osobu koja uopce ne postuje zakone i pravnu drzavu, taj komentar je kao da ja kazem da sam protiv hvatanja bilo kojeg lopova dok Drzava ne uhvati i kazni ubojice iz FINAe. Brick wall

Ili, ako cemo ici jos dalje, dok se ne uhvate Hrvati optuzeni za masovna ubojstva, treba li biti protiv hvatanja Srba koji su optuzeni za ubojstvo "samo" jednog civila? Think Ne? Shocked Zasto? Think Zato jer su Hrvati "nasi"? Laughing Sorry, nitko tko je radio zlocine nije "moj". Brick wall

Ostajem pri tome da je jedino mjesto obrane od krivice (i dokazivanja iste) sud, a oni koji ne zele da se Gotovina brani pred sudom, IMO, (barem podsvjesno) vjeruju da se on ne bi uspio obraniti, ergo da je kriv. Confused

Incognito (napisa):
A kaj je s onim popisom da pola hrvatske treba ići u haag?!


Zanimljiv neki popis. Eh? Ti si ga vidio, ili vjerujes Nenadu Ivankovicu "na rijec"? Valjam se po podu od smijeha

Incognito (napisa):
Ne znam ja čime se oni bave, i jel se bave samo nama, ali očito je da se bave nama.


Mijesas "Europu" i "sud u Haagu". Rolling Eyes Potonji se bavi svim sudionicima dogadjaja na ovim prostorima u prvoj polovici 90ih godina proslog stoljeca, pa je prirodno da se bavi i "nama". Smile

Incognito (napisa):
Po njima bi sad cijela hrvatska trebala ostavit sve i krenut tražit Gotovinu (umjesto gotovinu Smile ), nek ga oni lovaju po svijetu.


Ne cijela Hrvatska; samo bi se time trebale baviti sluzbe koje za to placamo i tvoji roditelji i ja (a mozda i ti), preko poreza. Rolling Eyes

Takodjer, pitanje nije "da li bi vi ostavili sve cime se bavte i isli loviti Gotovinu", nego "da li bi ga prijavili da vec znate gdje je". Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 11:09 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

prijavio bih ga bez razmisljanja. novci nisu presudni (iako bi dobro dosli ;)). za mene netko tko se skriva nije heroj nego kukavica. i slazem se sa nasim vrlim adminom (:bow:): istina (ako postoji) se brani pred sudom, a ne na ovakav kukavicki nacin. nije sad bitna EU il nesto drugo, al cijela nacija stoji na mjestu zbog njega. e, pa ako je tada mogao riskirati zivot na bojistu da bi zastitio svoju zemlju, onda neka je zastiti i sada. cak bez straha da ce izgubiti zivot zbog toga.
prijavio bih ga bez razmisljanja. novci nisu presudni (iako bi dobro dosli Wink). za mene netko tko se skriva nije heroj nego kukavica. i slazem se sa nasim vrlim adminom (I bow before you): istina (ako postoji) se brani pred sudom, a ne na ovakav kukavicki nacin. nije sad bitna EU il nesto drugo, al cijela nacija stoji na mjestu zbog njega. e, pa ako je tada mogao riskirati zivot na bojistu da bi zastitio svoju zemlju, onda neka je zastiti i sada. cak bez straha da ce izgubiti zivot zbog toga.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 11:12 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ne razumijem kako itko moze smatrat nacionalnim herojem osobu koja se godinama skriva i bjezi... dzaba sve [size=18]"[/size]dobro[size=18]"[/size] sto je ucinio [i]za Hrvatsku[/i] kad nas tako sramoti pred svijetom i institucijama kao sto je medunarodni sud za ratne zlocine... puj puj i puj i prijavila bi ga isti cas.
tko se brine da ga ne bi prepoznao, na www.antegotovina.com ima hrpa njegovih slika pa pogledajte da vam ne bi promaklo kad ovaj prode kraj vas na ulici :)
mali problem je to sta covjek izgleda dosta obicno tako da ga vjerojatno ne bih ubrala ni da mi stoji prid nosom :( ... bilo bi lijepo od njega kad bi si istetovirao ime na celo ili bar neke rogove nabavio... :)





[color=blue]Kracim pregledom sitea, cini mi se kao korektna prezentacija strane koja smatra da gospodin Gotovina nije kriv. Nema Ustaske propagande i sl. negativnih stvari koje se tu obicno vezu, pa zato smatram da onaj smajli ipak nije korektan komentar citiranog sitea.

Znam da se strasti obicno uzburkaju oko ove teme, pa molim pucanstvo da malo pripazi.[/color]
ja ne razumijem kako itko moze smatrat nacionalnim herojem osobu koja se godinama skriva i bjezi... dzaba sve "dobro" sto je ucinio za Hrvatsku kad nas tako sramoti pred svijetom i institucijama kao sto je medunarodni sud za ratne zlocine... puj puj i puj i prijavila bi ga isti cas.
tko se brine da ga ne bi prepoznao, na www.antegotovina.com ima hrpa njegovih slika pa pogledajte da vam ne bi promaklo kad ovaj prode kraj vas na ulici Smile
mali problem je to sta covjek izgleda dosta obicno tako da ga vjerojatno ne bih ubrala ni da mi stoji prid nosom Sad ... bilo bi lijepo od njega kad bi si istetovirao ime na celo ili bar neke rogove nabavio... Smile





Kracim pregledom sitea, cini mi se kao korektna prezentacija strane koja smatra da gospodin Gotovina nije kriv. Nema Ustaske propagande i sl. negativnih stvari koje se tu obicno vezu, pa zato smatram da onaj smajli ipak nije korektan komentar citiranog sitea.

Znam da se strasti obicno uzburkaju oko ove teme, pa molim pucanstvo da malo pripazi.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:28 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je, je, baš bih vas vidio kak bi fino otišli u haag onim lešinarima. Tko zna jel on uopće više živ!? Možda se ni ne može javiti. Kak su blaškića osudili na 40 godina, pa ga držali u zatvoru 8 godina i onda ga proglasili nevinim. Malo im se omaklo. To su komplicirana pitanja, to se ne može samo tako, ja bi, ja ne bi, nek se preda, nek se brani, nek bježi, heroj, zločinac... Pa mi nemamo pojma što se događalo prije, a ni sada. I što se kuha u europi. Mi moramo probati opstati kao narod i baviti se svojim svakidašnjim problemima, a kroz godine će se vidjeti kad se to malo slegne što će biti sa europom.
Je, je, baš bih vas vidio kak bi fino otišli u haag onim lešinarima. Tko zna jel on uopće više živ!? Možda se ni ne može javiti. Kak su blaškića osudili na 40 godina, pa ga držali u zatvoru 8 godina i onda ga proglasili nevinim. Malo im se omaklo. To su komplicirana pitanja, to se ne može samo tako, ja bi, ja ne bi, nek se preda, nek se brani, nek bježi, heroj, zločinac... Pa mi nemamo pojma što se događalo prije, a ni sada. I što se kuha u europi. Mi moramo probati opstati kao narod i baviti se svojim svakidašnjim problemima, a kroz godine će se vidjeti kad se to malo slegne što će biti sa europom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:29 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naime, onaj smajli kaj riga je stvarno degutantan.
Naime, onaj smajli kaj riga je stvarno degutantan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 11:37 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

gle, cinjenica je da je bio rat (sa tim se svi slazemo :P ). i cinjenica je da je bilo pogresaka i sa jedne i sa druge strane (a sa tim se ocigledno ne slazemo svi). i u cemu je sada bit ako gledamo pred tudjim pragom, a svoj ne znamo pocistiti? je li nevin? ako je, neka to brani na mjestu predvidjenim za to. ako je zbilja nevin, nema se cega bojati.
gle, cinjenica je da je bio rat (sa tim se svi slazemo Razz ). i cinjenica je da je bilo pogresaka i sa jedne i sa druge strane (a sa tim se ocigledno ne slazemo svi). i u cemu je sada bit ako gledamo pred tudjim pragom, a svoj ne znamo pocistiti? je li nevin? ako je, neka to brani na mjestu predvidjenim za to. ako je zbilja nevin, nema se cega bojati.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:53 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Incognito"]Kak su blaškića osudili na 40 godina, pa ga držali u zatvoru 8 godina i onda ga proglasili nevinim. Malo im se omaklo.[/quote]

Je l' ti pratis jos nesto osim desnicarske propagande? :-k

Blaskic je pravomocno osudjen [b]na racun dokaza[/b], jer je tadasnja "drzavotvorna" vlast skrivala dokumente presudne za njegovo oslobadjanje. :evil: To se znalo, Feral je pisao o tim dokumentima, ali sud moze baratati samo dokazima, ne i novinskim clancima. :roll:

Onda je dosla "trecesijecanska" ("Racanova") vlast koja je sporne dokumente odmah poslala u Haag. =D> Zatim je "hrvatozderka" Del Ponte pristala da se proces obnovi, da Blaskic ne trosi vrijeme na formalne zalbe i sl. i time mu skratila boravak u zatvoru za barem nekoliko mjeseci. =D> Nije morala tako; pravo lijepo propisuje kako idu zalbe, no i njoj je bilo jasno sto se dogadja. :?

Po meni, upravo je slucaj Blaskic primjer da Haag dobro funkcionira i nije "protiv Hrvata" nego protiv zlocina. 8)

[quote="Incognito"]To su komplicirana pitanja, to se ne može samo tako, ja bi, ja ne bi, nek se preda, nek se brani, nek bježi, heroj, zločinac... Pa mi nemamo pojma što se događalo prije, a ni sada.[/quote]

Tocno. Nemamo pojma. :) Ali, postoje dvije strane koje tvrde da imaju pojma:

- jedna ga strana zeli na sudu jer tvrdi da moze dokazati njegovu krivnju :-s

- druga strana ga ne zeli na sudu, valjda zato jer ga od tih dokaza ne mogu obraniti :roll:

Ja, civil vulgaris, zakljucujem da je [b]vjerojatno[/b] kriv, no zelio bih da se to dokaze ili opovrgne na nacin na koji se to radi u danasnjem civiliziranom svijetu. :roll:

Da vidis negdje nekoga za kim je raspisana tjeralica zbog pljacke banke, ti bi rekao "necu ga prijaviti jer nisam bio u banci, pa ne znam je li kriv"? :shock: Ili, jos gore, "bio sam u banci, ali je tip imao carapu na glavi [ :fuj: ], pa opet ne znm je li kriv, pa ga necu prijaviti"?! :rotfl: Ili nam porucujes da je samo gospodin Gotovina iznad zakona? :-k Po kojem kriteriju? :-k

Kad bismo gledali samo sto znamo, malo bi koji kriminalac bio osudjen. :prodike: Treba malo vjerovati sudstvu... 8)

[color=blue]P.S. Onaj smajli je stvaro visak; sad cu ja to...[/color] 8)

P.P.S. Vec sam sudjelovao u ovakvim raspravama, no jos mi nitko nikad nije odgovorio: sto je to gospodin Gotovina [b]konkretno[/b] napravio "za Hrvatsku"? :-k Pod konkretno mislim bas na konkretna djela, a ne opcenito "branio je Hrvatsku"... :|
Incognito (napisa):
Kak su blaškića osudili na 40 godina, pa ga držali u zatvoru 8 godina i onda ga proglasili nevinim. Malo im se omaklo.


Je l' ti pratis jos nesto osim desnicarske propagande? Think

Blaskic je pravomocno osudjen na racun dokaza, jer je tadasnja "drzavotvorna" vlast skrivala dokumente presudne za njegovo oslobadjanje. Evil or Very Mad To se znalo, Feral je pisao o tim dokumentima, ali sud moze baratati samo dokazima, ne i novinskim clancima. Rolling Eyes

Onda je dosla "trecesijecanska" ("Racanova") vlast koja je sporne dokumente odmah poslala u Haag. Applause Zatim je "hrvatozderka" Del Ponte pristala da se proces obnovi, da Blaskic ne trosi vrijeme na formalne zalbe i sl. i time mu skratila boravak u zatvoru za barem nekoliko mjeseci. Applause Nije morala tako; pravo lijepo propisuje kako idu zalbe, no i njoj je bilo jasno sto se dogadja. Confused

Po meni, upravo je slucaj Blaskic primjer da Haag dobro funkcionira i nije "protiv Hrvata" nego protiv zlocina. Cool

Incognito (napisa):
To su komplicirana pitanja, to se ne može samo tako, ja bi, ja ne bi, nek se preda, nek se brani, nek bježi, heroj, zločinac... Pa mi nemamo pojma što se događalo prije, a ni sada.


Tocno. Nemamo pojma. Smile Ali, postoje dvije strane koje tvrde da imaju pojma:

- jedna ga strana zeli na sudu jer tvrdi da moze dokazati njegovu krivnju Eh?

- druga strana ga ne zeli na sudu, valjda zato jer ga od tih dokaza ne mogu obraniti Rolling Eyes

Ja, civil vulgaris, zakljucujem da je vjerojatno kriv, no zelio bih da se to dokaze ili opovrgne na nacin na koji se to radi u danasnjem civiliziranom svijetu. Rolling Eyes

Da vidis negdje nekoga za kim je raspisana tjeralica zbog pljacke banke, ti bi rekao "necu ga prijaviti jer nisam bio u banci, pa ne znam je li kriv"? Shocked Ili, jos gore, "bio sam u banci, ali je tip imao carapu na glavi [ Danas sam si sam kuhao rucak... ], pa opet ne znm je li kriv, pa ga necu prijaviti"?! Valjam se po podu od smijeha Ili nam porucujes da je samo gospodin Gotovina iznad zakona? Think Po kojem kriteriju? Think

Kad bismo gledali samo sto znamo, malo bi koji kriminalac bio osudjen. Drzim prodike Treba malo vjerovati sudstvu... Cool

P.S. Onaj smajli je stvaro visak; sad cu ja to... Cool

P.P.S. Vec sam sudjelovao u ovakvim raspravama, no jos mi nitko nikad nije odgovorio: sto je to gospodin Gotovina konkretno napravio "za Hrvatsku"? Think Pod konkretno mislim bas na konkretna djela, a ne opcenito "branio je Hrvatsku"... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:57 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se i ja da je i na jednoj i na drugoj strani bilo pogrešaka. Ali.. Na primjer, rusi, englezi i francuzi su isto radili zločine u drugom svjetkom ratu kao i njemačka, ali su oni pobijedili pa su samo njemci kažnjeni i to većinom narod. Globalna pravda ne postoji.
Slažem se i ja da je i na jednoj i na drugoj strani bilo pogrešaka. Ali.. Na primjer, rusi, englezi i francuzi su isto radili zločine u drugom svjetkom ratu kao i njemačka, ali su oni pobijedili pa su samo njemci kažnjeni i to većinom narod. Globalna pravda ne postoji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:59 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Incognito"]Slažem se i ja da je i na jednoj i na drugoj strani bilo pogrešaka. Ali.. Na primjer, rusi, englezi i francuzi su isto radili zločine u drugom svjetkom ratu kao i njemačka, ali su oni pobijedili pa su samo njemci kažnjeni i to većinom narod. Globalna pravda ne postoji.[/quote]

To nije razloga da povecavamo globalnu nepravdu. :roll: Smatram da su i saveznicki zlocinci trebali odgovarati, kao i danasnji americki. :) Vrdanjem pravde za "svoje" zlocince, necemo nikad postici da se kaznjavaju svi krivci, nego cemo stvoriti svijet gdje te pod izgovorom rata i herojstva moze ubiti tko god se sjeti. :evil:
Incognito (napisa):
Slažem se i ja da je i na jednoj i na drugoj strani bilo pogrešaka. Ali.. Na primjer, rusi, englezi i francuzi su isto radili zločine u drugom svjetkom ratu kao i njemačka, ali su oni pobijedili pa su samo njemci kažnjeni i to većinom narod. Globalna pravda ne postoji.


To nije razloga da povecavamo globalnu nepravdu. Rolling Eyes Smatram da su i saveznicki zlocinci trebali odgovarati, kao i danasnji americki. Smile Vrdanjem pravde za "svoje" zlocince, necemo nikad postici da se kaznjavaju svi krivci, nego cemo stvoriti svijet gdje te pod izgovorom rata i herojstva moze ubiti tko god se sjeti. Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 12:07 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

U redu, ja ne branim nikakve zločince, samo tko je zločinac. Mađarima je ban Jelačić zločinac, a nama heroj! Nije to baš tako isključivo, ili si zločinac ili si heroj, to je vrlo diskutabilno. Zato, naravno, postoje institucije, ali i one su nekad zloupotrijebljene.
U redu, ja ne branim nikakve zločince, samo tko je zločinac. Mađarima je ban Jelačić zločinac, a nama heroj! Nije to baš tako isključivo, ili si zločinac ili si heroj, to je vrlo diskutabilno. Zato, naravno, postoje institucije, ali i one su nekad zloupotrijebljene.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sljedeće
Stranica 1 / 11.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan