Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

usmeni kod prof. Čaklovića
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lena
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2005. (21:21:59)
Postovi: (4C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 17:19 ned, 7. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka pitanja od petka...

Pismeno:
Dokazati da je konacno generirani konus poliedarski i obrat
Farkaseva lema, varijante i posljedice
Metoda unutrasnje tocke
Primal dual simpleks tabela
Teorem o dekompoziciji

Usmeno:
Negativni rjecnik (rjesavanje primarne zadace pomocu negativnog rjecnika)
GJT (izvod)
U dokazu da je kon.gen. konus poliedarski dokazati da je konus presjek onih negativnih poluprostora



Vise se ne sjecam... Sretno svima!
Neka pitanja od petka...

Pismeno:
Dokazati da je konacno generirani konus poliedarski i obrat
Farkaseva lema, varijante i posljedice
Metoda unutrasnje tocke
Primal dual simpleks tabela
Teorem o dekompoziciji

Usmeno:
Negativni rjecnik (rjesavanje primarne zadace pomocu negativnog rjecnika)
GJT (izvod)
U dokazu da je kon.gen. konus poliedarski dokazati da je konus presjek onih negativnih poluprostora



Vise se ne sjecam... Sretno svima!



_________________
Ovca skace preko shtrika Capa Maca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:00 uto, 25. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prijave za usmeni. Izgleda da je bilo teško to odmah objaviti na forumu..


http://viveka.math.hr/prijave/index.php?course=11&lecturer=1
Prijave za usmeni. Izgleda da je bilo teško to odmah objaviti na forumu..


http://viveka.math.hr/prijave/index.php?course=11&lecturer=1


[Vrh]
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:26 uto, 25. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Prijave za usmeni. Izgleda da je bilo teško to odmah objaviti na forumu..


http://viveka.math.hr/prijave/index.php?course=11&lecturer=1[/quote]

hvala ti!
Anonymous (napisa):
Prijave za usmeni. Izgleda da je bilo teško to odmah objaviti na forumu..


http://viveka.math.hr/prijave/index.php?course=11&lecturer=1


hvala ti!



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 14:45 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanja od danas :

MUT, Tm o dekompozijici, Dualni tm, Farkaseva lema, dokaz da se maksimum funkcije cilja postiže na politopu i to na jednom od generatora, nužni uvjet za maksimum, kako znamo da je skup svih rješenja poliedarski... uglavnom, mislim da će biti popravni idući tjedan...
Pitanja od danas :

MUT, Tm o dekompozijici, Dualni tm, Farkaseva lema, dokaz da se maksimum funkcije cilja postiže na politopu i to na jednom od generatora, nužni uvjet za maksimum, kako znamo da je skup svih rješenja poliedarski... uglavnom, mislim da će biti popravni idući tjedan...


[Vrh]
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 15:23 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Srećom, razgovarale smo danas s prof. u vezi popravnog usmenog i objasnile mu da je razumno da ga bude, i da ga je bilo i prosle godine, i kako sada stvari stoje, popravnog usmenog ce biti!
Tako je rekao zadnjim curama sto ih je rusio, da ce se vidjeti na popravnom.


Pitanja: Teorem dualnosti, Farkaseva lema, varijante, algoritam za separaciju. Znaci nista novo.

Ocjene, zadnjih 7 ljudi : 2 3 1 1 1 1 3

Profesoru je najbitinije da razumijete sto pricate. Cak nije ni nuzno da isprva dobro napisete iskaz nekog teorema, ako cete u tijeku dokaza skuziti gdje ste i zasto pogrijesili.

NIje lako dobiti ocjenu.
Racunica je da bodovi s kol. nose 60% i danas se prof toga cvrsto drzao, znaci ako imate oko 90 b, to je pravih 27 b, i sada za prolaz treba jos 23/40, ali jednoj curi sa slicnom situacijom danas je rekao da je trebala znati skoro sve da bi dobila prolaz.
Srećom, razgovarale smo danas s prof. u vezi popravnog usmenog i objasnile mu da je razumno da ga bude, i da ga je bilo i prosle godine, i kako sada stvari stoje, popravnog usmenog ce biti!
Tako je rekao zadnjim curama sto ih je rusio, da ce se vidjeti na popravnom.


Pitanja: Teorem dualnosti, Farkaseva lema, varijante, algoritam za separaciju. Znaci nista novo.

Ocjene, zadnjih 7 ljudi : 2 3 1 1 1 1 3

Profesoru je najbitinije da razumijete sto pricate. Cak nije ni nuzno da isprva dobro napisete iskaz nekog teorema, ako cete u tijeku dokaza skuziti gdje ste i zasto pogrijesili.

NIje lako dobiti ocjenu.
Racunica je da bodovi s kol. nose 60% i danas se prof toga cvrsto drzao, znaci ako imate oko 90 b, to je pravih 27 b, i sada za prolaz treba jos 23/40, ali jednoj curi sa slicnom situacijom danas je rekao da je trebala znati skoro sve da bi dobila prolaz.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 15:37 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a jel bilo možda govora kada bi otprilike idući tjedan bio taj popravni usmeni?
a jel bilo možda govora kada bi otprilike idući tjedan bio taj popravni usmeni?



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
epersic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2009. (19:07:23)
Postovi: (8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 15:38 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kako profesor odredi bodove na usmenom? po onom napisanom i/ili po slobodnoj procjeni?
a kako profesor odredi bodove na usmenom? po onom napisanom i/ili po slobodnoj procjeni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 15:56 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

NIje bilo govora o tocnom datumu, rekao je da pratimo obavijesti na internetu.

Nemam pojma kako prof. odredi bodove na usmenom. Uzme vase papire kad ste na redu i da vam neko treće pitanje (uglavnom vezano za ono sto ste pisali, neka def. koja se koristi, ili neko prakticno pitanje tipa moze li zlp imati tocno 2 rjesenja), i dok vi razmisljate on pogleda sto ste pisali i onda ako nije skroz dobro pisete na plocu to sto ste trebali na papiru.

Sad, ne znam koliko su cure sto su pale imale napisano na papiru, ali na plocu su znale napisati iskaz, a po dokazu su nesto petaljale, krene, pa stane, i to mu nazalost nije bilo dovoljno ni za tih u prosjeku 20/40 sa usmenog.
NIje bilo govora o tocnom datumu, rekao je da pratimo obavijesti na internetu.

Nemam pojma kako prof. odredi bodove na usmenom. Uzme vase papire kad ste na redu i da vam neko treće pitanje (uglavnom vezano za ono sto ste pisali, neka def. koja se koristi, ili neko prakticno pitanje tipa moze li zlp imati tocno 2 rjesenja), i dok vi razmisljate on pogleda sto ste pisali i onda ako nije skroz dobro pisete na plocu to sto ste trebali na papiru.

Sad, ne znam koliko su cure sto su pale imale napisano na papiru, ali na plocu su znale napisati iskaz, a po dokazu su nesto petaljale, krene, pa stane, i to mu nazalost nije bilo dovoljno ni za tih u prosjeku 20/40 sa usmenog.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 16:17 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da prenesem dojmove jednog kolege koji je bio danas

[quote]prvi dio se pise na papiru, tu vam postavi 2-3 pitanja pa to pises na papiru dok on ispituje nekog drugog pa kad se s tim zgotovi odes na plocu i tamo nastavak
Ja sam za ovaj dio na papiru imao reci i dokazati kako izgledaju rjesenja ZLP te dokazati i iskazati teorem o dualnosti, od ostalih jos sam cuo da je bilo farkaseva lema i neka varijante, razdvajajuca hiperravnina (algoritam i mislim da i dokaz za tm o separaciji), rjecnik i sl.
Mene je na ploci prvo pitao oko tog prvog mog zadatka, kako znamo (bez tog dokaza) nekako izravno da je poliedarski skup pa ga zapisah u tom obliku. Potom je bilo, recimo da smo zavrsili sa simplex metodom i imamo onu matricu na kraju i kako mozemo znati samo gledajuci tu matricu da postoji vise od jednog rjesenja. Pa sam to trebao i geometrijski, nacrtati primjer te situacije.
Kao secer na kraju mi je dao kaznenu funkciju te pitao za sto koristimo taj mi, sto nam je cilj s njima te kako znamo da kad dobijemo niz tih rjesenja (x_mi,w_mi) da ona ne odu u beskonacnost nego da idu u nesto.
[/quote]

Kolega je dobio 5 (na kolokvijima je imao 177)
Evo da prenesem dojmove jednog kolege koji je bio danas

Citat:
prvi dio se pise na papiru, tu vam postavi 2-3 pitanja pa to pises na papiru dok on ispituje nekog drugog pa kad se s tim zgotovi odes na plocu i tamo nastavak
Ja sam za ovaj dio na papiru imao reci i dokazati kako izgledaju rjesenja ZLP te dokazati i iskazati teorem o dualnosti, od ostalih jos sam cuo da je bilo farkaseva lema i neka varijante, razdvajajuca hiperravnina (algoritam i mislim da i dokaz za tm o separaciji), rjecnik i sl.
Mene je na ploci prvo pitao oko tog prvog mog zadatka, kako znamo (bez tog dokaza) nekako izravno da je poliedarski skup pa ga zapisah u tom obliku. Potom je bilo, recimo da smo zavrsili sa simplex metodom i imamo onu matricu na kraju i kako mozemo znati samo gledajuci tu matricu da postoji vise od jednog rjesenja. Pa sam to trebao i geometrijski, nacrtati primjer te situacije.
Kao secer na kraju mi je dao kaznenu funkciju te pitao za sto koristimo taj mi, sto nam je cilj s njima te kako znamo da kad dobijemo niz tih rjesenja (x_mi,w_mi) da ona ne odu u beskonacnost nego da idu u nesto.


Kolega je dobio 5 (na kolokvijima je imao 177)



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 15:46 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li netko napisati dojmove od danas ?
Može li netko napisati dojmove od danas ?


[Vrh]
ivab
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2009. (10:40:13)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:49 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka pitanja od danas: Primarni i dualni rječnik, tm o dekompoziciji, algoritam za separaciju, gjt , kako izgleda skup rješenja zlp i kako znamo da je poliedarski, nacrtati slučaj kada zlp ima više rješenja, farkaseva lema, mut
Neka pitanja od danas: Primarni i dualni rječnik, tm o dekompoziciji, algoritam za separaciju, gjt , kako izgleda skup rješenja zlp i kako znamo da je poliedarski, nacrtati slučaj kada zlp ima više rješenja, farkaseva lema, mut


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:26 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

na papir: tm o dualnosti (+dokaz), nužni uvjet na max kod metode unutarnje točke
na ploči: koji farkasevu varijantu smo koristili za tm o dualnosti, kako glasi farkaseva lema


meni je bilo super, prof je vrlo ugodan i daje ti dosta vremena :)
na papir: tm o dualnosti (+dokaz), nužni uvjet na max kod metode unutarnje točke
na ploči: koji farkasevu varijantu smo koristili za tm o dualnosti, kako glasi farkaseva lema


meni je bilo super, prof je vrlo ugodan i daje ti dosta vremena Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 11:41 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

neka pitanja od jučer:
tm o separaciji, tm o dualnosti, dualna zadaća i geom. interpretacija, farkaseva lema + varijanta, kako izgleda skup rješenja ZLP, dokaz da je kgk poliedarski, alg. za razdvajajuću hiperravninu, gjt algoritam, kaznena funkcija, aktivni index, recesivni smjer ... tolko sam barem popamtila.

profesor je rekao da bi popravni bio tamo idući tjedan u četvrtak i petak. i još jedna mala napomena. neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali
neka pitanja od jučer:
tm o separaciji, tm o dualnosti, dualna zadaća i geom. interpretacija, farkaseva lema + varijanta, kako izgleda skup rješenja ZLP, dokaz da je kgk poliedarski, alg. za razdvajajuću hiperravninu, gjt algoritam, kaznena funkcija, aktivni index, recesivni smjer ... tolko sam barem popamtila.

profesor je rekao da bi popravni bio tamo idući tjedan u četvrtak i petak. i još jedna mala napomena. neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 13:46 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

neka pitanja od danas:

kod algoritma za separirajucu hiperravninu, sto ako ne mozemo u bazu ubaciti sve a_1,...,a_n vektore, vec samo npr. a_1,...,a_k (a ostalo ostanu kanonski vektori), da li onda algoritam radi? pravilno bi bilo reci da onda gledamo potprostor razapet s tih k vektora, i mislim da se onda to nadovezuje dalje kao u onom drugom (opcenitijem) teoremu o separaciji.

od pitanja koja se standardno vrte bila su, tm o separaciji, tm o dekompoziciji, tm dualnosti, farkaseva lema te njene varijante i primjene, zatim pitanja vezana za primarnu i dualnu zadacu, i moram naglasiti da je danas dosta pitao kaznenu funkciju, njen maksimum itd

e sad, bilo je i jos jedno pitanje na ploci koje ja nazalost ne znam ponoviti, radilo se o primarnoj i dualnoj zadaci, postojala je i nekakva skica i trebalo je nesto pokazati, ako slucajno netko od kolega koje su to imali ili znaju o cemu se radi ovo vidi, bilo bi dobro da napisu sto je to tocno bilo :)

sretno svima
neka pitanja od danas:

kod algoritma za separirajucu hiperravninu, sto ako ne mozemo u bazu ubaciti sve a_1,...,a_n vektore, vec samo npr. a_1,...,a_k (a ostalo ostanu kanonski vektori), da li onda algoritam radi? pravilno bi bilo reci da onda gledamo potprostor razapet s tih k vektora, i mislim da se onda to nadovezuje dalje kao u onom drugom (opcenitijem) teoremu o separaciji.

od pitanja koja se standardno vrte bila su, tm o separaciji, tm o dekompoziciji, tm dualnosti, farkaseva lema te njene varijante i primjene, zatim pitanja vezana za primarnu i dualnu zadacu, i moram naglasiti da je danas dosta pitao kaznenu funkciju, njen maksimum itd

e sad, bilo je i jos jedno pitanje na ploci koje ja nazalost ne znam ponoviti, radilo se o primarnoj i dualnoj zadaci, postojala je i nekakva skica i trebalo je nesto pokazati, ako slucajno netko od kolega koje su to imali ili znaju o cemu se radi ovo vidi, bilo bi dobro da napisu sto je to tocno bilo Smile

sretno svima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
milvul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2010. (20:10:07)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:06 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li mi netko moze odgovoriti na pitanje:
Zavrsili smo sa simplex metodom i imamo onu matricu na kraju i kako mozemo znati samo gledajuci tu matricu da postoji vise od jednog rjesenja? geometrijski, nacrtati primjer te situacije?
i
geometrijska interpretacija dualne zadace?

Hvala.
da li mi netko moze odgovoriti na pitanje:
Zavrsili smo sa simplex metodom i imamo onu matricu na kraju i kako mozemo znati samo gledajuci tu matricu da postoji vise od jednog rjesenja? geometrijski, nacrtati primjer te situacije?
i
geometrijska interpretacija dualne zadace?

Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 11:42 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="andreao"]neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali[/quote]


nadam se da ovo ne vrijedi za one koji su popravljali jedan kolokvij pa zbog toga nisu isli na usmeni (??!?) Da li su možda oni morali svejedno na usmeni u prvom tjednu usmenih ispita??
andreao (napisa):
neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali



nadam se da ovo ne vrijedi za one koji su popravljali jedan kolokvij pa zbog toga nisu isli na usmeni (??!?) Da li su možda oni morali svejedno na usmeni u prvom tjednu usmenih ispita??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 12:11 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote][quote]andreao (napisa):
neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali[/quote]
nadam se da ovo ne vrijedi za one koji su popravljali jedan kolokvij pa zbog toga nisu isli na usmeni (??!?) Da li su možda oni morali svejedno na usmeni u prvom tjednu usmenih ispita??[/quote]

Mislim da se to odnosi samo na one koji su se prijavili za usmeni, ali se nisu pojavili u svom terminu. Oni koji su isli na popravni ce imati posebne termine za usmeni.
Citat:
Citat:
andreao (napisa):
neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali

nadam se da ovo ne vrijedi za one koji su popravljali jedan kolokvij pa zbog toga nisu isli na usmeni (??!?) Da li su možda oni morali svejedno na usmeni u prvom tjednu usmenih ispita??


Mislim da se to odnosi samo na one koji su se prijavili za usmeni, ali se nisu pojavili u svom terminu. Oni koji su isli na popravni ce imati posebne termine za usmeni.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 12:19 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vanja"][quote="andreao"]neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali[/quote]


nadam se da ovo ne vrijedi za one koji su popravljali jedan kolokvij pa zbog toga nisu isli na usmeni (??!?) Da li su možda oni morali svejedno na usmeni u prvom tjednu usmenih ispita??[/quote]

pa ako si išla na popravni onda nisi mogla ić na usmene u ovim sad prvim terminima, tak da za tebe postoji usmeni i to idući tjedan ali naravno onda nema popravka. a prijave će se vršit isto kao i prvi puta i to preko onog linka.
ja sam bila prekjučer kod profesora i pitala sam ga za tu situaciju da se neki nisu uopće pojavili na usmenom valjda misleći da će automatski moć na popravni usmeni idući tjedan, ali profesor mi je rekao da su oni onda pali. valjda mu je bitno da se dođeš ispričat osobno ili eventualno odgovarat neš pa ak ne prođeš možeš ić na popravni. ovi koji su kao pali nek se ipak probaju prijavit jer ko zna možda se profesor u međuvremenu predomislio
vanja (napisa):
andreao (napisa):
neki ljudi se nisu uopće pojavili na usmenom tako da za njih nema popravnog što znači da su automatski pali



nadam se da ovo ne vrijedi za one koji su popravljali jedan kolokvij pa zbog toga nisu isli na usmeni (??!?) Da li su možda oni morali svejedno na usmeni u prvom tjednu usmenih ispita??


pa ako si išla na popravni onda nisi mogla ić na usmene u ovim sad prvim terminima, tak da za tebe postoji usmeni i to idući tjedan ali naravno onda nema popravka. a prijave će se vršit isto kao i prvi puta i to preko onog linka.
ja sam bila prekjučer kod profesora i pitala sam ga za tu situaciju da se neki nisu uopće pojavili na usmenom valjda misleći da će automatski moć na popravni usmeni idući tjedan, ali profesor mi je rekao da su oni onda pali. valjda mu je bitno da se dođeš ispričat osobno ili eventualno odgovarat neš pa ak ne prođeš možeš ić na popravni. ovi koji su kao pali nek se ipak probaju prijavit jer ko zna možda se profesor u međuvremenu predomislio



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
chillout
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 01. 2011. (11:04:24)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 13:18 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam jutros bila na usmenom i samo ću reć da je profesor bio ekstra ugodan... u mojoj grupi su svi prošli ( doduše dvojke i trojke ) al svi smo negdje zapeli... uglavnom vrtila su se klasična pitanja: dualnost,farkas, općenito napisat o rječniku, općenito o konačno generiranom konusu, algoritam separirajuće hiperravnine, teorem o separaciji, egzistencija rješenja zlp, matrične igre...jutros je poprilično pitao matrične igre,strategije i dokaz za dominiranost.neka od težih pitanja su bila napisat o uvjetu optimalnosti kao posljedici dualnosti + općenito o uvjetu optimalnosti šta znaš, i u matričnim igrama da je max min jednak min max, kao objasnit...

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

e da... i bilo je pitanje šta ako u farkasevoj lemi nije zadovoljen uvjet na nenegativnost od x.... odgovor je da u implikaciji umjesto nejednakosti imamo jednakosti.to bi bilo to :)
ja sam jutros bila na usmenom i samo ću reć da je profesor bio ekstra ugodan... u mojoj grupi su svi prošli ( doduše dvojke i trojke ) al svi smo negdje zapeli... uglavnom vrtila su se klasična pitanja: dualnost,farkas, općenito napisat o rječniku, općenito o konačno generiranom konusu, algoritam separirajuće hiperravnine, teorem o separaciji, egzistencija rješenja zlp, matrične igre...jutros je poprilično pitao matrične igre,strategije i dokaz za dominiranost.neka od težih pitanja su bila napisat o uvjetu optimalnosti kao posljedici dualnosti + općenito o uvjetu optimalnosti šta znaš, i u matričnim igrama da je max min jednak min max, kao objasnit...

Added after 6 minutes:

e da... i bilo je pitanje šta ako u farkasevoj lemi nije zadovoljen uvjet na nenegativnost od x.... odgovor je da u implikaciji umjesto nejednakosti imamo jednakosti.to bi bilo to Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 13:46 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

142b na kolokvijima, dobio sam 4 na usmenom.

Na papiru:
- inicijalizacija, koja je ideja, postupak i zašto ju ne trebamo radit kod primarno-dualne
- dokazat da je u svakom koraku simplex metode zadovoljen uvjet optimalnosti

Na ploči:
-ako je P prazan, a D neprazan, pokazat da je fja cilja dualne zadaće neograničena odozdo. To sam uspio dokazat, iako to nismo radili na predavanjima, treba varijanta Farkaseve leme, tm o dekompoziciji i malo znanja o recesivnim smjerovima
- inicijalizacija da nadopunim ono s papira, kako znamo da će pomoćni problem imati rješenje, pa nešto malo još oko toga
142b na kolokvijima, dobio sam 4 na usmenom.

Na papiru:
- inicijalizacija, koja je ideja, postupak i zašto ju ne trebamo radit kod primarno-dualne
- dokazat da je u svakom koraku simplex metode zadovoljen uvjet optimalnosti

Na ploči:
-ako je P prazan, a D neprazan, pokazat da je fja cilja dualne zadaće neograničena odozdo. To sam uspio dokazat, iako to nismo radili na predavanjima, treba varijanta Farkaseve leme, tm o dekompoziciji i malo znanja o recesivnim smjerovima
- inicijalizacija da nadopunim ono s papira, kako znamo da će pomoćni problem imati rješenje, pa nešto malo još oko toga



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Uvod u optimizaciju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 5 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan