Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Je li teško?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
gottfried
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2006. (22:49:29)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:18 pon, 20. 2. 2006    Naslov: Je li teško? Citirajte i odgovorite

Zanima me da li je teško studirati na pmf-u i da li je matematika na pmf-u zahtjevnija nego na FER-u :?:
Zanima me da li je teško studirati na pmf-u i da li je matematika na pmf-u zahtjevnija nego na FER-u Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:36 pon, 20. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odgovor na drugo pitanje je DA. Odgovor na prvo pitanje ovisi o puno toga. Meni nije bilo.
Odgovor na drugo pitanje je DA. Odgovor na prvo pitanje ovisi o puno toga. Meni nije bilo.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tonci
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2002. (13:46:40)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Split

PostPostano: 1:02 pon, 20. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar se moze studirat matematiku na FERu?
Zar se moze studirat matematiku na FERu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 8:58 pon, 20. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odgovor na prvo pitanje: Sve ovisi kolko si vremena i muke spreman uloziti u fax. Vecina predmeta nije teska i daju se polozit bez ikakvih problema, dok ima par predmeta 3-4 za koje se stvarno moras potrudit. Nisu nemoguci, nisu cak ni tolko teski, jedina stvar je da treba ulozt puno tuda u njih.
Odgovor na prvo pitanje: Sve ovisi kolko si vremena i muke spreman uloziti u fax. Vecina predmeta nije teska i daju se polozit bez ikakvih problema, dok ima par predmeta 3-4 za koje se stvarno moras potrudit. Nisu nemoguci, nisu cak ni tolko teski, jedina stvar je da treba ulozt puno tuda u njih.



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 17:16 uto, 21. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedini presjek studija s FER-a i PMF-MO je smjer racunarstvo. Ja bih rekla ovo: naravno da je matematika na PMF-MO teza nego na FER-u. Jednostavno zato sto je ovo fakultet matematike, i matematika je glavna disciplina bez obzira na koji se smjer odlucis. Na FER-u je matematika samo popratna znanost.

Zavrsis li inzinjerski smjer na matematici, neovisno koji, dobivas titulu diplomiranog inzinjera matematike (barem sto se faksa tice ) :wink: - stoga je za ocekivati da ces znati puno puno puno vise matematike nego i najbolji FER-ovac(o racunarsvu necu govoriti, tu se jos vode debate :wink: ). Zavrsis li racunarstvo na FER-u dobivas titulu diplomiranog inzinjera racunarstva.

Dakle, ovdje ima puno vise matematike, ali zelis li studirati matematiku - mislim da FER uopce nije izbor.
Jedini presjek studija s FER-a i PMF-MO je smjer racunarstvo. Ja bih rekla ovo: naravno da je matematika na PMF-MO teza nego na FER-u. Jednostavno zato sto je ovo fakultet matematike, i matematika je glavna disciplina bez obzira na koji se smjer odlucis. Na FER-u je matematika samo popratna znanost.

Zavrsis li inzinjerski smjer na matematici, neovisno koji, dobivas titulu diplomiranog inzinjera matematike (barem sto se faksa tice ) Wink - stoga je za ocekivati da ces znati puno puno puno vise matematike nego i najbolji FER-ovac(o racunarsvu necu govoriti, tu se jos vode debate Wink ). Zavrsis li racunarstvo na FER-u dobivas titulu diplomiranog inzinjera racunarstva.

Dakle, ovdje ima puno vise matematike, ali zelis li studirati matematiku - mislim da FER uopce nije izbor.



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:50 uto, 21. 2. 2006    Naslov: Re: Je li teško? Citirajte i odgovorite

[quote="gottfried"]Zanima me da li je teško studirati na pmf-u i da li je matematika na pmf-u zahtjevnija nego na FER-u :?:[/quote]

mislim da ćeš lagano doć do zaključka ako samo skraćenice koje si koristio prevedeš u nijhovo ime (PMF-MO i FER) zato se i zovu tako kako se zovu...
gottfried (napisa):
Zanima me da li je teško studirati na pmf-u i da li je matematika na pmf-u zahtjevnija nego na FER-u Question


mislim da ćeš lagano doć do zaključka ako samo skraćenice koje si koristio prevedeš u nijhovo ime (PMF-MO i FER) zato se i zovu tako kako se zovu...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:08 sri, 22. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apropo računarstva, za zahtjevnije algoritmiranje (tj ne puki application development "klikni tu, promijeni boju, pokaži toolbar") struka u pravilu više cijeni matematičare nego FERovce.
Apropo računarstva, za zahtjevnije algoritmiranje (tj ne puki application development "klikni tu, promijeni boju, pokaži toolbar") struka u pravilu više cijeni matematičare nego FERovce.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dabrica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2005. (13:58:54)
Postovi: (B8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 3
Lokacija: biologija

PostPostano: 15:06 sri, 22. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm, to sam i ja čula, ali od strane matematičara... dok sam od strane ferovaca čula upravo obrnuto, a čak mi se čini da je bilo spominjanja neki prastraih metoda.
ne studiram matematiku, pa ne znam.
radi li se tu samo o rivalstvu? :-k
hm, to sam i ja čula, ali od strane matematičara... dok sam od strane ferovaca čula upravo obrnuto, a čak mi se čini da je bilo spominjanja neki prastraih metoda.
ne studiram matematiku, pa ne znam.
radi li se tu samo o rivalstvu? Think


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:08 sri, 22. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cuo sam i ja to, ali od strane struke. :gg: No, s obzirom na sve vecu redukciju programa... :( Mislim, tko ce htjeti zaposliti "programera" koji ne zna rekurziju. :(
(one jedne vjezbe na C-u ne racunam; rekurzije uvijek tretiram kao zadatak za peticu :()
Cuo sam i ja to, ali od strane struke. Mr Green being very Greeen indeed No, s obzirom na sve vecu redukciju programa... Sad Mislim, tko ce htjeti zaposliti "programera" koji ne zna rekurziju. Sad
(one jedne vjezbe na C-u ne racunam; rekurzije uvijek tretiram kao zadatak za peticu Sad)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:41 sri, 22. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Cuo sam i ja to, ali od strane struke. :gg: No, s obzirom na sve vecu redukciju programa... :( Mislim, tko ce htjeti zaposliti "programera" koji ne zna rekurziju. :(
(one jedne vjezbe na C-u ne racunam; rekurzije uvijek tretiram kao zadatak za peticu :()[/quote]
Ajde, ajde, ipak se tu radi o prvoj godini. Cini mi se da se na racunarstvu programiranje ipak ozbiljnije obradi.
vsego (napisa):
Cuo sam i ja to, ali od strane struke. Mr Green being very Greeen indeed No, s obzirom na sve vecu redukciju programa... Sad Mislim, tko ce htjeti zaposliti "programera" koji ne zna rekurziju. Sad
(one jedne vjezbe na C-u ne racunam; rekurzije uvijek tretiram kao zadatak za peticu Sad)

Ajde, ajde, ipak se tu radi o prvoj godini. Cini mi se da se na racunarstvu programiranje ipak ozbiljnije obradi.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 17:01 sri, 22. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobri algoritmi su vjecni (plus za matematicare), API-iji nisu (minus za ferovce). 8)
Dobri algoritmi su vjecni (plus za matematicare), API-iji nisu (minus za ferovce). Cool



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan