Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pitanja s usmenog
WWW:
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 21:12 uto, 21. 2. 2006    Naslov: Pitanja s usmenog Citirajte i odgovorite

1. Da li vrijedi sinx - cosx = (sin - cos)(x) ? Navodno je to neka definicija? Koja? Odakle to????

2. Kod parcijelne derivacije funkcije f po i-toj varijabli u nekoj točki, šta je varijabla? Cura je rekla da je varijabla Xi pa profesor nije baš bio oduševljen. Na kraju je rekao da je varijabla h (onaj koji teži u nulu), a meni više ništa nija jasno. Help!!!!

3. Regularan operator? Mogu li samo reći da je to operator kojem je pridružena regularna matrica (determinanta različita od nule)?

4. Koja je razlika između preslikavanja koje je diferencijabilno klase C1 i preslikavanja klase C1? Pa nije li svako preslikavanje klase C1 diferencijabilno?

5, Cauchyeva nejednakost koja se spominje u knjizi, jel to Schwartz-Cauchy-Bunjakovski nejednakost?

Zahvaljujem na svim odgovorima i molim da mi netko odgovori!

:help!:
1. Da li vrijedi sinx - cosx = (sin - cos)(x) ? Navodno je to neka definicija? Koja? Odakle to????

2. Kod parcijelne derivacije funkcije f po i-toj varijabli u nekoj točki, šta je varijabla? Cura je rekla da je varijabla Xi pa profesor nije baš bio oduševljen. Na kraju je rekao da je varijabla h (onaj koji teži u nulu), a meni više ništa nija jasno. Help!!!!

3. Regularan operator? Mogu li samo reći da je to operator kojem je pridružena regularna matrica (determinanta različita od nule)?

4. Koja je razlika između preslikavanja koje je diferencijabilno klase C1 i preslikavanja klase C1? Pa nije li svako preslikavanje klase C1 diferencijabilno?

5, Cauchyeva nejednakost koja se spominje u knjizi, jel to Schwartz-Cauchy-Bunjakovski nejednakost?

Zahvaljujem na svim odgovorima i molim da mi netko odgovori!

Ljudi, pomagajte!!!


[Vrh]
fenchurch
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2005. (19:20:53)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
25 = 33 - 8

PostPostano: 23:10 uto, 21. 2. 2006    Naslov: Re: Help!!! Pitanja s usmenog! Citirajte i odgovorite

[quote]1. Da li vrijedi sinx - cosx = (sin - cos)(x) ? Navodno je to neka definicija? Koja? Odakle to???? [/quote]

pa tako smo definirali zbroj funkcija, funkcija f+g u tocki x ima vrijednost f(x)+g(x)
uzmemo f=sin, g=-cos => (sin-cos)(x)=sinx - cosx


[quote]2. Kod parcijelne derivacije funkcije f po i-toj varijabli u nekoj točki, šta je varijabla? Cura je rekla da je varijabla Xi pa profesor nije baš bio oduševljen. Na kraju je rekao da je varijabla h (onaj koji teži u nulu), a meni više ništa nija jasno. Help!!!!
[/quote]

najjednostavnije, varijabla je ono sto se mijenja.
pretpostavljam da je bio napisan izraz [latex]\frac{f(x_0+he_i)-f(x_0)}{h}[/latex] i ako na to pustimo limes kad h ide u 0, onda cemo dobiti i-tu parcijalnu derivaciju u [latex]x_0[/latex] koji je fiksan (on se ne mijenja, pa se ni njegova i-ta koordinata ne mijenja). u tom limesu se jedino h mijenja. pretpostavljam da je prof mislio na to.


[quote]3. Regularan operator? Mogu li samo reći da je to operator kojem je pridružena regularna matrica (determinanta različita od nule)?
[/quote]

mislim da da. ili kazes da je regularan ako je invertibilan. ili da mu je jezgra trivijalna.
sad vise nisam sigurna sto je prava definicija regularnosti. :D


[quote]4. Koja je razlika između preslikavanja koje je diferencijabilno klase C1 i preslikavanja klase C1? Pa nije li svako preslikavanje klase C1 diferencijabilno?
[/quote]

nije nikakva razlika.
i da, svako preslikavanje klase C1 je diferencijabilno.


[quote]5, Cauchyeva nejednakost koja se spominje u knjizi, jel to Schwartz-Cauchy-Bunjakovski nejednakost?[/quote]

da to je ta. neki kazu Cauchy-Schwarzova, neki Cauchy-Schwarz-Bunjakovski nejednakost.
Citat:
1. Da li vrijedi sinx - cosx = (sin - cos)(x) ? Navodno je to neka definicija? Koja? Odakle to????


pa tako smo definirali zbroj funkcija, funkcija f+g u tocki x ima vrijednost f(x)+g(x)
uzmemo f=sin, g=-cos => (sin-cos)(x)=sinx - cosx


Citat:
2. Kod parcijelne derivacije funkcije f po i-toj varijabli u nekoj točki, šta je varijabla? Cura je rekla da je varijabla Xi pa profesor nije baš bio oduševljen. Na kraju je rekao da je varijabla h (onaj koji teži u nulu), a meni više ništa nija jasno. Help!!!!


najjednostavnije, varijabla je ono sto se mijenja.
pretpostavljam da je bio napisan izraz i ako na to pustimo limes kad h ide u 0, onda cemo dobiti i-tu parcijalnu derivaciju u koji je fiksan (on se ne mijenja, pa se ni njegova i-ta koordinata ne mijenja). u tom limesu se jedino h mijenja. pretpostavljam da je prof mislio na to.


Citat:
3. Regularan operator? Mogu li samo reći da je to operator kojem je pridružena regularna matrica (determinanta različita od nule)?


mislim da da. ili kazes da je regularan ako je invertibilan. ili da mu je jezgra trivijalna.
sad vise nisam sigurna sto je prava definicija regularnosti. Very Happy


Citat:
4. Koja je razlika između preslikavanja koje je diferencijabilno klase C1 i preslikavanja klase C1? Pa nije li svako preslikavanje klase C1 diferencijabilno?


nije nikakva razlika.
i da, svako preslikavanje klase C1 je diferencijabilno.


Citat:
5, Cauchyeva nejednakost koja se spominje u knjizi, jel to Schwartz-Cauchy-Bunjakovski nejednakost?


da to je ta. neki kazu Cauchy-Schwarzova, neki Cauchy-Schwarz-Bunjakovski nejednakost.



_________________

For your information, little girl, whipped cream isn't whipped cream at all unless it's been whipped with whips.
Everybody knows that.
- Willy Wonka
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:45 sri, 22. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

fenchurch puno hvala.

:bow:
fenchurch puno hvala.

I bow before you


[Vrh]
Gost






PostPostano: 22:38 sub, 2. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na strani 71. skripte profesora Ungara, tamo kad razmatramo (slucaj m=1) za diferencijal tvrdi se da postoji jedinstven vektor (a1,.....,an) takav da vrijedi Df(Po)(H)=suma ai*hi za H=(h1....hn)
Zanima me odakle ta tvrdnja i odakle zakljucak da je ai=Df(Po)(ei).Znam
da to ima neke veze sa matricnim prikazom linearnog operatora,gledao sam po knjigama iz linearne, no nisam bas posve siguran u ispravnost svojih zakljucaka pa ako bi mi netko mogao to malo pojasniti :oops: :oops:
Na strani 71. skripte profesora Ungara, tamo kad razmatramo (slucaj m=1) za diferencijal tvrdi se da postoji jedinstven vektor (a1,.....,an) takav da vrijedi Df(Po)(H)=suma ai*hi za H=(h1....hn)
Zanima me odakle ta tvrdnja i odakle zakljucak da je ai=Df(Po)(ei).Znam
da to ima neke veze sa matricnim prikazom linearnog operatora,gledao sam po knjigama iz linearne, no nisam bas posve siguran u ispravnost svojih zakljucaka pa ako bi mi netko mogao to malo pojasniti Embarassed Embarassed


[Vrh]
Mojo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (12:37:23)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 9:24 ned, 3. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako je diferencijal, osim sto je i linearan operator, i funkcional, onda se on na jedinstven nacin moze dobiti kao ta suma sta si napisa tu, tj. taj izbor skalara je jedinstven. Ovo ode "ai=Df(Po)(ei)" nisan siguran jesi dobro prepisa, jer nevidin odakle bi to izaslo.eventualno bi ai=di f(P0), di je di, parcijalna derivacija po i-toj varijabli, sta je jasno iz ovog limesa.

[quote]3. Regularan operator? Mogu li samo reći da je to operator kojem je pridružena regularna matrica (determinanta različita od nule)? [/quote]

koliko ja znan, lin. operator s U->U je regularan, ukoliko je i bijekcija.
kako je diferencijal, osim sto je i linearan operator, i funkcional, onda se on na jedinstven nacin moze dobiti kao ta suma sta si napisa tu, tj. taj izbor skalara je jedinstven. Ovo ode "ai=Df(Po)(ei)" nisan siguran jesi dobro prepisa, jer nevidin odakle bi to izaslo.eventualno bi ai=di f(P0), di je di, parcijalna derivacija po i-toj varijabli, sta je jasno iz ovog limesa.

Citat:
3. Regularan operator? Mogu li samo reći da je to operator kojem je pridružena regularna matrica (determinanta različita od nule)?


koliko ja znan, lin. operator s U→U je regularan, ukoliko je i bijekcija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 19:09 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanje! :?
Moze li se dokazat da je niz 1/k Caucyev na otvorenom intervalu <0,5> na jos neki nacin osim preko definicije?
Imam jedno pitanje! Confused
Moze li se dokazat da je niz 1/k Caucyev na otvorenom intervalu <0,5> na jos neki nacin osim preko definicije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mojo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (12:37:23)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 20:09 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote] Imam jedno pitanje! Confused
Moze li se dokazat da je niz 1/k Caucyev na otvorenom intervalu <0,5> na jos neki nacin osim preko definicije?[/quote]

Eventualno da dokazes da je konvergetan, samo sta tu nista ne igra ulogu interval <0,5>...
Citat:
Imam jedno pitanje! Confused
Moze li se dokazat da je niz 1/k Caucyev na otvorenom intervalu <0,5> na jos neki nacin osim preko definicije?


Eventualno da dokazes da je konvergetan, samo sta tu nista ne igra ulogu interval <0,5>...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 21:46 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma bas san stavila taj interval jer na njemu ne konvergira pa me zanima jel jedini nacin da na tom prostoru dokazem caucyevost preko definicije? Ili postoji jos koji?
Ma bas san stavila taj interval jer na njemu ne konvergira pa me zanima jel jedini nacin da na tom prostoru dokazem caucyevost preko definicije? Ili postoji jos koji?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mojo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (12:37:23)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 22:34 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, iako ako dokazes da je konvergentan u |R, onda je cauchyev u |R, pa je i cauchyev na <0,5> kao podskupu od |R. Ali mislin da nema neki drugi nacin
da, iako ako dokazes da je konvergentan u |R, onda je cauchyev u |R, pa je i cauchyev na <0,5> kao podskupu od |R. Ali mislin da nema neki drugi nacin


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 15:50 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, dobro :)
Triba mi jos dokaz da 1/k^2 konvergira u 0 u prostoru R!
Kakav k0 moran uzet da mi to vridi? Jel dovoljno dobar k0>epsilon+2 ?
Ili mogu uzet neki bolji?
Aha, dobro Smile
Triba mi jos dokaz da 1/k^2 konvergira u 0 u prostoru R!
Kakav k0 moran uzet da mi to vridi? Jel dovoljno dobar k0>epsilon+2 ?
Ili mogu uzet neki bolji?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 16:04 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="spuzvica"]Aha, dobro :)
Triba mi jos dokaz da 1/k^2 konvergira u 0 u prostoru R!
Kakav k0 moran uzet da mi to vridi? Jel dovoljno dobar k0>epsilon+2 ?
Ili mogu uzet neki bolji?[/quote]

A da probas [latex]\frac{1}{k^{2}} \leq \frac{1}{k},k\in\mathbb{N}[/latex] pa po teoremu o sendvicu...
Probaj,mislim da je to korektno.
spuzvica (napisa):
Aha, dobro Smile
Triba mi jos dokaz da 1/k^2 konvergira u 0 u prostoru R!
Kakav k0 moran uzet da mi to vridi? Jel dovoljno dobar k0>epsilon+2 ?
Ili mogu uzet neki bolji?


A da probas pa po teoremu o sendvicu...
Probaj,mislim da je to korektno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:17 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ces birati k0 iz epsilon, zar nije lakse
[latex]k > k_0 > \frac1{\sqrt\epsilon} \Rightarrow \frac1{k^2} < \frac1{k_0^2} < \frac1{(\frac1{\sqrt\epsilon})^2} = \epsilon[/latex]

Inace, "sendvic" je skroz ok ideja ako se korektno izvede [latex](1 \geq \frac1k \geq \frac1{k^2} \geq 0,\ \frac1k \to 0)[/latex]. :g:
Ako ces birati k0 iz epsilon, zar nije lakse


Inace, "sendvic" je skroz ok ideja ako se korektno izvede . Mr. Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 17:19 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajme falila san napisat :oops:
Ispricavan se, cili san dan na usmenima i ne znan vise ni kako se zoven pa mi je malo pobiglo s tipkovnice :oops:
Ja san mislila na niz [b]1/2^k[/b], a ne na 1/k^2
Ajme falila san napisat Embarassed
Ispricavan se, cili san dan na usmenima i ne znan vise ni kako se zoven pa mi je malo pobiglo s tipkovnice Embarassed
Ja san mislila na niz 1/2^k, a ne na 1/k^2


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mojo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (12:37:23)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 19:11 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ja san mislila na niz 1/2^k, a ne na 1/k^2[/quote]

provaj, [latex]k_0=\log_{2}{\frac{1}{\epsilon}}[/latex],u biti, najvece cijelo od toga, pa za [latex]k>=k_0[/latex] je |0-1/2^k| = 1/2^k<1/1/€=€
Citat:
Ja san mislila na niz 1/2^k, a ne na 1/k^2


provaj, ,u biti, najvece cijelo od toga, pa za je |0-1/2^k| = 1/2^k<1/1/€=€


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 20:07 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

E to je vec dobro :) (Hvala!)

Al iman ja jos pitanja :D
Zna li ko kako se dokazuje da krug ima povrsinu i da je ona jednaka 2rpi ili da trokut ima povrsinu?
E to je vec dobro Smile (Hvala!)

Al iman ja jos pitanja Very Happy
Zna li ko kako se dokazuje da krug ima povrsinu i da je ona jednaka 2rpi ili da trokut ima povrsinu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mojo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (12:37:23)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 21:27 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovako, trokut i krug imaju povrsinu zato sta in je rub povrsine 0, pa su J-izmjerljivi po onoj karakterizaciji J-izmjerljivosti. A rubovi su in povrsine 0 jer mozes za npr. neki trokut u ravnini nac 3 linearne funkcije takve da su sve sa segmenta i da su in grafovi zapravo stranice trokuta, pa su povrsine 0, jer je graf neprekidne fje. pov. 0, pa je cili rub povrsine 0 kao unija skupova povrsine 0. A ovo s "2rpi", moras koristit fubinija i tm. o zamjeni varijabli. Imala bi nesto tipa [latex]\int_{0}^{R}\int_{0}^{2\pi}r \, d\varphi\,dr[/latex], di je R radijus kruga, a ovi r je dosa od zamjene varijabli, jer smo presli na polarne, pa je on determinanta od one prijelazne funkcije. kad izracunas ovi integral dobijes [latex]R^2\pi[/latex]. inace, [latex]2R\pi[/latex] je opseg kruga.
ovako, trokut i krug imaju povrsinu zato sta in je rub povrsine 0, pa su J-izmjerljivi po onoj karakterizaciji J-izmjerljivosti. A rubovi su in povrsine 0 jer mozes za npr. neki trokut u ravnini nac 3 linearne funkcije takve da su sve sa segmenta i da su in grafovi zapravo stranice trokuta, pa su povrsine 0, jer je graf neprekidne fje. pov. 0, pa je cili rub povrsine 0 kao unija skupova povrsine 0. A ovo s "2rpi", moras koristit fubinija i tm. o zamjeni varijabli. Imala bi nesto tipa , di je R radijus kruga, a ovi r je dosa od zamjene varijabli, jer smo presli na polarne, pa je on determinanta od one prijelazne funkcije. kad izracunas ovi integral dobijes . inace, je opseg kruga.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 0:36 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha :wink:
A kako odredit da krug ima povrsinu, odnosno da mu je rub (kruznica) skup mjere nula? Kako to pokazat? :?
Aha Wink
A kako odredit da krug ima povrsinu, odnosno da mu je rub (kruznica) skup mjere nula? Kako to pokazat? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mojo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (12:37:23)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 9:44 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa opet isto, samo rastavi kruznicu na "gornji" i "donji" dio, znaci npr. "gornji" dio kruznice sa sredistem u ishodistu radijusa 1, ima formulu y=sqrt(1-x^2), pa je to neprekidno, graf je skup pov. 0, i stara prica, i sad kako je translacija neprekidna fja. mozes tu kruznicu maknit bilo di u ravnini da to vridi. za donji dio, naravno, uzmes y=-sqrt(1-x^2).

Sve sta znan naucija me Ivo
pa opet isto, samo rastavi kruznicu na "gornji" i "donji" dio, znaci npr. "gornji" dio kruznice sa sredistem u ishodistu radijusa 1, ima formulu y=sqrt(1-x^2), pa je to neprekidno, graf je skup pov. 0, i stara prica, i sad kako je translacija neprekidna fja. mozes tu kruznicu maknit bilo di u ravnini da to vridi. za donji dio, naravno, uzmes y=-sqrt(1-x^2).

Sve sta znan naucija me Ivo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 10:46 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mojo"]
Sve sta znan naucija me Ivo[/quote]

Koji Ivo? :)
Upoznaj me s Ivom! 8)
Mozda i mene uspije naucit necemu :D
Mojo (napisa):

Sve sta znan naucija me Ivo


Koji Ivo? Smile
Upoznaj me s Ivom! Cool
Mozda i mene uspije naucit necemu Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
spuzvica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2006. (19:55:43)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 9

PostPostano: 15:53 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

I evo mene opet :frustriran:
Kako da dokazem da niz (1+1/k)^k konvergira prema e ?
Aj pomozite :blinking:
I evo mene opet Bio je to tezak pismeni
Kako da dokazem da niz (1+1/k)^k konvergira prema e ?
Aj pomozite Blink-blink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan