Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Usmeni kod prof. Cerina
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Metrički prostori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 10:31 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

kak je bilo jucer na usmenima?
kakva pitanja su se vrtila?

pa da se pripremim do 4 mjeseca :wink:
kak je bilo jucer na usmenima?
kakva pitanja su se vrtila?

pa da se pripremim do 4 mjeseca Wink


[Vrh]
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 13:35 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolegicu je prof. pitao aksiome kuratowskog, primjer kompaktnog skupa, pitao je jel <0,1>x<0,1> zatvoren, pa jel [0,1]x[0,1], pa da to dokaze.. ne znam tocno, ali otprilike tako nesto.

mene je pitao da definiram nula-dimenzionalan skup (nepovezanost sam povrsno presao, naucio sam definicije, pa sam znao ono sto je prof. pitao, nekako sam uvjeren da sve one teoreme bas ne pita), sto mogu reci o povezanom nula-dim. skupu (da je jednoclan), mora li takav biti lok. povezan nula-dim. (odg. je ne).
onda sam trebao definirati homeomorfizam, karakterizirat ga neprekidnim funkcijama, dat primjer, te reci kakavu strukturu cine oni homeomorfizmi koji imaju istu domenu i kodomenu (grupu).
prof. je pitao je li to topoloska grupa, sto nisam znao sto je, pa smo o tome malo pricali i na kraju me trazio da iskazem banachov tm o fiksnoj tocki.

kolegauposlije mene je pitao sto je normalan prostor, dati primjer prostora koji je potpuno regularan, ali nije normalan, primjer kompaktnog skupa, dokazat da otvoren interval <0,1> nije kompaktan (prekopokrivaca), svojstvo kompaktnih prostora. svi smo imali dobar kolokvij/pismeni, pa mi se cini da je neke od tih stvari prof. vise pitao zbog razgovora o tome i da pomaze ako negdje steka..

sretno!
kolegicu je prof. pitao aksiome kuratowskog, primjer kompaktnog skupa, pitao je jel <0,1>x<0,1> zatvoren, pa jel [0,1]x[0,1], pa da to dokaze.. ne znam tocno, ali otprilike tako nesto.

mene je pitao da definiram nula-dimenzionalan skup (nepovezanost sam povrsno presao, naucio sam definicije, pa sam znao ono sto je prof. pitao, nekako sam uvjeren da sve one teoreme bas ne pita), sto mogu reci o povezanom nula-dim. skupu (da je jednoclan), mora li takav biti lok. povezan nula-dim. (odg. je ne).
onda sam trebao definirati homeomorfizam, karakterizirat ga neprekidnim funkcijama, dat primjer, te reci kakavu strukturu cine oni homeomorfizmi koji imaju istu domenu i kodomenu (grupu).
prof. je pitao je li to topoloska grupa, sto nisam znao sto je, pa smo o tome malo pricali i na kraju me trazio da iskazem banachov tm o fiksnoj tocki.

kolegauposlije mene je pitao sto je normalan prostor, dati primjer prostora koji je potpuno regularan, ali nije normalan, primjer kompaktnog skupa, dokazat da otvoren interval <0,1> nije kompaktan (prekopokrivaca), svojstvo kompaktnih prostora. svi smo imali dobar kolokvij/pismeni, pa mi se cini da je neke od tih stvari prof. vise pitao zbog razgovora o tome i da pomaze ako negdje steka..

sretno!



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 16:41 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

po pitanjima mi se cini da ste svi vi dobili 4 ili 5 8) (ocu rec da su malo teza)
po pitanjima mi se cini da ste svi vi dobili 4 ili 5 Cool (ocu rec da su malo teza)


[Vrh]
Lara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 01. 2007. (16:23:54)
Postovi: (53)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 20:24 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitao je i dokaz da se tocka nalazi u zatvaracu skupa akko postoji mreza u tom skupu koja konvergira prema toj tocki. Nadalje, pitao je sto znaci da niz funkcija uniformno konvergira ka nekoj funkciji i je li funkcija kojoj uniformno konvergira niz neprekidnih fja nuzno neprekidna (a jos smo u analizi2 ucili da jest).
Sve u svemu, vrlo ugodan ispit:)
Pitao je i dokaz da se tocka nalazi u zatvaracu skupa akko postoji mreza u tom skupu koja konvergira prema toj tocki. Nadalje, pitao je sto znaci da niz funkcija uniformno konvergira ka nekoj funkciji i je li funkcija kojoj uniformno konvergira niz neprekidnih fja nuzno neprekidna (a jos smo u analizi2 ucili da jest).
Sve u svemu, vrlo ugodan ispit:)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 21:06 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo, da se i ja prikljucim :)
neka od pitanja su danas bila:
kaj je to zatvarac skupa u topoloskom prostoru, koja svojstva ima, da li postoji analogon formule Cl(A U B)=Cl(A) U Cl(B) sa presjecima, tj. vrijedi li Cl(A presjek B)= Cl(A) presjek Cl(B) (odgovor je naravno ne, vrijedi samo lijeva inkluzija; protuprimjer za desnu: A=<0, 1>, B=<1, 2>)
zatim: teorem Kuratowskog (iskaz i ideja dokaza);
pa...imamo li kakvu vezu izmedu povezanih i potpunih prostora.. (odgovor je ne, protuprimjeri: <0 , 1> za povezan i nepotpun, [0 , 1]U[3 , 4] za potpun i nepovezan);
primjeri povezanih te nepovezanih prostora;
i.. da li svaki metricki prostor ima upotpunjenje (tm 16.15) , uz naravno sve definicije potrebne da bi se znalo sto se tvrdi u teoremu i dokaz...
etoga:)
that's all folks :wink:
p.s. prof je jaako ugodan, i nemate se cega bojati:) sretno svima :wink:
evo, da se i ja prikljucim Smile
neka od pitanja su danas bila:
kaj je to zatvarac skupa u topoloskom prostoru, koja svojstva ima, da li postoji analogon formule Cl(A U B)=Cl(A) U Cl(B) sa presjecima, tj. vrijedi li Cl(A presjek B)= Cl(A) presjek Cl(B) (odgovor je naravno ne, vrijedi samo lijeva inkluzija; protuprimjer za desnu: A=<0, 1>, B=<1, 2>)
zatim: teorem Kuratowskog (iskaz i ideja dokaza);
pa...imamo li kakvu vezu izmedu povezanih i potpunih prostora.. (odgovor je ne, protuprimjeri: <0 , 1> za povezan i nepotpun, [0 , 1]U[3 , 4] za potpun i nepovezan);
primjeri povezanih te nepovezanih prostora;
i.. da li svaki metricki prostor ima upotpunjenje (tm 16.15) , uz naravno sve definicije potrebne da bi se znalo sto se tvrdi u teoremu i dokaz...
etoga:)
that's all folks Wink
p.s. prof je jaako ugodan, i nemate se cega bojati:) sretno svima Wink



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 18:25 sri, 20. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo bas ne spada mozda tu, hm, ali se tice usmenog kod profesora Čerina :D
da li netko zna kad je na ovom (1.) roku? nisam bila na pismenom pa sam slabo obavijestena...
hvala!
ovo bas ne spada mozda tu, hm, ali se tice usmenog kod profesora Čerina Very Happy
da li netko zna kad je na ovom (1.) roku? nisam bila na pismenom pa sam slabo obavijestena...
hvala!



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Gost






PostPostano: 14:35 pet, 30. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da nitko nije odgovorio na ovaj stil pitanja... moze se s 2 s pismenog, dobiti 4 na usmenom?
mislim da nitko nije odgovorio na ovaj stil pitanja... moze se s 2 s pismenog, dobiti 4 na usmenom?


[Vrh]
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 12:31 sri, 28. 1. 2009    Naslov: Do koje stranice Citirajte i odgovorite

Do koje stranice smo stali u skripti i sto je rekao profesor drugi (tj. zadnji sat), sto sve pita, cijelu skriptu ili samo sto smo obradili?
Do koje stranice smo stali u skripti i sto je rekao profesor drugi (tj. zadnji sat), sto sve pita, cijelu skriptu ili samo sto smo obradili?



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:17 uto, 3. 2. 2009    Naslov: Re: Do koje stranice Citirajte i odgovorite

[quote="Liddy"]Do koje stranice smo stali u skripti i sto je rekao profesor drugi (tj. zadnji sat), sto sve pita, cijelu skriptu ili samo sto smo obradili?[/quote]

poslala sam profesoru maila i odgovorio mi je da nebude ispitivao ono što nije ispredavao
Liddy (napisa):
Do koje stranice smo stali u skripti i sto je rekao profesor drugi (tj. zadnji sat), sto sve pita, cijelu skriptu ili samo sto smo obradili?


poslala sam profesoru maila i odgovorio mi je da nebude ispitivao ono što nije ispredavao


[Vrh]
fluff
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 03. 2007. (11:45:29)
Postovi: (5A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0
Lokacija: zgb

PostPostano: 14:05 pet, 6. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A do koje stranice je ispredavao? :)
A do koje stranice je ispredavao? Smile



_________________
Freedom's just another word for nothing left to lose...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 16:07 pet, 6. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

100
100



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:50 pet, 6. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ne mozes dobiti 4!
ja sam bila u slicnoj situaciji s bodovima, nakon odgovaranja (a dobro sam odgovara, sto znaci da sam znala sve dokaze na postavljena pitanja), prof mi je pogledao index i rekao kako sam jos uvijek brucosica, ako san na 4toj godini faxa i rekao da eto, on ce me ucniti studentom i upisao mi ocjenu 2!

ali zelim srecu i mozda uspijes!
mislim da ne mozes dobiti 4!
ja sam bila u slicnoj situaciji s bodovima, nakon odgovaranja (a dobro sam odgovara, sto znaci da sam znala sve dokaze na postavljena pitanja), prof mi je pogledao index i rekao kako sam jos uvijek brucosica, ako san na 4toj godini faxa i rekao da eto, on ce me ucniti studentom i upisao mi ocjenu 2!

ali zelim srecu i mozda uspijes!


[Vrh]
megy123
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2005. (12:10:10)
Postovi: (C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-10 = 1 - 11
Lokacija: ZG

PostPostano: 17:38 pet, 13. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel moze netko napisati detalje u vezi pismenog,tko zadaje,kakvi su rokovi,koliki postotak bodova se treba imati i sl..hvala vam...
jel moze netko napisati detalje u vezi pismenog,tko zadaje,kakvi su rokovi,koliki postotak bodova se treba imati i sl..hvala vam...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 17:53 pet, 13. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za pismeni ti nemam pojma nista...jer ne znam nikoga tko je isao na pismein...to ili kolokviras ili ne prodjes (sto se pismenog dijela tice), jer nije tesko skupiti od 300 ili ne znam koliko bodova tih 60 koji su potrebni za izlazak na usmeni. Zadaca (lani je bio seminar) vrijede 50bodova, 50bodova dobijes na redovnim dolascima i eto ti 100bodova i mozes na usmeni. A kako se sa pismenim rokovima (za stare studente) ili popravnim (za bolonjce) nemam pojma.
Usmeni nije tezak, poznavanje definicija i primjera je (mozda) i dovoljno za dva. Sto se tice porfesora...netko ima lijepe rijeci za njega netko nema, valjda tok usmenog ovisi o tome kako se "svidis" profesoru, koliko znas...iskreno...ne znam :)
Svatko o usmenom ima svoju verziju :)
Za pismeni ti nemam pojma nista...jer ne znam nikoga tko je isao na pismein...to ili kolokviras ili ne prodjes (sto se pismenog dijela tice), jer nije tesko skupiti od 300 ili ne znam koliko bodova tih 60 koji su potrebni za izlazak na usmeni. Zadaca (lani je bio seminar) vrijede 50bodova, 50bodova dobijes na redovnim dolascima i eto ti 100bodova i mozes na usmeni. A kako se sa pismenim rokovima (za stare studente) ili popravnim (za bolonjce) nemam pojma.
Usmeni nije tezak, poznavanje definicija i primjera je (mozda) i dovoljno za dva. Sto se tice porfesora...netko ima lijepe rijeci za njega netko nema, valjda tok usmenog ovisi o tome kako se "svidis" profesoru, koliko znas...iskreno...ne znam Smile
Svatko o usmenom ima svoju verziju Smile



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
megy123
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2005. (12:10:10)
Postovi: (C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-10 = 1 - 11
Lokacija: ZG

PostPostano: 19:40 pet, 13. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma problem je jer ja nisam radi zdrastvenih razloga mogla ići na predavannja niit na vježbe.Dobila sam potpis..a za pismeni nemam pojma kak proći.Tko daje rokove?Nemam pojma...
Ma problem je jer ja nisam radi zdrastvenih razloga mogla ići na predavannja niit na vježbe.Dobila sam potpis..a za pismeni nemam pojma kak proći.Tko daje rokove?Nemam pojma...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 17:36 sub, 14. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pismeni ti je valjda isti kao za nebolonjce, ali pitaj profesora, jako je pristupacan... Sto se usmenog tice, ugodan je i profesor te pusti da kazes sto imas za reci, da ti vremena da sam uocis pogresku ako je napravis, i ne inzistira na tome da se dokaz poklapa s onim iz skripte, dokle god je dokaz korektan :)
A i ako nesto fulas pa te ispravi, ne uzima ti to za zlo ako vidi da razumijes o cemu se radi :)
Pismeni ti je valjda isti kao za nebolonjce, ali pitaj profesora, jako je pristupacan... Sto se usmenog tice, ugodan je i profesor te pusti da kazes sto imas za reci, da ti vremena da sam uocis pogresku ako je napravis, i ne inzistira na tome da se dokaz poklapa s onim iz skripte, dokle god je dokaz korektan Smile
A i ako nesto fulas pa te ispravi, ne uzima ti to za zlo ako vidi da razumijes o cemu se radi Smile



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 12:44 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je danas netko odgovarao, nadam se da ce podijeliti dojmove... :)
Ako je danas netko odgovarao, nadam se da ce podijeliti dojmove... Smile


[Vrh]
Sylph
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2008. (12:40:16)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:34 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Do kojeg dana profesor ispituje bolonjce? Jel do petka 27.?
Do kojeg dana profesor ispituje bolonjce? Jel do petka 27.?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 7:46 uto, 17. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Profesor ispituje ovaj i cijeli iduci tjedan (do 27.-og) - tako je pisalo na papirima na oglasnoj ploci iako mislim da ih vise nema tamo
Profesor ispituje ovaj i cijeli iduci tjedan (do 27.-og) - tako je pisalo na papirima na oglasnoj ploci iako mislim da ih vise nema tamo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FFF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2006. (19:46:12)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 13:31 uto, 17. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

...neki su se dogovorili s profesorom i za u treci misec....
...neki su se dogovorili s profesorom i za u treci misec....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Metrički prostori Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan