Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

SUMA vasa svagdasnja
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:22 sri, 28. 5. 2003    Naslov: SUMA vasa svagdasnja Citirajte i odgovorite

Evo, malo iz prve ruke o aktivnostima SUMAe... :roll:

Na ruke gospodina Staleca :!::?::!: iz Racunskog centra stigla je prituzba SUMAe na rad ovog Foruma i njegovog Administratora (mene ;)). Smatram da javnost ima pravo znati za tu javnu gestu ove javne udruge protiv ovog javnog Foruma :lol: pa vam dajem dokument na uvid. U prilogu je i moj odgovor na iznesene optuzbe... 8)

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/SUMA%20-%20Molba.png]Originalni dokument[/url] (PNG, 508 kB)

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/Odgovor%20SUMAi.doc]Moj odgovor[/url] (DOC, 46 kB)

Kako me SUMA o ovome nije izvijestila ni sluzbeno ni nesluzbeno, smatram da ni ja njih nisam duzan izvjestiti o svom odgovoru.

Ujedno, ispricavam se Forumasima na zadrsci (prigovor je do mene stigao prije dva ili tri dana, a odgovor je napisan odmah drugi dan). Zastoj je bio nuzan jer sam trazio misljenje pravnika o SUMAinoj "Molbi", mom odgovoru i mogucnosti javne objave...
Evo, malo iz prve ruke o aktivnostima SUMAe... Rolling Eyes

Na ruke gospodina Staleca ExclamationQuestionExclamation iz Racunskog centra stigla je prituzba SUMAe na rad ovog Foruma i njegovog Administratora (mene Wink). Smatram da javnost ima pravo znati za tu javnu gestu ove javne udruge protiv ovog javnog Foruma Laughing pa vam dajem dokument na uvid. U prilogu je i moj odgovor na iznesene optuzbe... Cool

Originalni dokument (PNG, 508 kB)

Moj odgovor (DOC, 46 kB)

Kako me SUMA o ovome nije izvijestila ni sluzbeno ni nesluzbeno, smatram da ni ja njih nisam duzan izvjestiti o svom odgovoru.

Ujedno, ispricavam se Forumasima na zadrsci (prigovor je do mene stigao prije dva ili tri dana, a odgovor je napisan odmah drugi dan). Zastoj je bio nuzan jer sam trazio misljenje pravnika o SUMAinoj "Molbi", mom odgovoru i mogucnosti javne objave...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
VD
Gost





PostPostano: 19:55 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao sto je receno, pokusaj cenzure. Ne znam sto misle SUMAsi, tko bi sve njima morao odgovarati? Vjerovatno i predsjednik drzave. :D Odgovor je OK, premda im duzinom daje vecu vaznost nego sto je imaju. Nisam s matematike, ali SUMAin ugled ce vjerovatno za dugo biti low-level medju studentima i zaposlenima na matematici.
Kao sto je receno, pokusaj cenzure. Ne znam sto misle SUMAsi, tko bi sve njima morao odgovarati? Vjerovatno i predsjednik drzave. Very Happy Odgovor je OK, premda im duzinom daje vecu vaznost nego sto je imaju. Nisam s matematike, ali SUMAin ugled ce vjerovatno za dugo biti low-level medju studentima i zaposlenima na matematici.


[Vrh]
Svarog
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 05. 2003. (19:46:15)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: to se i ja pitam

PostPostano: 21:10 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj niihov dopis me podsjeca na jednu pjesmu. Jedan dio ide ovako:
[i] Malo, malo, malo sam maka,
Slusajte sad stihove...[/i] i tako dalje.
IMO Forumi su super, bas kao i ljudi koji se brinu o njima i svaki faks bi trebao imati takve.
Ovaj niihov dopis me podsjeca na jednu pjesmu. Jedan dio ide ovako:
Malo, malo, malo sam maka,
Slusajte sad stihove...
i tako dalje.
IMO Forumi su super, bas kao i ljudi koji se brinu o njima i svaki faks bi trebao imati takve.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:42 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za one kojima se nece dati citati, SUMA u dopisu trazi [b]brisanje svih postova sa Foruma[/b] do dana kada je poslan (22.5.2003.) i javnu ispriku admina.
Za one kojima se nece dati citati, SUMA u dopisu trazi brisanje svih postova sa Foruma do dana kada je poslan (22.5.2003.) i javnu ispriku admina.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 21:49 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na samom početku moram reći da taj dopis nisam sastavljala ja, nego neki drugi članovi SUMAe. Vidjela sam ga nakratko prije nego su primjerak odnijeli gosp. Štalecu. Ne sjećam se točno što je pisalo, ali vjerujem da mogu komentirati neke od stavaka. Ako nešto krivo napišem, molim vas da mi oprostite.

1. Siniša je mislio reći da nije službeno obaviješten o postojanju Foruma, a ja sam prvi puta i još nekoliko puta nakon toga pisala samoinicijativno. Međutim, kako su se stvari zakuhavale, počeli su se javljati ljudi koji nisu s našeg faksa, a jedina namjera im je bila napraviti rusvaj među studentima matematike, u čemu su i uspjeli, (čestitam im ovim putem), pa sam nastupila kao glasnogovornica i u tim slučajevima sam to naglasila.
Siniša nije rekao da nije znao za postojanje Foruma, nego da nije bio službeno obaviješten o njegovoj egzistenciji, niti je ikada spomenuo da SUMA želi svoj dio Foruma.

2. Korisnici Foruma nisu samo iznosili svoje mišljenje nego su nastupali odriješito, napadački, s tonom koji govori da oni tvrde neke činjenice koje nisu bile istinite. U većini slučajeva nisu iznosili svoje mišljenje, nego su samo prepričavali ono što je netko negdje napisao i tome se podrugivali.

3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.

4. Što znači zatvaranje za javnost? SUMA je javna udruga, a ta javnost se ne očituje tako što svi smiju pričati o SUMAi, bilo lijepo, bilo ružno, nego to znači da je njezino djelovanje javno. A koliko ja znam, SUMA nije imala projekata za koje javnost nije znala. Zapisnici sjednica su na stranicama SUMAe, dakle, dostupni svima. Sve ostalo (koristim Bezjakove riječi :-)) je javno djelovanje kao i kava kod mene doma.

5. Ako Forum nije privatno glasilo SUMAe, zašto je dopušteno od strane administratora da se korisnici Foruma tako ponašaju?

6. Na onaj zadnji dio u kojem Šego navodi moje citate reći ću: oprosti mi, molim te, što sam poslala blizu 200 postova i što među njima postoji pokoja rečenica koja je skroz nebulozna i koja je samo izraz moje trenutne psihofizičke situacije! Naglašavam, moje kao Ivančičine.

7.[i]" Brisao si problematične postove namjenjene meni. Oh, hvala ti!"[/i]
Što se tvog komentara na ovaj moj usklik, dobro znaš da nije bilo ruganje. Stvarno sam ti zahvalila, od srca. Ali ono što sam htjela reći je da je postojalo još izazivačkih postova koje ne samo da si ostavio nego si im se i pridružio u vrijeđanju.

8. Post u kojem kolegu steelworkera nazivam podlim i prepredenim je post koji sam slala ja, Ivančica. Dakle, komentar da se glasnogovornica tako obračunava s korisnicima Foruma je besmislena.

9. [i]Nadalje, draga Ivancice, Anavi nemojte nista vise pisati po forumu jer vidim da se vase ali i sve ostale recenice izvlace iz konteksta primjerice Statut udruge je isjeckan onako kako treba za koji odgovor.
Predsjednik SUMA-e si uzima za pravo da druge korisnike Foruma javno tjera i govori ima da "ništa više [ne] pišu".[/i]
O ovome smo već raspravljali. Siniša nije tjerao korisnike s Foruma, nego je dao prijateljski savjet u vezi postova na aktualne teme. Eto, ja sam ipak ostala na Forumu. Dakle, nije me otjerao! Ali sam jednu stvar ipak uspjela dokazati: sjeckali ste svi moje rečenice, izvlačili riječi iz konteksta, utrošeno je previše slova na objašnjavanje što je pjesnik htio reći... a većina je dobro znala što želim reći ali je namjerno to radila kako bi dovela do ove situacije koja nažalost ima odjeka, ne samo na našem Faksu, nego i globalno. Isto su napravili i sa Sinišinim postovima. A on je, usprkos svojim uvjerenjima da neće biti dobro ako nešto napiše, svjestan na koji će način tumačiti njegove riječi, ipak s nadom u mislima, dobronamjerno napisao nekoliko postova. Sve vam je objasnio, a vama niti to nije bilo dosta.

10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora? Svi ste od mene očajnički tražili odgovore, a ja na početku uistinu nisam znala NIŠTA! Sloboda govora nije samo u tome da ti dopuste da pričaš što hoćeš, nego i da ti dopuste da ne pričaš ono što nećeš. A tu ste moju slobodu vi svi skupa opasno narušili.

11. I (nadam se) zadnja stavka:Šego SUMAu doživljava licemjernom i zlonamjernom te izvodi krive zaključke o motivima ovog dopisa. Pa, evo jedno pitanje: kad bi jedne novine pisale o tebi i tvojoj obitelji u stilu kako je pisano ovdje, što bi učinio? U najmanju ruku bi ih tužio. Ukoliko bi te bilo briga što novine pišu o tvojoj obitelji, morat ću te smatrati iznimno lošim, sebičnim, samodopadnim i nezrelim čovjekom.

[quote]Iz svega navedenog je jasno da je dopis SUMA-e krajnje zlonamjeran, te da SUMA traži cenzuru Foruma kako bi utišali mišljenja studenta koji se ne slažu s mišljenjima i aktivnostima ove javne udruge.
Prigovori koje SUMA navodi su neargumentirani i lažni. SUMA u njima tretira Forum – projekt zaposlenika Fakulteta – kao privatno glasilo koje odgovara njima, što smatram uvredljivim kako za mene, tako i za Fakultet.
Sami "SUMA-ši" su u više navrata i na Forumu napadali njegove korisnike i djelovanje, a da pri tome cenzori (Administrator i moderatori) nisu brisali napisano. Unatoč tome, SUMA se žali na nepristranost, vrijeđanje i slično, što doživljavam kao licemjerje.[/quote]

Licemjerje... hm... dalo bi se puno pisati o tome, ali dosta je! I ovo je predugačko.
Na samom početku moram reći da taj dopis nisam sastavljala ja, nego neki drugi članovi SUMAe. Vidjela sam ga nakratko prije nego su primjerak odnijeli gosp. Štalecu. Ne sjećam se točno što je pisalo, ali vjerujem da mogu komentirati neke od stavaka. Ako nešto krivo napišem, molim vas da mi oprostite.

1. Siniša je mislio reći da nije službeno obaviješten o postojanju Foruma, a ja sam prvi puta i još nekoliko puta nakon toga pisala samoinicijativno. Međutim, kako su se stvari zakuhavale, počeli su se javljati ljudi koji nisu s našeg faksa, a jedina namjera im je bila napraviti rusvaj među studentima matematike, u čemu su i uspjeli, (čestitam im ovim putem), pa sam nastupila kao glasnogovornica i u tim slučajevima sam to naglasila.
Siniša nije rekao da nije znao za postojanje Foruma, nego da nije bio službeno obaviješten o njegovoj egzistenciji, niti je ikada spomenuo da SUMA želi svoj dio Foruma.

2. Korisnici Foruma nisu samo iznosili svoje mišljenje nego su nastupali odriješito, napadački, s tonom koji govori da oni tvrde neke činjenice koje nisu bile istinite. U većini slučajeva nisu iznosili svoje mišljenje, nego su samo prepričavali ono što je netko negdje napisao i tome se podrugivali.

3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.

4. Što znači zatvaranje za javnost? SUMA je javna udruga, a ta javnost se ne očituje tako što svi smiju pričati o SUMAi, bilo lijepo, bilo ružno, nego to znači da je njezino djelovanje javno. A koliko ja znam, SUMA nije imala projekata za koje javnost nije znala. Zapisnici sjednica su na stranicama SUMAe, dakle, dostupni svima. Sve ostalo (koristim Bezjakove riječi Smile) je javno djelovanje kao i kava kod mene doma.

5. Ako Forum nije privatno glasilo SUMAe, zašto je dopušteno od strane administratora da se korisnici Foruma tako ponašaju?

6. Na onaj zadnji dio u kojem Šego navodi moje citate reći ću: oprosti mi, molim te, što sam poslala blizu 200 postova i što među njima postoji pokoja rečenica koja je skroz nebulozna i koja je samo izraz moje trenutne psihofizičke situacije! Naglašavam, moje kao Ivančičine.

7." Brisao si problematične postove namjenjene meni. Oh, hvala ti!"
Što se tvog komentara na ovaj moj usklik, dobro znaš da nije bilo ruganje. Stvarno sam ti zahvalila, od srca. Ali ono što sam htjela reći je da je postojalo još izazivačkih postova koje ne samo da si ostavio nego si im se i pridružio u vrijeđanju.

8. Post u kojem kolegu steelworkera nazivam podlim i prepredenim je post koji sam slala ja, Ivančica. Dakle, komentar da se glasnogovornica tako obračunava s korisnicima Foruma je besmislena.

9. Nadalje, draga Ivancice, Anavi nemojte nista vise pisati po forumu jer vidim da se vase ali i sve ostale recenice izvlace iz konteksta primjerice Statut udruge je isjeckan onako kako treba za koji odgovor.
Predsjednik SUMA-e si uzima za pravo da druge korisnike Foruma javno tjera i govori ima da "ništa više [ne] pišu".

O ovome smo već raspravljali. Siniša nije tjerao korisnike s Foruma, nego je dao prijateljski savjet u vezi postova na aktualne teme. Eto, ja sam ipak ostala na Forumu. Dakle, nije me otjerao! Ali sam jednu stvar ipak uspjela dokazati: sjeckali ste svi moje rečenice, izvlačili riječi iz konteksta, utrošeno je previše slova na objašnjavanje što je pjesnik htio reći... a većina je dobro znala što želim reći ali je namjerno to radila kako bi dovela do ove situacije koja nažalost ima odjeka, ne samo na našem Faksu, nego i globalno. Isto su napravili i sa Sinišinim postovima. A on je, usprkos svojim uvjerenjima da neće biti dobro ako nešto napiše, svjestan na koji će način tumačiti njegove riječi, ipak s nadom u mislima, dobronamjerno napisao nekoliko postova. Sve vam je objasnio, a vama niti to nije bilo dosta.

10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora? Svi ste od mene očajnički tražili odgovore, a ja na početku uistinu nisam znala NIŠTA! Sloboda govora nije samo u tome da ti dopuste da pričaš što hoćeš, nego i da ti dopuste da ne pričaš ono što nećeš. A tu ste moju slobodu vi svi skupa opasno narušili.

11. I (nadam se) zadnja stavka:Šego SUMAu doživljava licemjernom i zlonamjernom te izvodi krive zaključke o motivima ovog dopisa. Pa, evo jedno pitanje: kad bi jedne novine pisale o tebi i tvojoj obitelji u stilu kako je pisano ovdje, što bi učinio? U najmanju ruku bi ih tužio. Ukoliko bi te bilo briga što novine pišu o tvojoj obitelji, morat ću te smatrati iznimno lošim, sebičnim, samodopadnim i nezrelim čovjekom.

Citat:
Iz svega navedenog je jasno da je dopis SUMA-e krajnje zlonamjeran, te da SUMA traži cenzuru Foruma kako bi utišali mišljenja studenta koji se ne slažu s mišljenjima i aktivnostima ove javne udruge.
Prigovori koje SUMA navodi su neargumentirani i lažni. SUMA u njima tretira Forum – projekt zaposlenika Fakulteta – kao privatno glasilo koje odgovara njima, što smatram uvredljivim kako za mene, tako i za Fakultet.
Sami "SUMA-ši" su u više navrata i na Forumu napadali njegove korisnike i djelovanje, a da pri tome cenzori (Administrator i moderatori) nisu brisali napisano. Unatoč tome, SUMA se žali na nepristranost, vrijeđanje i slično, što doživljavam kao licemjerje.


Licemjerje... hm... dalo bi se puno pisati o tome, ali dosta je! I ovo je predugačko.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 21:51 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?
Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?


[Vrh]
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:58 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti...[/quote]

Mozes li meni i siroj javnosti, molim te, citirati clanak zakona, statuta ili nekog od pravilnika PMF-a ili Matematickog odsjeka koji ti daje to pravo.

Puno hvala unaprijed,
Biljezim se sa stovanjem,
Raven
Ivančica (napisa):
3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti...


Mozes li meni i siroj javnosti, molim te, citirati clanak zakona, statuta ili nekog od pravilnika PMF-a ili Matematickog odsjeka koji ti daje to pravo.

Puno hvala unaprijed,
Biljezim se sa stovanjem,
Raven


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:12 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Raven"][quote="Ivančica"]3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti...[/quote]

Mozes li meni i siroj javnosti, molim te, citirati clanak zakona, statuta ili nekog od pravilnika PMF-a ili Matematickog odsjeka koji ti daje to pravo.

Puno hvala unaprijed,
Biljezim se sa stovanjem,
Raven[/quote]

Možeš li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da smiješ profesora pozdravit na hodniku i pitat ga kako je?
Raven (napisa):
Ivančica (napisa):
3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti...


Mozes li meni i siroj javnosti, molim te, citirati clanak zakona, statuta ili nekog od pravilnika PMF-a ili Matematickog odsjeka koji ti daje to pravo.

Puno hvala unaprijed,
Biljezim se sa stovanjem,
Raven


Možeš li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da smiješ profesora pozdravit na hodniku i pitat ga kako je?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:18 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"][quote="Raven"][quote="Ivančica"]3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti...[/quote]

Mozes li meni i siroj javnosti, molim te, citirati clanak zakona, statuta ili nekog od pravilnika PMF-a ili Matematickog odsjeka koji ti daje to pravo.

Puno hvala unaprijed,
Biljezim se sa stovanjem,
Raven[/quote]

Možeš li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da smiješ profesora pozdravit na hodniku i pitat ga kako je?[/quote]

Odustajem.
Ivančica (napisa):
Raven (napisa):
Ivančica (napisa):
3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti...


Mozes li meni i siroj javnosti, molim te, citirati clanak zakona, statuta ili nekog od pravilnika PMF-a ili Matematickog odsjeka koji ti daje to pravo.

Puno hvala unaprijed,
Biljezim se sa stovanjem,
Raven


Možeš li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da smiješ profesora pozdravit na hodniku i pitat ga kako je?


Odustajem.



_________________
'I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: "We hold these truths to be self-evident: that all men are created equal."' -- MLK


Zadnja promjena: Raven; 22:23 sri, 28. 5. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:23 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=orange]Ivančica edit: Ha, promijenili smo mišljenje? A šta sad kad sam već kvotala? Jel može ostat da se vidi?[/color]


[quote="Raven"]

:lol: :lol: :lol:

Da bas ne budem samo tako nekonstruktivan - mozes li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da ne smijem?[/quote]

Admine! O tome ti ja govorim! Ja sam pokušala povući paralelu kako bi došao do odgovora, a on zeza!
:evil:
Ivančica edit: Ha, promijenili smo mišljenje? A šta sad kad sam već kvotala? Jel može ostat da se vidi?


Raven (napisa):


Laughing Laughing Laughing

Da bas ne budem samo tako nekonstruktivan - mozes li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da ne smijem?


Admine! O tome ti ja govorim! Ja sam pokušala povući paralelu kako bi došao do odgovora, a on zeza!
Evil or Very Mad



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:26 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"][quote="Raven"]

:lol: :lol: :lol:

Da bas ne budem samo tako nekonstruktivan - mozes li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da ne smijem?[/quote]

Admine! O tome ti ja govorim! Ja sam pokušala povući paralelu kako bi došao do odgovora, a on zeza!
:evil:[/quote]

Da pojasnim - ovo gore je moj quote iz reply-a koji sam ja istovremeno editirao kada je Ivancica odgovarala, jer sam se podsjetio da rasprava ipak nema smisla (sada pise samo 'Odustajem'). U sto sam se uvjerio kada sam zavrsio sa editiranjem i vidio Ivancicin reply...
Ivančica (napisa):
Raven (napisa):


Laughing Laughing Laughing

Da bas ne budem samo tako nekonstruktivan - mozes li ti meni citirati dio zakona koji ti govori da ne smijem?


Admine! O tome ti ja govorim! Ja sam pokušala povući paralelu kako bi došao do odgovora, a on zeza!
Evil or Very Mad


Da pojasnim - ovo gore je moj quote iz reply-a koji sam ja istovremeno editirao kada je Ivancica odgovarala, jer sam se podsjetio da rasprava ipak nema smisla (sada pise samo 'Odustajem'). U sto sam se uvjerio kada sam zavrsio sa editiranjem i vidio Ivancicin reply...



_________________
'I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: "We hold these truths to be self-evident: that all men are created equal."' -- MLK
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:28 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hoćemo još jedan krug?
:lol:
Hoćemo još jedan krug?
Laughing



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 22:34 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora? Svi ste od mene očajnički tražili odgovore, a ja na početku uistinu nisam znala NIŠTA! Sloboda govora nije samo u tome da ti dopuste da pričaš što hoćeš, nego i da ti dopuste da ne pričaš ono što nećeš. A tu ste moju slobodu vi svi skupa opasno narušili.
[/quote]

NITKO, ali nitko ti nije prijetio da pises postove! Nitko, ali nitko ti nije slao sluzbene dopise, niti tebi niti nekome tebi nadredjenom, kad bi bio netko takav, al recimo u nekome sklopu SUME, zahtjevajuci da pises ovdje. Skoro nitko iz tvoje udruge, osim tebe, nije nasao za shodno pisati na ovom forumu.
Cinjenica da ti ipak pises po ovom forumu je TVOJA odluka! I ako ti ovog trenutka prestanes pisati nitkom se nista nece desiti.

I ako nisi primijetila, ti cijelo vrijeme iznosis svoje misljenje i ponekad misljenje kao glasnogovornice SUME (kako ti pase) i NITKO te nije u tome probao sprijeciti.

I jos jednom niti ti, a pogotovo neka studenstka udruga me nece sprijeciti da kazem sto mislim, a pogotovo ako mislim da nesto ne valja!
Ti cijelo vrijeme imas priliku, i koristis ju, za demantirati moje misljenje i misljenje svih prisutnih na forumu i koristis ga i jos jednom NITKO te nije u tome sprijecavao.

Za to sto si se ti dala u uvuci u osobne rasprave i vrijedjanja kriva je tvoja osobna nesposobnost, ali i naivnost. To nema veze s ljudskim pravima.
Molim te, procitaj jos jednom svoj post.

....igor....
(pigor na fizickom forumu)

P.S. I od svih gluposti koje ste uspijeli napraviti ova vam je najveca. Ozbiljno sam posumnjao da vam je to netko smjestio, al nazalost nije.
Ivančica (napisa):

10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora? Svi ste od mene očajnički tražili odgovore, a ja na početku uistinu nisam znala NIŠTA! Sloboda govora nije samo u tome da ti dopuste da pričaš što hoćeš, nego i da ti dopuste da ne pričaš ono što nećeš. A tu ste moju slobodu vi svi skupa opasno narušili.


NITKO, ali nitko ti nije prijetio da pises postove! Nitko, ali nitko ti nije slao sluzbene dopise, niti tebi niti nekome tebi nadredjenom, kad bi bio netko takav, al recimo u nekome sklopu SUME, zahtjevajuci da pises ovdje. Skoro nitko iz tvoje udruge, osim tebe, nije nasao za shodno pisati na ovom forumu.
Cinjenica da ti ipak pises po ovom forumu je TVOJA odluka! I ako ti ovog trenutka prestanes pisati nitkom se nista nece desiti.

I ako nisi primijetila, ti cijelo vrijeme iznosis svoje misljenje i ponekad misljenje kao glasnogovornice SUME (kako ti pase) i NITKO te nije u tome probao sprijeciti.

I jos jednom niti ti, a pogotovo neka studenstka udruga me nece sprijeciti da kazem sto mislim, a pogotovo ako mislim da nesto ne valja!
Ti cijelo vrijeme imas priliku, i koristis ju, za demantirati moje misljenje i misljenje svih prisutnih na forumu i koristis ga i jos jednom NITKO te nije u tome sprijecavao.

Za to sto si se ti dala u uvuci u osobne rasprave i vrijedjanja kriva je tvoja osobna nesposobnost, ali i naivnost. To nema veze s ljudskim pravima.
Molim te, procitaj jos jednom svoj post.

....igor....
(pigor na fizickom forumu)

P.S. I od svih gluposti koje ste uspijeli napraviti ova vam je najveca. Ozbiljno sam posumnjao da vam je to netko smjestio, al nazalost nije.


[Vrh]
milasinovic
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 25. 11. 2002. (17:03:32)
Postovi: (18)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1
Lokacija: FER-D374

PostPostano: 23:00 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Re: SUMA vasa svagdasnja Citirajte i odgovorite

Posluzit cu se nekadasnjom izjavom sa 101-ce
"We shall never surrender! I budite uvjereni da cemo u tome uspjeti"
Kunu po kunu za hosting :)

Koliko sam ja uspio pratiti, vecina pojedinaca nije anonimna. A sto se tice foruma on je napravio vise koristi za ovaj faks nego sve studentske udruge u zadnjih n godina. A Sego to radi besplatno!

Ocito da neki pojedinci ne zele cuti neke stvari. Ako se netko smatra (ili to jest) javnom osobom, onda mora ocekivati da ce i javnost raspravljati o njemu. I tu mora podrzati slobodu govora.

I za kraj jos jedna sitnica, za koju se moze reci da cjepidlacim, ali kad se vec za svaki detalj hvata. Dopis je pravopisno netocan. Naime u dopisu pise "tiću" umjesto "tiču"
Posluzit cu se nekadasnjom izjavom sa 101-ce
"We shall never surrender! I budite uvjereni da cemo u tome uspjeti"
Kunu po kunu za hosting Smile

Koliko sam ja uspio pratiti, vecina pojedinaca nije anonimna. A sto se tice foruma on je napravio vise koristi za ovaj faks nego sve studentske udruge u zadnjih n godina. A Sego to radi besplatno!

Ocito da neki pojedinci ne zele cuti neke stvari. Ako se netko smatra (ili to jest) javnom osobom, onda mora ocekivati da ce i javnost raspravljati o njemu. I tu mora podrzati slobodu govora.

I za kraj jos jedna sitnica, za koju se moze reci da cjepidlacim, ali kad se vec za svaki detalj hvata. Dopis je pravopisno netocan. Naime u dopisu pise "tiću" umjesto "tiču"


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:12 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?[/quote]

Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". :) Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti. :D

Bilo bi lijepo od svih koji miroriraju da dadu tocan link odakle su mirorirali, no mislim da mi je beskorisno inzistirati na tome. Takodjer, volio bih da mi javite takve mirore, toliko da znam gdje ih sve (i koliko) ima. 8)

Hvala na pristojnom pitanju.

[b]Borise[/b], ima i vecih gresaka u dopisu... :roll: Hocemo nagradnu igru da tko ih nadje vise? ;) (ovo je sala; nemojte sad nabrajati greske!)

[b]Ivancice[/b], ja se necu raspravljati s udrugom koja me napada s ledja. Tek jedno kratko: kad moja obitelj postane [size=18][b]JAVNA UDRUGA[/b][/size], pisi o njoj koliko te volja!

Za vecinu tvojih napisa smatram da ne zelis shvatiti sto ti se pise i iskreno (kao Vedran Sego, a ne kao Admin) smatram da si zlonamjerna. No, ovo je (mozda) ipak pravi nesporazum, pa cu prokomentirati: [i]Brisao si problematične postove namjenjene meni. Oh, hvala ti![/i] - ovo sam dozivio (i dalje dozivljavam) kao rugalacko [i]Oh, hvala ti![/i] Nema nacina da provjerim jesam li u pravu :( no zadrzavam pravo da to dozivljavam onako kako ja smatram da je prikladno...
Anonymous (napisa):
Moze li admin pojasniti kakav je pravni status postova na ovom forumu (copyright po pitanju miroriranja), te protivi li se statickom mirroru foruma na drugim adresama (uz jasnu naznaku da se radi o mirroru foruma)?


Ne protivim se nikakvom miroriranju, uz uvijet da je sve tocno preneseno, te da nema "vadjenja iz konteksta". Smile Ne znaci da treba cijele postove prenositi; procjenu "obima konteksta" prepustam vasoj savjesti. Very Happy

Bilo bi lijepo od svih koji miroriraju da dadu tocan link odakle su mirorirali, no mislim da mi je beskorisno inzistirati na tome. Takodjer, volio bih da mi javite takve mirore, toliko da znam gdje ih sve (i koliko) ima. Cool

Hvala na pristojnom pitanju.

Borise, ima i vecih gresaka u dopisu... Rolling Eyes Hocemo nagradnu igru da tko ih nadje vise? Wink (ovo je sala; nemojte sad nabrajati greske!)

Ivancice, ja se necu raspravljati s udrugom koja me napada s ledja. Tek jedno kratko: kad moja obitelj postane JAVNA UDRUGA, pisi o njoj koliko te volja!

Za vecinu tvojih napisa smatram da ne zelis shvatiti sto ti se pise i iskreno (kao Vedran Sego, a ne kao Admin) smatram da si zlonamjerna. No, ovo je (mozda) ipak pravi nesporazum, pa cu prokomentirati: Brisao si problematične postove namjenjene meni. Oh, hvala ti! - ovo sam dozivio (i dalje dozivljavam) kao rugalacko Oh, hvala ti! Nema nacina da provjerim jesam li u pravu Sad no zadrzavam pravo da to dozivljavam onako kako ja smatram da je prikladno...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:24 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bez ulazenja u polemiku s nekim osobama zelim istaknuti dvije cinjenice.

1. SUMA u dopisu trazi brisanje [b]SVIH[/b] postova na forumu, ne samo onih vezanih uz SUMU.

2. Dopis je potpisao aktualni predsjednik SUME Damir Krizmanic, a ne Sinisa Rezek.
Bez ulazenja u polemiku s nekim osobama zelim istaknuti dvije cinjenice.

1. SUMA u dopisu trazi brisanje SVIH postova na forumu, ne samo onih vezanih uz SUMU.

2. Dopis je potpisao aktualni predsjednik SUME Damir Krizmanic, a ne Sinisa Rezek.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:48 sri, 28. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

obzirom da ljudi polako dizu ruke i od tebe i od SUME i tome slicnoga... jer im se neda jos jednom ponavljati sve vec receno...
ne znam zasto, ali ja cem ponesto reci...

kmek, u stvari mi je jako zhao DeGiorgija dok ovo pisem...
i nadam se da rasprave nece biti... jer ja na bilo koji reply nemam namjeru odgovarati...

[quote="Ivančica"]1. Siniša je mislio reći da nije službeno obaviješten o postojanju Foruma, [/quote]

a TKO je uopce sluzbeno obavijesten o postojanju Foruma i sto TI to smatras SLUZBENIM obavjestavanjem?
mislis li da je jedna tamo SUMA trebala biti obavijestena dan postoji neki tamo Forum@DeGiorgi na kojem raspravljaju o njoj?
taj Forum postoji od 10 mjeseca 2002
nas, brucose, su na satovima racunarstva upucivali na to da eto, postoji neki tamo Forum i da odemo pogledati... krcko je postavio urlove po faxu, koji i danas stoje... a to je vec bar dva mjeseca tamo, ako ne i vise... dakle, tko zeli saznati za to, moze...

da li je SUMU netko SLUZBENO (ma kako god da ste si vi to zamislili) obavijestio o tome da se o vama raspravlja na www.student.hr (tom forumu), na Fizicarskom forumu, ili bilo gdje drugdje da se povela rasprava?

koji ste VI faktor da bi vas se trebalo obavjestavati kad netko postavi online forum

da na vipovom portalu spomenu SUMU, vi ocekujete da bi vas admin VIP portala isao sluzbeno obavjestavati da eto, ima tamo neki portal...
:lol:

fakat si svasta umisljate

mnogo puta je napisano, ponovit cu rijeci adminove: "Forum je moja igracka :)"
ali to ocito nikako da ljudi shvate...

[quote="Ivančica"]počeli su se javljati ljudi koji nisu s našeg faksa, a jedina namjera im je bila napraviti rusvaj među studentima matematike, [/quote]

ja, a i vecina ostalih, smatra da su upravo takvi gosti pomogli da studenti matematike progledaju i shvate sto se oko njih dogadja...

[quote="Ivančica"]u čemu su i uspjeli, (čestitam im ovim putem), [/quote]

i ja im cestitam od svega srca!

[quote="Ivančica"]Siniša nije rekao da nije znao za postojanje Foruma, nego da nije bio službeno obaviješten o njegovoj egzistenciji, [/quote]

Forum@DeGiorgi je projekt... if you didnt' know that... zasto bi jedna udruga trebala biti obavijestena o nekom detalju projekta jednog docenta?
da vam mozda nije On odgovoran?
:lol:

[quote="Ivančica"]niti je ikada spomenuo da SUMA želi svoj dio Foruma.[/quote]

vsego je ponudio, jos u doba "mira" da ga ako zelite, mozete dobiti..

[quote="Ivančica"]2. Korisnici Foruma nisu samo iznosili svoje mišljenje nego su nastupali odriješito, napadački, s tonom koji govori da oni tvrde neke činjenice koje nisu bile istinite. [/quote]

necu dalje u tu raspravu, ali isti ti su iznijeli jako puno TOCNIH cinjenica
a sto se napadackih nastupa tice, tvoje necu komentirati

[quote="Ivančica"]3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. [/quote]

citiram:"…tražimo da se obrišu svi tekstovi do današnjeg dana…"

cuj, ja vidim sto pise.... nigdje nije spomenuto 'svi tekstovi o SUMI' ili nesto toga tipa...

[quote="Ivančica"]A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.[/quote]

nema pravo
Forum nije SUMA-ino vlasnistvo niti joj je odgovoran...
kolega se sam upisao i sam ispisao iz SUME i TO je njegovo pravo, i to nema veze sa postovima na Forumu
vi im niste vlasnici

[quote="Ivančica"]5. Ako Forum nije privatno glasilo SUMAe, zašto je dopušteno od strane administratora da se korisnici Foruma tako ponašaju?[/quote]

Forum nije NICIJE privatno glasilo, cak ni faxa
pa dajte naucite citati pravila!

i kakve bi veze imalo ponasanje korisnika sa tvojom tezom da ako Forum nije privatno glasilo SUME... joooooj.......

admin je prvenstveno user, a on je taj koji ima mogucnosti eventualnog editiranja i nekih drugih tehnickih stvari...
mislis li da je vsegi jedina preokupacija na svijetu pratiti doslovno svaki post koji spominje rijec SUMA?
pa zato je i uveo moderatore

uostalom, na Forumu vlada poprilicna demokracija.. ali u onoj mjeri za koju admin prosudi da je prihvatljiva... sto je i u redu...
dakle, dopusteno je gotovo sve, tj. u intervalu tolerancije je beskonacno dopustivih stvari, osim njih konacno mnogo
a tih konacno su individualna procjena... admina... ali ne utjecu na postojanje demokracije...

[quote="Ivančica"]10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora? [/quote]

ako ju prijecis drugome, ne ocekuj ju niti sama
iako, mislim da nisi niti svjesna koliku svi slobodu govora imamo...
da li je i ako je, kada to, ikoji tvoji post moderiran? afaik, nije... da li ti je itko zabranio da neto kazes? nije.. no onda...

[quote="Ivančica"]11. I (nadam se) zadnja stavka:Šego SUMAu doživljava licemjernom i zlonamjernom [/quote]

nije jedini

[quote="Ivančica"]što bi učinio? U najmanju ruku bi ih tužio. [/quote]

cuj, ako bi ti to mozda napravila, ne znaci da bi i ostali...

[quote="Ivančica"]Licemjerje... hm... dalo bi se puno pisati o tome, ali dosta je! I ovo je predugačko.[/quote]

osvrnula si se samo na licemjerje, a o tocnosti SUMA-inih argumenata nisi ni prozborila..
no mozda i bolje tako...


eeee.... sto se gresaka tice... ima jedna zanimljiva :wink: (ne mogoh odoliti)
"lažno [b]interpertiarenje[/b] Statuta, zapisnika i ostalih dokumenata Udruge"
obzirom da ljudi polako dizu ruke i od tebe i od SUME i tome slicnoga... jer im se neda jos jednom ponavljati sve vec receno...
ne znam zasto, ali ja cem ponesto reci...

kmek, u stvari mi je jako zhao DeGiorgija dok ovo pisem...
i nadam se da rasprave nece biti... jer ja na bilo koji reply nemam namjeru odgovarati...

Ivančica (napisa):
1. Siniša je mislio reći da nije službeno obaviješten o postojanju Foruma,


a TKO je uopce sluzbeno obavijesten o postojanju Foruma i sto TI to smatras SLUZBENIM obavjestavanjem?
mislis li da je jedna tamo SUMA trebala biti obavijestena dan postoji neki tamo Forum@DeGiorgi na kojem raspravljaju o njoj?
taj Forum postoji od 10 mjeseca 2002
nas, brucose, su na satovima racunarstva upucivali na to da eto, postoji neki tamo Forum i da odemo pogledati... krcko je postavio urlove po faxu, koji i danas stoje... a to je vec bar dva mjeseca tamo, ako ne i vise... dakle, tko zeli saznati za to, moze...

da li je SUMU netko SLUZBENO (ma kako god da ste si vi to zamislili) obavijestio o tome da se o vama raspravlja na www.student.hr (tom forumu), na Fizicarskom forumu, ili bilo gdje drugdje da se povela rasprava?

koji ste VI faktor da bi vas se trebalo obavjestavati kad netko postavi online forum

da na vipovom portalu spomenu SUMU, vi ocekujete da bi vas admin VIP portala isao sluzbeno obavjestavati da eto, ima tamo neki portal...
Laughing

fakat si svasta umisljate

mnogo puta je napisano, ponovit cu rijeci adminove: "Forum je moja igracka Smile"
ali to ocito nikako da ljudi shvate...

Ivančica (napisa):
počeli su se javljati ljudi koji nisu s našeg faksa, a jedina namjera im je bila napraviti rusvaj među studentima matematike,


ja, a i vecina ostalih, smatra da su upravo takvi gosti pomogli da studenti matematike progledaju i shvate sto se oko njih dogadja...

Ivančica (napisa):
u čemu su i uspjeli, (čestitam im ovim putem),


i ja im cestitam od svega srca!

Ivančica (napisa):
Siniša nije rekao da nije znao za postojanje Foruma, nego da nije bio službeno obaviješten o njegovoj egzistenciji,


Forum@DeGiorgi je projekt... if you didnt' know that... zasto bi jedna udruga trebala biti obavijestena o nekom detalju projekta jednog docenta?
da vam mozda nije On odgovoran?
Laughing

Ivančica (napisa):
niti je ikada spomenuo da SUMA želi svoj dio Foruma.


vsego je ponudio, jos u doba "mira" da ga ako zelite, mozete dobiti..

Ivančica (napisa):
2. Korisnici Foruma nisu samo iznosili svoje mišljenje nego su nastupali odriješito, napadački, s tonom koji govori da oni tvrde neke činjenice koje nisu bile istinite.


necu dalje u tu raspravu, ali isti ti su iznijeli jako puno TOCNIH cinjenica
a sto se napadackih nastupa tice, tvoje necu komentirati

Ivančica (napisa):
3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu.


citiram:"…tražimo da se obrišu svi tekstovi do današnjeg dana…"

cuj, ja vidim sto pise.... nigdje nije spomenuto 'svi tekstovi o SUMI' ili nesto toga tipa...

Ivančica (napisa):
A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.


nema pravo
Forum nije SUMA-ino vlasnistvo niti joj je odgovoran...
kolega se sam upisao i sam ispisao iz SUME i TO je njegovo pravo, i to nema veze sa postovima na Forumu
vi im niste vlasnici

Ivančica (napisa):
5. Ako Forum nije privatno glasilo SUMAe, zašto je dopušteno od strane administratora da se korisnici Foruma tako ponašaju?


Forum nije NICIJE privatno glasilo, cak ni faxa
pa dajte naucite citati pravila!

i kakve bi veze imalo ponasanje korisnika sa tvojom tezom da ako Forum nije privatno glasilo SUME... joooooj.......

admin je prvenstveno user, a on je taj koji ima mogucnosti eventualnog editiranja i nekih drugih tehnickih stvari...
mislis li da je vsegi jedina preokupacija na svijetu pratiti doslovno svaki post koji spominje rijec SUMA?
pa zato je i uveo moderatore

uostalom, na Forumu vlada poprilicna demokracija.. ali u onoj mjeri za koju admin prosudi da je prihvatljiva... sto je i u redu...
dakle, dopusteno je gotovo sve, tj. u intervalu tolerancije je beskonacno dopustivih stvari, osim njih konacno mnogo
a tih konacno su individualna procjena... admina... ali ne utjecu na postojanje demokracije...

Ivančica (napisa):
10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora?


ako ju prijecis drugome, ne ocekuj ju niti sama
iako, mislim da nisi niti svjesna koliku svi slobodu govora imamo...
da li je i ako je, kada to, ikoji tvoji post moderiran? afaik, nije... da li ti je itko zabranio da neto kazes? nije.. no onda...

Ivančica (napisa):
11. I (nadam se) zadnja stavka:Šego SUMAu doživljava licemjernom i zlonamjernom


nije jedini

Ivančica (napisa):
što bi učinio? U najmanju ruku bi ih tužio.


cuj, ako bi ti to mozda napravila, ne znaci da bi i ostali...

Ivančica (napisa):
Licemjerje... hm... dalo bi se puno pisati o tome, ali dosta je! I ovo je predugačko.


osvrnula si se samo na licemjerje, a o tocnosti SUMA-inih argumenata nisi ni prozborila..
no mozda i bolje tako...


eeee.... sto se gresaka tice... ima jedna zanimljiva Wink (ne mogoh odoliti)
"lažno interpertiarenje Statuta, zapisnika i ostalih dokumenata Udruge"



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:06 čet, 29. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.[/quote]
Ak sam javna osoba onda nemam pravo nekome zabraniti da govori ili piše o meni! Stupanje ili istupanje iz neke udruge nije isto kao i govorenje ili pisanje o javnoj udruzi.

Javna udruga, kužiš? Ring a bell? SLOBODA GOVORA, čuli ste za to, al jel znate kaj to znači?.

Evo Jasmin Stavros (je, sad svi gledate od kud sam njega izvukel) je javna osoba. I sad ja kažem ovo: Najsmješniji natpis koji sam vidio danas u zoološkom bio je onaj na kojem piše da vukove sponzorira Jasmin Stavros.

Sad ja trebam ići reći Stavrosu da sam rekao nešto o njemu? Ili ga naš admin treba obavijestiti? Kaj? Sad bu Jasmin Stavros išao tražiti da se o njemu ne govori na Forumu, jer mu ne paše kaj se govori? Ma daaaj!
[img]http://student.math.hr/~robisorn/ludi.gif[/img]

[b]Ovo je po meni udar na dobrobit svih studenata matematike![/b] Forum je otvorio studente da govore kaj ih muči, mogu lakše kontaktirat profesore, razmjenjivati informacije, znanje, ... A vi bi im to uskratili brisanjem SVIH tekstva. Kaj, sad bute rekli da niste tak mislili, da je tipfeler? Želite zabraniti studentima da slobodno govore. Mislim sorry, ali meni je SUMA sada najomraženija udruga za koju znam da postoji. Sad, nakon ovog čina. I svi članovi SUMA-e (jer oni jesu udruga) su mi sad, onak, ne bi baš nekaj htio raditi s njima kad rade ovakve stvari (a tamo ima stvarno dobrih ljudi, no gle kaj dopuštaju da se radi u njihovo ime).

Malo off-topic: Jel zna ovih nekolicina preostalih članova uopće kaj vi pišete i radite u njihovo ime. Jel znaju oni kaj nisu platili da se vi još pozivate da su vaši članovi. Ljudi, kaj stvarno još želite bit u udruzi koja u vaše ime radi ovakve stvari? (Ak budete odgovarali dajte odgovorite onda tamo u Pitanja za Ivančicu i ostale iz SUMA-e, tak da tu ne spamamo (možete copy-paste-at pitanja), kad sam ja zločesti već zaspamo :oops: )

AAA! Zašto uopće ovo komentiram.
Dost mi je, odgovaraj ti dalje ak hoćeš Ivančice, al ja više neću ni čitati tvoje postove jer ne vidim svrhu. Sam se živciram, a ne pročitam niš korisnog.
Ivančica (napisa):
3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.

Ak sam javna osoba onda nemam pravo nekome zabraniti da govori ili piše o meni! Stupanje ili istupanje iz neke udruge nije isto kao i govorenje ili pisanje o javnoj udruzi.

Javna udruga, kužiš? Ring a bell? SLOBODA GOVORA, čuli ste za to, al jel znate kaj to znači?.

Evo Jasmin Stavros (je, sad svi gledate od kud sam njega izvukel) je javna osoba. I sad ja kažem ovo: Najsmješniji natpis koji sam vidio danas u zoološkom bio je onaj na kojem piše da vukove sponzorira Jasmin Stavros.

Sad ja trebam ići reći Stavrosu da sam rekao nešto o njemu? Ili ga naš admin treba obavijestiti? Kaj? Sad bu Jasmin Stavros išao tražiti da se o njemu ne govori na Forumu, jer mu ne paše kaj se govori? Ma daaaj!


Ovo je po meni udar na dobrobit svih studenata matematike! Forum je otvorio studente da govore kaj ih muči, mogu lakše kontaktirat profesore, razmjenjivati informacije, znanje, ... A vi bi im to uskratili brisanjem SVIH tekstva. Kaj, sad bute rekli da niste tak mislili, da je tipfeler? Želite zabraniti studentima da slobodno govore. Mislim sorry, ali meni je SUMA sada najomraženija udruga za koju znam da postoji. Sad, nakon ovog čina. I svi članovi SUMA-e (jer oni jesu udruga) su mi sad, onak, ne bi baš nekaj htio raditi s njima kad rade ovakve stvari (a tamo ima stvarno dobrih ljudi, no gle kaj dopuštaju da se radi u njihovo ime).

Malo off-topic: Jel zna ovih nekolicina preostalih članova uopće kaj vi pišete i radite u njihovo ime. Jel znaju oni kaj nisu platili da se vi još pozivate da su vaši članovi. Ljudi, kaj stvarno još želite bit u udruzi koja u vaše ime radi ovakve stvari? (Ak budete odgovarali dajte odgovorite onda tamo u Pitanja za Ivančicu i ostale iz SUMA-e, tak da tu ne spamamo (možete copy-paste-at pitanja), kad sam ja zločesti već zaspamo Embarassed )

AAA! Zašto uopće ovo komentiram.
Dost mi je, odgovaraj ti dalje ak hoćeš Ivančice, al ja više neću ni čitati tvoje postove jer ne vidim svrhu. Sam se živciram, a ne pročitam niš korisnog.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 10:01 čet, 29. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene samo zanima, a koje su to lazi iznesene vezane za Limes i udrugu. Zanima me optuzuje li se to mene da lazem ili vam smeta povezivanje Limesa i SUME na Forumu jer to nije projekt udruge?
Mene samo zanima, a koje su to lazi iznesene vezane za Limes i udrugu. Zanima me optuzuje li se to mene da lazem ili vam smeta povezivanje Limesa i SUME na Forumu jer to nije projekt udruge?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:36 čet, 29. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=92[/quote]

Zbog ovakvih stvari su se mnogi studenti, pa i bivsi studenti (npr. ja)uzbudili.

[quote]1. Siniša je mislio reći da nije službeno obaviješten o postojanju Foruma, a ja sam prvi puta i još nekoliko puta nakon toga pisala samoinicijativno. Međutim, kako su se stvari zakuhavale, počeli su se javljati ljudi koji nisu s našeg faksa, a jedina namjera im je bila napraviti rusvaj među studentima matematike, u čemu su i uspjeli, (čestitam im ovim putem), pa sam nastupila kao glasnogovornica i u tim slučajevima sam to naglasila.
Siniša nije rekao da nije znao za postojanje Foruma, nego da nije bio službeno obaviješten o njegovoj egzistenciji, niti je ikada spomenuo da SUMA želi svoj dio Foruma.
[/quote]

Ja sam covjek koji nije sa matematike i bila mi je namjera napraviti rusvaj medju studentima, jer sam se uvjerio da nesto kod proracuna .. smrdi, te sam zelio upozoriti studente na to. Ja neznam koga se to treba obavjestiti o postojanju foruma osim onih koji su nadlezni za njegovo odrzavanje i zakonitost.

[quote]2. Korisnici Foruma nisu samo iznosili svoje mišljenje nego su nastupali odriješito, napadački, s tonom koji govori da oni tvrde neke činjenice koje nisu bile istinite. U većini slučajeva nisu iznosili svoje mišljenje, nego su samo prepričavali ono što je netko negdje napisao i tome se podrugivali. [/quote] Bravo ako uspijevas cuti neki ton na forumu. A meni daleko uvjerljivije zvuci tvrdnja koja je ARGUMENTIRANA i recena sa UVJERENOSCU nego tvrdnja kakve je Petar Bezjak davao, gdje se sve uglavnom svodilo na to da je on eto sposoban pogrjesiti :lol: zbog silnog truda oko studenata.

[quote]3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.
[/quote]

Slazem se, vi imate pravo to traziti isto kao sto moderatori imaju pravo neuvaziti vas zahtjev jer ih nijedan zakon ne prisiljava na to.

[quote]4. Što znači zatvaranje za javnost? SUMA je javna udruga, a ta javnost se ne očituje tako što svi smiju pričati o SUMAi, bilo lijepo, bilo ružno, nego to znači da je njezino djelovanje javno. A koliko ja znam, SUMA nije imala projekata za koje javnost nije znala. Zapisnici sjednica su na stranicama SUMAe, dakle, dostupni svima. Sve ostalo (koristim Bezjakove riječi ) je javno djelovanje kao i kava kod mene doma.
[/quote]

Tu nemam sta za komentirati. Doista bi ti pomoglo da uzmes neku od brojnih knjizica namjenjene obrazovanju o demokraciji, pa da se sama uvjeris da pricas gluposti.

[quote]5. Ako Forum nije privatno glasilo SUMAe, zašto je dopušteno od strane administratora da se korisnici Foruma tako ponašaju?
[/quote] No need to comment vidi pod cetri.

[quote]9. Nadalje, draga Ivancice, Anavi nemojte nista vise pisati po forumu jer vidim da se vase ali i sve ostale recenice izvlace iz konteksta primjerice Statut udruge je isjeckan onako kako treba za koji odgovor.
Predsjednik SUMA-e si uzima za pravo da druge korisnike Foruma javno tjera i govori ima da "ništa više [ne] pišu".
O ovome smo već raspravljali. Siniša nije tjerao korisnike s Foruma, nego je dao prijateljski savjet u vezi postova na aktualne teme. Eto, ja sam ipak ostala na Forumu. Dakle, nije me otjerao! Ali sam jednu stvar ipak uspjela dokazati: sjeckali ste svi moje rečenice, izvlačili riječi iz konteksta, utrošeno je previše slova na objašnjavanje što je pjesnik htio reći... a većina je dobro znala što želim reći ali je namjerno to radila kako bi dovela do ove situacije koja nažalost ima odjeka, ne samo na našem Faksu, nego i globalno. Isto su napravili i sa Sinišinim postovima. A on je, usprkos svojim uvjerenjima da neće biti dobro ako nešto napiše, svjestan na koji će način tumačiti njegove riječi, ipak s nadom u mislima, dobronamjerno napisao nekoliko postova. Sve vam je objasnio, a vama niti to nije bilo dosta.
[/quote]
Nije nam bilo dosta jer nista nije objasnio.

[quote]10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora? Svi ste od mene očajnički tražili odgovore, a ja na početku uistinu nisam znala NIŠTA! Sloboda govora nije samo u tome da ti dopuste da pričaš što hoćeš, nego i da ti dopuste da ne pričaš ono što nećeš. A tu ste moju slobodu vi svi skupa opasno narušili.
[/quote]
Prvo sama si si kriva ako nisi znala nista, a htjela si razgovarati o necemu. Problem je sto i dalje neznas nista, ali toga nisi svjesna. Ni jedan post ti nije izbrisan, pa te ni nitko ne prijeci u iznosenju svoje istine.

Vinko Zlatic

p.s. par puta se nisam bio potpisao
Citat:
http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=92


Zbog ovakvih stvari su se mnogi studenti, pa i bivsi studenti (npr. ja)uzbudili.

Citat:
1. Siniša je mislio reći da nije službeno obaviješten o postojanju Foruma, a ja sam prvi puta i još nekoliko puta nakon toga pisala samoinicijativno. Međutim, kako su se stvari zakuhavale, počeli su se javljati ljudi koji nisu s našeg faksa, a jedina namjera im je bila napraviti rusvaj među studentima matematike, u čemu su i uspjeli, (čestitam im ovim putem), pa sam nastupila kao glasnogovornica i u tim slučajevima sam to naglasila.
Siniša nije rekao da nije znao za postojanje Foruma, nego da nije bio službeno obaviješten o njegovoj egzistenciji, niti je ikada spomenuo da SUMA želi svoj dio Foruma.


Ja sam covjek koji nije sa matematike i bila mi je namjera napraviti rusvaj medju studentima, jer sam se uvjerio da nesto kod proracuna .. smrdi, te sam zelio upozoriti studente na to. Ja neznam koga se to treba obavjestiti o postojanju foruma osim onih koji su nadlezni za njegovo odrzavanje i zakonitost.

Citat:
2. Korisnici Foruma nisu samo iznosili svoje mišljenje nego su nastupali odriješito, napadački, s tonom koji govori da oni tvrde neke činjenice koje nisu bile istinite. U većini slučajeva nisu iznosili svoje mišljenje, nego su samo prepričavali ono što je netko negdje napisao i tome se podrugivali.
Bravo ako uspijevas cuti neki ton na forumu. A meni daleko uvjerljivije zvuci tvrdnja koja je ARGUMENTIRANA i recena sa UVJERENOSCU nego tvrdnja kakve je Petar Bezjak davao, gdje se sve uglavnom svodilo na to da je on eto sposoban pogrjesiti Laughing zbog silnog truda oko studenata.

Citat:
3. SUMA nije tražila da se obrišu svi postovi na Forumu, nego samo vezani uz SUMAu. A to ima pravo tražiti, kao što je Steelworker imao pravo tražiti da ga se ispiše iz SUMAe.


Slazem se, vi imate pravo to traziti isto kao sto moderatori imaju pravo neuvaziti vas zahtjev jer ih nijedan zakon ne prisiljava na to.

Citat:
4. Što znači zatvaranje za javnost? SUMA je javna udruga, a ta javnost se ne očituje tako što svi smiju pričati o SUMAi, bilo lijepo, bilo ružno, nego to znači da je njezino djelovanje javno. A koliko ja znam, SUMA nije imala projekata za koje javnost nije znala. Zapisnici sjednica su na stranicama SUMAe, dakle, dostupni svima. Sve ostalo (koristim Bezjakove riječi ) je javno djelovanje kao i kava kod mene doma.


Tu nemam sta za komentirati. Doista bi ti pomoglo da uzmes neku od brojnih knjizica namjenjene obrazovanju o demokraciji, pa da se sama uvjeris da pricas gluposti.

Citat:
5. Ako Forum nije privatno glasilo SUMAe, zašto je dopušteno od strane administratora da se korisnici Foruma tako ponašaju?
No need to comment vidi pod cetri.

Citat:
9. Nadalje, draga Ivancice, Anavi nemojte nista vise pisati po forumu jer vidim da se vase ali i sve ostale recenice izvlace iz konteksta primjerice Statut udruge je isjeckan onako kako treba za koji odgovor.
Predsjednik SUMA-e si uzima za pravo da druge korisnike Foruma javno tjera i govori ima da "ništa više [ne] pišu".
O ovome smo već raspravljali. Siniša nije tjerao korisnike s Foruma, nego je dao prijateljski savjet u vezi postova na aktualne teme. Eto, ja sam ipak ostala na Forumu. Dakle, nije me otjerao! Ali sam jednu stvar ipak uspjela dokazati: sjeckali ste svi moje rečenice, izvlačili riječi iz konteksta, utrošeno je previše slova na objašnjavanje što je pjesnik htio reći... a većina je dobro znala što želim reći ali je namjerno to radila kako bi dovela do ove situacije koja nažalost ima odjeka, ne samo na našem Faksu, nego i globalno. Isto su napravili i sa Sinišinim postovima. A on je, usprkos svojim uvjerenjima da neće biti dobro ako nešto napiše, svjestan na koji će način tumačiti njegove riječi, ipak s nadom u mislima, dobronamjerno napisao nekoliko postova. Sve vam je objasnio, a vama niti to nije bilo dosta.

Nije nam bilo dosta jer nista nije objasnio.

Citat:
10. Svi se pozivate na slobodu govora. A gdje je nestala moja sloboda govora? Svi ste od mene očajnički tražili odgovore, a ja na početku uistinu nisam znala NIŠTA! Sloboda govora nije samo u tome da ti dopuste da pričaš što hoćeš, nego i da ti dopuste da ne pričaš ono što nećeš. A tu ste moju slobodu vi svi skupa opasno narušili.

Prvo sama si si kriva ako nisi znala nista, a htjela si razgovarati o necemu. Problem je sto i dalje neznas nista, ali toga nisi svjesna. Ni jedan post ti nije izbrisan, pa te ni nitko ne prijeci u iznosenju svoje istine.

Vinko Zlatic

p.s. par puta se nisam bio potpisao


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan