Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pristup studentu (SSH, telnet, FTP,...)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 18:04 uto, 24. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od 11h do 15h sam bio u praktikumu danas, tako da osim ako nisu lockali moj acct. u zadnjih par sati, ne bi smjelo biti to.
Od 11h do 15h sam bio u praktikumu danas, tako da osim ako nisu lockali moj acct. u zadnjih par sati, ne bi smjelo biti to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Gost






PostPostano: 18:07 uto, 24. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

odi u rc sutra pa pitaj. meni se to znalo desavat na faksu. moze biti par stvari ali nist neces rjesit ovdje. sutra -> rc -> radi dalje kaj trebas :)
odi u rc sutra pa pitaj. meni se to znalo desavat na faksu. moze biti par stvari ali nist neces rjesit ovdje. sutra -> rc -> radi dalje kaj trebas Smile


[Vrh]
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 18:09 uto, 24. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajd dobro - kud bas sad problemi, kad mi treba za zadacu...predaja je prekosutra. Mali dio je napravljen, no sad treba onaj drugi/duzi. Ajd ja cu to sve u txt datoteku spremit pa probat sutra iz praktikuma samo to "povuci". Valjda ne bude vecih problema. Hvala na pomoci, u svakom slucaju.
Ajd dobro - kud bas sad problemi, kad mi treba za zadacu...predaja je prekosutra. Mali dio je napravljen, no sad treba onaj drugi/duzi. Ajd ja cu to sve u txt datoteku spremit pa probat sutra iz praktikuma samo to "povuci". Valjda ne bude vecih problema. Hvala na pomoci, u svakom slucaju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 14:09 ned, 12. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

student nešto nije radio i kak sam ja (i možda gmail) pokušavo spojit se, blokiralo mi račun a trebat će mi sutra za kolokvij u 12, a RC radi od 12.30 valjda pa molim savjet, kontakt za RC il neš
student nešto nije radio i kak sam ja (i možda gmail) pokušavo spojit se, blokiralo mi račun a trebat će mi sutra za kolokvij u 12, a RC radi od 12.30 valjda pa molim savjet, kontakt za RC il neš



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 15:06 ned, 12. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

poslaji mail na sandro at math.hr ili kkomugo at math.hr i reci kaj je bilo i da ti treba hitno. a i mozes prije 12 otici. sigurno ce tamo biti netko.
poslaji mail na sandro at math.hr ili kkomugo at math.hr i reci kaj je bilo i da ti treba hitno. a i mozes prije 12 otici. sigurno ce tamo biti netko.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 15:58 sri, 9. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li od doma preko WinSCP-a mogu pristupit publicu i kako?
spojim se normalno i mogu pristupit svom direktoriju, al ne vidim nigdje public tamo na popisu?

Hvala
da li od doma preko WinSCP-a mogu pristupit publicu i kako?
spojim se normalno i mogu pristupit svom direktoriju, al ne vidim nigdje public tamo na popisu?

Hvala



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:30 sri, 9. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne dobijes to s accountom. Treba kreirati direktorij i zadati mu ispravne permissione (701, 711, 755,... ovisi sto zelis; vjerojatno ti je i prvi sasvim dosta).
Ne dobijes to s accountom. Treba kreirati direktorij i zadati mu ispravne permissione (701, 711, 755,... ovisi sto zelis; vjerojatno ti je i prvi sasvim dosta).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:01 sri, 9. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ne dobijes to s accountom. Treba kreirati direktorij i zadati mu ispravne permissione (701, 711, 755,... ovisi sto zelis; vjerojatno ti je i prvi sasvim dosta).[/quote]

Hvala, al ja sam zapravo mislila na folder public na Hal-u :)
vsego (napisa):
Ne dobijes to s accountom. Treba kreirati direktorij i zadati mu ispravne permissione (701, 711, 755,... ovisi sto zelis; vjerojatno ti je i prvi sasvim dosta).


Hvala, al ja sam zapravo mislila na folder public na Hal-u Smile



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 17:39 sri, 9. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

to ne vidis. na hal se mozes spojiti jedino sa faksa i to kad si na windowsima.
Osim ako Zarko iz RCa nije u meduvremenu slozio da se moze ali ne vjerujem da je.
to ne vidis. na hal se mozes spojiti jedino sa faksa i to kad si na windowsima.
Osim ako Zarko iz RCa nije u meduvremenu slozio da se moze ali ne vjerujem da je.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
xyz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2009. (11:14:15)
Postovi: (8A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 15 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:48 sri, 9. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

hal se navodno vidi i sa linuxa
hal se navodno vidi i sa linuxa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 21:51 sri, 9. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozes ti s linuxa doci do njega ali samo ako imas ovlasti da ga vidis (sto nemas). i sljedeci put probaj pa onda reci da se moze ili ne :P mislim da sam dosad pobio sve tvoje navodne izjave :P
mozes ti s linuxa doci do njega ali samo ako imas ovlasti da ga vidis (sto nemas). i sljedeci put probaj pa onda reci da se moze ili ne Razz mislim da sam dosad pobio sve tvoje navodne izjave Razz



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
xyz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2009. (11:14:15)
Postovi: (8A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 15 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:57 sri, 9. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a mogla sam si mislit kaj ces mi rec :D istina, osoba koja mi je to rekla je nastavnik tak da ima ovlasti :) i ja sam rekla navodno, sto povlaci da nisam isla sama isprobavat :P
a mogla sam si mislit kaj ces mi rec Very Happy istina, osoba koja mi je to rekla je nastavnik tak da ima ovlasti Smile i ja sam rekla navodno, sto povlaci da nisam isla sama isprobavat Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Will Traveler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2011. (12:23:18)
Postovi: (38)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 19:07 uto, 9. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebam pomoć! xD Potpuno sam zaboravio da prije otvaranja računa u aplikaciji za zadaće treba otvoriti račun na studentu. :oops: :oops: Pa sam upisao podatke u aplikaciju za zadaće i reklo mi je da je mejl poslan i da samo treba aktivirati.
Poslije sam instalirao PuTTY na svoje računalo doma i upisao korisničko ime i onu početnu lozinku i kaže mi 'Your password was changed by root' i onda mi traži system password, šta god to bilo. :?
Sad ne znam u koliko sam velikim problemima. :cry:
Trebam pomoć! xD Potpuno sam zaboravio da prije otvaranja računa u aplikaciji za zadaće treba otvoriti račun na studentu. Embarassed Embarassed Pa sam upisao podatke u aplikaciju za zadaće i reklo mi je da je mejl poslan i da samo treba aktivirati.
Poslije sam instalirao PuTTY na svoje računalo doma i upisao korisničko ime i onu početnu lozinku i kaže mi 'Your password was changed by root' i onda mi traži system password, šta god to bilo. Confused
Sad ne znam u koliko sam velikim problemima. Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 20:30 uto, 9. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Will Traveler"]Trebam pomoć! xD Potpuno sam zaboravio da prije otvaranja računa u aplikaciji za zadaće treba otvoriti račun na studentu. :oops: :oops: Pa sam upisao podatke u aplikaciju za zadaće i reklo mi je da je mejl poslan i da samo treba aktivirati.
Poslije sam instalirao PuTTY na svoje računalo doma i upisao korisničko ime i onu početnu lozinku i kaže mi 'Your password was changed by root' i onda mi traži system password, šta god to bilo. :?
Sad ne znam u koliko sam velikim problemima. :cry:[/quote]

Možda ne dobiješ najhitniji odgovor ovdje pa ti preporučam da odeš prvom prilikom u računarski centar, ako ti je nešto hitno.
Will Traveler (napisa):
Trebam pomoć! xD Potpuno sam zaboravio da prije otvaranja računa u aplikaciji za zadaće treba otvoriti račun na studentu. Embarassed Embarassed Pa sam upisao podatke u aplikaciju za zadaće i reklo mi je da je mejl poslan i da samo treba aktivirati.
Poslije sam instalirao PuTTY na svoje računalo doma i upisao korisničko ime i onu početnu lozinku i kaže mi 'Your password was changed by root' i onda mi traži system password, šta god to bilo. Confused
Sad ne znam u koliko sam velikim problemima. Crying or Very sad


Možda ne dobiješ najhitniji odgovor ovdje pa ti preporučam da odeš prvom prilikom u računarski centar, ako ti je nešto hitno.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 23:58 uto, 9. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krivo si samo upisao lozinku, ona poruka se i meni par puta pojavljivala i ništa nije bilo (dosad).
Krivo si samo upisao lozinku, ona poruka se i meni par puta pojavljivala i ništa nije bilo (dosad).



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Will Traveler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2011. (12:23:18)
Postovi: (38)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 7:06 sri, 10. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Borgcube"]Krivo si samo upisao lozinku, ona poruka se i meni par puta pojavljivala i ništa nije bilo (dosad).[/quote]

Okej, uspio sam. E, fala ti, Bog će ti zato uzvratiti dobrotom. :D :D
Borgcube (napisa):
Krivo si samo upisao lozinku, ona poruka se i meni par puta pojavljivala i ništa nije bilo (dosad).


Okej, uspio sam. E, fala ti, Bog će ti zato uzvratiti dobrotom. Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:54 čet, 6. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li se sustav postaviti tako da se unosom točne lozinke briše broj netočnih unosa, jer me ovo već lagano deprimira :D

Svake godine bar jednom mi se zaključa račun, Priznajem da tu i tamo krivo upišem lozinku, ali da mi se ti pogrešni unosi akumuliraju i nakon točnog upisa to mi nije jasno.

Evo danas ujutro me dočekuje klasična poruka na mail-u koja mi se javi nakon unosa krive lozinke. Pokušam ja još par puta za slučaj da sam krivo unio lozinku i svaki put ista poruka...

Probam se spojiti na studenta: Your account has been disabled

Oduševljen sam kao i inače
Može li se sustav postaviti tako da se unosom točne lozinke briše broj netočnih unosa, jer me ovo već lagano deprimira Very Happy

Svake godine bar jednom mi se zaključa račun, Priznajem da tu i tamo krivo upišem lozinku, ali da mi se ti pogrešni unosi akumuliraju i nakon točnog upisa to mi nije jasno.

Evo danas ujutro me dočekuje klasična poruka na mail-u koja mi se javi nakon unosa krive lozinke. Pokušam ja još par puta za slučaj da sam krivo unio lozinku i svaki put ista poruka...

Probam se spojiti na studenta: Your account has been disabled

Oduševljen sam kao i inače


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 13:06 čet, 6. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da ti se zaključa account samo ako upišeš krivu lozinku dva puta zaredom.
Mislim da ti se zaključa account samo ako upišeš krivu lozinku dva puta zaredom.



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 14:39 čet, 6. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da sam ja u seriji imao i više od dva kriva upisa, pa mi se nije zaključao :D, no čak i da je to slučaj danas sam drugi put pazio što upisujem, tak da nisam dva put fulao, a jučer sam se zadnje normalno ulogirao...

Sutra ću to probati srediti u RC-u pa ću ih i pitati kolko je pogrešnih upisa uvjet za zaključavanje
Mislim da sam ja u seriji imao i više od dva kriva upisa, pa mi se nije zaključao Very Happy, no čak i da je to slučaj danas sam drugi put pazio što upisujem, tak da nisam dva put fulao, a jučer sam se zadnje normalno ulogirao...

Sutra ću to probati srediti u RC-u pa ću ih i pitati kolko je pogrešnih upisa uvjet za zaključavanje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:05 čet, 6. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"]Mislim da ti se zaključa account samo ako upišeš krivu lozinku dva puta zaredom.[/quote]

mislim da je zapravo limit na 30. Ali to nije 30 puta u jednom pokusaju nego se zbraja od zadnjeg restarta (a restartas ga tako da se spojis sudo ssh student.. ako se dobro sjecam)
kakt00s (napisa):
Mislim da ti se zaključa account samo ako upišeš krivu lozinku dva puta zaredom.


mislim da je zapravo limit na 30. Ali to nije 30 puta u jednom pokusaju nego se zbraja od zadnjeg restarta (a restartas ga tako da se spojis sudo ssh student.. ako se dobro sjecam)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 6 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan