Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pristup studentu (SSH, telnet, FTP,...)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 21:49 čet, 6. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]
mislim da je zapravo limit na 30. Ali to nije 30 puta u jednom pokusaju nego se zbraja od zadnjeg restarta (a restartas ga tako da se spojis sudo ssh student.. ako se dobro sjecam)[/quote]
Loše se sjećaš. Za sada se counter resetira samo ako (nakon ulogiravanja na student) izvršiš [tt]su - $USER[/tt] i onda ukucaš password kad te ovaj to zatraži. Koliko mi je poznato, nema nekog pametnog rješenja za taj bug :-(
ante003 (napisa):

mislim da je zapravo limit na 30. Ali to nije 30 puta u jednom pokusaju nego se zbraja od zadnjeg restarta (a restartas ga tako da se spojis sudo ssh student.. ako se dobro sjecam)

Loše se sjećaš. Za sada se counter resetira samo ako (nakon ulogiravanja na student) izvršiš su - $USER i onda ukucaš password kad te ovaj to zatraži. Koliko mi je poznato, nema nekog pametnog rješenja za taj bug Sad



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 22:55 čet, 6. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]Može li se sustav postaviti tako da se unosom točne lozinke briše broj netočnih unosa, jer me ovo već lagano deprimira :D

Svake godine bar jednom mi se zaključa račun, Priznajem da tu i tamo krivo upišem lozinku, ali da mi se ti pogrešni unosi akumuliraju i nakon točnog upisa to mi nije jasno.

Evo danas ujutro me dočekuje klasična poruka na mail-u koja mi se javi nakon unosa krive lozinke. Pokušam ja još par puta za slučaj da sam krivo unio lozinku i svaki put ista poruka...

Probam se spojiti na studenta: Your account has been disabled

Oduševljen sam kao i inače[/quote]

nemozes to napravit, jedino kao sto je mdoko rekao nakon sto se logiras upises [tt]su - username[/tt] i upises svoj password

tako ti bilo ko sa aktivnim acc-om moze pomoci (znaci neko se ulogira i upse [tt]su - tvojusername[/tt] pa uneses svoj password), a ako si imao preko 30 krivih unosa moras u RC na otkljucavanje jer tada samo oni kao admini mogu otkljucati.

znaci, prevencija je svako tolko nakon uspjesno logiranja ulogirat se na studenta (terminal/putty) i upisati [tt]su - username[/tt] (paziti na razmake). to ce resetirati counter
Cobs (napisa):
Može li se sustav postaviti tako da se unosom točne lozinke briše broj netočnih unosa, jer me ovo već lagano deprimira Very Happy

Svake godine bar jednom mi se zaključa račun, Priznajem da tu i tamo krivo upišem lozinku, ali da mi se ti pogrešni unosi akumuliraju i nakon točnog upisa to mi nije jasno.

Evo danas ujutro me dočekuje klasična poruka na mail-u koja mi se javi nakon unosa krive lozinke. Pokušam ja još par puta za slučaj da sam krivo unio lozinku i svaki put ista poruka...

Probam se spojiti na studenta: Your account has been disabled

Oduševljen sam kao i inače


nemozes to napravit, jedino kao sto je mdoko rekao nakon sto se logiras upises su - username i upises svoj password

tako ti bilo ko sa aktivnim acc-om moze pomoci (znaci neko se ulogira i upse su - tvojusername pa uneses svoj password), a ako si imao preko 30 krivih unosa moras u RC na otkljucavanje jer tada samo oni kao admini mogu otkljucati.

znaci, prevencija je svako tolko nakon uspjesno logiranja ulogirat se na studenta (terminal/putty) i upisati su - username (paziti na razmake). to ce resetirati counter



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stranica 7 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan