Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kako koristiti VIM (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 12:41 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što ti kaže [tt]echo $SHLIB_PATH[/tt]?

Edit: Pogledao sam sad. Obrisao si .profile, .kshrc i .procmailrc, bez toga ti nista ne moze raditi kako treba!
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?

Edit: Pogledao sam sad. Obrisao si .profile, .kshrc i .procmailrc, bez toga ti nista ne moze raditi kako treba!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 15:17 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kruno"]Što ti kaže [tt]echo $SHLIB_PATH[/tt]?[/quote]

U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju :roll: , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi :?:
Kruno (napisa):
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?


U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju Rolling Eyes , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:20 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pbanicev"][quote="Kruno"]Što ti kaže [tt]echo $SHLIB_PATH[/tt]?[/quote]
U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju :roll: , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi :?:[/quote]

SSH propagira environment varijable, zar ne? :D
pbanicev (napisa):
Kruno (napisa):
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?

U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju Rolling Eyes , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi Question


SSH propagira environment varijable, zar ne? Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 17:50 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sumnjam da je bilo koji program zapravo kriv jer sam se ponovno sjetio da je najvjerojatnije glavni razlog CDE koji ignorira ta postavljenja. SSH automatski postavlja environment variable (iako nisam gledao koje ja verzija sshd servera), inace prvi put sam se susreo da se path postavlja za librarije (za programe i za man stranice je to u "redu", ali i za librarije :roll: )

Naravno nema smisla da svatko tko namjerava korisiti vim u Pr2 mora editirati datoteke u home deriktoriju.
Sumnjam da je bilo koji program zapravo kriv jer sam se ponovno sjetio da je najvjerojatnije glavni razlog CDE koji ignorira ta postavljenja. SSH automatski postavlja environment variable (iako nisam gledao koje ja verzija sshd servera), inace prvi put sam se susreo da se path postavlja za librarije (za programe i za man stranice je to u "redu", ali i za librarije Rolling Eyes )

Naravno nema smisla da svatko tko namjerava korisiti vim u Pr2 mora editirati datoteke u home deriktoriju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 17:52 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pbanicev"][quote="Kruno"]Što ti kaže [tt]echo $SHLIB_PATH[/tt]?[/quote]

U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju :roll: , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi :?:[/quote]

Da, znam za taj problem sa CDE-om. Radim na rješenju...

--
Kruno
pbanicev (napisa):
Kruno (napisa):
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?


U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju Rolling Eyes , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi Question


Da, znam za taj problem sa CDE-om. Radim na rješenju...


Kruno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 17:59 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Kruno:

Bi li se rjesenje moglo zvati Gnome :twisted:?
@Kruno:

Bi li se rjesenje moglo zvati Gnome Twisted Evil?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 18:00 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pbanicev"]Sumnjam da je bilo koji program zapravo kriv jer sam se ponovno sjetio da je najvjerojatnije glavni razlog CDE koji ignorira ta postavljenja. SSH automatski postavlja environment variable (iako nisam gledao koje ja verzija sshd servera), inace prvi put sam se susreo da se path postavlja za librarije (za programe i za man stranice je to u "redu", ali i za librarije :roll: )

Naravno nema smisla da svatko tko namjerava korisiti vim u Pr2 mora editirati datoteke u home deriktoriju.[/quote]

Problem je što se, iz za sada nepoznatog razloga, ne izvrši /etc/profile kad se ulogirava kroz CDE. Nema to nikakve veze sa sshd-om.

----
Usput, sama potreba za SHLIB_PATH varijablom je (preduga) priča za sebe, ako te baš zanima čemu to, potraži me u RC-u.

Na GNU/Linux distribucijama se to obično radi u LD_LIBRARY_PATH ili u /etc/ld.conf, loader mora nekako znati gdje tražiti dinamičke libraryje, ako u izvršnoj datoteci nisu apsolutne putanje...

--
Kruno
pbanicev (napisa):
Sumnjam da je bilo koji program zapravo kriv jer sam se ponovno sjetio da je najvjerojatnije glavni razlog CDE koji ignorira ta postavljenja. SSH automatski postavlja environment variable (iako nisam gledao koje ja verzija sshd servera), inace prvi put sam se susreo da se path postavlja za librarije (za programe i za man stranice je to u "redu", ali i za librarije Rolling Eyes )

Naravno nema smisla da svatko tko namjerava korisiti vim u Pr2 mora editirati datoteke u home deriktoriju.


Problem je što se, iz za sada nepoznatog razloga, ne izvrši /etc/profile kad se ulogirava kroz CDE. Nema to nikakve veze sa sshd-om.

----
Usput, sama potreba za SHLIB_PATH varijablom je (preduga) priča za sebe, ako te baš zanima čemu to, potraži me u RC-u.

Na GNU/Linux distribucijama se to obično radi u LD_LIBRARY_PATH ili u /etc/ld.conf, loader mora nekako znati gdje tražiti dinamičke libraryje, ako u izvršnoj datoteci nisu apsolutne putanje...


Kruno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 18:03 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]@Kruno:

Bi li se rjesenje moglo zvati Gnome :twisted:?[/quote]

Ima verzija 1.4 za HP-UX, ali koliko bi to bilo rješenje :)

--
Kruno
venovako (napisa):
@Kruno:

Bi li se rjesenje moglo zvati Gnome Twisted Evil?


Ima verzija 1.4 za HP-UX, ali koliko bi to bilo rješenje Smile


Kruno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pbanicev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2004. (19:32:44)
Postovi: (52)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0
Lokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero

PostPostano: 18:50 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moje je mišljenje da je CDE trebao odavno zavrsiti u proslom stoljecu. Iako nije jednako licenciran kao GNOME (afaik nije besplatan ... ) i bla bla ...
Mislim da je nekakav window manager koji ne trosi mnogo memorije te ga se lako moze namjestiti - da svi studenti koriste iste postavke za pokretanjem aplikacija - sasvim dovoljan. GNOME je namijenjen za vece zvjerke i mislim da bi bilo vrlo cudno da student izdrzi pokretanje nekoliko gnome sesija istovremeno :shock:

No namjestanje window managera je vrlo bolan proces, (naravno ako se ne koristi čudesa poput wmii, evilwm i Ion-a)

Na ovom topicu, nekoliko postova prije sam vec i napisao koju datoteku se treba promijeniti kako bi onda CDE citao .profile datoteku, no moram priznati da opcenito o HP-UX nemam pojma i te sam tu informaciju pronasao citanjem man stranica i to metodom pokusaja i pogreški :(
Moje je mišljenje da je CDE trebao odavno zavrsiti u proslom stoljecu. Iako nije jednako licenciran kao GNOME (afaik nije besplatan ... ) i bla bla ...
Mislim da je nekakav window manager koji ne trosi mnogo memorije te ga se lako moze namjestiti - da svi studenti koriste iste postavke za pokretanjem aplikacija - sasvim dovoljan. GNOME je namijenjen za vece zvjerke i mislim da bi bilo vrlo cudno da student izdrzi pokretanje nekoliko gnome sesija istovremeno Shocked

No namjestanje window managera je vrlo bolan proces, (naravno ako se ne koristi čudesa poput wmii, evilwm i Ion-a)

Na ovom topicu, nekoliko postova prije sam vec i napisao koju datoteku se treba promijeniti kako bi onda CDE citao .profile datoteku, no moram priznati da opcenito o HP-UX nemam pojma i te sam tu informaciju pronasao citanjem man stranica i to metodom pokusaja i pogreški Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan