Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

uvjet za trecu godinu
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 22:35 sri, 7. 6. 2006    Naslov: uvjet za trecu godinu Citirajte i odgovorite

ako ovakav topic vec postoji molim admina da ga unisti(mislim na ovaj topic :wink: )
nesto se prica da je prof. ungar rekao na predavanjima da oni koji nemaju potpis iz ma4 nece moci upisati 3. godinu. iskreno meni to zvuci apsurdno i ne vidim zasto bi to jedno drugo vezalo,ali ipak nikad se ne zna,pa bolje da covjek pita.
ako ovakav topic vec postoji molim admina da ga unisti(mislim na ovaj topic Wink )
nesto se prica da je prof. ungar rekao na predavanjima da oni koji nemaju potpis iz ma4 nece moci upisati 3. godinu. iskreno meni to zvuci apsurdno i ne vidim zasto bi to jedno drugo vezalo,ali ipak nikad se ne zna,pa bolje da covjek pita.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
akki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2004. (14:55:35)
Postovi: (88)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 23:42 sri, 7. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitala sam prije par dana baš u referadi što će se desit sa studentima koji skupe za uvjet a nisu pokupili potpis iz analize4 i rekli su mi da ću taj kolegij upisat normalno jer nam je fakultet dužan pružit mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali :roll:
Uostalom mislim da će biti sasvim dovoljno kandidata koji će trebat slušat taj kolegij ponovo...
Pitala sam prije par dana baš u referadi što će se desit sa studentima koji skupe za uvjet a nisu pokupili potpis iz analize4 i rekli su mi da ću taj kolegij upisat normalno jer nam je fakultet dužan pružit mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali Rolling Eyes
Uostalom mislim da će biti sasvim dovoljno kandidata koji će trebat slušat taj kolegij ponovo...



_________________
Ja volim ovce
Rozi slonic Kad jednom probas letjeti
hodati ces zemljom, s pogledom prema gore,
tamo gdje si bio i kamo se čezneš vratiti....
Go go go!!! #Lil angel
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 9:59 čet, 8. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam uredno upisala ove god 3god BEZ potpisa iz ma4 tak da se to radi inače, sad ne znam jedino kako se stvari kompliciraju zbog bologne
ja sam uredno upisala ove god 3god BEZ potpisa iz ma4 tak da se to radi inače, sad ne znam jedino kako se stvari kompliciraju zbog bologne


[Vrh]
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 12:48 čet, 8. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma znam da to nema nikakve veze inace. ja sam npr. upisao 2.god i ostao mi je bio jedan kolegij C prog sa prve god i to sam upisao po bolonji i tako isto gledam ako bi sad upisao 3.god da bi isto mogao ostaviti nesto sa nize godine za upisati. eh sada je jedini problem taaaj sto je mozda ma4 tek na trecoj godini po bolonji. pa se postavlja pitanje - da li ce fax imat volje odrzati neke kolegije po starom programu?
ma znam da to nema nikakve veze inace. ja sam npr. upisao 2.god i ostao mi je bio jedan kolegij C prog sa prve god i to sam upisao po bolonji i tako isto gledam ako bi sad upisao 3.god da bi isto mogao ostaviti nesto sa nize godine za upisati. eh sada je jedini problem taaaj sto je mozda ma4 tek na trecoj godini po bolonji. pa se postavlja pitanje - da li ce fax imat volje odrzati neke kolegije po starom programu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ainotna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 03. 2005. (19:38:22)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 22:30 sub, 10. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Provjereno je: :wink:
Prodekanica je rekla da će biti organizirana nastava iz MA3 i MA4 sljedeće godine. Ali to će biti samo za one koji upišu treću godinu, a MA3 ili MA4 ponovo slušaju.

Oni koji padnu godinu padaju na Bolognu i "analize" će slušati po novom programu.

P.S. Jos se ne zna hoće li biti nastava iz modeliranja (jer prof.Čaklović navodno odlazi na godinu dana)
...možda i to bude organizirano ako se nađe predavač.
:)
Provjereno je: Wink
Prodekanica je rekla da će biti organizirana nastava iz MA3 i MA4 sljedeće godine. Ali to će biti samo za one koji upišu treću godinu, a MA3 ili MA4 ponovo slušaju.

Oni koji padnu godinu padaju na Bolognu i "analize" će slušati po novom programu.

P.S. Jos se ne zna hoće li biti nastava iz modeliranja (jer prof.Čaklović navodno odlazi na godinu dana)
...možda i to bude organizirano ako se nađe predavač.
Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:44 ned, 11. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

okey, sad me još sam zanima dal će se ma4 moći upisati, pred kraj 1.semestra sljedeće godine, ili nakon rokova u 12.mjesecu (kao što se prije moglo, upisati kolegij iz drugog semestra nakon upisa godine)
okey, sad me još sam zanima dal će se ma4 moći upisati, pred kraj 1.semestra sljedeće godine, ili nakon rokova u 12.mjesecu (kao što se prije moglo, upisati kolegij iz drugog semestra nakon upisa godine)


[Vrh]
ainotna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 03. 2005. (19:38:22)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 12:28 pon, 12. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da će se moći upisati... Zašto ne bi moglo?
To je još uvijek stari program, pa vrijede ista pravila.
Mislim da će se moći upisati... Zašto ne bi moglo?
To je još uvijek stari program, pa vrijede ista pravila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:27 pon, 12. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="akki"]Pitala sam prije par dana baš u referadi što će se desit sa studentima koji skupe za uvjet a nisu pokupili potpis iz analize4 i rekli su mi da ću taj kolegij upisat normalno jer nam je [b]fakultet dužan pružit mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali [/b] :roll: [/quote]
Zašto onda oni koji padnu godinu upadaju u bolonju? :? :( :)
akki (napisa):
Pitala sam prije par dana baš u referadi što će se desit sa studentima koji skupe za uvjet a nisu pokupili potpis iz analize4 i rekli su mi da ću taj kolegij upisat normalno jer nam je fakultet dužan pružit mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali Rolling Eyes

Zašto onda oni koji padnu godinu upadaju u bolonju? Confused Sad Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 14:46 pon, 12. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Zašto onda oni koji padnu godinu upadaju u bolonju? :? :( :)[/quote]
...hmpaaa... jerbo iako smo superiorni matematicari :neo: podlijezemo odredenim fizickim zakonima... jedna stvar je organizirat tri kolegija koja nemaju dobar ekvivalent u bolonji, druga stvar je organizirat citavu nastavu na faxu u dva razlicita sustava...
pa recimo da se trude ne krsit zakon barem na studentima koji uredno daju godine...
goranm (napisa):
Zašto onda oni koji padnu godinu upadaju u bolonju? Confused Sad Smile

...hmpaaa... jerbo iako smo superiorni matematicari Neo podlijezemo odredenim fizickim zakonima... jedna stvar je organizirat tri kolegija koja nemaju dobar ekvivalent u bolonji, druga stvar je organizirat citavu nastavu na faxu u dva razlicita sustava...
pa recimo da se trude ne krsit zakon barem na studentima koji uredno daju godine...



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 16:11 pon, 12. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"][quote="goranm"]Zašto onda oni koji padnu godinu upadaju u bolonju? :? :( :)[/quote]
...hmpaaa... jerbo iako smo superiorni matematicari :neo: podlijezemo odredenim fizickim zakonima... jedna stvar je organizirat tri kolegija koja nemaju dobar ekvivalent u bolonji, druga stvar je organizirat citavu nastavu na faxu u dva razlicita sustava...
pa recimo da se trude ne krsit zakon barem na studentima koji uredno daju godine...[/quote]
Koje god opravdanje da je, neka bude, ali zašto prodekanica za nastavu i referada daju suprotne informacije?
Tj. bar sam stekao dojam da je prodekanica rekla kako oni koji padaju 2. godinu upadaju u bolonju, a istovremeno referada tvrdi da je fakultet dužan pružit mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali.

Mislim, ne opterećujem se s tim, ali mi nisu jasne neke stvari, npr:

1. Ako je stvarno [b]zakon[/b] takav da fakultet mora pružati mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali, zašto ga fakultet smije [b]kršiti[/b]? (tešku organizaciju nastave ne primam kao valjan argument (ako je zakon stvarno takav))

2. Zašto se studentima, koji upišu 3. godinu, daju veća prava od onih koji padnu 2. godinu (npr. organizacija MA3 i MA4 samo za njih, a sve ostale ne)?
koryanshea (napisa):
goranm (napisa):
Zašto onda oni koji padnu godinu upadaju u bolonju? Confused Sad Smile

...hmpaaa... jerbo iako smo superiorni matematicari Neo podlijezemo odredenim fizickim zakonima... jedna stvar je organizirat tri kolegija koja nemaju dobar ekvivalent u bolonji, druga stvar je organizirat citavu nastavu na faxu u dva razlicita sustava...
pa recimo da se trude ne krsit zakon barem na studentima koji uredno daju godine...

Koje god opravdanje da je, neka bude, ali zašto prodekanica za nastavu i referada daju suprotne informacije?
Tj. bar sam stekao dojam da je prodekanica rekla kako oni koji padaju 2. godinu upadaju u bolonju, a istovremeno referada tvrdi da je fakultet dužan pružit mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali.

Mislim, ne opterećujem se s tim, ali mi nisu jasne neke stvari, npr:

1. Ako je stvarno zakon takav da fakultet mora pružati mogućnost da završimo studij po programu koji smo upisali, zašto ga fakultet smije kršiti? (tešku organizaciju nastave ne primam kao valjan argument (ako je zakon stvarno takav))

2. Zašto se studentima, koji upišu 3. godinu, daju veća prava od onih koji padnu 2. godinu (npr. organizacija MA3 i MA4 samo za njih, a sve ostale ne)?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:18 pon, 12. 6. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je ovdje rijec ili o misinterpretaciji necega sto su rekli u Referadi ili o neupucenosti iste (Referade, je l' te). :?

Postoji generalno pravilo (valjda i zakon) da kako s necim krenes, tako to treba i zavrsiti (tj. imas pravo na isporucen cjeloviti proizvod). :) U vasem slucaju, to je odredjeni studij. 8) Ovo pravilo je [i]default[/i], tj. primjenjuje se u situacijama gdje nije drugacije definirano. :)

Npr. ako u uvjetima kredita ne pise da ti banka smije podici kamatu, onda ona to ne smije. 8) Ali, ako banka to explicitno napise i ti potpises, onda ti smiju dici kamatu. :)

Isto tako negdje (navodno u Statutu Sveucilista ili tako negdje, nisam provjeravao) je ugradjeno da se uvjeti studija [b]smiju[/b] mijenjati, sto onda ponistava onaj [i]default[/i] iz prethodnog paragrafa. :) To su napravili pouceni iskustvom od 3+1 kada to nisu mogli uvesti studentima koji su prije toga upisali. :roll:

Sve u svemu, smijete upasti u Bolonju ako vas ona "stigne" i tu se nista ne krsi. :)

:idea: Moguce je i da je rijec o tome da su ovo "novi" studiji, tj. ako padnete, ne mozete upisati ponovno jednostavno zato jer stari studij vise ne psotoji. :-s Onda vi upisete ono sto mozete, a to je novi studij, aka Bolonja. 8)

[b]Disklejmer:[/b] Sve ovo samo prepricavam sto sam cuo; nisam provjeravao da su pravni akti zaista takvi, jer meni to u zivotu ne treba. ;)
Mislim da je ovdje rijec ili o misinterpretaciji necega sto su rekli u Referadi ili o neupucenosti iste (Referade, je l' te). Confused

Postoji generalno pravilo (valjda i zakon) da kako s necim krenes, tako to treba i zavrsiti (tj. imas pravo na isporucen cjeloviti proizvod). Smile U vasem slucaju, to je odredjeni studij. Cool Ovo pravilo je default, tj. primjenjuje se u situacijama gdje nije drugacije definirano. Smile

Npr. ako u uvjetima kredita ne pise da ti banka smije podici kamatu, onda ona to ne smije. Cool Ali, ako banka to explicitno napise i ti potpises, onda ti smiju dici kamatu. Smile

Isto tako negdje (navodno u Statutu Sveucilista ili tako negdje, nisam provjeravao) je ugradjeno da se uvjeti studija smiju mijenjati, sto onda ponistava onaj default iz prethodnog paragrafa. Smile To su napravili pouceni iskustvom od 3+1 kada to nisu mogli uvesti studentima koji su prije toga upisali. Rolling Eyes

Sve u svemu, smijete upasti u Bolonju ako vas ona "stigne" i tu se nista ne krsi. Smile

Idea Moguce je i da je rijec o tome da su ovo "novi" studiji, tj. ako padnete, ne mozete upisati ponovno jednostavno zato jer stari studij vise ne psotoji. Eh? Onda vi upisete ono sto mozete, a to je novi studij, aka Bolonja. Cool

Disklejmer: Sve ovo samo prepricavam sto sam cuo; nisam provjeravao da su pravni akti zaista takvi, jer meni to u zivotu ne treba. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:30 sub, 8. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel se s 48 bodova s druge i ociscenom prvom moze upisat treca?
jel se s 48 bodova s druge i ociscenom prvom moze upisat treca?


[Vrh]
annna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:53:52)
Postovi: (CF)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 13:46 sub, 8. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa uvjet za trecu je ociscena prva i 50 bodova... tako da je valjda odgovor ne
pa uvjet za trecu je ociscena prva i 50 bodova... tako da je valjda odgovor ne


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:57 sub, 8. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, ali uvjet za drugu je bio 45 bodova pa se s 42 i 43 moglo upisat.
da, ali uvjet za drugu je bio 45 bodova pa se s 42 i 43 moglo upisat.


[Vrh]
annna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:53:52)
Postovi: (CF)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 15:18 sub, 8. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni prvi glas da se takvo sto dogadjalo :shock:
meni prvi glas da se takvo sto dogadjalo Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:07 sub, 8. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cuo sam i ja takvu pricu (kao, upises uz uvjet da odmah u jesen moras nesto poloziti), no - [b]ako[/b] je prica istinita - to ovisi o onome tko ti rjesava molbu :arrow: pitaj Prodekanicu. 8)

U moje doba, ljudi su gubili godine i s 44 boda. :(
Cuo sam i ja takvu pricu (kao, upises uz uvjet da odmah u jesen moras nesto poloziti), no - ako je prica istinita - to ovisi o onome tko ti rjesava molbu Arrow pitaj Prodekanicu. Cool

U moje doba, ljudi su gubili godine i s 44 boda. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan