Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

krivuljni integral (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 11:21 pon, 3. 7. 2006    Naslov: krivuljni integral Citirajte i odgovorite

Jel mi može netko pomoći oko krivuljnih integrala!
1. Izračunati duljinu grafa fje f(x)= lnx od točke (1,0) do točke (e,1) i drugi
2. Izračunati duljinu dijela spirale zadane u polarnim koordinatama s r=e^2fi od točke A(1,0) do točke B(0, -e#3pi)
Jel mi može netko pomoći oko krivuljnih integrala!
1. Izračunati duljinu grafa fje f(x)= lnx od točke (1,0) do točke (e,1) i drugi
2. Izračunati duljinu dijela spirale zadane u polarnim koordinatama s r=e^2fi od točke A(1,0) do točke B(0, -e#3pi)


[Vrh]
Denzil
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 04. 2005. (09:35:09)
Postovi: (30)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 7:40 sri, 5. 7. 2006    Naslov: Re: krivuljni integral Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Jel mi može netko pomoći oko krivuljnih integrala!
1. Izračunati duljinu grafa fje f(x)= lnx od točke (1,0) do točke (e,1) i drugi
2. Izračunati duljinu dijela spirale zadane u polarnim koordinatama s r=e^2fi od točke A(1,0) do točke B(0, -e#3pi)[/quote]

pa duljina grafa se svodi na uvrstavanje u formulu + eventualna parametrizacija ako je zadatak "konkretan" :)

no za svaki slucaj ja cu reci AFAIK :) u prvom zadatku koristis parametrizaciju (x, f(x)) dakle (x, lnx) i uvrstis u formulu koju iskreno nadam se imas:)
a drugi takoder..no u drugu formulu..koja je izrazena pomocu polarnih koordinata.. ak ne bus znao formule postaj tu pa cu ih napisat..
Anonymous (napisa):
Jel mi može netko pomoći oko krivuljnih integrala!
1. Izračunati duljinu grafa fje f(x)= lnx od točke (1,0) do točke (e,1) i drugi
2. Izračunati duljinu dijela spirale zadane u polarnim koordinatama s r=e^2fi od točke A(1,0) do točke B(0, -e#3pi)


pa duljina grafa se svodi na uvrstavanje u formulu + eventualna parametrizacija ako je zadatak "konkretan" Smile

no za svaki slucaj ja cu reci AFAIK Smile u prvom zadatku koristis parametrizaciju (x, f(x)) dakle (x, lnx) i uvrstis u formulu koju iskreno nadam se imas:)
a drugi takoder..no u drugu formulu..koja je izrazena pomocu polarnih koordinata.. ak ne bus znao formule postaj tu pa cu ih napisat..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan