Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dozivljaji s usmenog
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 21:40 pet, 7. 7. 2006    Naslov: dozivljaji s usmenog Citirajte i odgovorite

molila bih neku dobru dusu koja je bila na usmenom u zadnje vrijeme da napise kakva su bila pitanja...puno hvala :)
molila bih neku dobru dusu koja je bila na usmenom u zadnje vrijeme da napise kakva su bila pitanja...puno hvala Smile


[Vrh]
Jaca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (01:44:54)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 20:27 uto, 11. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moja pitanja:

1. Što znate reći o centru grupe?
Kakva je to grupa? (normalna podgrupa)
Da li centar može biti jednak cijeloj grupi? (da, kada je grupa Abelova)
2. Koliko ima Abelovih grupa reda 72? (6, treba sve raspisati po teoremu o konačno generiranim Abelovim grupama)Koja od njih je izomorfna grupi Z72?
3.Kada je grupa prosta? ( kada nema pravih normalnih podgrupa)
4. Primjer faktorijalne domene koja nije domena glavnih ideala. ( Z[x] - treba o tome pričati, zašto to nije domena glavnih ideala, može biti generirana s dva elementa(?), pokazati to....)
5.Proširenje Q( 3^(1/2) )! Dimenzija ovog polja! Kako znamo kolika je? Minimalni polinom, kakav je (ireducibilan). Koja je baza?

Savjet: Učite primjere! Profesor traži razumijevanje teorema na primjerima. Ja sam se kod učenja više koncentrirala na to da dobro naučim sve iskaze, pa se nisam baš proslavila (iako sam prošla).
Dokaze ne trebate, ali primjere OBAVEZNO!!

-----------------------------------------------------------------------

Pitanja drugih ljudi ([i]zapisala [b]vifi[/b] [/i] :wave: ) :

1.Cauchieva lema (Tm XXXVI)
Prvi Silovljev tm
-zasto je lema bitna za 1 Silovljev tm
2.prost ideal,ireducibilan ideal, max i prost element
- ko koga povlaci i kada je ekvivalentno
3.Kako prosiriti polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3) ) ?
-objasniti kako to polje izgleda i kolika mu je duljina
---------
1.Tm o konacno generiranim Abelovim grupama
2.Razlika kod prstena, koja je struktura Z[x], Q[x] F[x]
3.Prosiri polje Q(16^(1/3))
--------
POTPITANJA:
Lagrangeov tm
Euklidova domena/prsten
Gaussovi brojevi
za koje prstenove se poklapa pojam ireducibilan i max (tm o djeljenju s ostatkom)
Kakav je gl ideal nad ireducibilnim elem?
Koliko ima grupa reda 15,a reda 6?
Koja je razlika u prosirenju polja Q(2,5), Q(2*5)?
Sve Abelove grupe reda 36
Sta je faktorij. prsten a nije domena gl ideala?
Centar grupe, kada je normalna, sta je Z\Z(G)?

Sretno!
Moja pitanja:

1. Što znate reći o centru grupe?
Kakva je to grupa? (normalna podgrupa)
Da li centar može biti jednak cijeloj grupi? (da, kada je grupa Abelova)
2. Koliko ima Abelovih grupa reda 72? (6, treba sve raspisati po teoremu o konačno generiranim Abelovim grupama)Koja od njih je izomorfna grupi Z72?
3.Kada je grupa prosta? ( kada nema pravih normalnih podgrupa)
4. Primjer faktorijalne domene koja nije domena glavnih ideala. ( Z[x] - treba o tome pričati, zašto to nije domena glavnih ideala, može biti generirana s dva elementa(?), pokazati to....)
5.Proširenje Q( 3^(1/2) )! Dimenzija ovog polja! Kako znamo kolika je? Minimalni polinom, kakav je (ireducibilan). Koja je baza?

Savjet: Učite primjere! Profesor traži razumijevanje teorema na primjerima. Ja sam se kod učenja više koncentrirala na to da dobro naučim sve iskaze, pa se nisam baš proslavila (iako sam prošla).
Dokaze ne trebate, ali primjere OBAVEZNO!!

-----------------------------------------------------------------------

Pitanja drugih ljudi (zapisala vifi Wave ) :

1.Cauchieva lema (Tm XXXVI)
Prvi Silovljev tm
-zasto je lema bitna za 1 Silovljev tm
2.prost ideal,ireducibilan ideal, max i prost element
- ko koga povlaci i kada je ekvivalentno
3.Kako prosiriti polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3) ) ?
-objasniti kako to polje izgleda i kolika mu je duljina
---------
1.Tm o konacno generiranim Abelovim grupama
2.Razlika kod prstena, koja je struktura Z[x], Q[x] F[x]
3.Prosiri polje Q(16^(1/3))
--------
POTPITANJA:
Lagrangeov tm
Euklidova domena/prsten
Gaussovi brojevi
za koje prstenove se poklapa pojam ireducibilan i max (tm o djeljenju s ostatkom)
Kakav je gl ideal nad ireducibilnim elem?
Koliko ima grupa reda 15,a reda 6?
Koja je razlika u prosirenju polja Q(2,5), Q(2*5)?
Sve Abelove grupe reda 36
Sta je faktorij. prsten a nije domena gl ideala?
Centar grupe, kada je normalna, sta je Z\Z(G)?

Sretno!



_________________
Ispravite me, ako griješim!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:22 čet, 13. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danasnja pitanja su bila:
1. neka je red grupe G p. Treba dokazati da je prosta i da je izomorfna grupi Z p.
2. R komutativan prsten, i R^2=R. Treba dokazati da je svaki max. ideal i prost.
Kad vrijedi ireducibilan element = prost??
3.Dokazi da je jednako: Q(2^1/2,3^1/3) i Q(2^1/2*3^1/3)

Taj dio je svima isti.... pise se, i onda proziva jednog po jednog, i ispituje dodatna pitanja, uglavnom ono sto nismo napisali.
Sretno!
Danasnja pitanja su bila:
1. neka je red grupe G p. Treba dokazati da je prosta i da je izomorfna grupi Z p.
2. R komutativan prsten, i R^2=R. Treba dokazati da je svaki max. ideal i prost.
Kad vrijedi ireducibilan element = prost??
3.Dokazi da je jednako: Q(2^1/2,3^1/3) i Q(2^1/2*3^1/3)

Taj dio je svima isti.... pise se, i onda proziva jednog po jednog, i ispituje dodatna pitanja, uglavnom ono sto nismo napisali.
Sretno!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:29 uto, 12. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Usmeni 12.09.
Prvo smo pisali svi skupa ova tri pitanja:
1. jezgra homomorfizma i prvi tm o izomorfizmu
2. prsten glavnih ideala
3. kakva je relacija izmedju [latex]\mathbb{Q}(\sqrt{2},\sqrt{3})[/latex] i [latex]\mathbb{Q}(\sqrt{6})[/latex], znaci jel [latex]\subseteq[/latex], ili [latex]\supseteq[/latex] ili [latex]=[/latex] medju njima

Nakon toga ulazimo jedan po jedan i svako dobije neko pitanje dodatno
ili nesto sto nije napisao, ispit je vrlo ugodan.
Usmeni 12.09.
Prvo smo pisali svi skupa ova tri pitanja:
1. jezgra homomorfizma i prvi tm o izomorfizmu
2. prsten glavnih ideala
3. kakva je relacija izmedju i , znaci jel , ili ili medju njima

Nakon toga ulazimo jedan po jedan i svako dobije neko pitanje dodatno
ili nesto sto nije napisao, ispit je vrlo ugodan.


[Vrh]
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:17 uto, 26. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Usmeni 26.09.2006.g.
1. Konacno generirane Abelove grupe(tm, neki primjer)
2. Prsten glavnih ideala, ireducibilan element ekviv. prostom elementu, kada, koji uvjeti, raspisati sve ....
3. Prosirenje polja [latex]\mathbb{Z}_p[/latex] (neki primjer koji hocete objasnite)
Profesor tocno kaze sta hoce da mu se napise u kojem pitanju i kao sto je vec napisano, poslije ulazite jedan po jedan i profesor postavi koje podpitanje i to je to.
Usmeni 26.09.2006.g.
1. Konacno generirane Abelove grupe(tm, neki primjer)
2. Prsten glavnih ideala, ireducibilan element ekviv. prostom elementu, kada, koji uvjeti, raspisati sve ....
3. Prosirenje polja (neki primjer koji hocete objasnite)
Profesor tocno kaze sta hoce da mu se napise u kojem pitanju i kao sto je vec napisano, poslije ulazite jedan po jedan i profesor postavi koje podpitanje i to je to.



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 13:44 uto, 26. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jaca"]
([i]zapisala [b]vifi[/b] [/i] :wave: ) :
... prost ideal,ireducibilan ideal, max i prost element...
[/quote]

Mislim da je obrnuto :) Ideali mogu biti prosti i maksimalni, a elementi mogu biti prosti i ireducibilni...
Jaca (napisa):

(zapisala vifi Wave ) :
... prost ideal,ireducibilan ideal, max i prost element...


Mislim da je obrnuto Smile Ideali mogu biti prosti i maksimalni, a elementi mogu biti prosti i ireducibilni...



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
frrr
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2004. (19:17:12)
Postovi: (47)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Winterfell

PostPostano: 21:30 sri, 4. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bila bih vrlo zahvalna ako bi netko (naravno, ko zna) napisao koja su pitanja bila na usmenom u ponedjeljak 2.10. :fadein:
Bila bih vrlo zahvalna ako bi netko (naravno, ko zna) napisao koja su pitanja bila na usmenom u ponedjeljak 2.10. #Fade in



_________________
Winter is coming.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 0:24 čet, 5. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li mi netko napisati kako se rješavaju zadaci:

1. Kako prosiriti polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3) ) ?
-objasniti kako to polje izgleda i kolika mu je duljina

2. Koja je razlika u prosirenju polja Q(2,5), Q(2*5)?

Općenito mi ne idu ta proširenja, pa se nadam da ću nešto naučiti iz odgovora na ova pitanja.

Hvala!!!
Može li mi netko napisati kako se rješavaju zadaci:

1. Kako prosiriti polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3) ) ?
-objasniti kako to polje izgleda i kolika mu je duljina

2. Koja je razlika u prosirenju polja Q(2,5), Q(2*5)?

Općenito mi ne idu ta proširenja, pa se nadam da ću nešto naučiti iz odgovora na ova pitanja.

Hvala!!!


[Vrh]
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 1:38 čet, 5. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm... Da vidimo. Mozda bolje da ovo pise netko tko je to slusao sad i da objasni na nacin na koji je pokazano na predavanjima, ali... I'll give it a go.

Dakle, polje F(a,b,c) je polje koje dobijes tako da polju F dodas elemente a,b,c. Zbog ovog zahtjeva da je polje, mora, osim a,b,c, sadrzavati i sve sto mozes dobiti njihovim zbrajanjem, oduzimanjem, mnozenjem, dijeljenjem s drugim elementima polja i medusobno. Na primjer polje Q(2^(1/2)) je potpolje od R koje se dobije kad se polju Q doda drugi korijen iz dva. Tada ono, osim Q i a=2^(1/2), mora sadrzavati i a^2, a^3 i td, zatim inverze tih elemenata a^-1, a^-2, itd, i sve linearne kombinacije tih elemenata sa koeficijentima iz Q. Kad pogledas kak izgledaju sve te potencije, ispada da je a^0=1, a^1=2^(1/2), a^2=2, sto je iz Q. Dalje se sve vece potencije mogu napisati kao nesto iz Q ili nesto iz Q puta 2^(1/2). Jos uzmes u obzir i zbrajanje, i ispada da tvoj Q(2^(1/2)) mora sadrzavati sve elemente oblika q+r2^(1/2), sa q i r iz Q. Ako sad pogledas kako izgledaju inverzi tih elemenata 1/(q+r2^(1/2)) da vidis da li mozda i njih moras ubaciti u polje, nakon kratkog racuna (racionaliziras nazivnik ko u srednjoj skoli), ispada da su oni vec tog istog oblika. Dakle, skup svih q+r2^(1/2), kad q i r prolaze po skupu racionalnih brojeva, je zatvoren na oduzimanje i dijeljenje el.razl. od 0, pa je stvarno potpolje od R, a zbog gornjih komentara to je i najmanje potpolje od R koje sadrzi i Q i korjen iz dva.

Tak bi islo i za druge brojeve koji su algebarski nad Q (nultocke polinoma s koef iz Q). Malo je drukcija situacija s onima koji nisu, npr. pi. Q(pi) bi trebao imati pi, pi^2, pi^3 itd, i nijedan od njih ne bi bio iz Q ili se mogao izraziti preko prethodnih. Onda bi tu jos trebalo dodati sve inverze, pa sve inverze od suma tih elemenata, i situacija bi se generalno zakomplicirala.

[quote="Anonymous"]Može li mi netko napisati kako se rješavaju zadaci:

1. Kako prosiriti polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3) ) ?
-objasniti kako to polje izgleda i kolika mu je duljina [/quote]

Ovo je krivo pitanje. Polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3)) se moze prosioriti na neprebrojivo mnogo nacina, i ne vjerujem da je to bilo pitanje :) Kako izgleda polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3)), ili kako prosiriti polje Q sa elementima 2^(1/2) i 5^(1/3) je vjerojatno kako je glasilo. Pogledaj ovako: da dodajemo samo 2^(1/2), dobili bi ono sto sam napisala gore (linerane kombinacije nad Q elemenata 1 i 2^(1/2)). Da dodajemo samo b=5^(1/3), dobili bi slicno, ali bi tek trecu potenciju b bilo moguce izraziti preko prethodnih. Zato bi dobili da je Q(5^(1/3)) skup svih lin komb nad Q od 1, 5^(1/3) i 5^(2/3). E sad, kad dodajes oba elementa, onda moras dodati i sve medusobne produkte tih- dakle, ukupno 2*3 elemenata baze (1, 5^(1/3), 5^(2/3), 2^(1/2), 5^(1/3)2^(1/2), 5^(2/3)2^(1/2) ).


[quote]2. Koja je razlika u prosirenju polja Q(2,5), Q(2*5)? [/quote]

Hm... Nikakva? I 2, i 5, i 2*5 su u Q, i prosirenjei Q s njima nema nikakvog efekta. Jel ovo pitanje mozda trebalo skroz drukcije zvucat?
Hm... Da vidimo. Mozda bolje da ovo pise netko tko je to slusao sad i da objasni na nacin na koji je pokazano na predavanjima, ali... I'll give it a go.

Dakle, polje F(a,b,c) je polje koje dobijes tako da polju F dodas elemente a,b,c. Zbog ovog zahtjeva da je polje, mora, osim a,b,c, sadrzavati i sve sto mozes dobiti njihovim zbrajanjem, oduzimanjem, mnozenjem, dijeljenjem s drugim elementima polja i medusobno. Na primjer polje Q(2^(1/2)) je potpolje od R koje se dobije kad se polju Q doda drugi korijen iz dva. Tada ono, osim Q i a=2^(1/2), mora sadrzavati i a^2, a^3 i td, zatim inverze tih elemenata a^-1, a^-2, itd, i sve linearne kombinacije tih elemenata sa koeficijentima iz Q. Kad pogledas kak izgledaju sve te potencije, ispada da je a^0=1, a^1=2^(1/2), a^2=2, sto je iz Q. Dalje se sve vece potencije mogu napisati kao nesto iz Q ili nesto iz Q puta 2^(1/2). Jos uzmes u obzir i zbrajanje, i ispada da tvoj Q(2^(1/2)) mora sadrzavati sve elemente oblika q+r2^(1/2), sa q i r iz Q. Ako sad pogledas kako izgledaju inverzi tih elemenata 1/(q+r2^(1/2)) da vidis da li mozda i njih moras ubaciti u polje, nakon kratkog racuna (racionaliziras nazivnik ko u srednjoj skoli), ispada da su oni vec tog istog oblika. Dakle, skup svih q+r2^(1/2), kad q i r prolaze po skupu racionalnih brojeva, je zatvoren na oduzimanje i dijeljenje el.razl. od 0, pa je stvarno potpolje od R, a zbog gornjih komentara to je i najmanje potpolje od R koje sadrzi i Q i korjen iz dva.

Tak bi islo i za druge brojeve koji su algebarski nad Q (nultocke polinoma s koef iz Q). Malo je drukcija situacija s onima koji nisu, npr. pi. Q(pi) bi trebao imati pi, pi^2, pi^3 itd, i nijedan od njih ne bi bio iz Q ili se mogao izraziti preko prethodnih. Onda bi tu jos trebalo dodati sve inverze, pa sve inverze od suma tih elemenata, i situacija bi se generalno zakomplicirala.

Anonymous (napisa):
Može li mi netko napisati kako se rješavaju zadaci:

1. Kako prosiriti polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3) ) ?
-objasniti kako to polje izgleda i kolika mu je duljina


Ovo je krivo pitanje. Polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3)) se moze prosioriti na neprebrojivo mnogo nacina, i ne vjerujem da je to bilo pitanje Smile Kako izgleda polje Q( 2^(1/2) , 5^(1/3)), ili kako prosiriti polje Q sa elementima 2^(1/2) i 5^(1/3) je vjerojatno kako je glasilo. Pogledaj ovako: da dodajemo samo 2^(1/2), dobili bi ono sto sam napisala gore (linerane kombinacije nad Q elemenata 1 i 2^(1/2)). Da dodajemo samo b=5^(1/3), dobili bi slicno, ali bi tek trecu potenciju b bilo moguce izraziti preko prethodnih. Zato bi dobili da je Q(5^(1/3)) skup svih lin komb nad Q od 1, 5^(1/3) i 5^(2/3). E sad, kad dodajes oba elementa, onda moras dodati i sve medusobne produkte tih- dakle, ukupno 2*3 elemenata baze (1, 5^(1/3), 5^(2/3), 2^(1/2), 5^(1/3)2^(1/2), 5^(2/3)2^(1/2) ).


Citat:
2. Koja je razlika u prosirenju polja Q(2,5), Q(2*5)?


Hm... Nikakva? I 2, i 5, i 2*5 su u Q, i prosirenjei Q s njima nema nikakvog efekta. Jel ovo pitanje mozda trebalo skroz drukcije zvucat?



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 20:45 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hoce li profesor Šikić ispitivati i dalje (do ljetnog roka) ?
Hoce li profesor Šikić ispitivati i dalje (do ljetnog roka) ?


[Vrh]
zara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2004. (17:59:26)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:01 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

hello svima!

molila bih samo da mi netko kaze koliko dobro moram nauciti dokaze teorema za izlazak na usmeni?

jel profesor inzistira na njima?

hvala!
hello svima!

molila bih samo da mi netko kaze koliko dobro moram nauciti dokaze teorema za izlazak na usmeni?

jel profesor inzistira na njima?

hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 01. 2007. (16:23:54)
Postovi: (53)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 17:09 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da ne pripada ovoj temi, ali bila bi jako zahvalna ako bi mi netko mogao reci pise li na rezultatima na faksu kad je usmeni ispit za studente sa zadnjeg roka (8.9.)? Na stranici nema informacije o tome.
Znam da ne pripada ovoj temi, ali bila bi jako zahvalna ako bi mi netko mogao reci pise li na rezultatima na faksu kad je usmeni ispit za studente sa zadnjeg roka (8.9.)? Na stranici nema informacije o tome.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 21:55 ned, 26. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na kojeg profesora se odnose ova pitanja iz prva dva posta, prof. Šikića ili prof. Širolu?
Na kojeg profesora se odnose ova pitanja iz prva dva posta, prof. Šikića ili prof. Širolu?



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Red Rose
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2009. (15:28:09)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Berlin

PostPostano: 15:39 uto, 4. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali pametnjaković! :D
Mali pametnjaković! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Feanor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (18:18:15)
Postovi: (27)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb/Bjelovar

PostPostano: 13:23 čet, 24. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

danas me je na usmenom pitao:
Ker f, f homomorfizam
kvocijentne grupe
primjer nekomutativne grupe
prvi tm o izo za prstenove

je za 2, vise mi ni ne treba, fakat osnove...
gore mi je bilo cekanje usmenog nego sam usmeni...
sretno svima koji to jos polazu.
pozz :D
danas me je na usmenom pitao:
Ker f, f homomorfizam
kvocijentne grupe
primjer nekomutativne grupe
prvi tm o izo za prstenove

je za 2, vise mi ni ne treba, fakat osnove...
gore mi je bilo cekanje usmenog nego sam usmeni...
sretno svima koji to jos polazu.
pozz Very Happy



_________________
mostly harmless


Be the Ultimate Ninja! Play Billy Vs. SNAKEMAN today!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunce
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 03. 2010. (18:49:03)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 13:26 čet, 24. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako ima jos neko ko je danas bio na usmenom... molim vas napisite i vi svoja pitanja.. :-)
ako ima jos neko ko je danas bio na usmenom... molim vas napisite i vi svoja pitanja.. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piper at the gates
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 03. 2009. (20:02:03)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 21:55 uto, 29. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

sam da pitam:jel pita dokaze teorema o izomorfizmima (il bilo kakve druge dokaze)?
unaprijed tnx..
sam da pitam:jel pita dokaze teorema o izomorfizmima (il bilo kakve druge dokaze)?
unaprijed tnx..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crvenkapica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2007. (14:52:45)
Postovi: (AB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 24 - 13

PostPostano: 1:03 sri, 30. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da pita dokaze, znam da je pitao teoreme i dokaze za Lagrangea, Kvocijentne grupe, dio Prvog teorema o izomorfizmu za grupe (koji dio ne znam), rekle mi frendice. Ako ništa drugo nauči ove glavne teoreme i njihove dokaze, ako za dva ogovaraš sumnjam da će te ispitivati neke bijesne teoreme i dokaze. Sretno.
Da pita dokaze, znam da je pitao teoreme i dokaze za Lagrangea, Kvocijentne grupe, dio Prvog teorema o izomorfizmu za grupe (koji dio ne znam), rekle mi frendice. Ako ništa drugo nauči ove glavne teoreme i njihove dokaze, ako za dva ogovaraš sumnjam da će te ispitivati neke bijesne teoreme i dokaze. Sretno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmvvooll
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2009. (19:16:06)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:09 pon, 18. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mozda netko zna,
jel se moze slusati usmene(drugih ljudi) kod profesora Sirole?
Jel mozda netko zna,
jel se moze slusati usmene(drugih ljudi) kod profesora Sirole?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:18 sri, 20. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel moze netko napisati dozivljale s usmenog lani?
najčešća pitanja...koliko traje usmeni...??
Jel moze netko napisati dozivljale s usmenog lani?
najčešća pitanja...koliko traje usmeni...??


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan