Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Greenov tm (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 16:11 pet, 1. 9. 2006    Naslov: Greenov tm Citirajte i odgovorite

moze li mi neka dobra dusa objasniti dokaz :arrow: opceg greenovog tm??
puno hvala!!
moze li mi neka dobra dusa objasniti dokaz Arrow opceg greenovog tm??
puno hvala!!


[Vrh]
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 13:19 sub, 2. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ima neki dio koji ti steka? posalji pm, pa cu probat objasnit..
jel ima neki dio koji ti steka? posalji pm, pa cu probat objasnit..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 14:17 sub, 2. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

naime treba ga znati "prepricati"..u nekoliko pametnih recenica! :D
pa ako ga mozes tako sazeti..hvala!!
naime treba ga znati "prepricati"..u nekoliko pametnih recenica! Very Happy
pa ako ga mozes tako sazeti..hvala!!


[Vrh]
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 19:23 ned, 3. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

prvo, procitaj sve ono prije, da skuzis da je kontura homeomorfna slika kruznice (odn. pravokutnika), odnosno trag jednostavno zatvorenog puta (nema presjecanja, mozes ju neprekidno deformirat da dobijes pravokutnik i obrnuto).

onda je bitno skuziti sto je onaj difeomorfizam fi- preslikavanje sa pravokutnika u omega sa odredjenim svojstvima. (slika na str 40.)
egzistencija tog preslikavanja nam je garantirana shoenfliesovim teoremom, a to preslikavanje nam treba da bi cijelu stvar sveli na greenov teorem za pravokutnik koji je vec dokazan. obrati paznju na to zasto je sve dobro definirano (zasto ti integrali postoje)

podsjeti se onih stvari koje se spominju iz analize 3, lijevu stranu transformiramo u integral po pravokutniku i tu se pojavi fi.
ono sto smo dobili transformacijom lijeve strane zelimo dobiti i kad krenemo i od desne strane, za to nam treba pravilo za deriviranje slozenih funkcija- racun je malo duzi, ali uglavnom svaki red iz neke definicije ili ti pise zasto nesto mozes transformirati.

ne znam koliko su ovo pametne recenice, malo mi je cudno "prepricati" dokaz teorema, ali ako pomaze...
mozda bi bilo bolje da kazes kaj te muci, postavis konkretnije pitanje.
pazi na detalje. ako neko ima nesto za dodat ili ispravit, samo dajte..
prvo, procitaj sve ono prije, da skuzis da je kontura homeomorfna slika kruznice (odn. pravokutnika), odnosno trag jednostavno zatvorenog puta (nema presjecanja, mozes ju neprekidno deformirat da dobijes pravokutnik i obrnuto).

onda je bitno skuziti sto je onaj difeomorfizam fi- preslikavanje sa pravokutnika u omega sa odredjenim svojstvima. (slika na str 40.)
egzistencija tog preslikavanja nam je garantirana shoenfliesovim teoremom, a to preslikavanje nam treba da bi cijelu stvar sveli na greenov teorem za pravokutnik koji je vec dokazan. obrati paznju na to zasto je sve dobro definirano (zasto ti integrali postoje)

podsjeti se onih stvari koje se spominju iz analize 3, lijevu stranu transformiramo u integral po pravokutniku i tu se pojavi fi.
ono sto smo dobili transformacijom lijeve strane zelimo dobiti i kad krenemo i od desne strane, za to nam treba pravilo za deriviranje slozenih funkcija- racun je malo duzi, ali uglavnom svaki red iz neke definicije ili ti pise zasto nesto mozes transformirati.

ne znam koliko su ovo pametne recenice, malo mi je cudno "prepricati" dokaz teorema, ali ako pomaze...
mozda bi bilo bolje da kazes kaj te muci, postavis konkretnije pitanje.
pazi na detalje. ako neko ima nesto za dodat ili ispravit, samo dajte..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Denzil
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 04. 2005. (09:35:09)
Postovi: (30)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 7:37 uto, 5. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cuj ako ti igra ikakvu ulogu nisam vidio da profesor to pita za ocjenu manju od 4 ... ne usudim se rec 5 :)
Cuj ako ti igra ikakvu ulogu nisam vidio da profesor to pita za ocjenu manju od 4 ... ne usudim se rec 5 Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 9:02 uto, 5. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

prof to cesto pita za 5.
prof to cesto pita za 5.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 12:05 uto, 5. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

puno hvala na pomoci!! imam 3 iz pismenog,pa se iskreno nadam da ce me zaobici s tim pitanjem!! :wink:
puno hvala na pomoci!! imam 3 iz pismenog,pa se iskreno nadam da ce me zaobici s tim pitanjem!! Wink


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:19 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hej
u dokazu Greena:
[u]Kako zakljucimo da je fi klase C2?[/u]

On se kao poziva na onaj Schleisov Tm.
Taj teorem kaze da postoji glatka fja(u nasem slucaju fi) sa
kruznice(u nasem slucaju pravokutnik) na konturu(gamo od ([a,b]))?

A glatko bi trebalo znaciti [u]klase C1[/u].
hej
u dokazu Greena:
Kako zakljucimo da je fi klase C2?

On se kao poziva na onaj Schleisov Tm.
Taj teorem kaze da postoji glatka fja(u nasem slucaju fi) sa
kruznice(u nasem slucaju pravokutnik) na konturu(gamo od ([a,b]))?

A glatko bi trebalo znaciti klase C1.


[Vrh]
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 11:13 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad smo se spremali za ispit, mi smo si to objasnili kroz onu recenicu "moze se postici da je to preslikavanje glatki difeomorfizam"- znaci glatko glatko preslikavanje, pa bi to bilo klase C^2. :)

pripazi, teorem je schoenfliesov, ne schleisov. sretno!
kad smo se spremali za ispit, mi smo si to objasnili kroz onu recenicu "moze se postici da je to preslikavanje glatki difeomorfizam"- znaci glatko glatko preslikavanje, pa bi to bilo klase C^2. Smile

pripazi, teorem je schoenfliesov, ne schleisov. sretno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 11:13 uto, 20. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovak...imam ja pitanja, pa ako se kome da...slobodno :wink:
ovak:
1)imamo preslikavanje fi koje je glatko klase C^2...ok, to dolazi od toga da imamo glatki difeomorifizam zatv pravokutnika na zatv krug, a schonflies veli da imamo samo difeomorfizam sa zatv kruga na B U gama zvijezda(:)).. kak njihova kompozicija sa zatv pravokutnika na B U gama zvijezda(:)) moze dat fju klase C^2 ?

2) eta (put koji je tam kod raspisivanja desne strane) je pdg put (ok, jer je gama pdg put).. i jednom obilazi rub pravokutnika u poz smjeru ? kak to?

etoga :)
ovak...imam ja pitanja, pa ako se kome da...slobodno Wink
ovak:
1)imamo preslikavanje fi koje je glatko klase C^2...ok, to dolazi od toga da imamo glatki difeomorifizam zatv pravokutnika na zatv krug, a schonflies veli da imamo samo difeomorfizam sa zatv kruga na B U gama zvijezda(Smile).. kak njihova kompozicija sa zatv pravokutnika na B U gama zvijezda(Smile) moze dat fju klase C^2 ?

2) eta (put koji je tam kod raspisivanja desne strane) je pdg put (ok, jer je gama pdg put).. i jednom obilazi rub pravokutnika u poz smjeru ? kak to?

etoga Smile



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 15:29 uto, 20. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

1) ono sto sam gore rekao nije bas sluzbeno objasnjenje.. glatkoca koja ti je potrebna (C^2) se moze postici, uzmi to kao rezultat koji se mogao navesti uz scheonfliesa..

2) gamma je poz. orijentiran, a fi (pa i njegov inverz, kako u skripti pise) cuva orijentaciju, pa je eta kao kompozicija isto poz. orijentiran. slobodno se javi ako te to jos muci.
sretno!
1) ono sto sam gore rekao nije bas sluzbeno objasnjenje.. glatkoca koja ti je potrebna (C^2) se moze postici, uzmi to kao rezultat koji se mogao navesti uz scheonfliesa..

2) gamma je poz. orijentiran, a fi (pa i njegov inverz, kako u skripti pise) cuva orijentaciju, pa je eta kao kompozicija isto poz. orijentiran. slobodno se javi ako te to jos muci.
sretno!



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan