Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problemi s netbeansima

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 20:21 ned, 15. 10. 2006    Naslov: Problemi s netbeansima Citirajte i odgovorite

Imam dva problema, pa ako netko zna zasto se to dogada, nek se javi :D
1. Kad probam otvorit java file (namjestih da se otvaraju s Netbeansima), samo se pokrenu netbeansi, ali file se ne otvori :?
2. Drugo i puno problematicnije/vise iritirajuce - kad god upisem uglatu zagradu, pojavi mi se sastrane onaj znak za gresku i ne mogu nastaviti pisati nego moram kliknuti s misem na mjesto gdje sam stao prije nego sto ope mogu poceti pisati. Dakle, napisem npr
[code:1]if(a[[/code:1]i u ovom trenutku ako pokusam nastaviti dalje pisati jednostavno ce ignorirati, i moram kliknut na mjesto gdje sam stao s misem da mogu nastaviti.
Imam dva problema, pa ako netko zna zasto se to dogada, nek se javi Very Happy
1. Kad probam otvorit java file (namjestih da se otvaraju s Netbeansima), samo se pokrenu netbeansi, ali file se ne otvori Confused
2. Drugo i puno problematicnije/vise iritirajuce - kad god upisem uglatu zagradu, pojavi mi se sastrane onaj znak za gresku i ne mogu nastaviti pisati nego moram kliknuti s misem na mjesto gdje sam stao prije nego sto ope mogu poceti pisati. Dakle, napisem npr
Kod:
if(a[
i u ovom trenutku ako pokusam nastaviti dalje pisati jednostavno ce ignorirati, i moram kliknut na mjesto gdje sam stao s misem da mogu nastaviti.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:55 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice prvog problema - jesi mountao folder tj putanju na kojoj je taj file? to je jedino sto mi pada na pamet.. :?
Sto se tice prvog problema - jesi mountao folder tj putanju na kojoj je taj file? to je jedino sto mi pada na pamet.. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 17:09 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="allllice"]Sto se tice prvog problema - jesi mountao folder tj putanju na kojoj je taj file? to je jedino sto mi pada na pamet.. :?[/quote]
Moglo bi bit da ej to problem, jer nisam. Mislio sam da je dovoljno pametan da kad kliknem na file skuzi kaj treba napravit :P
Al jel itko ovaj drugi problem susreo? Poprilicno je iritantan i uskoro cu pocet u notepadu pisat :roll:
allllice (napisa):
Sto se tice prvog problema - jesi mountao folder tj putanju na kojoj je taj file? to je jedino sto mi pada na pamet.. Confused

Moglo bi bit da ej to problem, jer nisam. Mislio sam da je dovoljno pametan da kad kliknem na file skuzi kaj treba napravit Razz
Al jel itko ovaj drugi problem susreo? Poprilicno je iritantan i uskoro cu pocet u notepadu pisat Rolling Eyes



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 17:15 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"][quote="allllice"]Sto se tice prvog problema - jesi mountao folder tj putanju na kojoj je taj file? to je jedino sto mi pada na pamet.. :?[/quote]
Moglo bi bit da ej to problem, jer nisam. Mislio sam da je dovoljno pametan da kad kliknem na file skuzi kaj treba napravit :P
Al jel itko ovaj drugi problem susreo? Poprilicno je iritantan i uskoro cu pocet u notepadu pisat :roll:[/quote]
ne znam, ja nisam ni pokušavao u tom pisat...piši u nekom editoru koji farba ključne riječi jer je ipak preglednije tak
Grga (napisa):
allllice (napisa):
Sto se tice prvog problema - jesi mountao folder tj putanju na kojoj je taj file? to je jedino sto mi pada na pamet.. Confused

Moglo bi bit da ej to problem, jer nisam. Mislio sam da je dovoljno pametan da kad kliknem na file skuzi kaj treba napravit Razz
Al jel itko ovaj drugi problem susreo? Poprilicno je iritantan i uskoro cu pocet u notepadu pisat Rolling Eyes

ne znam, ja nisam ni pokušavao u tom pisat...piši u nekom editoru koji farba ključne riječi jer je ipak preglednije tak


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 19:33 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Npr. [url=http://www.vim.org/]Vim[/url]. 8)
Npr. Vim. Cool



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Sedma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2004. (19:28:25)
Postovi: (3B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 15 - 5

PostPostano: 19:24 ned, 10. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja sam imala vrlo slican "problem", naime, tipke 'shift'+f + jos nesto (ili neka slicna kombinacija su ustvari shortcut za 'find usages result'

onda odes na tools->options->keymap i tamo fino nadjes sto ti se otvara i 'ne da' ti dalje pisati... ovo se konkretno nalazi pod 'window'.. i onda mu maknes shortcut...

velim, neznam jel pricamo o istom problemu, ali ako je, ovo je je rjesenje...
I ja sam imala vrlo slican "problem", naime, tipke 'shift'+f + jos nesto (ili neka slicna kombinacija su ustvari shortcut za 'find usages result'

onda odes na tools->options->keymap i tamo fino nadjes sto ti se otvara i 'ne da' ti dalje pisati... ovo se konkretno nalazi pod 'window'.. i onda mu maknes shortcut...

velim, neznam jel pricamo o istom problemu, ali ako je, ovo je je rjesenje...



_________________
U tramvaju je petero ljudi, ako izadje sedmero, a na sljedecoj stanici udje dvoje, tramvaj ce biti prazan...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 11:50 pet, 15. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

nazalost to nerjesava stvar jer se stvar dogada kada se stisne alt gr+f ona se navigator isprazni i kao da program zablokira ali ne zablokira jer kad se stisne misem negdje na editoru normalno se pocne raditi...
nazalost to nerjesava stvar jer se stvar dogada kada se stisne alt gr+f ona se navigator isprazni i kao da program zablokira ali ne zablokira jer kad se stisne misem negdje na editoru normalno se pocne raditi...


[Vrh]
Sedma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2004. (19:28:25)
Postovi: (3B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 15 - 5

PostPostano: 14:22 pet, 15. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

i misla sam altgr (oli ti ga otvaranje uglatih zagrada) samo sam krivo napisala...

neznam, meni je to rjesilo problem, ja sam frenda bila pitala i on mi je reko da nadjem najslicniji shortcut onome sto stiscem i nek ga promjenim, od onda radi...

mislim, netbeans nema gresku, i sugurno je nes tipa ovo...
i misla sam altgr (oli ti ga otvaranje uglatih zagrada) samo sam krivo napisala...

neznam, meni je to rjesilo problem, ja sam frenda bila pitala i on mi je reko da nadjem najslicniji shortcut onome sto stiscem i nek ga promjenim, od onda radi...

mislim, netbeans nema gresku, i sugurno je nes tipa ovo...



_________________
U tramvaju je petero ljudi, ako izadje sedmero, a na sljedecoj stanici udje dvoje, tramvaj ce biti prazan...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan