Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vjezbe: algoritmi (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:39 čet, 16. 11. 2006    Naslov: Vjezbe: algoritmi Citirajte i odgovorite

...su dostupne na [url=http://web.math.hr/nastava/uur/materijali.php]sluzbenim stranicama kolegija[/url]. 8)
...su dostupne na sluzbenim stranicama kolegija. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 23:12 pet, 17. 11. 2006    Naslov: Re: Vjezbe: algoritmi Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]...su dostupne na [url=http://web.math.hr/nastava/uur/materijali.php]sluzbenim stranicama kolegija[/url]. 8)[/quote]

Pozdrav svima,

Za pocetak, svaka cast na trudu, vjerojatno je ovo esencijalno stivo onima koji "moraju" nauciti C; generalno, jako lijepo i "pitko", doduse, dvije sitne opaskice.

Malo akademskih trica za otvaranje - vrlo gordo i ruzno zvuci podjela na "projektante" i "programere", napose kada ih se separira na ovaj nacin. Niti najbolji "projektant" nece biti od velike koristi bilo kojem "programeru" ako nije *debelo* potkovan u programskom jeziku u kojemu se stvar treba izvoditi. Jer, prenijeti ideju moze "svatko", no sto cemo s realizacijom? Mislim da bi ideja, kada bi prosetali par koraka do fizike i rekli djevojkama i djecacima tamo: "Ok, dajte sklepajte neki Heissenbergov kompenzator do rucka da se mogu teleportirati doma? Kaj? Kak'? Kaj kak'? Bas me briga kak', ja sam "projektant", vi ste ti koji to trebaju "isprogramirati" - ja samo dolazim s idejom!". Mislim da se takav ne bi proveselio; ergo, nemojmo tako djonom na nas koji smo bili i projektanti, i sljakeri, i debugeri, i beta testeri u paketu - uostalom, sto ce djevojke PMF-ovkinje mislit o takvima (a vjerujem da ih/nas ima)... ;)

No, na stranu to, brzim prelistavanjem, na 4. se stranici potkrala sitna greskica, koliko mi se cini:

[code:1]printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
"razlicite",
17,
17.19, 'Q'
);[/code:1]

Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga... :) Dakako,

[code:1]printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ", "razlicite");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
17,
17.19, 'Q'
);[/code:1]

radi bas kako bi i trebalo. Ne treba biti veliki debuging za to, no buduci da imam osjecaj kako je ovo ipak pisano za one koji nisu upoznati s C-om, mislim da nije lose napomenuti ovaj felercic da ne bi poslje bilo "nismo znali"...

Uzivajte,
[color=blue]

Mod edit: Jedna vrlo neprikladna rijec je ispiljena, ne ponovilo se :evil:[/color]
vsego (napisa):
...su dostupne na sluzbenim stranicama kolegija. Cool


Pozdrav svima,

Za pocetak, svaka cast na trudu, vjerojatno je ovo esencijalno stivo onima koji "moraju" nauciti C; generalno, jako lijepo i "pitko", doduse, dvije sitne opaskice.

Malo akademskih trica za otvaranje - vrlo gordo i ruzno zvuci podjela na "projektante" i "programere", napose kada ih se separira na ovaj nacin. Niti najbolji "projektant" nece biti od velike koristi bilo kojem "programeru" ako nije *debelo* potkovan u programskom jeziku u kojemu se stvar treba izvoditi. Jer, prenijeti ideju moze "svatko", no sto cemo s realizacijom? Mislim da bi ideja, kada bi prosetali par koraka do fizike i rekli djevojkama i djecacima tamo: "Ok, dajte sklepajte neki Heissenbergov kompenzator do rucka da se mogu teleportirati doma? Kaj? Kak'? Kaj kak'? Bas me briga kak', ja sam "projektant", vi ste ti koji to trebaju "isprogramirati" - ja samo dolazim s idejom!". Mislim da se takav ne bi proveselio; ergo, nemojmo tako djonom na nas koji smo bili i projektanti, i sljakeri, i debugeri, i beta testeri u paketu - uostalom, sto ce djevojke PMF-ovkinje mislit o takvima (a vjerujem da ih/nas ima)... Wink

No, na stranu to, brzim prelistavanjem, na 4. se stranici potkrala sitna greskica, koliko mi se cini:

Kod:
printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
"razlicite",
17,
17.19,  'Q'
);


Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga... Smile Dakako,

Kod:
printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ", "razlicite");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
17,
17.19,  'Q'
);


radi bas kako bi i trebalo. Ne treba biti veliki debuging za to, no buduci da imam osjecaj kako je ovo ipak pisano za one koji nisu upoznati s C-om, mislim da nije lose napomenuti ovaj felercic da ne bi poslje bilo "nismo znali"...

Uzivajte,


Mod edit: Jedna vrlo neprikladna rijec je ispiljena, ne ponovilo se Evil or Very Mad



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 23:38 pet, 17. 11. 2006    Naslov: Re: Vjezbe: algoritmi Citirajte i odgovorite

[quote="bbanelli"]
No, na stranu to, brzim prelistavanjem, na 4. se stranici potkrala sitna greskica, koliko mi se cini:

[code:1]printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
"razlicite",
17,
17.19, 'Q'
);[/code:1]

Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga... :)[/quote]

Eto, da se vidi i stvarni output nekog compilera, u [tt]proba.c[/tt] nalazi se
[code:1]
#include <stdio.h>

int main(){

printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
"razlicite",
17,
17.19, 'Q'
);

return 0;
}
[/code:1]

kada se s pozove [tt]gcc -Wall -pedantic-errors proba.c[/tt] dobijemo slijedece warninge:
[code:1]proba.c: In function 'main':
proba.c:6: warning: too few arguments for format
proba.c:11: warning: format '%d' expects type 'int', but argument 2 has type 'char *'
proba.c:11: warning: format '%g' expects type 'double', but argument 3 has type 'int'
proba.c:11: warning: format '%c' expects type 'int', but argument 4 has type 'double'
proba.c:11: warning: too many arguments for format
[/code:1]

Jasno, kada pokrenemo program koji dobijemo ispis je totalno smece. :)

P.S. Verzija kompajlera koja je koristena:
[quote="gcc --version"]
gcc (GCC) 4.1.1 (Gentoo 4.1.1-r1)
Copyright (C) 2006 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
[/quote]



[color=blue][b]Moderator:[/b] Na ovo se razvukla rasprava koja je splittana [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8201]ovdje[/url].[/color]
bbanelli (napisa):

No, na stranu to, brzim prelistavanjem, na 4. se stranici potkrala sitna greskica, koliko mi se cini:

Kod:
printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
"razlicite",
17,
17.19,  'Q'
);


Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga... Smile


Eto, da se vidi i stvarni output nekog compilera, u proba.c nalazi se
Kod:

#include <stdio.h>

int main(){
 
  printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
  printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
  "razlicite",
  17,
  17.19,  'Q'
  );

  return 0;
  }


kada se s pozove gcc -Wall -pedantic-errors proba.c dobijemo slijedece warninge:
Kod:
proba.c: In function 'main':
proba.c:6: warning: too few arguments for format
proba.c:11: warning: format '%d' expects type 'int', but argument 2 has type 'char *'
proba.c:11: warning: format '%g' expects type 'double', but argument 3 has type 'int'
proba.c:11: warning: format '%c' expects type 'int', but argument 4 has type 'double'
proba.c:11: warning: too many arguments for format


Jasno, kada pokrenemo program koji dobijemo ispis je totalno smece. Smile

P.S. Verzija kompajlera koja je koristena:
gcc –version (napisa):

gcc (GCC) 4.1.1 (Gentoo 4.1.1-r1)
Copyright (C) 2006 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.




Moderator: Na ovo se razvukla rasprava koja je splittana ovdje.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan


Zadnja promjena: mdoko; 23:44 pet, 17. 11. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:41 pet, 17. 11. 2006    Naslov: Re: Vjezbe: algoritmi Citirajte i odgovorite

[quote="bbanelli"]Malo akademskih trica za otvaranje - vrlo gordo i ruzno zvuci podjela na "projektante" i "programere", napose kada ih se separira na ovaj nacin. Niti najbolji "projektant" nece biti od velike koristi bilo kojem "programeru" ako nije *debelo* potkovan u programskom jeziku u kojemu se stvar treba izvoditi.[/quote]

Pa, naglasena je "nuznost poznavanja programskog jezika"... :?

Pazi, te vjezbe su zamisljene kao zapis onoga sto mi pricamo, ne kao neka "ugladjena" skripta. ;) Ja do proslog tjedna nisam bio na cistu s time da li to uopce uploadati. :gg:

[quote="bbanelli"]No, na stranu to, brzim prelistavanjem, na 4. se stranici potkrala sitna greskica, koliko mi se cini:
[code:1]printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
"razlicite",
17,
17.19, 'Q'
);[/code:1]
Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga... :) Dakako,
[code:1]printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ", "razlicite");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
17,
17.19, 'Q'
);[/code:1]
radi bas kako bi i trebalo. Ne treba biti veliki debuging za to, no buduci da imam osjecaj kako je ovo ipak pisano za one koji nisu upoznati s C-om, mislim da nije lose napomenuti ovaj felercic da ne bi poslje bilo "nismo znali"...[/quote]

Hvala, ispravit cu. 8)

Ima jos barem jedna greska u jednom zadatku, semanticka... :oops: Bit ce toga; ispravljat cu u hodu. ;)
bbanelli (napisa):
Malo akademskih trica za otvaranje - vrlo gordo i ruzno zvuci podjela na "projektante" i "programere", napose kada ih se separira na ovaj nacin. Niti najbolji "projektant" nece biti od velike koristi bilo kojem "programeru" ako nije *debelo* potkovan u programskom jeziku u kojemu se stvar treba izvoditi.


Pa, naglasena je "nuznost poznavanja programskog jezika"... Confused

Pazi, te vjezbe su zamisljene kao zapis onoga sto mi pricamo, ne kao neka "ugladjena" skripta. Wink Ja do proslog tjedna nisam bio na cistu s time da li to uopce uploadati. Mr Green being very Greeen indeed

bbanelli (napisa):
No, na stranu to, brzim prelistavanjem, na 4. se stranici potkrala sitna greskica, koliko mi se cini:
Kod:
printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
"razlicite",
17,
17.19,  'Q'
);

Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga... Smile Dakako,
Kod:
printf ("Ovdje cemo ispisati %s vrijednosti: ", "razlicite");
printf ("cijeli broj %d, realni broj %g i znak %c.\n",
17,
17.19,  'Q'
);

radi bas kako bi i trebalo. Ne treba biti veliki debuging za to, no buduci da imam osjecaj kako je ovo ipak pisano za one koji nisu upoznati s C-om, mislim da nije lose napomenuti ovaj felercic da ne bi poslje bilo "nismo znali"...


Hvala, ispravit cu. Cool

Ima jos barem jedna greska u jednom zadatku, semanticka... Embarassed Bit ce toga; ispravljat cu u hodu. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 0:31 sub, 18. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

Prije svega @ mod:

Pjesnicka sloboda, bez krajnjih namjera. Trebalo je biti ocito, no buduci da nije, nema veze...

[quote="cinik"][quote="bbanelli"]Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga... [/quote]

Moram napomenuti da ne bih volio koristiti compiler koji "zna" nesto o sintaksi libc-a -- cak stovise o formatted outputu. Takav compiler nije pristojno zvati "revnim", vec prije "compiler s predrasudama".[/quote]

Svasta prodje compile. Cak i ovo, bez ikakvih problema (i bez headera, takodjer):

[code:1]void main(void)
{
system("clear");
strcpy("foo", "bar");
}[/code:1]

U tom slucaju, ja, au contraire, zelim kompajler s predrasudama. "Kodofobican", ako treba. Malo je takovih. Pitanje je ima li ih uopce...

[quote="vsego"]Pa, naglasena je "nuznost poznavanja programskog jezika"... :?[/quote]

Hm, poznavanje? Malko... nategnut pojam, IME. Upoznao sam previse onih koji su "poznavali" neku materiju, a od toga je bilo vise stete nego koristi.

[quote]Pazi, te vjezbe su zamisljene kao zapis onoga sto mi pricamo, ne kao neka "ugladjena" skripta. ;) Ja do proslog tjedna nisam bio na cistu s time da li to uopce uploadati. :gg:[/quote]

Paaa, u svakom slucaju, dobar izbor. Jer kako god bilo, bolje ovakvo nesto nego xyz studenata koji freneticno listaju po netipiziranim vraijacijama knjiga ala "Kako nauciti C u 37 sekundi i napisati program za 2.3 minute?" i slicno...

Uzivajte,
Pozdrav svima,

Prije svega @ mod:

Pjesnicka sloboda, bez krajnjih namjera. Trebalo je biti ocito, no buduci da nije, nema veze...

cinik (napisa):
bbanelli (napisa):
Neoprezan compiler ce, dakako, bez problema samljeti ovaj kod, no rezultat ce biti krajnje... zanimljiv, dok ce nam oni ipak malo revniji dati nekoliko int format, double format, *arg i inih warninga...


Moram napomenuti da ne bih volio koristiti compiler koji "zna" nesto o sintaksi libc-a – cak stovise o formatted outputu. Takav compiler nije pristojno zvati "revnim", vec prije "compiler s predrasudama".


Svasta prodje compile. Cak i ovo, bez ikakvih problema (i bez headera, takodjer):

Kod:
void main(void)
{
    system("clear");
    strcpy("foo", "bar");
    }


U tom slucaju, ja, au contraire, zelim kompajler s predrasudama. "Kodofobican", ako treba. Malo je takovih. Pitanje je ima li ih uopce...

vsego (napisa):
Pa, naglasena je "nuznost poznavanja programskog jezika"... Confused


Hm, poznavanje? Malko... nategnut pojam, IME. Upoznao sam previse onih koji su "poznavali" neku materiju, a od toga je bilo vise stete nego koristi.

Citat:
Pazi, te vjezbe su zamisljene kao zapis onoga sto mi pricamo, ne kao neka "ugladjena" skripta. Wink Ja do proslog tjedna nisam bio na cistu s time da li to uopce uploadati. Mr Green being very Greeen indeed


Paaa, u svakom slucaju, dobar izbor. Jer kako god bilo, bolje ovakvo nesto nego xyz studenata koji freneticno listaju po netipiziranim vraijacijama knjiga ala "Kako nauciti C u 37 sekundi i napisati program za 2.3 minute?" i slicno...

Uzivajte,



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan