Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

kako naći adrese slika u html dokumentu? (zadatak)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 16:36 sri, 20. 12. 2006    Naslov: kako naći adrese slika u html dokumentu? Citirajte i odgovorite

[quote="zadatak"]HTML dokument osim teksta i tagova za formatizaciju često sadrži i slike npr. jpeg i gif datoteke. Napišite program koji parsira danu web stranicu i u njoj traži slike te prilikom snimanja html dokumenta u specificirani direktorij na lokalnom disku snima i slike, te se html dokument korektno prikazuje barem što se slika tiče. Primjetite da svaki ozbiljan web preglednik vam daje tu mogućnost. Ne treba paziti imamo li ovlasti snimati u dani direktorij, a kod spremanja slika koristite konstruktor URL ( URL context, String spec ). Obratite pažnju na to da u IMG tag-u adrese slika mogu biti napisane u navodnicima ili bez njih, u relativnom ili apsolutnom obliku.[/quote]

sad ja lijepo html prepišem datoteku byte po byte.
zatim bi trebao naći stringove koji mi predstavljaju linkove na slike... ne pada mi na pamet nikakva pametna ideja za pronalaženje img tagova pa onda kopiranje toga iz src="...." :(
onda bi zapravo trebalo izmjenit i src za slike u html file-u spremljenom na komp :wall:

molim pomoć :pray:
zadatak (napisa):
HTML dokument osim teksta i tagova za formatizaciju često sadrži i slike npr. jpeg i gif datoteke. Napišite program koji parsira danu web stranicu i u njoj traži slike te prilikom snimanja html dokumenta u specificirani direktorij na lokalnom disku snima i slike, te se html dokument korektno prikazuje barem što se slika tiče. Primjetite da svaki ozbiljan web preglednik vam daje tu mogućnost. Ne treba paziti imamo li ovlasti snimati u dani direktorij, a kod spremanja slika koristite konstruktor URL ( URL context, String spec ). Obratite pažnju na to da u IMG tag-u adrese slika mogu biti napisane u navodnicima ili bez njih, u relativnom ili apsolutnom obliku.


sad ja lijepo html prepišem datoteku byte po byte.
zatim bi trebao naći stringove koji mi predstavljaju linkove na slike... ne pada mi na pamet nikakva pametna ideja za pronalaženje img tagova pa onda kopiranje toga iz src="...." Sad
onda bi zapravo trebalo izmjenit i src za slike u html file-u spremljenom na komp Brick wall

molim pomoć Pray


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 16:51 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svake godine isto pitanje :roll:

java.util.regex

"...makes easy things easy and hard things possible..." ;)
Svake godine isto pitanje Rolling Eyes

java.util.regex

"...makes easy things easy and hard things possible..." Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:55 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]"...makes easy things easy and hard things possible..." ;)[/quote]

Fulao si jezik. =:PPPP ;)
venovako (napisa):
"...makes easy things easy and hard things possible..." Wink


Fulao si jezik. Blaeh! with hat Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 17:10 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda se mozemo sloziti oko te konstatacije u globalu, no ipak su Javini regexi modelirani prema onima iz Tog Jezika ;)
Mozda se mozemo sloziti oko te konstatacije u globalu, no ipak su Javini regexi modelirani prema onima iz Tog Jezika Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 17:35 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Svake godine isto pitanje :roll:[/quote]
da vidjeh ja to od prije

ali ako java.util.regex nismo radili na vježbama ne kužim zašto bi mi tebalo to za zadatak iz zadaće :?:
a i ne mogu skužit kak se koristi.
venovako (napisa):
Svake godine isto pitanje Rolling Eyes

da vidjeh ja to od prije

ali ako java.util.regex nismo radili na vježbama ne kužim zašto bi mi tebalo to za zadatak iz zadaće Question
a i ne mogu skužit kak se koristi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:44 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

a nis, skini si kod stranice kao tekstualnu datoteku pa ispituj vrijednosti stringova, slicno kao u zadatku s dionicama sto smo radili na vjezbama :)
puno posla al nekako se da sklepat , ja probala.
za neke stranice sljaka a za neke ne :)
no bar nesto radi tak da nebude bas 0 bodova :)
Sretno
a nis, skini si kod stranice kao tekstualnu datoteku pa ispituj vrijednosti stringova, slicno kao u zadatku s dionicama sto smo radili na vjezbama Smile
puno posla al nekako se da sklepat , ja probala.
za neke stranice sljaka a za neke ne Smile
no bar nesto radi tak da nebude bas 0 bodova Smile
Sretno


[Vrh]
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 19:27 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma dobro evo počupao sam ih van...jaaaaako ružno, sad bum valjda uspio nekak ostatak...

[quote="Anonymous"]
Sretno[/quote]
hvala :)
ma dobro evo počupao sam ih van...jaaaaako ružno, sad bum valjda uspio nekak ostatak...

Anonymous (napisa):

Sretno

hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan