Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Ogledalo
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:20 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Ogledalo Citirajte i odgovorite

Zasto ogledalo okrece lijevo-desno, a ne gore-dolje?

Pitanje je staro i otrcano, ali nemojte odmah guglat nego izmislite vlastitu ludu teoriju.
Zasto ogledalo okrece lijevo-desno, a ne gore-dolje?

Pitanje je staro i otrcano, ali nemojte odmah guglat nego izmislite vlastitu ludu teoriju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 16:58 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Re: Ogledalo Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][img]http://img444.imageshack.us/img444/6796/ogledalcegm0.png[/img][/quote]
Sta stvarno? :-k
krcko (napisa):

Sta stvarno? Think



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 18:10 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Woooow!!! :shock:

A kaj se desi ak lezis na boku pred ogledalom?
Woooow!!! Shocked

A kaj se desi ak lezis na boku pred ogledalom?



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 18:37 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ko kaze da ogledalo izokrece? kaj nije da fotografije (ili slike) izokrecu :D

@Martinab: jesi ti to gledala annie hall neki dan?

Alvy Singer: I'm so tired of spending evenings making fake insights with people who work for "Dysentery."
Robin: "Commentary."
Alvy Singer: Oh really? I had heard that "Commentary" and "Dissent" had merged and formed "Dysentery."
ko kaze da ogledalo izokrece? kaj nije da fotografije (ili slike) izokrecu Very Happy

@Martinab: jesi ti to gledala annie hall neki dan?

Alvy Singer: I'm so tired of spending evenings making fake insights with people who work for "Dysentery."
Robin: "Commentary."
Alvy Singer: Oh really? I had heard that "Commentary" and "Dissent" had merged and formed "Dysentery."



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 18:54 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]A kaj se desi ak lezis na boku pred ogledalom?[/quote]
Visak tjelesnih masnoca se prelije na jednu stranu, pa jos bolje primjetis taj fenomen. :P
Martinab (napisa):
A kaj se desi ak lezis na boku pred ogledalom?

Visak tjelesnih masnoca se prelije na jednu stranu, pa jos bolje primjetis taj fenomen. Razz



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:26 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne valja vam nacin razmisljanja. Taj fenomen nema nikakve veze s gravitacijom, mozete si zamisliti da se ogledalo i onaj koji se u njemu ogledava nalazi u svemirskom brodu (to ce ujedno ravnomjerno rasporediti tjelesne masnoce).

Bitan je jedino relativni polozaj promatraca i ogledala. Prema tome, ako se legnes na bok pred ogledalo desit ce se isto kao da ogledalo zarotiras za 90 stupnjeva u suprotnom smjeru: i dalje ce izokretati lijevo-desno.
Ne valja vam nacin razmisljanja. Taj fenomen nema nikakve veze s gravitacijom, mozete si zamisliti da se ogledalo i onaj koji se u njemu ogledava nalazi u svemirskom brodu (to ce ujedno ravnomjerno rasporediti tjelesne masnoce).

Bitan je jedino relativni polozaj promatraca i ogledala. Prema tome, ako se legnes na bok pred ogledalo desit ce se isto kao da ogledalo zarotiras za 90 stupnjeva u suprotnom smjeru: i dalje ce izokretati lijevo-desno.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 19:27 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!!



[size=7]
Ispricavam se. Kao sto znate, imam laringirits pa ne mogu vikat uzivo, a moram negdje. [/size]

:OT:
@MB: Da, inace, imala sam i drugih sjajnih ideja za sig, ali nisam mislila da bi bile primjerene za jednog moderatora na degiorgiju ;)

A sam svi odmah natrag na temu!! :rules:
Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!!




Ispricavam se. Kao sto znate, imam laringirits pa ne mogu vikat uzivo, a moram negdje.


Off-topic
@MB: Da, inace, imala sam i drugih sjajnih ideja za sig, ali nisam mislila da bi bile primjerene za jednog moderatora na degiorgiju Wink

A sam svi odmah natrag na temu!! Read the rules, please!



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:34 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!![/quote]

Ma naravno, Pericius je govorio hipoteticno. Na svemirskom brodu se ne bi ni primijetilo. Sutrasnje vjezbe se otkazuju jer moram hitro emigrirat u juznu ameriku.
Martinab (napisa):
Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!!


Ma naravno, Pericius je govorio hipoteticno. Na svemirskom brodu se ne bi ni primijetilo. Sutrasnje vjezbe se otkazuju jer moram hitro emigrirat u juznu ameriku.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 19:46 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ogledalo u kojoj ravnini? U odnosu na sta? Okrece sta? Sliku na roznici? Mentalnu sliku? Prozirnu foliju prislonis na ogledalo - ma ne okrece se nista.
Pitanje je toliko neprecizno da nije ni cudo da nitko nema definitivan odgovor.

[quote="krcko"]Na svemirskom brodu se ne bi ni primijetilo.[/quote]
Na svemirskom brodu valjda ima zraka => i zvuka. Wobble, wobble, wobble... :D
Ogledalo u kojoj ravnini? U odnosu na sta? Okrece sta? Sliku na roznici? Mentalnu sliku? Prozirnu foliju prislonis na ogledalo - ma ne okrece se nista.
Pitanje je toliko neprecizno da nije ni cudo da nitko nema definitivan odgovor.

krcko (napisa):
Na svemirskom brodu se ne bi ni primijetilo.

Na svemirskom brodu valjda ima zraka ⇒ i zvuka. Wobble, wobble, wobble... Very Happy



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:48 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Sutrasnje vjezbe se otkazuju jer moram hitro emigrirat u juznu ameriku.[/quote]

Da si rekao "na mracnu stranu Mjeseca", jos bi imao sanse za prezivjeti, ali ovako... :pop2:

Sve to ovisi o definiciji "viska"... pardon, "ogledala". O:)

[size=3]Krcko, mogu i ja s tobom u emigraciju?[/size] :anxious:

Mene nesto drugo zanima: kad se razbije ogledalo i onda se gledate u njemu, i sami izgledate razbijeno. :-s No, sto ako se vi sami razbijete i idete se gledati u razbijenom ogledalu... da li cete izgledati slijepljeno? :-k

Nemojte mi reci da sam probam; nemam para za razbijanje ogledala. :P
krcko (napisa):
Sutrasnje vjezbe se otkazuju jer moram hitro emigrirat u juznu ameriku.


Da si rekao "na mracnu stranu Mjeseca", jos bi imao sanse za prezivjeti, ali ovako... R.I.P.

Sve to ovisi o definiciji "viska"... pardon, "ogledala". Angel

Krcko, mogu i ja s tobom u emigraciju? Anxious

Mene nesto drugo zanima: kad se razbije ogledalo i onda se gledate u njemu, i sami izgledate razbijeno. Eh? No, sto ako se vi sami razbijete i idete se gledati u razbijenom ogledalu... da li cete izgledati slijepljeno? Think

Nemojte mi reci da sam probam; nemam para za razbijanje ogledala. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 19:53 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock:

Kad umrem od anoreksije uzrokovane ovom traumom, Krcko i Pericius ce me imat na savjesti. Dolazit cu im kao duh svaki dan; randomno palit i gasit svjetla po kuci, mjesnjat temperaturu vode dok se tusiraju, i ostavljat plin upaljen (to sam jucer vidla u Mediju).

I da, Vsego ima pravo: nije Juzna Amerika dovoljno daleko!! :twisted:
Shocked

Kad umrem od anoreksije uzrokovane ovom traumom, Krcko i Pericius ce me imat na savjesti. Dolazit cu im kao duh svaki dan; randomno palit i gasit svjetla po kuci, mjesnjat temperaturu vode dok se tusiraju, i ostavljat plin upaljen (to sam jucer vidla u Mediju).

I da, Vsego ima pravo: nije Juzna Amerika dovoljno daleko!! Twisted Evil



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 19:59 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego: Razbijes ogledalo, odmah aktiviras onih 7 godina nesrece koje si time dobio, popiknes se negdje i razbijes sebe pa probas.
@vsego: Razbijes ogledalo, odmah aktiviras onih 7 godina nesrece koje si time dobio, popiknes se negdje i razbijes sebe pa probas.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 21:33 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!! [/quote]

Imas ona ogledala koja smanjuju sliku ili horizontalno ili vertikalno! Mozes si nabaviti jedno takvo koje smanjuje, samo pazi kako ga okrenes da ne bi krive dimenzije smanjilo! :PPPP

[size=7]@krcko i vsego: gdje i kad polijecemo?[/size]
Martinab (napisa):
Ja nemam... viska... tjelesnih... MASNOCA!!!!


Imas ona ogledala koja smanjuju sliku ili horizontalno ili vertikalno! Mozes si nabaviti jedno takvo koje smanjuje, samo pazi kako ga okrenes da ne bi krive dimenzije smanjilo! Blaeh!

@krcko i vsego: gdje i kad polijecemo?



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 21:37 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da cu morat ko odredeni useri pred par godina; kiselinu u pistolj za vodu pa pucat po faksu. Samo ce mi, kako epidemija vrijedanja Martineb izgleda da napreduje, trebati ne vodeni pistolj nego top. Ili vodeni VBR.
Vidim da cu morat ko odredeni useri pred par godina; kiselinu u pistolj za vodu pa pucat po faksu. Samo ce mi, kako epidemija vrijedanja Martineb izgleda da napreduje, trebati ne vodeni pistolj nego top. Ili vodeni VBR.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:04 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se da nece sada i Steel uletjeti s nekom doskocicom, jer ce Forum ostati bez administratora. :(

Ajmo se mi radije baviti ogledalima; ona su (cak i razbijena!) manje opasna od cijenjene kolegice Martineb. :lizalica: [size=3]Da ne bi bilo greske u shvacanju smajlija: ovaj s lizalicom sam stavio zbog ulizivanja u prethodnoj recenici[/size] :blista:

Sto ogledalo vidi kad se gleda u ogledalu? :-k
Nadam se da nece sada i Steel uletjeti s nekom doskocicom, jer ce Forum ostati bez administratora. Sad

Ajmo se mi radije baviti ogledalima; ona su (cak i razbijena!) manje opasna od cijenjene kolegice Martineb. Lizalica Da ne bi bilo greske u shvacanju smajlija: ovaj s lizalicom sam stavio zbog ulizivanja u prethodnoj recenici Reklamiram neku zubnu pastu

Sto ogledalo vidi kad se gleda u ogledalu? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike


Zadnja promjena: vsego; 23:32 čet, 18. 1. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 22:12 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nadam se da nece sada i Steel uletjeti s nekom doskocicom, jer ce Forum ostati bez administratora. :([/quote]

Tebe ce Martina puno lakse dohvatiti nego mene, tako da se ne brinem! :PPPP

[quote="vsego"]Sto ogledalo vidi kad se gleda u ogledalu? :-k[/quote]
Puno manjih ogledala?
vsego (napisa):
Nadam se da nece sada i Steel uletjeti s nekom doskocicom, jer ce Forum ostati bez administratora. Sad


Tebe ce Martina puno lakse dohvatiti nego mene, tako da se ne brinem! Blaeh!

vsego (napisa):
Sto ogledalo vidi kad se gleda u ogledalu? Think

Puno manjih ogledala?



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 22:22 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ogledalo, kao savrsena metamorfoloska jedinka vidi vidjenje, sto je logicna hipotenuza tog sindroma, ali kao sto vatrogasci kazu nema rostilja bez pive tako nema ni ogledala bez odraza, a ono odrazava mikromolekularnu strukturu svemira.

Daklem, odraz u ogledalu je vrlo odrazit, neovisno o gravitaciji, vakumu i masnocama.

:luckast:
Ogledalo, kao savrsena metamorfoloska jedinka vidi vidjenje, sto je logicna hipotenuza tog sindroma, ali kao sto vatrogasci kazu nema rostilja bez pive tako nema ni ogledala bez odraza, a ono odrazava mikromolekularnu strukturu svemira.

Daklem, odraz u ogledalu je vrlo odrazit, neovisno o gravitaciji, vakumu i masnocama.

Luckast



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:15 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ajmo se mi radije baviti ogledalima; ona su (cak i razbijena!) manje opasna od cijenjene kolegice Balagovic.[/quote]

Vsego!!! Sad si otkrio tko sam svima na forumu! :shock:
vsego (napisa):

Ajmo se mi radije baviti ogledalima; ona su (cak i razbijena!) manje opasna od cijenjene kolegice Balagovic.


Vsego!!! Sad si otkrio tko sam svima na forumu! Shocked



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:33 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sorry. :oops: Evo, editirah [b]svoj[/b] post... :silly:

Nitko ne odgovara Krcku i meni na duboka pitanja... :bigcry:
Sorry. Embarassed Evo, editirah svoj post... #Silly

Nitko ne odgovara Krcku i meni na duboka pitanja... Very sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 01. 2005. (17:27:47)
Postovi: (4C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 23:54 čet, 18. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samim time što gledamo ogledalo, naše "naprijed" (gdje su nam oke) sučeljava "naprijed" ogledala (refleksivnu površinu), tj. kut između naših "naprijed" je ispružen. Kako je "lijevo" 90 stupnjeva u pozitivnom smjeru od "naprijed" po definiciji, i "desno" analogno u suprotnom smjeru, naše "lijevo" , i "desno" od ogledala se nalazi u istom smjeru. "Gore" od bilo čega je uvijek u smjeru stropa (ili neba), bez obzira kako smo okrenuti mi ili ogledalo.

Razlika je u tome što "lijevo" i "desno" označavaju razne dijelove prostora, ovisno o rotaciji objekta koji promatra, a "gore" i "dolje" je uvijek isto..

Jel dobim neku nagradu :lol: ?
Samim time što gledamo ogledalo, naše "naprijed" (gdje su nam oke) sučeljava "naprijed" ogledala (refleksivnu površinu), tj. kut između naših "naprijed" je ispružen. Kako je "lijevo" 90 stupnjeva u pozitivnom smjeru od "naprijed" po definiciji, i "desno" analogno u suprotnom smjeru, naše "lijevo" , i "desno" od ogledala se nalazi u istom smjeru. "Gore" od bilo čega je uvijek u smjeru stropa (ili neba), bez obzira kako smo okrenuti mi ili ogledalo.

Razlika je u tome što "lijevo" i "desno" označavaju razne dijelove prostora, ovisno o rotaciji objekta koji promatra, a "gore" i "dolje" je uvijek isto..

Jel dobim neku nagradu Laughing ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 1 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan