Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Ogledalo
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:03 sri, 28. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

naravno... i fora je kad ti frizer nakon šišanja stavi špigl iza glave pa se vidiš s leđa onako kako te drugi vide... Totalno se scimam kad si vidim potiljak, nekako taj dio glave najmanj poznajem...
naravno... i fora je kad ti frizer nakon šišanja stavi špigl iza glave pa se vidiš s leđa onako kako te drugi vide... Totalno se scimam kad si vidim potiljak, nekako taj dio glave najmanj poznajem...



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
spacedoctor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2008. (01:26:17)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 3 - 21
Lokacija: Gornja Bucica

PostPostano: 14:49 čet, 29. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sta bi covijek vidio da ima oko iznad oka
sta bi covijek vidio da ima oko iznad oka



_________________
sinx/n=six=6
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 15:00 čet, 29. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidio bi kako nas percipiraju smajlici : )
Vidio bi kako nas percipiraju smajlici : )



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:09 čet, 29. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

onda bi definitivno svi imali drukčiji pogled na svijet :)
onda bi definitivno svi imali drukčiji pogled na svijet Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:18 čet, 29. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
sta bi covijek vidio da ima oko iznad oka[/quote]

...tiltaj glavu u jednu stranu pa nam reci...
Citat:

sta bi covijek vidio da ima oko iznad oka


...tiltaj glavu u jednu stranu pa nam reci...



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 15:53 sub, 16. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasto ogledalo okrece lijevo desno??

Naravno da je odgovor: Kako bi covjek duze opstao.

Pretpostavimo da ne okrece.. i da ti je upalo nesto odvratno u oko sto moras izvadit jer uzasno smeta.. i vjerojatno su ti ostala tri cetiri sata zivota s tim u oku.. :soldiercry: Dalje pretpostavimo da na drugo oko ne vidis.. e sad kada se jako priblizimo ogledalu sa bolesnim okom uocimo gada koji smeta i izvadimo ga... :jagoda: kada nebi ogledalo okretalo.. mi bi se priblizili ogledalu ali nebi vidjeli nista.. odnosno.. vidjeli bi nase drugo oko, ali zbog pretpostavke na to oko ne vidimo.. i ne mozemo izvadit "to" iz oka.. i tako posto si ostao sam na svijetu jer su svi vec umrli zbog toga sto im je nesto upalo u oko a ogledalo nije okretalo... u teskim mukama umres i ti jer ti nema ko izvadit...

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

Hvala ti svemoguće ogledalo što okrećeš lijevo-desno. :2losha: ovaj smajlić nema veze sa tekstom.. ali je predobar haha :lol:
zasto ogledalo okrece lijevo desno??

Naravno da je odgovor: Kako bi covjek duze opstao.

Pretpostavimo da ne okrece.. i da ti je upalo nesto odvratno u oko sto moras izvadit jer uzasno smeta.. i vjerojatno su ti ostala tri cetiri sata zivota s tim u oku.. Cry Dalje pretpostavimo da na drugo oko ne vidis.. e sad kada se jako priblizimo ogledalu sa bolesnim okom uocimo gada koji smeta i izvadimo ga... Jagoda koja plese kada nebi ogledalo okretalo.. mi bi se priblizili ogledalu ali nebi vidjeli nista.. odnosno.. vidjeli bi nase drugo oko, ali zbog pretpostavke na to oko ne vidimo.. i ne mozemo izvadit "to" iz oka.. i tako posto si ostao sam na svijetu jer su svi vec umrli zbog toga sto im je nesto upalo u oko a ogledalo nije okretalo... u teskim mukama umres i ti jer ti nema ko izvadit...

Added after 10 minutes:

Hvala ti svemoguće ogledalo što okrećeš lijevo-desno. Dva losha ubise... ovaj smajlić nema veze sa tekstom.. ali je predobar haha Laughing



_________________
reductio ad absurdum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 16:31 sub, 16. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="markotron"]zasto ogledalo okrece lijevo desno??

Naravno da je odgovor: Kako bi covjek duze opstao.

Pretpostavimo da ne okrece.. i da ti je upalo nesto odvratno u oko sto moras izvadit jer uzasno smeta.. i vjerojatno su ti ostala tri cetiri sata zivota s tim u oku.. :soldiercry: Dalje pretpostavimo da na drugo oko ne vidis.. e sad kada se jako priblizimo ogledalu sa bolesnim okom uocimo gada koji smeta i izvadimo ga... :jagoda: kada nebi ogledalo okretalo.. mi bi se priblizili ogledalu ali nebi vidjeli nista.. odnosno.. vidjeli bi nase drugo oko, ali zbog pretpostavke na to oko ne vidimo.. i ne mozemo izvadit "to" iz oka.. i tako posto si ostao sam na svijetu jer su svi vec umrli zbog toga sto im je nesto upalo u oko a ogledalo nije okretalo... u teskim mukama umres i ti jer ti nema ko izvadit...

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

Hvala ti svemoguće ogledalo što okrećeš lijevo-desno. :2losha: ovaj smajlić nema veze sa tekstom.. ali je predobar haha :lol:[/quote]


:shock: :rotfl2:
markotron (napisa):
zasto ogledalo okrece lijevo desno??

Naravno da je odgovor: Kako bi covjek duze opstao.

Pretpostavimo da ne okrece.. i da ti je upalo nesto odvratno u oko sto moras izvadit jer uzasno smeta.. i vjerojatno su ti ostala tri cetiri sata zivota s tim u oku.. Cry Dalje pretpostavimo da na drugo oko ne vidis.. e sad kada se jako priblizimo ogledalu sa bolesnim okom uocimo gada koji smeta i izvadimo ga... Jagoda koja plese kada nebi ogledalo okretalo.. mi bi se priblizili ogledalu ali nebi vidjeli nista.. odnosno.. vidjeli bi nase drugo oko, ali zbog pretpostavke na to oko ne vidimo.. i ne mozemo izvadit "to" iz oka.. i tako posto si ostao sam na svijetu jer su svi vec umrli zbog toga sto im je nesto upalo u oko a ogledalo nije okretalo... u teskim mukama umres i ti jer ti nema ko izvadit...

Added after 10 minutes:

Hvala ti svemoguće ogledalo što okrećeš lijevo-desno. Dva losha ubise... ovaj smajlić nema veze sa tekstom.. ali je predobar haha Laughing



Shocked Rolling on the floor laughing



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 7:49 pon, 18. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

>Zašto ogledalo okrece lijevo desno, a ne gore dolje ?

Odgovor se namece sam od sebe.
Zato što Chuck Norris tako hoće. :D
>Zašto ogledalo okrece lijevo desno, a ne gore dolje ?

Odgovor se namece sam od sebe.
Zato što Chuck Norris tako hoće. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 14:59 pon, 18. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel :)) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno :)
ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel Smile) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno Smile



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 16:14 pon, 18. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"][quote="krcko"]

Znaci, pisu cirilicom i koriste rimske brojke! :idea:

Ovako nekako: UU+UU=UB[/quote]

Ako pišu rimske brojke mogli bi im napisat recimo brojeve IV i VI i objasnit da je I u broju IV s lijeve str. od V, a u broju VI s desne str. :)[/quote]


E to, lijevo i desno se mora definirati u odnosu na nesto. Nase lijevo je definirano po polozaju tijela i pravca gledanja.
Ali, ako ja gledam u lijevo i tad se okrenem, ono lijevo prije mi nije ono lijevo sada (ako sam se okrenuo za neki dobar kut).
Znaci da ne postoji jedinstveno lijevo.
Kad bio lebdio u zrakopraznom mraku, nebih znao smjerove jer ne postoje.

Čitajuci Alisu u zemlji čudesa, kad bismo prošli kroz Alisino zrcalo i okrenuli se tad bi bili oni koje gledamo u našem zrcalu.
Kad bi prolazili kroz zrcalo i noge bi nam se preslikale u glavu,a glava u noge, e to bi trebalo biti neko jako posebno zrcalo, što bi mozda i moglo
postojati. Mozda se tako gledaju alieni :)

:yoda:
matmih (napisa):
krcko (napisa):


Znaci, pisu cirilicom i koriste rimske brojke! Idea

Ovako nekako: UU+UU=UB


Ako pišu rimske brojke mogli bi im napisat recimo brojeve IV i VI i objasnit da je I u broju IV s lijeve str. od V, a u broju VI s desne str. Smile



E to, lijevo i desno se mora definirati u odnosu na nesto. Nase lijevo je definirano po polozaju tijela i pravca gledanja.
Ali, ako ja gledam u lijevo i tad se okrenem, ono lijevo prije mi nije ono lijevo sada (ako sam se okrenuo za neki dobar kut).
Znaci da ne postoji jedinstveno lijevo.
Kad bio lebdio u zrakopraznom mraku, nebih znao smjerove jer ne postoje.

Čitajuci Alisu u zemlji čudesa, kad bismo prošli kroz Alisino zrcalo i okrenuli se tad bi bili oni koje gledamo u našem zrcalu.
Kad bi prolazili kroz zrcalo i noge bi nam se preslikale u glavu,a glava u noge, e to bi trebalo biti neko jako posebno zrcalo, što bi mozda i moglo
postojati. Mozda se tako gledaju alieni Smile

Yoda


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 20:19 pon, 18. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MB"]ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel :)) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno :)[/quote]
eto Bogom danog opravdanja zašto je prirodno da određena politička mišljenja prevladavaju :)
MB (napisa):
ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel Smile) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno Smile

eto Bogom danog opravdanja zašto je prirodno da određena politička mišljenja prevladavaju Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 0:07 uto, 19. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MB"]ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel :)) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno :)[/quote]

Smart! Mislim da je ovo prvi primjer invarijanatan na kulturu :) (mozda sam zaboravila neki koji se pojavio pred par stranica). Imas mozda ime ili link?
MB (napisa):
ne znam jeste li spominjali, ali kod polarizacije valova (u fizici, jel Smile) postoje kruzne polarizacije koje mogu biti lijeva i desna, no pokazuje se da se prirodi pojavljuje samo desna (barem oni primjeri koje znamo). pa bi se eto tako moglo definirat desno Smile


Smart! Mislim da je ovo prvi primjer invarijanatan na kulturu Smile (mozda sam zaboravila neki koji se pojavio pred par stranica). Imas mozda ime ili link?



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 8:53 uto, 19. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim :)
ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim Smile



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 10:03 uto, 19. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MB"]ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim :)[/quote]

Evo vam SDPovci in jor fejs :crazy:
MB (napisa):
ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim Smile


Evo vam SDPovci in jor fejs Danas sam lud(a)...



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:50 uto, 19. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"][quote="MB"]ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim :)[/quote]
Evo vam SDPovci in jor fejs :crazy:[/quote]

Grga, to se zove balans: priroda orijentirana na desno, a covjek na lijevo. 8)

(i ne, nisam SDPovac :P)
Grga (napisa):
MB (napisa):
ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim Smile

Evo vam SDPovci in jor fejs Danas sam lud(a)...


Grga, to se zove balans: priroda orijentirana na desno, a covjek na lijevo. Cool

(i ne, nisam SDPovac Razz)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 11:06 uto, 19. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hehehe, moze se na to tako gledati, ali moglo bi se reci da su ljudi u sukobu s prirodom :)
Hehehe, moze se na to tako gledati, ali moglo bi se reci da su ljudi u sukobu s prirodom Smile



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:11 pet, 28. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedna velika misterija vezana uz ogledala, [url=http://failblog.org/2009/08/28/reflection-fail/]preuzeta s FAIL Bloga[/url]:
[img]http://failblog.files.wordpress.com/2009/08/fail-owned-mirror-reflection-fail.jpg[/img]

:lol:
Jos jedna velika misterija vezana uz ogledala, preuzeta s FAIL Bloga:


Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:33 ned, 6. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nabasah na činjenicu (zapravo hipotezu) da neutrino je uvijek ljevoruk, dok njegovi prijatelji dešnjaci, ako uopće postoje, imaju bitno drugačija svojstva.

[quote="[url]http://www.newscientist.com/article/mg20928024.100-gravitys-bias-for-left-may-be-writ-in-the-sky.html[/url]"]When it comes to the ghostly particles known as neutrinos, for example, the weak force only interacts with the left-handed variety.[/quote]

[quote="[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Neutrino#Handedness[/url]"]Experimental results show that (nearly) all produced and observed neutrinos have left-handed helicities (spins antiparallel to momenta), and all antineutrinos have right-handed helicities, within the margin of error. In the massless limit, it means that only one of two possible chiralities is observed for either particle. These are the only chiralities included in the Standard Model of particle interactions.

It is possible that their counterparts (right-handed neutrinos and left-handed antineutrinos) simply do not exist. If they do, their properties are substantially different from observable neutrinos and antineutrinos. It is theorized that they are either very heavy (on the order of GUT scale—see Seesaw mechanism), do not participate in weak interaction (so-called "sterile" neutrinos), or both.[/quote]
Nabasah na činjenicu (zapravo hipotezu) da neutrino je uvijek ljevoruk, dok njegovi prijatelji dešnjaci, ako uopće postoje, imaju bitno drugačija svojstva.

http://www.newscientist.com/article/mg20928024.100-gravitys-bias-for-left-may-be-writ-in-the-sky.html (napisa):
When it comes to the ghostly particles known as neutrinos, for example, the weak force only interacts with the left-handed variety.


http://en.wikipedia.org/wiki/Neutrino#Handedness (napisa):
Experimental results show that (nearly) all produced and observed neutrinos have left-handed helicities (spins antiparallel to momenta), and all antineutrinos have right-handed helicities, within the margin of error. In the massless limit, it means that only one of two possible chiralities is observed for either particle. These are the only chiralities included in the Standard Model of particle interactions.

It is possible that their counterparts (right-handed neutrinos and left-handed antineutrinos) simply do not exist. If they do, their properties are substantially different from observable neutrinos and antineutrinos. It is theorized that they are either very heavy (on the order of GUT scale—see Seesaw mechanism), do not participate in weak interaction (so-called "sterile" neutrinos), or both.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Valica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2012. (23:06:34)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:33 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir
licem prema papiru.... poslje kad bi gledali tu nastalu umjetninu

strane bi isto bile nekako zamjenjene lijevo - desno...

mislim da tako i ogrledalo razmišlja

:D :P :) :o
hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir
licem prema papiru.... poslje kad bi gledali tu nastalu umjetninu

strane bi isto bile nekako zamjenjene lijevo - desno...

mislim da tako i ogrledalo razmišlja

Very Happy Razz Smile Surprised


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:21 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Valica"]hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir licem prema papiru.... [/quote]

E da smo se toga sjetili pred 5 godina kada je otvoren topic :djed:

[size=6]Jos bi uvijek lezali licem prema papiru, umazani bojom koja se lagano ljusti i otpada...[/size]
Valica (napisa):
hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir licem prema papiru....


E da smo se toga sjetili pred 5 godina kada je otvoren topic Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...

Jos bi uvijek lezali licem prema papiru, umazani bojom koja se lagano ljusti i otpada...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 6 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan