Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Ogledalo
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Valica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2012. (23:06:34)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:10 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Valica"]hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir licem prema papiru.... [/quote]

E da smo se toga sjetili pred 5 godina kada je otvoren topic :djed:

[size=6]Jos bi uvijek lezali licem prema papiru, umazani bojom koja se lagano ljusti i otpada...[/size][/quote]


:oops: :oops:

ups!

izgleda da sam bubnula glupost ....
krcko (napisa):
Valica (napisa):
hm... ako bi se cijeli uronili u neku boju i onda legli na bijeli papir licem prema papiru....


E da smo se toga sjetili pred 5 godina kada je otvoren topic Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...

Jos bi uvijek lezali licem prema papiru, umazani bojom koja se lagano ljusti i otpada...



Embarassed Embarassed

ups!

izgleda da sam bubnula glupost ....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:25 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto? Pa vec skoro godinu dana nitko nije rekao nista o ogledalima. Stogod napisala, djelovat ce sasvim svjeze i originalno :wink:
Zasto? Pa vec skoro godinu dana nitko nije rekao nista o ogledalima. Stogod napisala, djelovat ce sasvim svjeze i originalno Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Valica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2012. (23:06:34)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:50 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

:)

čitala sam tu razne teorije, teoreme, zakone zakaj je to tako...

pa mi je ono sinulo kao lampica u crtićima 8)
Smile

čitala sam tu razne teorije, teoreme, zakone zakaj je to tako...

pa mi je ono sinulo kao lampica u crtićima Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:26 pet, 17. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Grga"][quote="MB"]ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim :)[/quote]
Evo vam SDPovci in jor fejs :crazy:[/quote]

Grga, to se zove balans: priroda orijentirana na desno, a covjek na lijevo. 8)

(i ne, nisam SDPovac :P)[/quote]
čovječe što sam ja onda balansiran, na lijevo oko vidim bolje nego na desno :)
vsego (napisa):
Grga (napisa):
MB (napisa):
ovaj, ucio sam za neki ispit to nedavno :sramise:
mislim, za kruznu polarizaciju imas jako puno linkova, naravno i na wikipediji, no za ovo sto te vjerojatno zanima moram procackat. sjecam se da sam negdje (valjda u berkeleyevom udzbeniku o valovima) procitao nesto tipa 'dakle, priroda je desno orijentirana'. potrazim, pa javim Smile

Evo vam SDPovci in jor fejs Danas sam lud(a)...


Grga, to se zove balans: priroda orijentirana na desno, a covjek na lijevo. Cool

(i ne, nisam SDPovac Razz)

čovječe što sam ja onda balansiran, na lijevo oko vidim bolje nego na desno Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 9:16 čet, 31. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj post je još živ, ne mogu vjerovat...
Ovaj post je još živ, ne mogu vjerovat...



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nokia3310
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 27. 03. 2015. (11:58:22)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 12:00 pet, 27. 3. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ogledalce ogledalce... :)
Ogledalce ogledalce... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 12:52 pon, 28. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Radi se o fundementalim simetrijama svemira. Svemir je simetrican lijevo-desno no nije simetrican gore-dolje. To jest gore-dolje je fundamentalniji odnos nego lijevo-desno.

Kada bi kontaktirali vanzemaljsku civilizaciju u svemiru i ne bismo znali jesu li sastavljeni od materije ili antimaterije ne bi im mogli objasniti sto je lijevo, a sto desno, dok za dolje gore bi bilo jednostavno jer ono sto upucuje u unutrasnjost njihova planeta je dolje dok ono sto upucuje prema svemiru je gore.
Radi se o fundementalim simetrijama svemira. Svemir je simetrican lijevo-desno no nije simetrican gore-dolje. To jest gore-dolje je fundamentalniji odnos nego lijevo-desno.

Kada bi kontaktirali vanzemaljsku civilizaciju u svemiru i ne bismo znali jesu li sastavljeni od materije ili antimaterije ne bi im mogli objasniti sto je lijevo, a sto desno, dok za dolje gore bi bilo jednostavno jer ono sto upucuje u unutrasnjost njihova planeta je dolje dok ono sto upucuje prema svemiru je gore.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 0:55 uto, 29. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Braslav"]Radi se o fundementalim simetrijama svemira. Svemir je simetrican lijevo-desno no nije simetrican gore-dolje. To jest gore-dolje je fundamentalniji odnos nego lijevo-desno.[/quote]
Zamisli sada da ležiš na lijevom boku i ogledalo je ispred tebe. Sada je "lijevo" isto što i "dolje", dok je "desno" isto što i "gore". No i dalje ogledalo zamijeni lijevo i desno, odnosno u ovom slučaju gore i dolje, dok preostala orijentacija ("prema glavi" i "prema nogama") ostaje nepromijenjena. Prema tome, ova priča s fundamentalnim simetrijama ne stoji.


[quote]Kada bi kontaktirali vanzemaljsku civilizaciju u svemiru i ne bismo znali jesu li sastavljeni od materije ili antimaterije ne bi im mogli objasniti sto je lijevo, a sto desno, dok za dolje gore bi bilo jednostavno jer ono sto upucuje u unutrasnjost njihova planeta je dolje dok ono sto upucuje prema svemiru je gore.[/quote]

[strike]Ovo nije istina.[/strike] Evo iz usta Richarda Feynmana, kako vanzemaljcima objasniti lijevo i desno bez vizulanog kontakta; ilitiga svemir ne izgleda isto u ogledalu:

Video: https://www.youtube.com/watch?v=zQ6o1cDxV7o#t=39m57s

Tekst: http://www.feynmanlectures.caltech.edu/I_52.html#Ch52-S6


E, sad kad sam ovo napisao, vidim da si naveo da ne znamo jesu li od antimaterije. Da, tada je nemoguće objasniti lijevo i desno putem beta raspada.
Braslav (napisa):
Radi se o fundementalim simetrijama svemira. Svemir je simetrican lijevo-desno no nije simetrican gore-dolje. To jest gore-dolje je fundamentalniji odnos nego lijevo-desno.

Zamisli sada da ležiš na lijevom boku i ogledalo je ispred tebe. Sada je "lijevo" isto što i "dolje", dok je "desno" isto što i "gore". No i dalje ogledalo zamijeni lijevo i desno, odnosno u ovom slučaju gore i dolje, dok preostala orijentacija ("prema glavi" i "prema nogama") ostaje nepromijenjena. Prema tome, ova priča s fundamentalnim simetrijama ne stoji.


Citat:
Kada bi kontaktirali vanzemaljsku civilizaciju u svemiru i ne bismo znali jesu li sastavljeni od materije ili antimaterije ne bi im mogli objasniti sto je lijevo, a sto desno, dok za dolje gore bi bilo jednostavno jer ono sto upucuje u unutrasnjost njihova planeta je dolje dok ono sto upucuje prema svemiru je gore.


Ovo nije istina. Evo iz usta Richarda Feynmana, kako vanzemaljcima objasniti lijevo i desno bez vizulanog kontakta; ilitiga svemir ne izgleda isto u ogledalu:

Video: https://www.youtube.com/watch?v=zQ6o1cDxV7o#t=39m57s

Tekst: http://www.feynmanlectures.caltech.edu/I_52.html#Ch52-S6


E, sad kad sam ovo napisao, vidim da si naveo da ne znamo jesu li od antimaterije. Da, tada je nemoguće objasniti lijevo i desno putem beta raspada.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stranica 7 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan