Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Tuzna (?) vijest
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:06 pet, 19. 9. 2003    Naslov: Tuzna (?) vijest Citirajte i odgovorite

S tugom u srcu javljam da asistent Krcko vise nece drzati vjezbe iz Uvoda u racunarstvo. Isto vrijedi za Elementarnu.

Malo mi je zao (ipak sam vec duugo na UUR-u i EM-u), ali ima to i dobru stranu. Rijesio sam se kolokvija! :? :| :) :D :banana:
S tugom u srcu javljam da asistent Krcko vise nece drzati vjezbe iz Uvoda u racunarstvo. Isto vrijedi za Elementarnu.

Malo mi je zao (ipak sam vec duugo na UUR-u i EM-u), ali ima to i dobru stranu. Rijesio sam se kolokvija! Confused Neutral Smile Very Happy Dancing banana



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:29 pet, 19. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

:( steta

jel se asistenti premjestaju zato da vam nebi bilo dosadno ili zato da svi "okuse" sve predmete?
mislim, nakon sta covjek par puta odrzi neke vjezbe ipak vise udje u to i kad ga stavis na drugi kolegij treba mu vremena da se "prebaci" na njega. zar ne?

PS
ako to nekog tjesi moja malenkost je novi demos iz UURa i Ca 8)
Sad steta

jel se asistenti premjestaju zato da vam nebi bilo dosadno ili zato da svi "okuse" sve predmete?
mislim, nakon sta covjek par puta odrzi neke vjezbe ipak vise udje u to i kad ga stavis na drugi kolegij treba mu vremena da se "prebaci" na njega. zar ne?

PS
ako to nekog tjesi moja malenkost je novi demos iz UURa i Ca Cool



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:21 pet, 19. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]jel se asistenti premjestaju zato da vam nebi bilo dosadno ili zato da svi "okuse" sve predmete?[/quote]

To je jedan od razloga. Uglavnom su ipak organizacijski razlozi, kad netko dodje ili ode to moze izazvati niz promjena dok se ponovno usklade nastavna zaduzenja. Osim toga svake godine prodekan sastavlja "wish-list", koji se u razumnoj mjeri postuje (koliko je organizacijski moguce).

[quote="Gordan"]mislim, nakon sta covjek par puta odrzi neke vjezbe ipak vise udje u to i kad ga stavis na drugi kolegij treba mu vremena da se "prebaci" na njega. zar ne?[/quote]

Treba naravno vise priprema, no nekako sam se vec naviknuo na to. Kolegiji koje sam drzao vise puta cesto su se mijenjali, pa dodje skoro na isto.

Na prvoj i drugoj godini uglavnom mogu drzati svi sve, pa nije ni toliko vazno. Na visim godinama nastavnici cesce drze kolegije blize njihovom podrucju interesa i nema toliko promjena.
Gordan (napisa):
jel se asistenti premjestaju zato da vam nebi bilo dosadno ili zato da svi "okuse" sve predmete?


To je jedan od razloga. Uglavnom su ipak organizacijski razlozi, kad netko dodje ili ode to moze izazvati niz promjena dok se ponovno usklade nastavna zaduzenja. Osim toga svake godine prodekan sastavlja "wish-list", koji se u razumnoj mjeri postuje (koliko je organizacijski moguce).

Gordan (napisa):
mislim, nakon sta covjek par puta odrzi neke vjezbe ipak vise udje u to i kad ga stavis na drugi kolegij treba mu vremena da se "prebaci" na njega. zar ne?


Treba naravno vise priprema, no nekako sam se vec naviknuo na to. Kolegiji koje sam drzao vise puta cesto su se mijenjali, pa dodje skoro na isto.

Na prvoj i drugoj godini uglavnom mogu drzati svi sve, pa nije ni toliko vazno. Na visim godinama nastavnici cesce drze kolegije blize njihovom podrucju interesa i nema toliko promjena.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 21:30 ned, 21. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa to nije tuzna vijest za one kojima je Krcko imao vjezbe na 1. godini a sad su upisali 2. pa se nadaju da ce im i sad imati neke vjezbe! :wink: :) :D
Pa to nije tuzna vijest za one kojima je Krcko imao vjezbe na 1. godini a sad su upisali 2. pa se nadaju da ce im i sad imati neke vjezbe! Wink Smile Very Happy


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:24 pon, 22. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na 2. godini imam Kombinatoriku (inz. smjer).
Na 2. godini imam Kombinatoriku (inz. smjer).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:18 pon, 22. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Na 2. godini imam Kombinatoriku (inz. smjer).[/quote]
Odlicno :!: :D
krcko (napisa):
Na 2. godini imam Kombinatoriku (inz. smjer).

Odlicno Exclamation Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 21:35 pon, 22. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

SUPER!!!! :D :wink: Onda ono za neke od nas nije bila ni malo tuzna vijest! :BIG:
SUPER!!!! Very Happy Wink Onda ono za neke od nas nije bila ni malo tuzna vijest! #Big smile


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:20 sri, 24. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad vidim kako je super Zvone redizajnirao [url=http://web.math.hr/nastava/em]stranicu[/url] dodje mi cist zao sto vise nisam u EM-teamu...

:idea: Maznut cu dizajn za stranice svojih kolegija :angel:
Kad vidim kako je super Zvone redizajnirao stranicu dodje mi cist zao sto vise nisam u EM-teamu...

Idea Maznut cu dizajn za stranice svojih kolegija Angel



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 5:44 sri, 24. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malena pritužba na tu stranicu, kad se već počelo o njoj govoriti. (Inače, dobro izgleda, barem u IE-u).
Međutim u Operi (7.2) mi baš i ne radi :?.

Onaj ljevi frejm prikazuje neke totalno svjetle boje i time se linkovi ne vide, niti one lijepe granice u tabeli. Malo sam se igro da to popravim i došao sam do iznenađujučeg otkrića:
Kada stranicu snimim s IE-om na hard onda mi i IE i Opera propisno prikazuju stranicu (da nema toga, mislio bih da je u Operi problem), dok ako snimim Operom, jednako loše Opera prikazuje, dok IE jednako dobro...
Nisam skonto u čemu je problem (eto, bug report, niste li sretni :lol: )
Malena pritužba na tu stranicu, kad se već počelo o njoj govoriti. (Inače, dobro izgleda, barem u IE-u).
Međutim u Operi (7.2) mi baš i ne radi Confused.

Onaj ljevi frejm prikazuje neke totalno svjetle boje i time se linkovi ne vide, niti one lijepe granice u tabeli. Malo sam se igro da to popravim i došao sam do iznenađujučeg otkrića:
Kada stranicu snimim s IE-om na hard onda mi i IE i Opera propisno prikazuju stranicu (da nema toga, mislio bih da je u Operi problem), dok ako snimim Operom, jednako loše Opera prikazuje, dok IE jednako dobro...
Nisam skonto u čemu je problem (eto, bug report, niste li sretni Laughing )



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 6:34 sri, 24. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, nisam bio lijen pa sam našao što je uzrokovalo smetnje:
1. Spomenuti lijevi "frejm". Da se boje u pozadini fino pojavljuju treba iz css fajla izbaciti sve ; (točka zareze) koje nisu unutar { } (vitičastih zagrada)
2. Da bi se prikazivale granice tabele treba, umjesto 2 pix metnuti 2 px u <td> tag-u
3. Da bi se naslov "Elementarna matematika 1 i 2" prikazao u namjenjenoj veličini treba promijeniti font-size=16pt u font-size:16pt (: umjesto = )
Tada bi stranica trebala biti vidljiva u svim browserima ;)

Apdejtani fajlovi:
[url=http://web.vip.hr/stjepanc.vip/style000.css]CSS fajl[/url]
[url=http://web.vip.hr/stjepanc.vip/em.html]HTML fajl[/url]
(Disklejmer: osim gorenavedene tri promjene nisam ništa drugo dirao (možda nešto slučajno promjenjeno tokom traženja one tri točke))
Eto, nisam bio lijen pa sam našao što je uzrokovalo smetnje:
1. Spomenuti lijevi "frejm". Da se boje u pozadini fino pojavljuju treba iz css fajla izbaciti sve ; (točka zareze) koje nisu unutar { } (vitičastih zagrada)
2. Da bi se prikazivale granice tabele treba, umjesto 2 pix metnuti 2 px u <td> tag-u
3. Da bi se naslov "Elementarna matematika 1 i 2" prikazao u namjenjenoj veličini treba promijeniti font-size=16pt u font-size:16pt (: umjesto = )
Tada bi stranica trebala biti vidljiva u svim browserima Wink

Apdejtani fajlovi:
CSS fajl
HTML fajl
(Disklejmer: osim gorenavedene tri promjene nisam ništa drugo dirao (možda nešto slučajno promjenjeno tokom traženja one tri točke))



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:58 sri, 1. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stranica jos nije popravljena (sux u :bow: Mozilli :bow:). :cry:

Pitanje: "[i]Zadnja promjena: 22.9.103.[/i]" To je shalica :D ili Y2K problem? :shock:
Stranica jos nije popravljena (sux u I bow before you Mozilli I bow before you). Crying or Very sad

Pitanje: "Zadnja promjena: 22.9.103." To je shalica Very Happy ili Y2K problem? Shocked



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 12:04 čet, 2. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost ne čitam forume za sve kolegije (šok, nevjerica) pa nisam sve do sada uočio ove primjedbe...

Koji je moj omiljeni, najdraži i jedini browser vidi se npr. na stranicama od kolokvija (opet šok, nevjerica i zgražanje :D ), pa poput svakog "iskusnog" web-mastera nisam sve do danas ni probao vidjeti kako to izgleda kod vas "alternativaca"...

Uglavnom, šok i nevjerica, ovaj put s moje strane :D

Sad sam prema C'Tebinim naputcima probao popraviti i čini se relativno OK, bar u Mozilli na studentu (hvala C'Tebo, jel to radiš sa svakom stranicom koju (ne) vidiš?)

Što se tiče datuma, čini se da se browseri ne mogu dogovorit oko JavaScript funkcije Date.getYear()...Mozilla vraća godinu-1900 (logično, zar ne?), IE godinu, a razne verzije Netscapea vraćaju razne stvari (neke sa prilično kompliciranim formulama :D)...uglavnom čini se da su se svi dogovorili što treba raditi Date.getFullYear (JavaScript 1.3 i noviji)

Ako imate još nekih primjedbi, javite...
Ja npr. ne kužim zašto kad se pređe mišem preko menija lijevo Mozilla pofarba samo dio ćelije, a IE cijelu...
Nažalost ne čitam forume za sve kolegije (šok, nevjerica) pa nisam sve do sada uočio ove primjedbe...

Koji je moj omiljeni, najdraži i jedini browser vidi se npr. na stranicama od kolokvija (opet šok, nevjerica i zgražanje Very Happy ), pa poput svakog "iskusnog" web-mastera nisam sve do danas ni probao vidjeti kako to izgleda kod vas "alternativaca"...

Uglavnom, šok i nevjerica, ovaj put s moje strane Very Happy

Sad sam prema C'Tebinim naputcima probao popraviti i čini se relativno OK, bar u Mozilli na studentu (hvala C'Tebo, jel to radiš sa svakom stranicom koju (ne) vidiš?)

Što se tiče datuma, čini se da se browseri ne mogu dogovorit oko JavaScript funkcije Date.getYear()...Mozilla vraća godinu-1900 (logično, zar ne?), IE godinu, a razne verzije Netscapea vraćaju razne stvari (neke sa prilično kompliciranim formulama Very Happy)...uglavnom čini se da su se svi dogovorili što treba raditi Date.getFullYear (JavaScript 1.3 i noviji)

Ako imate još nekih primjedbi, javite...
Ja npr. ne kužim zašto kad se pređe mišem preko menija lijevo Mozilla pofarba samo dio ćelije, a IE cijelu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:07 čet, 2. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zvone"]Ja npr. ne kužim zašto kad se pređe mišem preko menija lijevo Mozilla pofarba samo dio ćelije, a IE cijelu...[/quote]

Zato jer u :hoveru farbas link, a ne celiju. :?

Odi (u Forumu) u Profile i stavi si shemu [i]Classic[/i]. Onda ces imati taj efekt na popisima foruma i topica, pa vidi kako je to slozeno. Na Mozilli lijepo radi... 8)

Sretno! :)
Zvone (napisa):
Ja npr. ne kužim zašto kad se pređe mišem preko menija lijevo Mozilla pofarba samo dio ćelije, a IE cijelu...


Zato jer u :hoveru farbas link, a ne celiju. Confused

Odi (u Forumu) u Profile i stavi si shemu Classic. Onda ces imati taj efekt na popisima foruma i topica, pa vidi kako je to slozeno. Na Mozilli lijepo radi... Cool

Sretno! Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 8:51 pet, 3. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zvone"]Sad sam prema C'Tebinim naputcima probao popraviti i čini se relativno OK, bar u Mozilli na studentu (hvala C'Tebo, jel to radiš sa svakom stranicom koju (ne) vidiš?)[/quote]
Ne, samo onda kada se mogu pravit pametan :lol:
Šalim se.... (really)
Samo onda kada će moj komentar zapravo i doprinijet poboljšanju stranice ;)
Zvone (napisa):
Sad sam prema C'Tebinim naputcima probao popraviti i čini se relativno OK, bar u Mozilli na studentu (hvala C'Tebo, jel to radiš sa svakom stranicom koju (ne) vidiš?)

Ne, samo onda kada se mogu pravit pametan Laughing
Šalim se.... (really)
Samo onda kada će moj komentar zapravo i doprinijet poboljšanju stranice Wink



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan